Kuba

stolica:Hawana
powierzchnia:110 860 km2
ludność:11 141 997
język:hiszpański
waluta:Peso kubańskie (CUP)
zasilanie:220 V
Sprawdź oferty

Opis

Kuba zachęca i oferuje coś każdemu, kto tylko ma ochotę poszukać. Piękne plaże, niezwykłe zabytki, najdroższe i najlepsze cygara świata oraz wszechobecna muzyka. To swoisty tygiel, miejsce, którego nie może pominąć żaden podróżnik. Jak większość krajów latynoskich inny Kuba jest krajem otwartym dla turystów, a jednocześnie spowitym magią tajemnicy, kraju dalekiego, oryginalnego, ze względu na ustrój polityczny przez wiele lat trudno dostępnego. Kojarzona z otwartymi, pełnymi życiowej werwy ludźmi, a jednocześnie z osobą Fidela Castro, portretami Che Guevary na ulicach, propagandowymi sloganami i rewolucyjną retoryką gazet.
Jaka zatem naprawdę jest Kuba? Jest tylko jeden sposób, by się o tym przekonać - pojechać tam.
Ta największa spośród Wysp Karaibskich, uchodząca za jedną z najpiękniejszych wysp na świecie, ciągnie się ze wschodu na zachód na długości 1200 kilometrów. Na wyspie znajdują się trzy pasma górskie - na wschodzie Sierra Maestra ( sięgające 2000 m n.p.m., najwyższe góry na wyspie), na zachodzie Cordillera de Guaniguanico, a pomiędzy nimi łańcuch Guamhaya. Na nizinach pomiędzy wzniesieniami uprawia się trzcinę cukrową - obok tytoniu największego skarbu Kuby.
Najwyższym wzniesieniem na Kubie jest Pico Turquino (2005m n.p.m.), najniższy punkt to Morze Karaibskie - dokładnie 0 m n.p.m.. Co rzadkie, długość granic Kuby wynosi także 0 km. Jedynym elementem obcym na wyspie jest wydzierżawiona amerykanom baza w Guantanamo.
Wyspa oferuje niesamowite bogactwo fauny i flory. Bajkowe krajobrazy, piaszczyste plaże i idealnie czysta woda - raj dla wielbicieli sportów wodnych, kąpieli i obcowania z naturą. Królestwo rumu, cygar i tańca.
Na Kubie w zasadzie nigdy nie jest zimno. Klimat wyspy ma jednak pewien mankament - występujące tu corocznie cyklony. Wybór odpowiedniej pory roku na wycieczkę na Kubę pozwoli jednak cieszyć się jednymi z najpiękniejszych plaż świata, podziwiać niesamowitą architekturę kraju i smakować oryginalnej kubańskiej kuchni. Do tego wystarczy dodać odrobinę tytoniowego dymu i niewielką ilość alkoholu w postaci słynnych kubańskich drinków opartych na narodowym alkoholu - rumie. Czy można wymarzyć sobie piękniejsze miejsce na urlop?

Wybierz inny kraj

100% bezpieczeństwa

Korzystamy z najlepszych zabezpieczeń płatności.

Nr 1 w Internecie

Największa sprzedaż wycieczek przez Internet od 1999 r.

Jesteśmy członkiem Polskiej Izby Turystyki i akredytowanym agentem IATA.

zamknij Podziel się z nami...
Wyślij
Formularz został wysłany.

Dziękujemy za przesłanie uwag.