0,49zł/min z VAT Infolinia 801 ­555 401
Mamy web do podróży!
kod oferty: EG-221385

Gruzja - Armenia 

Lokalizacja: Gruzja
Zakwaterowanie: wycieczka objazdowa
Wyjazd od dnia: 10.10.2014
Cena od: 4 636 zł 11 dni/os.
  Rezerwuj  
Dostępne opcje
Wyżywienie: według programu
Wylot z: Katowice
Zadaj pytanie do oferty zamknij

Gruzja - Armenia

Wyślij
Anuluj
Termin Katowice, 11 dni

Prezentacja oferty

  • Prestige Holidays & Tours od 4 636 zł/os.

Kalkulacja ceny dla dwóch osób dorosłych

Wylot z: Katowice 10.10.2014       Powrót z: Kutaisi 21.10.2014Cena za pokój
Pokój dwuosobowy wyżywienie: według programu  
(sprawdź zakres i warunki)    
Cena za osobę dorosłą Cena całkowita dla dwóch osób dorosłych (wraz z ubezpieczeniem)  
Zapytaj o ofertę Rezerwuj
* Szczegółowej kalkulacji dokona Konsultant po złożeniu rezerwacji.

Prestige Holidays & Tours o tej ofercie

Region

Gruzja

Szlak

GRUZJA - ARMENIA - 12 dni

Główne atrakcje

Wspaniałe zabytki Gruzji i Armenii

Bajkowe krajobrazy

Wysoki Kaukaz i Droga Wojenna

Wardzia - miasto wykute w skale

Kulinarne rozkosze lokalnej kuchni

Legendarna gościnność narodu gruzińskiego

Dzień 1

Późnym wieczorem zbiórka na lotnisku w Katowicach dwie godziny przed odlotem. Szczegółowa informacja o zbiórce i godzinie odlotu jest podana w programie, który otrzymuje każdy uczestnik wycieczki.

Dzień 2

Nocny wylot do Kutaisi w Gruzji. Przylot do Kutaisi o poranku. Podróż do miejscowości Wardzia (ok. 50 km). Zwiedzanie tego niesamowitego, wykutego w skale średniowiecznego miasta. Jest to jedna z największych atrakcji w Gruzji. Wardzia znajduje się na liście UNESCO. Niegdyś dostęp do tego wyjątkowego miasta był możliwy tylko ukrytymi tunelami. Po dogłębnym zwiedzeniu Wardzii jedziemy do Borżomi. To najsłynniejsze gruzińskie uzdrowisko było już znane za czasów carskich. Woda mineralna "Borżomi" uchodzi za najlepszą na świecie. Piękne tereny wokół uzdrowiska zostały objęte ochroną w utworzonym tu parku narodowym. Wieczorem uczta gruzińska połączona z testowaniem czerwonego wina. Nocleg w okolicy Borżomi.

Dzień 3

Kilkugodzinna podróż do Armenii, pierwszego chrześcijańskiego kraju na świecie. Armenia to kraj wspaniałej historii i tradycji połączonej z pięknym krajobrazem. Tego dnia dojeżdżamy do Erewaniu, dynamicznie rozwijającego się ośrodka, w którym jednak wciąż dominują elementy radzieckiej przeszłości. Wyjazd na punkt widokowy, z monumentalnego, socjalistycznego gmachu na wzgórzu będziemy obserwować pobliski majestatyczny Ararat, symbol Armenii, wulkan leżący dziś po stronie tureckiej. Nocleg w hotelu.

Dzień 4

Rano udajemy się do Eczmiadzynu, pobliskiego miasteczka zwanego ormiańskim Watykanem, duchową stolicą Armenii. Tutaj ma siedzibę Katolikos, zwierzchnik kościoła ormiańskiego. Zwiedzanie katedry "Kościoła - Matki" wszystkich Ormian. Swoje kroki skierujemy też do wytwórni koniaku Ararat, dumy Ormian i narodowego trunku. Poznamy, jak produkuje się ten szlachetny napój, nie obędzie się bez degustacji. Wyjazd za miasto do pochodzącej z czasów starożytnych świątyni Garni poświęconej kultowi słońca. Jest to najważniejszy zabytek kraju pochodzących z czasów antycznych. Postój na wsi, gdzie odwiedziny miejscowych, gościnnych gospodarzy. Następnie zwiedzanie położonego u podnóża skał monastyru Geghard. Monastyr został założony w IV wieku, to właśnie Armenia była pierwszym chrześcijańskim krajem na świecie. Niegdyś przechowywano tu włócznię, która przebiła ukrzyżowanego Chrystusa. Kolacja w tradycyjnej restauracji. Nocleg w Erewaniu.

Dzień 5

Podróż do klasztoru Kor Wirap. Jest to ważne miejsce pielgrzymkowe, często można zaobserwować tu ceremonie chrztu lub tradycyjnego poświęcania zwierzęcia po ślubie. Dojazd boczną drogą do Norawank, położonego w pięknej, skalistej dolinie kolejnego klasztoru. Droga wiedzie w coraz wyższe góry. Przed przełęczą Selim (2410 m n.p.m.) zatrzymujemy się przy mającym siedemset lat, świetnie zachowanym karawanseraju. To właśnie tutaj chronili się kupcy wraz z wielbłądami podczas przepraw przez góry. Zjazd z przełęczy nad Jezioro Sewan i nocleg.

Dzień 6

Rano podziwianie lazurowego jeziora i malowniczych okolic. Przejazd przez góry o zmieniającym się krajobrazie w kierunku granicy z Gruzją. Postoje w najciekawszych miejscach. Oglądamy chaczkary, pradawne kamienne tablice wotywne. Przekroczenie granicy i późno wieczorem dojazd do Tbilisi. Nocleg w hotelu.

Dzień 7

Dzień w Tbilisi, które jest stolicą Gruzji już od V w. Oglądamy Stare Miasto, katedrę, kościół Metechi. Spacerujemy główną ulicą nowszej części z najważniejszymi oficjalnymi gmachami. Wyjazd kolejką do twierdzy Narikala z IV w. Wieczorem uczta - kolacja z tradycyjnymi potrawami zakrapiana wspaniałym, gruzińskim winem. Nocleg w Tbilisi.

Dzień 8

Od rana podróż tzw. Drogą Wojenną od wieków łączącą Rosję z Zakaukaziem. Po drodze zwiedzanie najważniejszych zabytków w miejscowości Mccheta. Znajdują się tu najstarsze kościoły, a także największa gruzińska katedra. Ta arcyważna dla historii i kultury gruzińskiej miejscowość znajduje się na liście UNESCO. Dojazd w rejon potężnego masywu Kazbek do miejscowości Kazbegi znajdującej się na wysokości 2379 m n.p.m. Po drodze zatrzymujemy się w najpiękniejszych miejscach. Nocleg w rejonie Kazbegi.

Dzień 9

Całodzienne zwiedzanie pięknej, górskiej okolicy. Piesza wycieczka (ok. 1 godz.) do kościoła Trójcy Świętej (Tsminda Sameba). Dla osób, które nie lubią górskich spacerów możliwość wyjazdu samochodem 4x4 (dodatkowo płatne). Obiad w lokalnej restauracji. Następnie zachwycamy się kanionem Dariali, a dla chętnych kolejna piesza wycieczka do jednego z pięknych wodospadów. Nocleg w rejonie Kazbegi.

Dzień 10

Powrót w doliny. Po drodze zwiedzanie zabytkowego kompleksu w Ananuri. Dalsza podróż i postój w Gori, "szczycące się" pochodzeniem największego zbrodniarza w historii ludzkości, Józefa Stalina. Wieczorem przyjazd do Kutaisi i nocleg w hotelu.

Dzień 11

Zwiedzanie najważniejszych zabytków miasta, które są wpisane na listę UNESCO - monastyr Gelati i XI wieczna katedra Bagrati. Wyjazd za miasto do jaskini Sataplia z niezwykłym śladem dinozaura. Nocleg w Kutaisi.

Dzień 12

Wcześnie rano przejazd na lotnisko. Wylot do Katowic. Przylot do Katowic.

Zniżki

10% ceny - przy podpisaniu umowy wcześniej, niż 9 miesięcy przed wyjazdem

5% ceny - przy podpisaniu umowy wcześniej, niż 6 miesięcy przed wyjazdem

4% ceny - zniżka dla stałych klientów

Pokój 1-osobowy GRATIS (tylko w przypadku braku możliwości dokwaterowania i przy podpisaniu umowy wcześniej, niż 3 miesiące przed wyjazdem)

Zniżki naliczane są od ceny podstawowej.

Płatność

W USD (na konto USD) lub w PLN (na konto PLN) według średniego kursu NBP z dnia wpłaty.

I rata - 10% ceny wycieczki płatne do 2 dni od zapisu

II rata - 20% ceny wycieczki płatne 95 dni przed datą wyjazdu

III rata - płatność do 100% - 40 dni przed datą wyjazdu

Pakiet dewizowy jest płatny na miejscu i obejmuje część świadczeń, m.in. bilety wstępów i transport.

świadczenia zawarte w cenie

Bilety lotnicze, opłaty lotniskowe, przewóz 1 szt. bagażu nadawanego i 1 szt. podręcznego, noclegi - hotele 4 * i 3 * (pokoje z łazienką), śniadania w hotelach, pozostałe posiłki wg programu, przejazdy i zwiedzanie wg programu, wstępy do obiektów wymienionych w programie, obsługę przez polskiego pilota, lokalni przewodnicy, ubezpieczenie KL, NNW, bagaż;

Cena nie obejmuje

PAKIETU DEWIZOWEGO PŁATNEGO NA MIEJSCU 450 EUR/os., kosztów wizy do Armenii wg obowiązującej stawki (obecnie 10 EUR), zwyczajowych napiwków, pozostałych posiłków, napojów do obiadów i kolacji, dopłaty do pok. 1-os 380 EUR.

Uwagi

Maksymalna liczebność grupy - 24. Szczegółowy program i uwagi praktyczne każdy uczestnik otrzymuje ok. 2 tyg. przed wyjazdem. Należy posiadać paszport ważny minimum dziewięć miesięcy od daty powrotu z przynajmniej 3 zupełnie wolnymi stronami oznaczonymi, jako strony na wizy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

O wycieczce

Niewielkie kraje Zakaukazia podobają się Polakom. Ludzie są tu gościnni, a relikty "socjalistycznej" przeszłości przypominają niektórym młodość i nasze dawne absurdy. Choć kraje są małe, dużo podróżujemy przemieszczając się wygodnymi mikrobusami po górskich, krętych drogach. Wycieczka daje okazję do spróbowania wielu dobrych potraw. Trudno też uniknąć spełniania toastów winem i mocniejszymi trunkami. Kładziemy duży nacisk na wygodne i czyste zakwaterowanie i pilotów znających miejscowe realia. Jest to wycieczka dla każdego, kto ceni piękno gór i przyrody, a także dla osób zainteresowanych wczesnochrześcijańskimi zabytkami.

Szczegóły

Dostępne na naszej stronie www

Infolinia 801 ­555 401 0,49zł/min z VAT
Dokumenty organizatoraWażne informacje
Czy wiesz że?
  • gwarantujemy najniższe ceny
  • pobieramy zero prowizji
  • mamy 12 lat doświadczenia
  • porównujemy oferty 40 biur podróży
  • w 2010 roku wysłaliśmy na wakacje 60 000 osób
  • jesteśmy największym doradcą turystycznym

100% bezpieczeństwa

Bezpieczeństwo Twojej płatności elektronicznej gwarantuje firma eCard.

Nr 1 w Internecie

Największa sprzedaż wycieczek przez Internet od 1999 r.

Jesteśmy członkiem Polskiej Izby Turystyki i akredytowanym agentem IATA.

zamknij Podziel się z nami...
Wyślij
Formularz został wysłany.

Dziękujemy za przesłanie uwag.