Malediwy

stolica:Malé
powierzchnia:300 km2
ludność:301 475 tys.
język:malediwski
waluta:Rupia malediwska (MVR)
zasilanie:220 V
Sprawdź oferty

Opis

Ponad 1200 wysepek, z których każdą można określić jednym słowem - raj. Biały piasek przestronnych plaż, kokosowe palmy i krystalicznie czysta, przejrzysta woda - tak wygląda każda z wysepek archipelagu.
Dodajmy jeszcze, że tamtejsze hotele słyną z wysokiego standardu usług - pola golfowe, baseny, SPA, korty tenisowe - wszystko to czeka na gości.
Szczególnie z wizyty powinni być zadowoleni nurkowie. Znajdą oni bowiem nie tylko ciepłą, idealnie przejrzystą wodę, ale także dobrą infrastrukturę - wypożyczalnie sprzętu, szkoły nurkowe, etc.
Malediwy to marzenie każdego chyba turysty. Jego spełnienie może być w zasięgu ręki.

Historia

Pierwsi ludzie na tych wyspach pojawili się w V wieku przed naszą erą. Osadnikami byli buddyści ze Sri Lanki i południowych Indii. Około 1100 roku zaczęło się panowanie sułtanów z dynastii Didi. W czasie ich rządów większość mieszkańców, pierwotnie buddystów, przeszło na islam.
W XVI wieku wyspy próbowali opanować Portugalczycy,a w następnym stuleciu - Holendrzy. Obie próby były bezskuteczne, udało się to dopiero Anglikom w XVIII wieku. Od 1796 roku Maledywy stały się ich protektoratem, co zostało oficjalnie usankcjonowane w 1887. XX wiek przyniósł powrót sułtanatu, na początku lat trzydziestych, później powstanie na początku pięćdziesiątych republiki. Szybko jednak na wyspach wrócono do sułtanatu.
Malediwy uzyskały niepodległość w 1965 roku, trzy lata później zostały republiką.

Wybierz inny kraj

100% bezpieczeństwa

Korzystamy z najlepszych zabezpieczeń płatności.

Nr 1 w Internecie

Największa sprzedaż wycieczek przez Internet od 1999 r.

Jesteśmy członkiem Polskiej Izby Turystyki i akredytowanym agentem IATA.

zamknij Podziel się z nami...
Wyślij
Formularz został wysłany.

Dziękujemy za przesłanie uwag.