Szwajcaria

stolica:Berno
powierzchnia:41 293 km2
ludność:7 200 000 osób
język:niemiecki, francuski, włoski
waluta:Frank szwajcarski (CHF)
Sprawdź oferty

Opis

Szwajcaria to wymarzony kraj dla turystów, którzy ? prócz wspaniałych walorów krajobrazowych ? na pewno docenią wygodę w trakcie podróży i doskonałą organizację, gdyż tu wszystko działa jak w (szwajcarskim) zegarku. Szwajcaria jest atrakcyjna o każdej porze roku.

Lato trwa od czerwca do września; w tym okresie warunki klimatyczne sprzyjają aktywnemu wypoczynkowi na powietrzu. Niektóre sporty ekstremalne, jak np. górskie spływy kajakowe (kanioning), uprawia się wyłącznie o tej porze roku. Niestety, w lecie (szczyt sezonu przypada na lipiec i sierpień) w Szwajcarii kłębią się tłumy turystów, ceny są wysokie, a hotele przepełnione. Niższe ceny i spokój znaleźć można poza sezonem - w kwietniu i maju oraz w październiku. W Ticino pierwsze kwiaty zakwitają już w marcu.

Amatorów sportów zimowych przyciągają ośrodki narciarstwa alpejskiego, które ożywają na początku grudnia. Szczyt sezonu zimowego przypada na okres Bożego Narodzenia, a schyłek na kwiecień, gdy zaczyna topnieć śnieg. Poza sezonami alpejskie kurorty zamierają z wyjątkiem tych miejsc, gdzie można uprawiać narciarstwo na lodowcu.

Szwajcaria jest niewielkim krajem, ale oferuje wiele atrakcji, zarówno dla zwiedzających, jak i dla zwolenników aktywnego wypoczynku. Zobaczyć tu można m.in. trzy obiekty wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO: berneńską starówkę, kościół i bibliotekę opactwa w St Gallen oraz wspaniały kościół św. Jana w Müstair. W Szwajcarii nie brakuje interesujących zamków. Do najsłynniejszych należą warownie wokół jeziora Thun oraz Château de Chillon. Olśniewające katedry wznoszą się w Solothurn, Bazylei i Bernie, a kościoły w Einsiedeln i St Gallen należą do najwspanialszych w kraju. Pełen harmonii Rathausplatz w Stein nad Renem przetrwał w stanie niezmienionym od wieków. Bardzo malownicza jest główna ulica w Gruy?res, a także starówka w Lucernie. W Schaffhausen i St Gallen warto zobaczyć bogato zdobione okna wykuszowe. Berno, pomimo stołecznego charakteru, nie straciło nic ze swej urody i atmosfery. W Murten i (w mniejszym stopniu) w Estaveyer-le-lac pięknie prezentują się historyczne centra otoczone umocnieniami.

Wybierz inny kraj

100% bezpieczeństwa

Korzystamy z najlepszych zabezpieczeń płatności.

Nr 1 w Internecie

Największa sprzedaż wycieczek przez Internet od 1999 r.

Jesteśmy członkiem Polskiej Izby Turystyki i akredytowanym agentem IATA.

zamknij Podziel się z nami...
Wyślij
Formularz został wysłany.

Dziękujemy za przesłanie uwag.