Filipiny

stolica:Manila
ludność:ok. 92 mln
język:tagalski (filipino), angielski
waluta:peso filipińskie (PHP)
zasilanie:220 V
Sprawdź oferty

Szczepienia, służba zdrowia

Nie ma obowiązku szczepień profilaktycznych.

Zgodnie z oficjalnie przekazywanymi komunikatami odnośnie koronawirusa informujemy, że Podróżujący wybierający się na Filipiny mogą spotkać się z następującymi utrudnieniami:
1) czasowym ograniczeniem wjazdu obejmującym, którzy w czasie 14 dni przed wylotem na Filipiny odwiedzili Chiny, Koreę Południową,
2) wzmożonymi kontrolami osób na lotniskach i na granicach oraz obowiązkiem przestrzegania procedur prewencyjnych oraz sanitarno-zdrowotnych wprowadzanych przez lokalne władze,
3) Podróżni, którzy przed wylotem na Filipiny odwiedzili Włochy lub Iran - warunkiem ich wjazdu na teren Filipin jest posiadanie aktualnego zaświadczenia lekarskiego opisującego stan zdrowia pasażera. Zaświadczenie musi być wydane przez lekarza nie później niż 2 dni przed wjazdem na teren Filipin.
Zalecamy śledzenie aktualnych oficjalnych informacji.

Wizy

Obywatele polscy (posiadacze zarówno paszportów biometrycznych, bez cech biometrii oraz paszportów tymczasowych) zwolnieni są z obowiązku wizowego przy pobycie do 30 dni. W przypadku obywateli polskich planujących dłuższy pobyt, należy wystąpić przed podróżą o wizę, która wystawiana jest przez filipińskie przedstawicielstwa dyplomatyczne i urzędy konsularne na okres do 59 dni.

Wybierz inny kraj

100% bezpieczeństwa

Korzystamy z najlepszych zabezpieczeń płatności.

Nr 1 w Internecie

Największa sprzedaż wycieczek przez Internet od 1999 r.

Jesteśmy członkiem Polskiej Izby Turystyki i akredytowanym agentem IATA.

zamknij Podziel się z nami...
Wyślij
Formularz został wysłany.

Dziękujemy za przesłanie uwag.