8.5

Na podstawie 69 opinii.
Czytaj wszystkie opinie

Najczęściej polecany dla

Lubiących zwiedzać  19%
Ceniących spokój  18%
Rodzin z dziećmi  16%

Położenie 8.7
Rozrywka 8.2
Infrastruktura 8.6
Ogólne wrażenie 8.6

Wszystkie opinie

7.2 opinia klienta z dnia
  Polecam dla:
 • Lubiących zakupy
 • Szukających lokalnej kuchni
Położenie 5.8
Rozrywka 6.0
Infrastruktura 8.6
Ogólne wrażenie 8.8

Zalety: wspaniały bazar

Wady: na uboczu

Opinia: Super ryneczek !! Dojazd z każdego miejsca możliwy i nie drogi. Bankomat dostępny, ogólne wrażenie bardzo dobre. Przyjaźni ludzie. Miasteczko stworzone do wypoczynku i rodzinnych wakacji.

10 opinia klienta z dnia
  Polecam dla:
 • Ceniących spokój
 • Lubiących zwiedzać
Położenie 10.0
Rozrywka 10.0
Infrastruktura 10.0
Ogólne wrażenie 10.0

Opinia: Wrażenia z pobytu-bardzo dobre. Hotel usytuowany blisko plaży (i nie trzeba dojeżdżać busami jak to miało miejsce w przypadku bardzo wielu hoteli pięciogwiazdkowych oddalonych od plaży).Na plaży leżaki w ilości wystarczającej, zresztą przy wielu restauracjach oferują leżaki bez opłaty.Warto mieć ze sobą materac.Woda cudna.Jedyny minus to brak bezpłatnego barku na plaży, ale jest możliwość zakupienia napojów i przekąsek.Sam hotel może z zewnątrz nie prezentuje się najlepiej, ale pokoje są dobrze wyposażone (pokój- indywidualnie sterowana na pilota klima, telewizor, lodówka, sejf za dodatkową opłatą; łazienka nic nadzwyczajnego, ale suszarka jest).Obsługa bardzo dobra i takież samo jedzenie.Posiłki urozmaicone i każdy znajdzie coś dla siebie. Obsługa nie szczędzi na alkoholach, często trzeba było ich pohamowywać w ilości nalewanego alkoholu.Warto pamiętać o napiwkach (zarówno dla obsługi hotelowej jak i kierowców), bo na prawdę potrafią się odwdzięczyć. Polecam również wycieczki od Efkana- łysy gość ma biuro znajduje s?e po prawej stron?e od hotelu (N- KESK?N TOUR).Szczególnie podobało nam się Pamukkale ? Kapadocj? z rewelacyjnym tureckim przewodnikiem mówiącym po polsku(doskonale zna obyczaje polskie i "sypie" grypsami).Bardzo fajny był też rafting i masaże (hamam).Znajomi byli na quadach(my nie zdążyliśmy)i też bardzo sobie chwalili.Ogólne wrażenia bardzo dobre, kto wie może w najbliższy sylwester powtórka :-))tel do b?uro 7533391 kom 05364915346

8.1 opinia klienta z dnia
  Polecam dla:
 • Aktywnych
 • Lubiących zwiedzać
 • Szukających rozrywki
 • Ceniących spokój
Położenie 7.6
Rozrywka 8.7
Infrastruktura 7.3
Ogólne wrażenie 9.0

Opinia: Miasteczko niewielkie i dość spokojne, ale i z możliwościami rozrywek - jest dużo restauracji wieczorami zmieniających się w bary, trochę pubów-barów (więszkość na wschód od portu, i mój ulubiony Royal Castle Pub w samym centrum) i chyba ze 3 dyskoteki (Lighthouse i The Zone w centrum, oraz Blackout w stronę zachodnią), Rozrywka w Side raczej skierowana do 30+ niż młodzieży, ale jest się gdzie wieczorem pobawić, bez obawy! Długi deptak nadmorski wzdłuż zachodniej, ładniejszej i lepiej zagospodarowanej plaży ciągnący się chyba na 4km - po jednej stronie plaża, po drugiej knajpy, w niektórych z nich wieczorami karaoke. W centrum Side antyczne ruiny - koniecznie trzeba je zobaczyć i będąc w mieście nie sposób ich nie zauważyć. Urokliwa niewielka starówka będąca też centrum sklepowym, niewielki port obok starówki. Część wschodnia miasteczka przypomina miejscowości na południu Włoch, jest bardziej kameralna i urokliwa, mniej zagospodarowana z dziką plażą. Środek Side to centrum ze sklepami umiejscowionymi w zabytkowych domkach, a częśc zachodnia, wzdłuż deptaka, to hotele. Jest wiele możliwości zjedzenia, wybór knajp olbrzymi. Plaże po stronie zachodniej, zwłaszcza ok km od centrum i dalej - są piękne, zagospodarowane i szerokie z piaszczystym zejściem do morza, aczkolwiek nieco brudne. Na plaży co kilkaset metrów ośrodek sportów wodnych - głównie skutery i parasailing. Ogólnie miejscowość mnie zachwyciła - bo nie jest tak krzykliwa i betonowa jak np Alanya, klimat też lepszy ( mniejsza wilgotność i wiaterek od morza cały czas), a jednocześnie nie jest to w żadnym wypadku nudne puste zadupie. Większość turystów to Niemcy, na drugim miejscu Skandynawowie. Polaków i Rosjan niewiele, prawie nie spotkałam Anglików. Skutkuje to też tym, że obsługa posługuje się głównie niemieckim, po angielsku trudniej się dogadać. Ale za to - co przyjęłam z ulgą - sprzedawcy są jakby mniej nachalni niż w innych rejonach Turcji w których byłam. Czasem tylko naganiacze sprzed knajp zaczepiają, ale zignorowani odpuszczają.

9.0 Rybnik opinia z dnia
  Polecam dla:
 • Szukających lokalnej kuchni
 • Szukających życia nocnego
 • Lubiących zakupy
Ogólne wrażenie 9.0
Położenie 9.0

Opinia: Typowa turystyczna miejscowość. Plaże piaszczyte z domieszką żwiru.Liczne bazary, rynki, sklepy. W mieście Side można zwiedzić ruiny starożytego zamku. Transfer zlotniska trwa około godziny.

9.6 opinia klienta z dnia
 
Położenie 9.6
Rozrywka 10.0
Infrastruktura 10.0
Ogólne wrażenie 9.0

Opinia: Side to wspaniała miejscowość wypoczynkowa, polecam zwłaszcza biuro wycieczkowe Economic Tour Ufo.Wspaniałe wycieczki i dużo tańsze niż u rezydenta w hotelu. Spędziliśmy tam 2 wspaniałe tygodnie, zamierzam tam wrócić.

8.8 opinia klienta z dnia
  Polecam dla:
 • Lubiących zwiedzać
Położenie 10.0
Rozrywka 10.0
Infrastruktura 8.0
Ogólne wrażenie 8.0

Opinia: Cuuuuudna starówka, port, plaża -piaszczysta i czysta.
Dużo atrakcji wycieczkowych i innych.
Bardzo chętnie tam wrócę.

6.5 Rzeszów opinia z dnia
 
Ogólne wrażenie 5.0
Położenie 8.0

Opinia: Antyczne Side to ruiny oraz amfiteatr. Ruiny kolumny i etc. ciągną się od parkingu dolmuszy i taksówek do centrum Amfiteatru. Słabe oznakowanie nieco i można by poustawiać więcej tabliczek dla turystów. Czas zwiedzania około 1h bez muzeum - płacić można tylko lirami tureckimi! Dla lubiących - bar harleyowców prowadzony przez miłego weterana szos z świeżo wyciskanym sokiem z pomarańczy.

8.4 opinia klienta z dnia
  Polecam dla:
 • Ceniących spokój
 • Lubiących zwiedzać
 • Niewymagających
Położenie 7.6
Rozrywka 7.3
Infrastruktura 10.0
Ogólne wrażenie 9.0

Opinia: Miasteczko Side ładnie położone na cyplu wysuniętym w morze. Dużo roślinności(bananowce, palmy).Starówka z ruinami starego amfiteatru,muzeum, arkady....Ładna promenada wzdłuż plaży. Plaże piaszczyste i piaskowo-żwirowe.Liczne sklepy, sklepiki, bary, restauracje. Turcy nie są tak bardzo nachalni jak np. Tunezyjczycy ale potargować też się z nimi można. Dobrze rozwiązana komunikacja miejska: busy, taksówki.Miasteczko ogólnie czyste i robi pozytywne wrażenie.

8.0 opinia klienta z dnia
  Polecam dla:
 • Rodzin z dziećmi
 • Aktywnych
 • Ceniących spokój
 • Lubiących zwiedzać
 • Niewymagających
Położenie 8.4
Rozrywka 7.6
Infrastruktura 9.2
Ogólne wrażenie 6.5

Opinia: Side jest ciekawym miasteczkiem a w szczególności Antyczne Side. Mieszkańcy jak to turcy, zdzierają z turystów na każdym kroku a do tego natretni jak komary. Turcja to przepiekny kraj ale jego największym wrogiem są jej mieszkańcy-straszne brudasy, Śmietnika nawet przy głównej alei nie uraczysz za to sterty butelek, puszek na kazdym kroku. Temperatura mimo wysokiej jest całkiem znośna a z perspektywy powrotu do kraju nawet przyjemna. Turcję jako kraj polecam jak najbardziej, Side trochę mniej a Turków w ogóle.

7.0 Chorzów opinia z dnia
 
Ogólne wrażenie 6.0
Położenie 8.0

Opinia: Dużo interesujących zabytków z okresu rzymskiego i bizantyjskiego (Muzeum, ruiny świątyni Apollina, łaźni rzymskich, kościołów bizantyjskich, teatr rzymski na 20 tys. ludzi). Możliwość samodzielnego zorganizowania wycieczek do pobliskiego Mangavatu - Park natury, wodospady, duży targ (2 razy w tygodniu). Miejscowość jest przyjemna, sprzyja spacerom, zakupom. Możliwość wyboru piaszczystej plaży.

100% bezpieczeństwa

Korzystamy z najlepszych zabezpieczeń płatności.

Nr 1 w Internecie

Największa sprzedaż wycieczek przez Internet od 1999 r.

Jesteśmy członkiem Polskiej Izby Turystyki i akredytowanym agentem IATA.

zamknij Podziel się z nami...
Wyślij
Formularz został wysłany.

Dziękujemy za przesłanie uwag.