Tajlandia

stolica:Bangkok
powierzchnia:514,000 km2
ludność:61 230 874
język:tajski
waluta:Bat (THB)
zasilanie:220 V
Sprawdź oferty

Opis

W ostatnich latach położona na Płw. Indochińskim Tajlandia stała się egzotyczną perłą azjatyckiej turystyki. To buddyjskie "imperium" zaskakuje wiernością swej kulturze i tradycji, za którą tęsknią zachodnie, jednolite pod tym względem społeczeństwa. Gorąca atmosfera, tropikalne krajobrazy, fascynująca tradycja i zapierające dech w piersiach krajobrazy ściągają tu turystów z całego świata.
Styl i poziom życia Tajów w dużej mierze determinuje położenie geograficzne Północ jest głównie górzysta, pasma górskie ciągną się również na zachodzie wzdłuż długiej granicy z Birmą.
Północno-wschodnia część Tajlandii to region równinny i biedny. Na wschodzie znaczny odcinek granicy z Laosem biegnie doliną rzeki Mekong. Dalej na południe granicę z Kambodżą wyznaczają pasmo Dangrek i Góry Kardamonowe.
Południowa cześć kraju jest najczęściej odwiedzana przez turystów za względu nas kwitnący tam przemysł turystyczny.

Klimat. Kiedy jechać?

Tajlandia leży w strefie przejściowej, obszaru indo-malajskiego.W zalezności od pory roku tajski klimat zmienia sie nie do poznania pora deszczowa powodowana monsunami trwa od czerwaca do pazdziernika,chlodna od listopada do lutego oraz goraca od marca do maja.najprzyjazniejsza turystom est pora chlodna.Temperatura sprzyja podrozom opady zdarzaja sie sporadycznie przyroda odzywa po porze deszczowej, budzi sie do życia, łąki zakwitają mnostwe tropikalnych kwiatów. Na pólnocy wystepuja wieksze amplitudy temperatur miedzy noca i dniem, natomiast w porze goracej to najcieplejszy region kraju. Porą deszczową należy unikać wybrzeża admańskiego, gdyz zdażaja sie tam trwajace kilka tygodni ulewy, podmywajace wioski i stwarzajace zagrorzenie powodziowe.

Wybierz inny kraj

100% bezpieczeństwa

Korzystamy z najlepszych zabezpieczeń płatności.

Nr 1 w Internecie

Największa sprzedaż wycieczek przez Internet od 1999 r.

Jesteśmy członkiem Polskiej Izby Turystyki i akredytowanym agentem IATA.

zamknij Podziel się z nami...
Wyślij
Formularz został wysłany.

Dziękujemy za przesłanie uwag.