Emiraty Arabskie

stolica:Abu Dhabi
powierzchnia:83600 km2
język:arabski, angielski.
waluta:Dirham (AED). (AED)
zasilanie:220 V, przejściówki można kupić w hotelu
Sprawdź oferty

Opis

Zjednoczone Emiraty Arabskie to jeden z najbogatszych, a jednocześnie najbezpieczniejszych krajów świata, położony pomiędzy Europą i Azją, na styku różnych kultur, których elementy są głęboko zakorzenione w lokalnej tradycji. Turystów przyciąga tradycyjna arabska gościnność, nowoczesność wpleciona w wielowiekową kulturę islamu i możliwość przeżycia fascynującej przygody w niepowtarzalnym klimacie orientalnego Wschodu.Ten niewielki kraj na Środkowym Wschodzie składa się z siedmiu Emiratów - dwa najbardziej znane to stolica - Abu Dhabi i Dubaj - największy ośrodek turystyczny Emiratów, cieszący się ogromną popularnością wśród turystów z całego świata. Pozostałe Emiraty to: Sharjah, Ras al Khaimah, Fujairah, Umm al Quwain oraz Ajman - jedyny Emirat bez ropy lub gazu. Emiraty [foto8]graniczą z Arabią Saudyjską, Katarem i Omanem.W Dubaju zachwyci nas ilość i jakość proponowanych tu, wyszukanych rozrywek. W parku wodnym Wild Wadi znajdziemy szereg urządzeń i zjeżdżalni, które zapewnią nam doskonałą zabawę.Panie, które w czasie urlopu lubia zakupowe szaleństwa powinny odwiedzić City Center największe centrum handlowe. Tym, którzy szukają oryginalnych pamiątek z podróży, polecamy Souk targ, na którym można kupić złotą biżuterię i ozdoby.Są tu też miejsca doskonałe na słodki wypoczynek, w cieniu egzotycznych palm i bujnej roślinności. Zachwycą nas piękne parki Jumeira Beach Park i Mamzar park usytuowane nad morzem.

Szczepienia, służba zdrowia

Szczepienia nie są wymagane.

Władze PZEA zawieszają ruch bezwizowy dla państw Unii Europejskiej. Oznacza to, iż obywatele polscy nie będą mogli przekroczyć emirackiej granicy na wszystkich przejściach granicznych. Zmiana wchodzi w życie od północy czasu miejscowego 19 marca 2020 r.
Władze PZEA zdecydowały o zamknięciu lotnisk na dwa tygodnie począwszy od godz. 23:59 24 marca 2020 r. W ciągu dwóch tygodni będą się odbywać jedynie loty cargo i potencjalne loty ewakuacyjne.
Zalecamy śledzenie aktualnych oficjalnych informacji.

Wybierz inny kraj

100% bezpieczeństwa

Korzystamy z najlepszych zabezpieczeń płatności.

Nr 1 w Internecie

Największa sprzedaż wycieczek przez Internet od 1999 r.

Jesteśmy członkiem Polskiej Izby Turystyki i akredytowanym agentem IATA.

zamknij Podziel się z nami...
Wyślij
Formularz został wysłany.

Dziękujemy za przesłanie uwag.