Malaga

stolica:Madryt
powierzchnia:504 782 km2
ludność:39 996 671
język:urzędowy: hiszpański. inne języki: kataloński, galicyjski, baskijski
waluta:euro (EUR)
zasilanie:220 V
Sprawdź oferty

Opis

To andaluzyjskie miasto, położone na słonecznym południu Hiszpanii. Jest jednym z najczęściej odwiedzanych kurortów w regionie i niewątpliwie zasługuje na swoją sławę.

Nazwa ta jest pochodzenia fenickiego. Już w IX wieku przed naszą erą ze względu na żyzne ziemie, dogodne, nadmorskie położenie i korzystny klimat osiedlali się tutaj Fenicjanie. Potem były to ziemie Kartaginy i Cesarstwa Rzymskiego, najtrwalszy ślad odcisnęli jednak na tej ziemi Arabowie. Relikty bogatej przeszłości Malagi można w mieście i okolicach oglądać do dziś.

Najsłynniejszym jest Alcazaba. To rzymska twierdza, w IX wieku przebudowana przez Arabów. Poza jej ciekawą architekturą turystów przyciąga także znajdujące się dziś w jej wnętrzu Muzeum Archeologiczne, prezentujące bogate zbiory ilustrujące historię Malagi i okolic od czasów najdawniejszych. Nieco późniejszym zabytkiem, bo pochodzącym z XIV wieku jest Castillo de Gibralfaro - zamek na okolicznym wzgórze. W mieście znajduje się także wiele zabytkowych kościołów - romański BartolomĂŠ z XI w., późnogotycka Nuestra SeĂąora de la Victoria z XV w., Santuario de Nuestra SeĂąora de la Victoria z XVI w. oraz liczne, co w Hiszpanii nie powinno dziwić, barokowe kościoły i pałac biskupi z XVIII w.
W Maladze urodził się słynny kubistyczny malarz - Pablo Picasso. Dom, w którym artysta przyszedł na świat można oglądać do dziś.

Malaga słynie z niezwykle interesującej kuchni. Warto będąc tam spróbować takich specjałów jak ensalada malaguena, czyli sałatka z gorzkich pomarańczy, czy sopa malaguena, zupa z omułków, krewetek, pomidorów i cebuli z makaronem i przyprawami.
Oczywiście, nie brakuje tutaj tez atrakcji typowych dla kurortu tej klasy - turysta znajdzie w Maladze przestronne, dobrze utrzymane plaże, wypożyczalnie sprzętów do sportów wodnych, dyskoteki, restauracje i kawiarnie.

Wybierz inny region

Wybierz inny kraj

100% bezpieczeństwa

Bezpieczeństwo Twojej płatności elektronicznej gwarantuje firma eCard.

Nr 1 w Internecie

Największa sprzedaż wycieczek przez Internet od 1999 r.

Jesteśmy członkiem Polskiej Izby Turystyki i akredytowanym agentem IATA.

zamknij Podziel się z nami...
Wyślij
Formularz został wysłany.

Dziękujemy za przesłanie uwag.