Taba

stolica:Kair
powierzchnia:1 001 450 km2
ludność:68 359 979
język:arabski
waluta:funt egipski (EGP)
zasilanie:220 V
Sprawdź oferty

Opis

Taba to miejsce niezwykle dynamicznie rozbudowujące się. Miasto pełne jest turystów.

Przyciągają ich głównie rozległe, ciągnące się kilometrami plaże. Są one dobrze utrzymane i zadbane, w większości należą do miejscowych hoteli. Woda jest tam ciepła niemal przez cały rok, do pływania nadaje sie nawet zimą. Pogoda w regionie jest bardzo słoneczna - słońce świeci przez ponad trzysta dni w roku. Dlatego też ci, którzy przyjeżdżają do Taby nastawiając sie na plażowanie, nie zawiodą się.

Miłośnicy aktywnego wypoczynku także znajdą coś dla siebie. Przybrzeżne wody dobrze nadają się do uprawiania windsurfingu, działają odpowiednie wypożyczalnie sprzętu.

Także nurkowie nie będą zawiedzeni. Tutejsze wody są ciepłe i bardzo przejrzyste, znaleźć można także firmy udostępniające za opłata odpowiedni sprzęt.

W kompleksach hotelowych znajdują się baseny, korty tenisowe, boiska do siatkówki i koszykówki, sauny, fitness cluby.

Dla przyjeżdżających z dziećmi hotele zapewniają za dodatkową opłatą opiekunkę, lub wliczony w cenę pobytu klub dla dzieci będący czymś w rodzaju świetlicy. Dorosłym czas umilają specjalne grupy zajmujące się animacją, organizujące zabawy, konkursy, wieczorki taneczne itd.

Taba jest także miejscem styku kultur - licznie odwiedzają ja turyści z sąsiedniego Izraela. Przyciąga ich głównie miejscowe kasyno. Polecamy odwiedziny w nim wszystkim, którzy chcą poczuć dreszczyk emocji i mają trochę pieniędzy, które są w stanie zaryzykować.

W licznych barach i kafejkach można poznać ludzi pochodzących zarówno z sąsiedniej Arabii Saudyjskiej, jak i z Izraela, napić się mocnej, czarnej kawy, miejscowych alkoholi, spróbować smaków lokalnej kuchni.

Z Taby wypływają statki wycieczkowe, z których podziwiać można ęłęóWyspę Faraonów wraz z jej fortecą Salah El - Din, wybudowaną w XII wieku przez Krzyżowców. Broniła ona niegdyś bezpieczeństwa pielgrzymów udających się z Ziemi Świętej na Synaj.

Również z Taby organizowane są wycieczki do starożytnego klasztoru Świętej Katarzyny na górze Synaj. Klasztor zbudowany został w miejscu, w którym Mojżesz otrzymał od Boga przykazanie. Wycieczkę odbywa się niekiedy na wielbłądzich grzbietach, co stanowi niewątpliwą atrakcję.

Wybierz inny region

Wybierz inny kraj

100% bezpieczeństwa

Korzystamy z najlepszych zabezpieczeń płatności.

Nr 1 w Internecie

Największa sprzedaż wycieczek przez Internet od 1999 r.

Jesteśmy członkiem Polskiej Izby Turystyki i akredytowanym agentem IATA.

zamknij Podziel się z nami...
Wyślij
Formularz został wysłany.

Dziękujemy za przesłanie uwag.