« Powrót do listy opinii

Grand Swiss Belresort Tala Bay *****

 
7.5

Na podstawie 12 opinii.
Czytaj wszystkie opinie

Najczęściej polecany dla

Ceniących spokój  42%
Par  42%
Nastawionych na zwiedzanie  33%

Jakość a cena

58% klientów uważa, że oferta sprostała lub przewyższyła ich oczekiwania.

Położenie 8.1
Pokoje 6.3
Posiłki 7.6
Hotel 6.6
Ogólne wrażenie 7.2

Wszystkie opinie

9.0 opinia klienta z dnia
  Oferta sprostała moim oczekiwaniom Polecam dla:
 • Par
 • Rodzin z dziećmi
 • Aktywnych
 • Ceniących spokój
 • Nastawionych na zwiedzanie
 • Szukających luksusu
Położenie 9.0
Pokoje 9.0
Posiłki 9.0
Hotel 9.0
Ogólne wrażenie 9.0

Opinia: Ogólnie hotel o dość wysokim standardzie, bardzo miła obsługa, dobre jedzenie (aczkolwiek dość drogie).
Polecam.

7.7 opinia klienta z dnia
  Oferta sprostała moim oczekiwaniom Polecam dla:
 • Par
Ogólne wrażenie 8.0
Położenie 10.0
Pokoje 7.0
Posiłki 5.0
Hotel 8.0

Zalety: Fajnie położony
Miła obsługa

Wady: Łóżko bardzo niewygodne
Posiłki co najwyżej średnie
W opcji all brak napojów gazowanych,tylko soki ( mega słodkie)

Opinia: Byliśmy w styczniu, pogoda super ciągle ok 27-28*C
Hotel piękny, duży sprzątany codziennie. Nie zauważyłem rzeczy typu kamień czy grzyb,tak jak to widzą ludzie którzy jadą po to by narzekać. W pokoju tylko spałem , cały czas na plaży i na licznych basenach.
Położenie fajne, blisko od granicy. Ok 2h do Petry.
Codziennie kursuje bezpłatny autobus do sąsiedniego miasta ( nic ciekawego tam nie ma,ale warto pojechać i zobaczyć).
Alkohol znośny i mocny, całkiem przyzwoite piwo. Brak niestety napoi gazowanych, drinki jedynie z sokiem który występuje w kilku smakach ale każdy jest super słodki,po kilku dniach wychodzi bokiem.
Jedzonko przyzwoite lecz monotonne. Wybór jest ogromny mimo to nudzi się po kilku dniach, ponieważ nie ma nic nowego.
Animacje są,i to sporo na plaży cały czas jest coś organizowane, każdy znajdzie coś dla siebie.
Codziennie dyskoteka poprzedzona różnymi pokazami i występami.
Sporo Rosji,ale gdzie nie jestem są i oni także nawet nie przeszkadzają.
Morze ciepłe, niestety plaża strasznie kamienista, warto wziąć obuwie do pływania. Rafa koralowa na głębokości około 1m tuż przy samej plaży, jednak dużo większa i ładniejsza jest na prawo od hotelu. Nikt tam nie pływa a jest na co popatrzeć, dlatego maska do nurkowania w walizce musi być obowiązkowo.
Wrażenia pozytywne

7.3 opinia klienta z dnia
  Oferta sprostała moim oczekiwaniom Polecam dla:
 • Ceniących spokój
 • Nastawionych na zwiedzanie
Położenie 10.0
Pokoje 4.0
Posiłki 9.0
Hotel 6.0
Ogólne wrażenie 7.0

Opinia: Byłam w hotelu w 2018 w lutym. Hotel pięknie położony, cały kompleks miasteczka wypoczynkowego wraz z mariną śliczny. Jedzenie poprawne, dużo, bardzo miła obsługa /głównie z Afryki/.Animatorki młode dziewczyny z bloku wschodniego oferowały liczne zajęcia, pokazy.Baseny ładne ale tylko jeden z ciepłą wodą, ale, morze cieplutkie i czyste rekompensowało wiele. z małego balkonu roztaczał się widok na morze i Zatokę Akaba
Główną wadą całego pobytu był pokój. Mimo ,że wyposażony elegancko ale ,FIRANKI OCIEKAŁY BRUDEM /chyba parę lat nie wymieniane/, abażury porysowane długopisem , łazienka wyłożona miejscowym kamieniem ładna, ale również pod względem higienicznym pozostawia wiele do życzenia. Pościel czysta. Codziennie sprzątane.
Wycieczka do Petry polecam. Dużym atutem pobytu był Jordańczyk, który studiował w Polsce i świetnie mówił po polsku. Był pomocny w razie potrzeby. W ruchu turystycznym z polakami zaangażowana była również żona Jordańczyka polka, która na stałe mieszka w Jordanii oraz syn, który również mówił po polsku. Ogólnie polecam. Jordańczycy przyjaźni wobec turystów, nie ortodoksyjni i nie nachalni.

4.2 opinia klienta z dnia
  Oferta nie sprostała moim oczekiwaniom
Położenie 6.2
Pokoje 2.0
Posiłki 8.0
Hotel 1.0
Ogólne wrażenie 4.0

Zalety: położenie, plaża,jedzenie

Wady: zagrzybione kabiny prysznicowe, poobrywane zasłony, nie działający telewizor, zardzewiały wewnątrz czajnik, personel recepcji nieuprzejmy

Opinia: Byliśmy tam z mężem na przełomie roku 2018/2019.Hotel nie zasługuje na 5 gwiazdek, najwyżej na 3. Kabina prysznicowa zagrzybiona do wysokości 80 cm, woda w kabinie tak słabo spływająca, że stało się w tym brudzie po kostki, zasłony poplamione i poobrywane, tak że nie można było ich zasłonić. Telewizor włączał się kiedy chciał, potem zupełnie przestał działać. Czajnik nie nadawał się do użytku, bo wewnątrz był zardzewiały. Drzwi balkonowych nie udawało się otworzyć. Siedmiokrotnie byłam w recepcji celem zmiany pokoju i nie udało mi się to , pomimo wielokrotnych zapewnień , że za godzinę, po południu , jutro itd. W ciągu 12 dni pobytu zaproponowano mi jeden raz inny pokój /chyba dla kpiny/ jeszcze brudniejszy niż nasz , a na dodatek cuchnący . Recepcjoniści za każdym razem dziwili się , że chcę zmiany pokoju, twierdzili, że nie ma wolnych pokoi. W tym czasie jedno skrzydło - to nowsze stało prawie puste/chyba dla obywateli Jordanii/. Rezydentka z ramienia firmy współpracującej z Exim Toursem p.Marzena codziennie zapewniała , że już załatwiła z dyrektorem, menadżerem itp. zamianę pokoju dla nas. Niestety było to tylko zwodzenie nas i działaniem na przeczekanie. Nie radzę tam się wybierać z Exim Toursem , ponieważ zarówno w jedną , jak i w drugą stronę na granicy izraelsko-jordańskiej czekaliśmy długo na transport do hotelu i na lotnisko/ 12 osób/. Firmy współpracujące z Eximem zapomniały o nas. Dopiero po interwencji policji jordańskie udało się dotrzeć do hotelu; w drugą stronę interweniowała służba graniczna Izraela. Mam wrażenie, że dawno nikt z Eximu nie sprawdzał , jak pracują rezydenci i jakie pokoje oferowane są Polakom.

6.1 opinia klienta z dnia
  Oferta nie sprostała moim oczekiwaniom
Położenie 6.6
Pokoje 4.3
Posiłki 9.0
Hotel 4.6
Ogólne wrażenie 5.0

Zalety: położenie,jedzenie,plaża

Wady: brud w pokoju , zagrzybiona, brudna łazienka

Opinia: Byliśmy w tym hotelu na przełomie 2018/2019 przez 12 dni.Pokój , w którym nas zakwaterowano miał kabinę prysznicową zagrzybioną czarnym grzybem do wysokości 80 cm-mamy zdjęcia.Woda w kabinie słabo odpływała,podczas kąpieli stało się po kostki w brudzie. Zasłony poobrywane, nie można było ich zasłonić. Drzwi balkonowych nie można było otworzyć. Telewizor włączał się kiedy chciał, a potem przestał działać zupełnie. Czajnik elektryczny był zardzewiały wewnątrz- nie nadawał się do użytku. Wielokrotne skargi w recepcji nie odnosiły skutku. Mieliśmy wrażenie , ze recepcjoniści kpili sobie z naszych próśb o zmianę pokoju. Wnoszę to z tego,że raz - chyba dla żartu - zaproponowano nam inny pokój jeszcze brudniejszy niż nasz, a na dodatek cuchnący.Takie samo było zachowanie rezydentki p.Marzeny Ghanem.Codziennie telefonicznie zapewniała , że już załatwiła dla nas zamianę pokoju. Oczywiście przez 12 dni nic nie załatwiła.Przez cały nasz pobyt nie mieliśmy \"zaszczytu\" poznać osobiście p.Marzeny.
NIE WYJEŻDŻAJCIE Z EXIM TOURSEM !!!!! Zapomniano o odbiorze nas z granicy jordańskiej/11 osób/-zareagowano dopiero na interwencję policji jordańskiej, dzięki czemu znaleźliśmy się w hotelu/wsadzono 10 osób do 7-osobowego samochodu/. W drodze powrotnej \"powtórka z rozrywki\". Znowu nie miał nas kto odebrać z granicy izraelskiej.Grupa 12 osób stała i czekała na transport na lotnisko, wyśmiewana przez taksówkarzy izraelskich/wiedzieli ,że ma nas odebrać transport z Tania Tours Co./. Wreszcie interweniowała telefonicznie służba graniczna Izraela. Coraz mniej było czasu do odlotu. W końcu przyjechał po nas autokar, a w nim opiekunka naszej grupy. Niestety w połowie drogi wysiadła oświadczając, ze ma inne pilniejsze zajęcia. Exim Tours chcąc odzyskać opinię musi zmienić rezydentów i partnerów w Jordanii i Izraelu oraz zwizytować hotel/nie nowe pokoje, ale te , w których kwateruje się Polaków/. Hotel zasługuje może na 3 gwiazdki , a płaciliśmy za 5.

7.4 opinia klienta z dnia
  Oferta nie sprostała moim oczekiwaniom Polecam dla:
 • Par
Ogólne wrażenie 7.0
Położenie 9.0
Pokoje 8.0
Posiłki 3.0
Hotel 9.0

Zalety: Duży
Czysto
Wszyscy chcą pomóc

Wady: Jedzenie
Kiepskie łóżko

Opinia: Byłem w tym hotelu w styczniu. Pierwsze wrażenie jest bardzo pozytywne. Hotel jest czysty, nawet winda była myta. Ogromny obiekt, mnóstwo basenów,na plaży też każdy znajdzie swój kont.
Plaża bardzo kamienista bez butów jest ciężko. Natomiast rafa koralowa na głębokości ok 60 cm czyli wystarczy wejść i już jest, ale ja polecam odejść w prawo od hotelu tam są większe i ładniejsze a nikt tam nie pływa. Dlatego maska i rurka to obowiązkowo w walizce musi być.
Animacje na plaży ok ,jest dla każdego coś ( darty, aerobik, yoga, siatkówka plażowa, tańce itd) natomiast wieczorem w hotelu rozrywka dla gości raczej słaba, codziennie to samo, taniec brzucha itd- nuda.
Opcja all to oczywiście alko regionalne i .... soki które są co tu dużo mówić niedobre. Nie ma napojów gazowanych typu Cola. Trzeba za nie dopłacić.
Jedzenie.... pierwsze dwa dni spoko. Jest tego dużo każdy znajdzie coś dla siebie ale jest monotonne. Po 5-6 dniach miałem dość.
Pokoje sprzątane codziennie, wszystko tak jak być powinno,ale materac pozostawia wiele do życzenia, częsty ból pleców o poranku.
Generalnie hotel ok mogę go polecić

8.2 opinia klienta z dnia
  Oferta nie sprostała moim oczekiwaniom Polecam dla:
 • Par
Położenie 10.0
Pokoje 8.0
Posiłki 5.0
Hotel 9.0
Ogólne wrażenie 9.0

Zalety: + obsługa mówi po angielsku
+ piękna plaża, 3 baseny
+ dużo miejsca
+ bezpiecznie
+ piękne położenie nad zatoką, ciepła woda i ładna pogoda nawet w listopadzie, przyjemny klimat
+ bezpłatny shuttle bus do centrum Akaby

Wady: - ogólne wrażenie: lekko kiczowaty, nastawiony na bogatych turystów z Rosji
- nieprzewidywalny room service: czasem posprzątają porządnie, czasem mniej porządnie, a w naszym przypadku 2 dni z 7 - wcale
- skomplikowane zasady dotyczące uprawnień gościa z wyżywieniem full board plus i all inclusive
- posiłki w większości takie sobie, ale codziennie dało się znaleźć coś \"zjadliwego\"

Opinia: Pojechałam bez żadnych oczekiwań, dlatego zaakceptowałam stan rzeczy i bawiłam się dobrze :)

8.2 opinia klienta z dnia
  Oferta sprostała moim oczekiwaniom Polecam dla:
 • Par
 • Ceniących spokój
 • Nastawionych na zwiedzanie
Położenie 7.0
Pokoje 7.0
Posiłki 10.0
Hotel 9.0
Ogólne wrażenie 8.0

Zalety: Bezpośrednie położenie przy i dostęp do plaży. Spokojne miejsce przynajmniej o tej porze roku (luty)

Wady: Daleko do miasta.,36

Opinia: Niewątpliwą atrakcją jest bezpośrednie sąsiedztwo Mariny z licznymi sklepami i lokalami gastronomicznymi.

5.2 opinia klienta z dnia
  Oferta nie sprostała moim oczekiwaniom
Położenie 5.0
Pokoje 4.8
Posiłki 6.0
Hotel 5.0
Ogólne wrażenie 5.0

Zalety: zalet oprócz położenia ciszy i spokoju nie zauważyłem

Wady: totalna katastrofa.opcja al wirtualna!woda reglamentowana !
Piwo i napoje podawane na podstawie volczeru.Brak wody do posiłków.baseny i jakuzzi w remącie.Obsługa hotelowa katastrofa, Ręczniki nie zmieniane przez 5dni. Hotelu nikomu nie polecam. byliśmy już w hotelu swiss w Egipcie taba chodziaż 4 *było o wiele lepiej.To co nas spotkało w Jordanii w hotelu Grand Swiss-Belresort Tala Bay to katastrofa. Że nie wspomne o potraktowaniu nas w dniu wyjazu.O godz rano wyproszono nas ze stołowki na śniadanie w lobby czekały ciasteczka i kawa w termosach.po tak wspaniałym śniadaniu prewieziono nas na granice jordańsko- izraelską,gdzie czekaliśmy prawie 1 godz .na autobus który zawiózł nas na stację ben do Eliatu. Tam kolejna godz nerwów.W końcu dotarliśmy na lot w Ovdzie.Zero zainteresowania ze strony rezydentów w Jordanii i Izraelu. Biały murzyn zostawił kasę i niech spada lub odlatuje.nie istotne!nie smak pozostał. Był to nasz1 wyjazd exim tours i myślę że ostatni.Wyjeżdzając do Jordanii dobrze się zastanówcie czy te warunki wam odpowiadają! w razie jakich kolwiek pytań lub rad mój nr. tel.666 269 609

Opinia: Tak najbardzej urzekła mnie reglamentacja napoi w tym wody.Stanie w kolejkach po wodę piwo i inne napoje z rosjanami.!
Wyproszenie ze stołówki w dniu wyjazdu. Brak śniadania które nam się należało!
Transfer hotel -lotnisko bez zainteresowania rezydentów.Tak jakbyśmy prywatnie odwiedzili Jordanię i Izrael.
Nie polecam usług Exim-tours. W razie pytań od osób wybierających się do Akaby w Jordanii podaję nr. tel 666 269 609.
pozdrawiam

5.9 opinia klienta z dnia
  Oferta sprostała moim oczekiwaniom
Ogólne wrażenie 4.0
Położenie 8.0
Pokoje 5.0
Posiłki 8.0
Hotel 3.0

Zalety: Przy plaży, niedaleko pięknej Mariny z jachtami, sklepikami i restauracjami, dobre jedzenie

Wady: Masakryczna obsługa ( pracownicy recepcji i serwis sprzątający pokoje), notoryczny brak czystych ręczników ( musieliśmy wycierać się w ręcznik z basenu albo swoje koszulki) i wody butelkowej w pokojach ( mimo ciągłych zgłoszeń do recepcji , brak reakcji ). Mini bar w pokoju mimo opcji All Inclusiv nie uzupełniany i marny - 2 puszki coli i puszka sprajta. Opcja All inclusiv bardzo marna, nie wchodzi w to żadne wino nawet domowe, ani drinki, dostępne tylko piwo, wódka, whiski ( po jednym rodzaju). Ostre kamienie przy wejściu do wody- bez butów nie ma szans na kąpiel. Znikoma ilość owoców na sniadanie. Hotel ogólnie oceniałabym na maks. 3 gwiazdki.

Opinia: Masakryczna obsługa ( pracownicy recepcji i serwis sprzątający pokoje), notoryczny brak czystych ręczników ( musieliśmy wycierać się w ręcznik z basenu albo swoje koszulki) i wody butelkowej w pokojach ( mimo ciągłych zgłoszeń do recepcji , brak reakcji ). Mini bar w pokoju mimo opcji All Inclusiv nie uzupełniany i marny - 2 puszki coli i puszka sprajta. Opcja All inclusiv bardzo marna, nie wchodzi w to żadne wino nawet domowe, ani drinki, dostępne tylko piwo, wódka, whiski ( po jednym rodzaju). Ostre kamienie przy wejściu do wody- bez butów nie ma szans na kąpiel. Znikoma ilość owoców na sniadanie. Hotel ogólnie oceniałabym na maks. 3 gwiazdki.

100% bezpieczeństwa

Korzystamy z najlepszych zabezpieczeń płatności.

Nr 1 w Internecie

Największa sprzedaż wycieczek przez Internet od 1999 r.

Jesteśmy członkiem Polskiej Izby Turystyki i akredytowanym agentem IATA.

zamknij Podziel się z nami...
Wyślij
Formularz został wysłany.

Dziękujemy za przesłanie uwag.