Makadi Bay

stolica:Kair
powierzchnia:1 001 450 km2
ludność:68 359 979
język:arabski
waluta:funt egipski (EGP)
zasilanie:220 V
Sprawdź oferty

Opis

Makadi Bay to przepiękna zatoka, około trzydziestu kilometrów na południe od Hurghady.

Kryształowo czysta woda, której temperatura nigdy nie spada poniżej 20 stopni Celsjusza, szerokie, piaszczyste plaże i bajecznie kolorowe krajobrazy rafy koralowej rozciągające się juz kilka metrów pod wodą sprawiają, że przybywają tu tysiące turystów z całego świata.

Dużą część z nich stanowią nurkowie. Nic dziwnego, jeśli wziąć pod uwagę fakt, iż czekają na nich nie tylko fascynujące podwodne krajobrazy, ale i dobra infrastruktura - wypożyczalnie sprzętu i firmy organizujące wyprawy na rafę.

Poza nurkowaniem w Zatoce można uprawiać wiele innych sportów wodnych. Na amatorów żeglarstwa czekają łodzie żaglowe i katamarany, które można wynająć, by żeglować po spokojnych, błękitnych wodach Zatoki.
Z wiatrów skorzystają także windsurferzy, którzy znajdą w Makadi Bay wiele wypożyczalni sprzętu. Jeśli wolimy spokojniejsze pływanie, czekają na nas także rowery wodne.

W kompleksach hotelowych znajdują się baseny, korty tenisowe, boiska do siatkówki i koszykówki, sauny, fitness cluby.

Dla przyjeżdżających z dziećmi hotele zapewniają za dodatkową opłatą opiekunkę, lub wliczony w cenę pobytu klub dla dzieci będący czymś w rodzaju świetlicy. Dorosłym czas umilają specjalne grupy zajmujące się animacją, organizujące zabawy, konkursy, wieczorki taneczne itd.

W mieście czekają na turystów liczne atrakcje. Nie zawioda się ci, którzy lubią potańczyć - czekają na nich liczne dyskoteki i kluby. Za dnia interesujące pamiątki, sprzęt sportowy i modne ubrania są do kupienia w pasażach handlowych.

Plaże są w większości prywatne i bardzo zadbane, strzeżone przez wykwalifikowany personel. Leżaki i parasole dla gości hotelowych są za darmo, płatne są jedynie wypożyczalnie sprzętu do sportów wodnych - fajek snorkelingowych, desek windsurfingowych.

Do Makadi Bay dostać sie można samolotem, większość hoteli znajduje się kilkadziesiąt minut drogi od lotniska, cena transferu jest zwykle wliczona w koszt całej wykupionej wycieczki.

Wybierz inny region

Wybierz inny kraj

100% bezpieczeństwa

Korzystamy z najlepszych zabezpieczeń płatności.

Nr 1 w Internecie

Największa sprzedaż wycieczek przez Internet od 1999 r.

Jesteśmy członkiem Polskiej Izby Turystyki i akredytowanym agentem IATA.

zamknij Podziel się z nami...
Wyślij
Formularz został wysłany.

Dziękujemy za przesłanie uwag.