Pomoc - dojazd

Na ile godzin przed odlotem należy się zgłosić na lotnisko?

Zwykle wymagane są 2 godziny przed podanym czasem odlotu. W wyjątkowych sytuacjach służby lotniskowe proszą o wcześniejsze zgłaszanie się do odprawy.

Jakie dokumenty muszę koniecznie zabrać wybierając się na lotnisko?

Prosimy zabrać ze sobą potwierdzenie wyjazdu, umowę, paszport lub dowód osobisty. Prosimy pamiętać, że dowód osobisty upoważnia jedynie do przekraczania granic w obrębie Unii Europejskiej.

Jaki jest dopuszczalny ciężar bagażu?

Dopuszczalny ciężar bagażu uzależniony jest to od wytycznych linii lotniczej, z którą zamierzamy odbyć podróż. Najczęściej stosowany limit to 20kg.

Czy bagaż podręczny też ma swoje ograniczenia wagowe? Jakie?

Najczęściej stosowany limit to 5 kg. Niemniej każda linia lotnicza może wprowadzić swoje własne regulacje w tym zakresie.

Do jakiego wieku dzieci mogą podróżować bezpłatnie?

Dzieci do 2 lat podróżują bezpłatnie.

Czy cena wyjazdu zawiera transfer do hotelu?

Tak. W przypadku korzystania z przelotów czarterowych cena wycieczki zawiera transfer do hotelu. W przypadku przelotu samolotem rejsowym prosimy o upewnienie się czy transfer jest zawarty w cenie. W razie jakichkolwiek wątpliwości nasz konsultant udzieli szczegółowej odpowiedzi w tym zakresie.

Czym różni się lot czarterowy od lotu rejsowego?

Przelot czarterowy odbywa się w oparciu o umowę pomiędzy linią lotniczą a biurem podróży, które wynajmuje samolot do przewozu swoich klientów na ściśle określonym odcinku. Loty rejsowe są to regularne połączenia, których sprzedażą zajmuje się sama linia lotnicza i jej agenci. Loty realizowane są regularnie przez cały rok o ściśle określonych porach.

Gdzie przeglądając oferty znajdę informację o miastach, z których odjeżdża autokar?

Przy każdej prezentacji oferty, po kliknięciu w button zmień (w wierszu pod zdjęciem) otrzymasz informację o mieście z którego jest wyjazd. Ponieważ do każdej z wycieczek można dokupić transfery (tzw. połączenia antenowe) z wielu miejsc w Polsce prosimy o wskazanie najbardziej dogodnego miejsca wyjazdu. Nasz Konsultant pomoże Ci wybrać najwygodniejsze miejsce początku podróży.

Jak wcześnie i w którym miejscu należy zgłosić się przed odjazdem autokaru?

Miejsce odjazdu autokaru podane jest w potwierdzeniu wyjazdu lub na umowie. Nasz Konsultant udzieli Ci wszelkich informacji w zakresie terminu i godziny odjazdu. Zwyczajowo na miejsce zbiórki należy przybyć około 15min. przed odjazdem autokaru.

Czy w autokarze mogę dokonać rezerwacji konkretnego miejsca?

Niestety tylko nieliczni organizatorzy wyjazdów proponują rezerwację miejsc w autokarze. Najczęściej miejsca przydzielane są przez pilota.

Co oznacza pojęcie - połączenie antenowe?

Połączenie antenowe jest to dodatkowo płatny transfer pomiędzy wskazanym miejscem w Polsce, a głównym miastem wyjazdu autokaru do miejsca docelowego podróży.

100% bezpieczeństwa

Korzystamy z najlepszych zabezpieczeń płatności.

Nr 1 w Internecie

Największa sprzedaż wycieczek przez Internet od 1999 r.

Jesteśmy członkiem Polskiej Izby Turystyki i akredytowanym agentem IATA.

zamknij Podziel się z nami...
Wyślij
Formularz został wysłany.

Dziękujemy za przesłanie uwag.