Cypr

powierzchnia:9 251 km2
ludność:758 363
język:grecki
waluta:Euro (EUR)
zasilanie:220 V
Sprawdź oferty

Opis

Ta trzecia co do wielkości wyspa Morza Śródziemnego charakteryzuje się ponoć jednym z najzdrowszych na świecie klimatem - a to tylko jedna z jej wielu zalet. O każdej porze roku Cypr przyciąga rzesze turystów, dla których ogromną atrakcją są piękne, słoneczne plaże, malownicze góry, bogactwo i różnorodność zabytków, ale także wspaniała kuchnia, bujne życie kulturalne, znakomite warunki do uprawiania sportów oraz legendarna już cypryjska gościnność.

Przyjeżdżający na Cypr zwracają uwagę, że jest to kraj bardzo egzotyczny, a jednocześnie bliski i znajomy. Wynika to nie tylko z serdeczności i tolerancyjności jego mieszkańców. Na taki właśnie charakter Cypru bardzo wpłynęło jego położenie - od zawsze przecież stanowił ważny punkt komunikacyjny i handlowy, łączący Europę z zachodnią Azją i Afryką Północną. Dlatego cypryjska tradycja łączy w sobie elementy kultur wielu różnych ludów, które przez 9 tysięcy lat tworzyły burzliwe dzieje wyspy. Wyraźnym znakiem historii jest obecna sytuacja Cypru - wyspę i jej stolicę rozdziela na część południową - grecką i północną - turecką linia demarkacyjna.
Choć podzielony, jest Cypr przepięknym krajem; warto odwiedzić obie jego części. Miłośnikom tętniących życiem kurortów przypadnie do gustu zapewne greckie południe, natomiast zwolennicy spokojniejszego wypoczynku mogą wybrać mniej z reguły obleganą część północną.
Wszędzie można korzystać z nowoczesnego zaplecza turystycznego, jednocześnie poznając bogatą, wielowiekową kulturę i przekazywane z pokolenia na pokolenie tradycje.

Wyspa Afrodyty zachwyca nie tylko zwykłych turystów. Przybywają tu również archeologowie z całego świata, którzy dokonują ciągle nowych odkryć, gdyż cypryjska ziemia kryje w sobie jeszcze wiele tajemnic. Także wspaniała przyroda ma wiele do zaoferowania botanikom i zoologom, a malownicze krajobrazy kuszą fotografów.

Wybierz inny kraj

100% bezpieczeństwa

Korzystamy z najlepszych zabezpieczeń płatności.

Nr 1 w Internecie

Największa sprzedaż wycieczek przez Internet od 1999 r.

Jesteśmy członkiem Polskiej Izby Turystyki i akredytowanym agentem IATA.

zamknij Podziel się z nami...
Wyślij
Formularz został wysłany.

Dziękujemy za przesłanie uwag.