Islandia

waluta:korona (ISK)
Sprawdź oferty

Paszporty

Dokumentem podróży uprawniającym do bezwizowego wjazdu i pobytu na terytorium Islandii jest ważny paszport lub dowód osobisty, który na życzenie odpowiednich władz należy okazać.

Szczepienia, służba zdrowia

Szczepienia przed przyjazdem nie są obowiązkowe. Obywatele RP objęci systemem ubezpieczenia (NFZ) w kraju mają zagwarantowany dostęp do pomocy medycznej na terenie Islandii w nagłych przypadkach na takich samych zasadach jak osoby objęte islandzkim systemem ubezpieczenia zdrowotnego - po okazaniu Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). EKUZ uprawnia tylko do korzystania z podstawowych usług medycznych, dlatego wyjeżdżającym do Islandii zaleca się wykupienie dodatkowych ubezpieczeń, które w razie konieczności pokryją koszty leczenia w szerszym zakresie, ew. następstwa nieszczęśliwych wypadków oraz transport  chorego do kraju.

Zgodnie z oficjalnie przekazywanymi komunikatami odnośnie koronawirusa informujemy, że od 19 sierpnia br. wszyscy przyjeżdżający na Islandię będą musieli przechodzić w czasie swojego pobytu 2 testy na koronawirusa i dodatkowo przechodzić 4-5 dniową kwarantannę tuż po przyjeździe. Alternatywą jest pełna 14-dniowa kwarantanna. Przed wjazdem należy zarejestrować się na stronie https://visit.covid.is/.

Wybierz inny kraj

100% bezpieczeństwa

Korzystamy z najlepszych zabezpieczeń płatności.

Nr 1 w Internecie

Największa sprzedaż wycieczek przez Internet od 1999 r.

Jesteśmy członkiem Polskiej Izby Turystyki i akredytowanym agentem IATA.

zamknij Podziel się z nami...
Wyślij
Formularz został wysłany.

Dziękujemy za przesłanie uwag.