Emiraty Arabskie

stolica:Abu Dhabi
powierzchnia:83600 km2
język:arabski
waluta:Dirham (AED)
zasilanie:220 V, przejściówki można kupić w hotelu
Sprawdź oferty

Opis

Zjednoczone Emiraty Arabskie to jeden z najbogatszych, a jednocześnie najbezpieczniejszych krajów świata, położony pomiędzy Europą i Azją, na styku różnych kultur, których elementy są głęboko zakorzenione w lokalnej tradycji. Turystów przyciąga tradycyjna arabska gościnność, nowoczesność wpleciona w wielowiekową kulturę islamu i możliwość przeżycia fascynującej przygody w niepowtarzalnym klimacie orientalnego Wschodu.Ten niewielki kraj na Środkowym Wschodzie składa się z siedmiu Emiratów - dwa najbardziej znane to stolica - Abu Dhabi i Dubaj - największy ośrodek turystyczny Emiratów, cieszący się ogromną popularnością wśród turystów z całego świata. Pozostałe Emiraty to: Sharjah, Ras al Khaimah, Fujairah, Umm al Quwain oraz Ajman - jedyny Emirat bez ropy lub gazu. Emiraty [foto8]graniczą z Arabią Saudyjską, Katarem i Omanem.W Dubaju zachwyci nas ilość i jakość proponowanych tu, wyszukanych rozrywek. W parku wodnym Wild Wadi znajdziemy szereg urządzeń i zjeżdżalni, które zapewnią nam doskonałą zabawę.Panie, które w czasie urlopu lubia zakupowe szaleństwa powinny odwiedzić City Center największe centrum handlowe. Tym, którzy szukają oryginalnych pamiątek z podróży, polecamy Souk targ, na którym można kupić złotą biżuterię i ozdoby.Są tu też miejsca doskonałe na słodki wypoczynek, w cieniu egzotycznych palm i bujnej roślinności. Zachwycą nas piękne parki Jumeira Beach Park i Mamzar park usytuowane nad morzem.

Szczepienia, służba zdrowia

Szczepienia nie są wymagane.

Zgodnie z oficjalnie przekazywanymi komunikatami odnośnie koronawirusa informujemy, że wszyscy podróżujący muszą mieć przy sobie wydrukowany negatywny test na COVID (PCR) wykonany w przeciągu 96 godzin przed odlotem. Polskie laboratoria akredytowane przez ministerstwo zdrowia są honorowane podczas przekraczania granic zewnętrznych Emiratów. https://www.gov.pl/web/zdrowie/lista-laboratoriow-covid
W dniu 24 września 2020 ogłoszono, że wszystkie emiraty otwierają się na ruch turystyczny.

Osoby przylatujące do Abu Zabi po przylocie są poddane kolejnemu testowi na COVID, następnie są zobowiązane do poddania się 14-dniowej domowej kwarantannie, co będzie wynikało z podpisanego dokumentu podczas kontroli paszportowej. Po przylocie podróżni musza liczyć się z otrzymaniem elektronicznej bransolety, za pomocą której miejscowe władze będą kontrolować poddanie się samoizolacji. Dodatkowo powinno się mieć zainstalowaną na telefonie aplikację ALHOSN. Po 12 dniach osoby przylatujące do Abu Zabi są zobowiązane do poddania się kolejnemu testowi PCR. Począwszy od niedzieli 8 listopada 2020 r. w przypadku osób które wjechały do emiratu Abu Zabi na 4 lub więcej dni konieczne jest dodatkowe wykonanie testu PCR w 4. dniu wizyty. Dodatkowo jeżeli ktoś planuje pozostać na terytorium Abu Zabi na 8 lub więcej dni musi wykonać kolejny test 8. dnia pobytu. Za pierwszy dzień pobytu uznaje się dzień przekroczenia granicy emiratu.

Wybierz inny kraj

100% bezpieczeństwa

Korzystamy z najlepszych zabezpieczeń płatności.

Nr 1 w Internecie

Największa sprzedaż wycieczek przez Internet od 1999 r.

Jesteśmy członkiem Polskiej Izby Turystyki i akredytowanym agentem IATA.

zamknij Podziel się z nami...
Wyślij
Formularz został wysłany.

Dziękujemy za przesłanie uwag.