Enovatis na czele multiagentów

Enovatis SA, spółka, do której należą portale turystyczne Wakacje.pl i EasyGo.pl, ujawniła wyniki za 2014 rok. 26,6 mln zł przychodów ze sprzedaży wycieczek i 105 tys. klientów to wynik, który plasuje spółkę na pozycji największego multiagenta turystycznego w Polsce.
Więcej

Oferta touroperatorów coraz bogatsza

Co biura podróży przygotowały dla turystów w tym sezonie? Kto skorzysta ze zorganizowanych wyjazdów za granicę?
Więcej

Singiel na wakacjach

1/4 wszystkich wyjeżdżających na urlop Polaków to single. W przeciwieństwie do turystów z dziećmi single nastawieni są głównie na zwiedzanie i zabawę.
Więcej

Komunikaty prasowe: 2015

Enovatis na czele multiagentów

2015-04-27
Enovatis SA, spółka, do której należą portale turystyczne Wakacje.pl i EasyGo.pl, ujawniła wyniki za 2014 rok. 26,6 mln zł przychodów ze sprzedaży wycieczek i 105 tys. klientów to wynik, który plasuje spółkę na pozycji największego multiagenta turystycznego w Polsce.

W 2014 roku gdańska spółka wypracowała przychód o 52 proc. wyższy niż w roku poprzednim, odnotowała też spektakularny wzrost liczby klientów aż o 38 tys. (67 do 105 tys. rok do roku). W tym roku planuje utrzymać dwucyfrową dynamikę wzrostu zarówno przychodów, jak i zysku.

- Planujemy przychody na poziomie 35-37 mln zł, a wynik EBITDA - 8,5-9 mln zł., natomiast w 2016 r. chcemy przekroczyć 0,5 mld zł sprzedaży - zapowiada Piotr Siudak, prezes Zarządu Enovatis.

Głównym segmentem działalności spółki jest turystyka wyjazdowa. Ponadto na portalach, którymi obecnie zarządza - www.wakacje.pl, www.easygo.pl, www.wypoczyek.pl, www.last-minute.pl oraz www.lecimy.pl, oferuje oferty wypoczynku w kraju, bilety lotnicze oraz pośrednictwo w rezerwacji miejsc hotelowych w kraju i na świecie. Firma w ubiegłym roku jako pierwsza wprowadziła na rynek innowacyjną usługę chroniącą klientów przed skutkami odwołanej imprezy turystycznej, Promesę Pewne Wakacje. Całkowity obrót ze sprzedaży wycieczek, produktów dodatkowych, tj. ubezpieczeń turystycznych i parkingów przy lotniskach, w 2014 roku wyniósł 240 mln zł.

- Priorytetem jest dla nas stworzenie jak najbardziej kompletnej oferty produktowej dostępnej w jednym miejscu, a jednocześnie takie zarządzanie tym zasobem, żeby klient miał poczucie komfortu przy wyborze wakacji. Dlatego m.in. rozwijamy systemy informatyczne, wprowadzamy nowe rozwiązania, a uzupełnienie portfolio o promesę jest najlepszym przykładem na to, że działamy innowacyjnie i wytyczamy ścieżki dla innych graczy w branży - dodaje prezes Siudak.

W tym roku spółka między innymi zapowiada zainwestowanie kilku milionów złotych we wdrożenie nowego systemu informatycznego i rozwój już istniejących, poszerzenie sieci franczyzowej i wejście na rynki sąsiadujących krajów.

Enovatis stale współpracuje z grupą ponad 200 partnerów turystycznych, technologicznych
i komercyjnych. Od 2011 roku z sukcesem rozwija stacjonarną sieć sprzedaży działającą pod marką Wakacje.pl, która obecnie liczy 81 salonów w 65 miastach w Polsce, w tym 78 punktów franczyzowych i 3 własne. Zatrudnia ponad 150 osób.Rok 2013
Rok 2014
Przychody17,526,6
EBITDA (mln zł)
3,26,2
Rezerwacje (tys.)
2843
Klienci (tys. PAX)
67105

Wydrukuj

Kontakt

Klaudyna Mortka

Rzecznik Prasowy
Adres e-mail:
Tel.: +48 500 056 683

100% bezpieczeństwa

Korzystamy z najlepszych zabezpieczeń płatności.

Nr 1 w Internecie

Największa sprzedaż wycieczek przez Internet od 1999 r.

Jesteśmy członkiem Polskiej Izby Turystyki i akredytowanym agentem IATA.

zamknij Podziel się z nami...
Wyślij
Formularz został wysłany.

Dziękujemy za przesłanie uwag.