Grecja

stolica:Ateny
powierzchnia:131 940 km2
ludność:10 601 527
język:grecki
waluta:Euro (EUR)
zasilanie:220 V
Sprawdź oferty

Opis

Bez względu na środek lokomocji, którym się podróżuje do Grecji, pierwsze co uderza po dotarciu na miejsce to olśniewające światło. Światło w tej ekscytującej krainie jest wszechobecne. Śródziemnomorskie słońce odbija się w powierzchni wody, rzucając cienie na wąskie uliczki. Trudno jest oprzeć się czarowi tego pięknego kraju i jego bardzo gościnnych mieszkańców.

Grecja jest kolebką europejskiej cywilizacji, to tutaj narodziła się demokracja. Z tej opromienionej słońcem ziemi wywodzili się sławny Platon, Arystoteles, Hipokrates, Pitagoras i wielu innych ojców nauki.

Grecja posiada wspaniałą historię ale nie żyje tylko nią. Jest dynamicznie rozwijającym się krajem, od 1981 r. członkiem Unii Europejskiej, a równocześnie pozostając jednym wielkim Muzeum Archeologicznym, pełnym zbiorów starożytnej sztuki.

Część kontynentalna Grecji obejmuje fragment półwyspu Bałkańskiego oraz półwysep Peloponez. Grecja jest również krajem wyspiarskim - jej obszar obejmuje ok. 2000 wysp. Zamieszkanych jest jednak jedynie 167. Do największych z nich należą: Kreta, Eubea, Lesbos i Rodos. Każda spośród wysp jest inna, ma swoją kulturę i odrębną historię.

Kraj ten jest bardzo różnorodny geograficznie. Blisko 81% jej powierzchni stanowią pasma górskie, krajobrazy są urozmaicone o słone bagna, bujne lasy, jaskinie i naprawdę piękne plaże, których jest tutaj co najmniej kilkadziesiąt. Najwyższym szczytem jest Olimp 2917 m n.p.m., który wg mitologii greckiej był siedzibą bogów.

Klimat. Kiedy jechać?

W turystycznych folderach Grecja zawsze jawi się nam ciepła i słoneczna, faktycznie tak jest, jeśli porównamy ją z europejskimi standardami. Klimat Grecji jest jednak bardziej złożony.

Północną Grecję i wyspy, obejmuje klimat kontynentalny, o chłodnej zimie i upalnym lecie. Z kolei południowe wsypy, wybrzeże Peloponezu i półwysep Attyki oddają wyobrażenie klimatu śródziemnomorskiego: okres od wczesnego maja aż do połowy października to pora ciepłych, bezdeszczowych, słonecznych dni.

Ale i tutaj zimy mogą być chłodne, między grudniem a kwietniem zdarzają się opady deszczu. Najlepszą porą na przyjazd jest późna wiosna (koniec kwietnia- czerwiec) i jesień (wrzesień- październik), wówczas temperatury są umiarkowane. Jeśli ktoś lubi upały to zdecydowanie najlepszą porą na przyjazd będzie lipiec i sierpień, właśnie wtedy jest najcieplej ale i najtłoczniej.

Wybierz inny kraj

100% bezpieczeństwa

Korzystamy z najlepszych zabezpieczeń płatności.

Nr 1 w Internecie

Największa sprzedaż wycieczek przez Internet od 1999 r.

Jesteśmy członkiem Polskiej Izby Turystyki i akredytowanym agentem IATA.

zamknij Podziel się z nami...
Wyślij
Formularz został wysłany.

Dziękujemy za przesłanie uwag.