Tunezja

stolica:Tunis
powierzchnia:163 600 km2
ludność:ok. 10 mln
język:arabski
waluta:Dinar tunezyjski (TND)
zasilanie:220 V
Sprawdź oferty

Opis

Aby zobaczyć krajobrazy pustynnej planety Tatooine na której Luke Skywalker stawiał pierwsze kroki jako rycerz Jedi nie potrzeba wcale mieć statku kosmicznego. Wystarczy wsiąść na pokład zwykłego rejsowego samolotu by już po paru godzinach wylądować w innym świecie, będącym na wyciągnięcie dłoni - w Tunezji.

Tunezja to nie tylko księżycowe, pustynne krajobrazy wykorzystywane przez liczne ekipy filmowe ( m. in przez George a Lucasa reżysera Gwiezdnych Wojen). To także wspaniałe wyspy zieleni wśród saharyjskiego morza piasku - oazy takie jak Douz czy Nefta. W części z nich powstały ksary - ufortyfikowane górskie oazy - spichrze. Ich wspaniałe wznoszone z kamienia i gliny budowle górując nad niegościnnymi krajobrazami zachwycają i rozbudzają wyobraźnię.
Nie tylko jednak miłośnicy wypraw w bezludne pustkowia znajdą w Tunezji coś dla siebie. Oblana turkusowymi wodami Morza Śródziemnego kusi złotymi plażami. Miasta całego wybrzeża Tunezji - od Tabarki po Zarzis zapraszają przez ciepły rok do kąpieli morskich i słonecznych. Na amatorów aktywnego wypoczynku czekają wypożyczalnie sprzętu windsurfingowego, paralotni, pola golfowe i wiele innych atrakcji.
Poza wspaniałymi krajobrazami oko cieszyć mogą też pozostałości cywilizacji której początki sięgają dziewiątego wieku przed naszą erą. Ruiny kartagińskich i fenickich budowli, rzymskich amfiteatrów i akweduktów, arabskie fortyfikacje i meczety, żydowskie synagogi - wszystkie te zabytki są świadkami trwającej prawie trzy tysiące lat historii Tunezji i dostarczają zwiedzającym niezapomnianych przeżyć.
Warto także odwiedzić ten kraj by poznać jego mieszkanców. Potomkowie berberyjskich koczowników i arabskich wojowników zachowali nieco cech swych przodków: przede wszystkim wylewność i spontaniczność w okazywaniu uczuć. Wystarczy wybrać się na któryś z orientalnych bazarów - suków, by przekonać się o tym widząc mnóstwo radosnych powitań, rzewnych pożegnań, słuchając zaciętych targów i głośnych acz krótkich kłótni kupców. Przede wszystkim jednak z tradycji zarówno Berberów jak i Arabów zachowała się wśród Tunezyjczyków gościnność. Miejscowa kultura nakazuje przyjąć i ugościć człowieka nawet jeśli jest wrogiem. Z tym większą wobec tego radością witani są w Tunezji turyści - goście mile widziani.
Warto zatem zobaczyć ten tak bliski, a jednocześnie tak odmienny kraj.

Ważne:
W Tunezji obowiązuje podatek turystyczny w wysokości 2 TND /os./dobę.
Wszyscy turyści powyżej 12 roku życia będą zobowiązani do opłacenia tej kwoty przy zakwaterowaniu w hotelu. Po dokonaniu opłaty wpłacający otrzyma pokwitowanie. Informacja dotyczy wczasów pobytowych, jak również wycieczek objazdowych.

Wybierz inny kraj

100% bezpieczeństwa

Korzystamy z najlepszych zabezpieczeń płatności.

Nr 1 w Internecie

Największa sprzedaż wycieczek przez Internet od 1999 r.

Jesteśmy członkiem Polskiej Izby Turystyki i akredytowanym agentem IATA.

zamknij Podziel się z nami...
Wyślij
Formularz został wysłany.

Dziękujemy za przesłanie uwag.