Nepal

stolica:Katmandu
powierzchnia:147,2 tys. km2
ludność:26 469 569
język:nepalski
waluta:Rupia nepalska (NPR)
zasilanie:220 V
Sprawdź oferty

Opis

Masz ochotę zanurzyć się w chmurach Nigdzie indziej nie uda Ci się to tak, jak w tym podniebnym Królestwie. Nepal to miejsce, w którym dzięki jego różnorodności spełniają się turystyczne marzenia, te cielesne jak i duchowe. Olśniewa egzotyzmem kultury, feerią emocji i radości podczas religijnych świąt. Zapewnia intensywność i głębię przeżyć. Po powrocie do domu będzie się marzyło o kolejnej eskapadzie.
Żaden inny zakątek na Ziemi nie może się poszczycić takimi trasami trekkingowymi, jak te nepalskie. Tylko tutaj zdobędziesz najwyższy szczyt Globu - Mount Everest, wznoszący się na 8848 metrów nad poziomem morza, co pozwoli Ci zmierzyć się ze swoimi słabościami i da satysfakcję, nieporównywalną z niczym innym. Jeśli zaś nie masz od razu zamiaru podbijania świata znajdziesz tu odpowiedni szlak dla siebie, który zauroczy Cię pięknem egzotycznego krajobrazu. Dla amatorów różnego rodzaju sportów górskich Nepal ma bardzo dobre warunki, szczególnie jeśli chodzi o spływy górskimi rzekami, wspinaczkę skałkową, jazdę na górskich rowerach czy sporty zimowe. Jest to też Mekka zwolenników dużej ilości adrenaliny we krwi i sportów ekstremalnych.
Jest to też cudowne miejsce dla pasjonatów odkrywania nieznanych kultur. Nepal szczyci się mnóstwem czarujących zabytków, szczególnie architektonicznych. Hipnotyzuje spokojem i jednocześnie żywotnością pozaczasowych hinduistycznych i buddyjskich świątyń. Główne zabytki znajdują się w stolicy kraju Kathmandu i jej okolicy. Można tam również spędzać czas zwiedzając muzea i galerie sztuki. Często organizowane są barwne festiwale poświęcone lokalnej kulturze i tradycji, które warto obejrzeć.
Będąc w Nepalu nie można nie pojechać do któregoś z licznych parków krajobrazowych, aby nasycić wzrok widokiem dzikiej i rzadko spotykanej fauny i flory. Jest to wyjątkowo zaskakujące właśnie tam, gdzie na niezbyt rozległym terenie można się znaleźć w różnych strefach klimatycznych. Przykładowo południe kraju porastają wiecznie zielone lasy podzwrotnikowe, natomiast górska część kraju pokryta jest w 15% lodowcami. Wielość pięter roślinnych nadaje krajobrazowi zadziwiającego charakteru.
W końcu, nigdzie indziej nie zaznamy takiej gościnności ze strony tubylców jak w Nepalu. Ludność, chociaż głęboko wierząca i tradycjonalistyczna, to jednak bardzo przyjacielska i otwarta na nowych przybyszy, jeżeli oczywiście respektuje się pewne podstawowe normy zachowania i okazuje odpowiedni szacunek dla jej dorobku kulturalnego oraz kwestii religijnych.
Jest to miejsce, do którego będziesz chciał wielokrotnie wracać.

Wybierz inny kraj

100% bezpieczeństwa

Korzystamy z najlepszych zabezpieczeń płatności.

Nr 1 w Internecie

Największa sprzedaż wycieczek przez Internet od 1999 r.

Jesteśmy członkiem Polskiej Izby Turystyki i akredytowanym agentem IATA.

zamknij Podziel się z nami...
Wyślij
Formularz został wysłany.

Dziękujemy za przesłanie uwag.