Naama Bay

stolica:Kair
powierzchnia:1 001 450 km2
ludność:68 359 979
język:arabski
waluta:funt egipski (EGP)
zasilanie:220 V
Sprawdź oferty

Opis

Naama Bay to jeden z nowszych kurortów Egiptu. W bardzo krótkim czasie z niewielkiej beduińskiej wioski powstała tam znana, ekskluzywna miejscowość wypoczynkowa.

Naama Bay odwiedzają głównie nurkowie, podobnie jak i inne kurorty regionu. Przyciąga ich przejrzysta, ciepła woda i przepiękne widoki rafy koralowej, a także dobra infrastruktura - sklepy, wypożyczalnie sprzętu, firmy organizujące rejsy na rafę.

Miasto ma jednak wiele do zaoferowania także tym, którzy z nurkowaniem nie przepadają. Praktycznie całą niemal jego zabudowę stanowią kompleksy hotelowe, pasaże handlowe, dyskoteki i kluby.

Niemal każdy hotel w tym kurorcie ma bardzo bogatą ofertę dodatkowych rozrywek dla swoich gości. Do najczęstszych należą baseny, fitness cluby, boiska do siatkówki. W większości też znajdują się kluby organizujące czas i zabawy dla dzieci tak, aby ich dorośli opiekunowie mogli skorzystać z licznych atrakcji miasta.

Naama Bay nigdy nie zasypia, miasto jest rozświetlone neonami, o każdej porze można tam też znaleźć miejsce, gdzie można potańczyć i rozerwać się. Amatorzy hazardu także znajdą coś dla siebie - w kurorcie działają bowiem także kasyna.

Plaże są szerokie i piaszczyste. Korzystanie z nich możliwe jest o każdej porze roku, ze względu na panujący w regionie bardzo ciepły klimat. Także temperatura wody nigdy niemal nie spada poniżej 20 stopni Celsjusza, w sierpniu przekracza czasem trzydzieści. Każdy hotel ma własną część plaży, dzięki czemu wszystkie plaże w okolicy są dobrze utrzymane i strzeżone. Część plaż prywatnych posiada także inne atrakcje, takie jak boiska do siatkówki plażowej czy bary z chłodnymi napojami. Niekiedy nocą organizuje się także dyskoteki na plażach. Goście hotelowi mogą również korzystać z leżaków i parasoli. Osoby spoza hoteli mogą przebywać na plaży prywatnej, pod warunkiem że nie będą zakłócały spokoju gościom. W Naama Bay niemile widziane jest opalanie się topless, a tym bardziej nago.

Miasto położone jest nieopodal międzynarodowego lotniska, tak więc dojazd nie stanowi żadnego problemu.

Wybierz inny region

Wybierz inny kraj

100% bezpieczeństwa

Korzystamy z najlepszych zabezpieczeń płatności.

Nr 1 w Internecie

Największa sprzedaż wycieczek przez Internet od 1999 r.

Jesteśmy członkiem Polskiej Izby Turystyki i akredytowanym agentem IATA.

zamknij Podziel się z nami...
Wyślij
Formularz został wysłany.

Dziękujemy za przesłanie uwag.