58 ­325 30 00
Infolinia 801 ­555 401 koszt połączenia 0,49zł/min z VAT

Lanzarote

stolica:Madryt
powierzchnia:504 782 km2
ludność:39 996 671
język:urzędowy: hiszpański. inne języki: kataloński, galicyjski, baskijski
waluta:euro (EUR)
zasilanie:220 V
Sprawdź oferty

Opis

Turyści przybywający na Lanzarote, czwartą co do wielkości z Wysp Kanaryjskich, będą mile zaskoczeni. Nie ma tutaj podobnie jak na innych wyspach archipelagu typowej infrastruktury turystycznej.

Zamiast wielopiętrowych hoteli i apartamentowców, które przyczyniają się głównie do oszpecenia linii brzegowej, starano się tutaj zachować niską zabudowę. Dzięki temu udało się uniknąć typowych błędów, które na pozostałych wyspach wzbudzają głośne słowa krytyki. Ponadto stabilną, słoneczną pogodę zapewniają wyspie Lanzarote wiatry pasatowe rozwiewające chmury gromadzące się nad nią.

Ciekawe miejsca

Wyspa o powierzchni 800 km2 ma wiele do zaoferowania. Podczas wycieczek nie trzeba się nigdzie spieszyć, ponieważ wszystkie atrakcje usytuowane są blisko siebie. Do największych z nich zalicza się: region wulkaniczny Gór Ognistych na południowym zachodzie, centrum wyspy, gdzie rozwija się rolnictwo, oraz północ z wioską Haria, punktem widokowym Mirador del Rio i Jameos del Agua. Znajdujące się pod ochroną Montanas del Fuego (Góry Ogniste) powstały w wyniku działalności wulkanicznej, której szczytowy okres przypadł zaledwie 250 lat temu. Na skutek zbyt małych opadów nie mogła się w tym rejonie rozwinąć bujna roślinność, tak więc Góry Ogniste wyglądają dziś dokładnie tak, jakby żywioł przestał tutaj szaleć dopiero wczoraj. 10-kilometrowy odcinek trasy, dostępny wyłącznie dla autokarów wycieczkowych, pozwoli Państwu przyjrzeć się bliżej tym opustoszałym, ale fascynującym terenom.

Wybierz inny region

Wybierz inny kraj

100% bezpieczeństwa

Bezpieczeństwo Twojej płatności elektronicznej gwarantuje firma eCard.

Nr 1 w Internecie

Największa sprzedaż wycieczek przez Internet od 1999 r.

Jesteśmy członkiem Polskiej Izby Turystyki i akredytowanym agentem IATA.

zamknij Podziel się z nami...
Wyślij
Formularz został wysłany.

Dziękujemy za przesłanie uwag.