Holandia

stolica:Amsterdam
powierzchnia:41 532 km2
ludność:15 892 237
język:holenderski
waluta:euro (EUR)
zasilanie:220 V
Sprawdź oferty

Paszporty

Dokumentem podróży uprawniającym do wjazdu i pobytu na terytorium europejskiej części Królestwa Niderlandów jest ważny paszport bądź dowód osobisty.

Na wyspy Curaçao, Sint Maarten, Arubę, Bonaire, Sabę i Sint Eustatius można wjechać wyłącznie na podstawie ważnego paszportu. Pobyt do 90 dni nie wymaga wizy. Lokalne władze imigracyjne mogą zażądać przy wjeździe okazania, np. biletu powrotnego oraz gwarancji posiadania wystarczających środków finansowych.

Szczepienia, służba zdrowia

W przypadku pobytów turystycznych korzystanie z usług medycznych w podstawowym zakresie zapewnia Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). Biorąc pod uwagę wysokie koszty usług medycznych nierefundowanych w ramach EKUZ, wskazane jest wykupienie dodatkowych ubezpieczeń indywidualnych, które w razie konieczności pokryją koszty leczenia w szerszym zakresie, jak również koszty opieki medycznej w prywatnych szpitalach i klinikach.

Zgodnie z oficjalnie przekazywanymi komunikatami odnośnie koronawirusa informujemy, że Podróżujący wybierający do Holandii mogą spotkać się z następującymi utrudnieniami:
1) Pasażerowie powinni posiadać Wypełniony ?Formularz deklaracji zdrowotnej?. Dotyczy to pasażerów odlatujących z krajów wysokiego ryzyka związanego z koronawirusem (COVID-19). Dokument musi zostać przedstawiony przed wejściem na pokład jakiegokolwiek samolotu z miejscem docelowym w Holandii.
2) Pasażerowie odlatujący z krajów wysokiego ryzyka koronawirusa (COVID-19) są instruowani, aby niezwłocznie poddali się kwarantannie przez 14 dni po przylocie.
3) Wszyscy Podróżni mogą spotkać się z wzmożonymi kontrolami osób na lotniskach i na granicach oraz obowiązkiem przestrzegania procedur prewencyjnych oraz sanitarno-zdrowotnych wprowadzanych przez lokalne władze.

Zalecamy śledzenie aktualnych oficjalnych informacji.

Wybierz inny kraj

100% bezpieczeństwa

Korzystamy z najlepszych zabezpieczeń płatności.

Nr 1 w Internecie

Największa sprzedaż wycieczek przez Internet od 1999 r.

Jesteśmy członkiem Polskiej Izby Turystyki i akredytowanym agentem IATA.

zamknij Podziel się z nami...
Wyślij
Formularz został wysłany.

Dziękujemy za przesłanie uwag.