Marbella

stolica:Madryt
powierzchnia:504 782 km2
ludność:39 996 671
język:urzędowy: hiszpański. inne języki: kataloński, galicyjski, baskijski
waluta:euro (EUR)
zasilanie:220 V
Sprawdź oferty

Opis

Marbella to jeden z bardziej znanych andaluzyjskich kurortów. To duże miasto w prowincji Malaga przyciąga corocznie tysiące turystów i, jeśli przyjrzeć się jego atrakcjom, nie ma w tym nic dziwnego.
Dogodne położenie Marbelli sprawiało, że w miejscu dzisiejszego kurortu od czasów paleolitycznych osiedlali się ludzie. Marbella była później zasiedlana przez Fenicjan, Kartagińczyków, Rzymian, aż wreszcie dostała się pod panowanie arabskie. To właśnie z języka arabskiego pochodzi dzisiejsza nazwa miejscowości. Muzułmanie pozostawili w mieście także ciekawy zabytek - twierdzę i mury miejskie. W roku 1495 miasto zostało zdobyte przez chrześcijan. Następne wieki były okresem wzrostu i rozwoju Marbelli.
Marbella w XX wieku stała się miejscem chętnie odwiedzanym przez arystokratów i milionerów. Do częstych gości należeli między innymi książe Fahd (od przybycia w 1974 po rozbiciu banku w Monte Carlo był stałym klientem tutejszych hoteli), Alfonso de Mora y Aragon (brat królowej Fabioli), a także Sean Connery.
Do największych atrakcji miasta, poza wspomnianym już zamkiem i miejskimi mura,mi należy stare miasto, będące uroczym labiryntem niewielkich, krętych uliczek. Interesujące zwłaszcza dla miłośników kultury japońskiej może być jedyne w swoim rodzaju muzeum drzewek bonsai, znajdujące się w mieście.
Museo del Grabado Espaniol Contemporaneo to obiekt, który powinien zaciekawić wszystkich miłośników piękna - muzeum to gromadzi współczesne ryciny hiszpańskie.
Interesujący jest równiezjeden z większych portów jachtowych Hiszpanii - Puerto Banus. Miasto posiada dwie przestronne, dobrze utrzymane plaże - Playa de la Bajadilla i Playa de Fontanilla.

Wybierz inny region

Wybierz inny kraj

100% bezpieczeństwa

Bezpieczeństwo Twojej płatności elektronicznej gwarantuje firma eCard.

Nr 1 w Internecie

Największa sprzedaż wycieczek przez Internet od 1999 r.

Jesteśmy członkiem Polskiej Izby Turystyki i akredytowanym agentem IATA.

zamknij Podziel się z nami...
Wyślij
Formularz został wysłany.

Dziękujemy za przesłanie uwag.