kod oferty: EG-661134

Ahoj Malediwy! 

Lokalizacja: Malediwy » Wyc. objazdowe »
Zakwaterowanie: -
Wyjazd od dnia: 12.04.2023
Cena od: 8 999 zł 7 dni/os.
  Rezerwuj  
Zadaj pytanie do oferty zamknij

Ahoj Malediwy!

Wyślij
Anuluj

Prezentacja oferty

  • No limits by Itaka od 8 999 zł/os.

Kalkulacja ceny dla dwóch osób dorosłych

Wylot z: Warszawa - Chopin 12.04.2023   godz. 21:25       Powrót z:  Malediwy 20.04.2023   godz. 09:55
Cena za pokój
Kabina dwuosobowa wyżywienie: pełne wyżywienie  
(zakres i warunki)    
Cena za osobę dorosłą Cena całkowita dla dwóch osób dorosłych (wraz z ubezpieczeniem)  
Rezerwacja jest w 100% darmowa i nie zobowiązuje do zakupu wycieczki. Rezerwuj
Masz pytania? Napisz do nas, a nasz Doradca skontaktuje się z Tobą. Zapytaj o ofertę
* Szczegółowej kalkulacji dokona Konsultant po złożeniu rezerwacji.

No limits by Itaka o tej ofercie

Region

Malediwy / Malediwy

Opis oferty:

Hulhumale – atol Ari: Hurasdhoo i Digurah – atol Vaavu: Keyodhoo – atol Kaafu: Guraidhoo i Maafushi – atol Male: MaleZapraszamy na rejs marzeń po Malediwach, cudowną podróż po rajskich atolach, unikalnych na całym świecie. Niezwykłe odcienie błękitu bezkresnego Oceanu Indyjskiego, intensywnie białe, wspaniałe plaże i zieleń palm to kolory Waszych wakacji. Urozmaicony program rejsu prowadzi przez 4 niezwykłe atole, a podczas podróży można poznać to, co najpiękniejsze na wyspach: ich zjawiskową przyrodę, smaki i zapachy, a także skarby oceanu, czyli fascynującą faunę i florę, zachwycającą różnorodnością i bogactwem. Bliskie spotkania z rekinami wielorybimi i wąsatymi czy żółwiami, piknik na bezludnej plaży to wspomnienia, które pozostaną na długo w pamięci. Zależnie od preferencji można skorzystać z ciekawego programu fakultatywnego. W 2022 r. wycieczka otrzymała ŻAGIEL ITAKI za atrakcyjny program.

1. dzień.

Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot na Malediwy.

2. dzień. hulhumale – atol ari

Przylot do Male, stolicy Malediwów. Malediwy to 26 atoli i blisko 1300 wysepek rozsianych na przestrzeni około 300km². Ląd stały stanowi jedynie około 1% powierzchni kraju, a najwyższe wzniesienie osiąga zaledwie ok. 5m n.p.m. Transfer na jacht zacumowany przy wyspie HULHUMALE. Obiad na jachcie. Czas wolny na wypoczynek. Rejs w kierunku ATOLU ARI. Kolacja. Wieczór integracyjny przy muzyce. Nocleg.

3. dzień. atol ari: hurasdhoo

Śniadanie. Rejs w poszukiwaniu rekinów wielorybich, następnie możliwość snurkowania z tymi wspaniałymi zwierzętami. To nie tylko największe rekiny, ale także największe ryby na świecie! Najdłuższy zmierzony osobnik liczył ponad 12metrów, jednak słyszano o rekinach wielorybich osiągających nawet ponad 18m. Mimo imponujących rozmiarów, rekiny wielorybie są gatunkiem łagodnym, żywią się planktonem i nie stanowią zagrożenia dla człowieka. Pływanie z nimi to niezapomniane przeżycie. Dzięki charakterystycznemu ubarwieniu w jasne plamki i pasy, są one bardzo łatwe do rozpoznania. Obiad na statku. Rejs na wyspę HURASDHOO, zwaną wyspą ananasową. Czas wolny na pływanie, opalanie i relaks. Powrót na łódź. Kolacja, nocleg.

4. dzień. atol ari: digurah

Śniadanie. Snurkowanie przy rafie koralowej, gdzie znajduje pożywienie wiele gatunków ryb, m.in. błazenki, papugoryby, ryby chirurdzy, ryby igły oraz ślimaki morskie i strzykwy zwane ogórkami morskimi. Na Malediwach występuje ogromna różnorodność gatunków, dlatego warto uważnie rozglądać się pod wodą. Następnie czas wolny na wyspie DIGURAH ze wspaniałą długą, białą, piaszczystą plażą. Spacer po wyspie, czas na pływanie i opalanie. Powrót na statek, obiad. Rejs w kierunku atolu Vaavu. Kolacja i nocleg.

5. dzień. atol vaavu

Śniadanie. Poszukiwanie delfinów w ich naturalnym środowisku. Często można napotkać całe stada, które przepływają koło statku i wykonują akrobacje. Snurkowanie przy rafie koralowej. Dzień na ATOLU VAAVU, najmniej zaludnionym na całych Malediwach. Wizyta na jednej z rajskich wysp, gdzie można znaleźć wszystko to, co najlepsze na Malediwach: miękki, biały piasek, kameralną plażę, łagodne zejście do oceanu. Palmy pochylone nad oceanem i huśtawka nad wodą stanowią wspaniały plener do zdjęć. Spacer po wyspie. Powrót na statek, obiad. Przystanek na sand banku, czyli maleńkiej piaszczystej, niezamieszkałej wysepce, otoczonej szafirowym oceanem. Czas wolny. Powrót na statek. Kolacja w formie pikniku BBQ na bezludnej plaży, gdzie serwowane są potrawy ze świeżo złowionych ryb. Powrót na jacht, nocleg.

6. dzień. atol vaavu: keyodhoo

Śniadanie. Snurkowanie przy wraku statku, gdzie można znaleźć niezliczone gatunki ryb. Następnie możliwość snurkowania z rekinami wąsatymi. Ten gatunek rekinów zamieszkuje dno oceanu, przy płytko położonych rafach koralowych i nie jest groźny dla ludzi. Pływanie z tymi zwierzętami to niezapomniane przeżycie. Powrót na statek, obiad. Przyjazd na lokalną wyspę KEYODHOO. Czas wolny na spacer po wyspie i zakupy w lokalnych sklepikach. Popołudniowa herbata i drobny poczęstunek. Powrót na statek, kolacja i nocleg.

7. dzień. atol kaafu: guraidhoo

Śniadanie. Rejs na ATOL KAAFU, w pobliże wysp Maafushi i Guraidhoo. Snurkowanie przy rafie nazywanej koralowym ogrodem. Następnie snurkowanie w miejscu, gdzie można spotkać żółwie morskie w ich naturalnym środowisku. Przejazd na wyspę GURAIDHOO. Obiad w restauracji. Spacer do sklepiku z lokalnymi pamiątkami. Czas wolny na wyspie. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): możliwość skorzystania z bogatej oferty sportów wodnych: wake boarding - lekcja z instruktażem, knee board - lekcja z instruktażem, narty wodne - lekcja z instruktażem, skuter wodny z przewodnikiem lub wypożyczenie na samodzielną przejażdżkę, przejażdżka bananem wodnym, nurkowanie z butlą. Powrót na statek. Wieczorem tradycyjne malediwskie łowienie ryb na kółku z żyłką i obciążnikiem. Powrót na statek, kolacja, nocleg.

8. dzień. atol kaafu: maafushi – atol male: male

Śniadanie. Przyjazd na wyspę MAAFUSHI. Czas wolny na zakupy w lokalnych sklepikach, spróbowanie wspaniałych soków owocowych, spacer po wyspie lub plażowanie. Powrót na statek, obiad. Rejs w kierunku Hulhumale. Fakultatywnie (dodatkową opłatą na miejscu): możliwość zorganizowania wycieczki do stolicy – MALE. Jedna z najmniejszych stolic świata jest równocześnie jednym z najbardziej zaludnionych miast świata. Spacer na targ rybny i warzywny, gdzie można zakupić między innymi suszonego tuńczyka, wspaniałe przyprawy, chipsy z kokosa albo drzewa chlebowego oraz świeże owoce. Sprzedawcy bardzo chętnie częstują swoimi produktami, co daje możliwość zasmakowania w lokalnych specjałach. Następnie spacer do Wielkiego Meczetu, Centrum Islamskiego i Parku Sułtana. Czas wolny. Powrót na statek. Kolacja i nocleg na jachcie.

9. dzień.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko i przelot do Polski.

Opis jachtu

5 kajut standardowych na dolnym pokładzie: 2-os. (możliwość 1 dostawki), ok. 8m², klimatyzowane, łazienka (wc, umywalka, prysznic), szafa, szafka nocna i toaletka z lustrem w kabinie, sejf, okno typu świetlik lub bulaj; 2 kajuty 2-os. z oknem, mieszczące się na górnym pokładzie, wyposażenie jak w kajucie standardowej (za dopłatą); 1 kajuta 2-os. deluxe, mieszcząca się na dolnym pokładzie, wysoki standard, wyposażenie jak w kajucie standardowej; ogólnodostępna mesa: kanapa narożna, stoły, czajnik; bar z napojami alkoholowymi (czynny: 10.00-23.00, płatność tylko gotówką w USD); na pokładzie: prysznic (słodka woda), kamizelki ratunkowe.

Szczegóły techniczne jachtu:

• Sharifa to średniej klasy łódź motorowa typu safari; • zbudowana w 2005 roku, odnowiona w 2020 roku; • wymiary – 32m x 7m; • maksymalna prędkość - 11 węzłów; • prędkość przelotowa - 10 węzłów; • silnik Yanmar 225km; • generatory 2 x 35 KW; • prąd 220 V 24 godziny na dobę; • pojemność paliwa - 8000 litrów;

Informacje dodatkowe:

1. Rejs ma charakter wypoczynkowy. Załoga (kapitan, nawigator, kucharz i instruktorzy) dbają o bezpieczeństwo rejsu i utrzymanie czystości na jachcie. Do udziału w rejsie nie jest wymagane doświadczenie żeglarskie. 2. Trasa rejsu może ulec zmianie ze względu na warunki pogodowe. Ostateczną decyzję o wyjściu z portu i obranej trasie zawsze podejmuje Kapitan, biorąc pod uwagę względy bezpieczeństwa uczestników. 3. Zalecamy zabranie własnego sprzętu do snurkowania: maska i rurka. 4. Możliwość wypożyczenia płetw na miejscu, na zapytanie przed przyjazdem. 5. Na pokładzie łodzi jest Wi-Fi, jednak mogą wystąpić ograniczenia zasięgu podczas rejsu.

świadczenia

7 noclegów na jachcie Sharifa (typu safari); 2-os. kajuty (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 7 śniadań, 7 obiadów, 7 kolacji • opieka anglojęzycznej załogi: kapitan, nawigator, kucharz, instruktorzy pilnujący bezpieczeństwa • przelot: Polska-Male-Polska • transfer do łodzi autokarem lub busem • opieka polskojęzycznego pilota • ubezpieczenie KL i NW Itaka Complex rozszerzone o następstwa uprawiania sportów wysokiego ryzyka

Uwagi:

Program przeznaczony dla osób zdrowych, sprawnych fizycznie. Obowiązkowe opłaty na miejscu: podatek klimatyczny: 6 USD/os./dzień, napiwki dla załogi: ok. 7 USD/os./dzień. Program może ulec zmianie zależnie od warunków atmosferycznych. Podczas rejsu każdy uczestnik otrzymuje bezpłatnie jedną butelkę wody mineralnej dziennie. Warto zabrać ze sobą bidon na wodę z dystrybutora, ograniczając tym samym ilość plastiku pozostawianego na Malediwach. Opłaty fakultatywne: nurkowanie z butlą dla osób z licencją: ok. 70 USD; nurkowanie dla osób bez licencji (discover scuba diving): ok. 100 USD; wake boarding (lekcja z instruktażem): ok. 95 USD; knee board (lekcja z instruktażem): ok. 65 USD; narty wodne (lekcja z instruktażem): ok. 95 USD; skuter wodny z przewodnikiem: ok. 60 USD; wypożyczenie skutera na samodzielną przejażdżkę: ok. 60 USD (za maks. 2 os., 30min.); przejażdżka bananem wodnym: ok. 20 USD/os.; wycieczka na Male: ok. 25 USD. Dostępna dieta wegetariańska (na zamówienie przed przyjazdem). Możliwość dopłaty do soft all inclusive (nielimitowane napoje bezalkoholowe: 10.00-23.00; do obiadu i kolacji do wyboru: 1 piwo, 1 lampka wina, w godz. 20.00-22.00 1 drink alkoholowy, 15% zniżki na alkohole dostępne w barze). Program może ulec zmianie zależnie od wprowadzenia lokalnych obostrzeń związanych z COVID-19. Zalecamy zabranie dolarów amerykańskich wydanych po 2006 r.

Infolinia 58 300 16 90 dla abonentów spoza TP S.A.
Dokumenty organizatoraWażne informacje
Czy wiesz że?
  • gwarantujemy najniższe ceny
  • nie pobieramy prowizji
  • mamy 18 lat doświadczenia
  • porównujemy oferty 100 biur podróży
  • w 2014 roku wysłaliśmy na wakacje ponad 103 000 osób
  • mamy bazę ponad 45 000 opinii internautów o hotelach i kierunkach

100% bezpieczeństwa

Korzystamy z najlepszych zabezpieczeń płatności.

Nr 1 w Internecie

Największa sprzedaż wycieczek przez Internet od 1999 r.

Jesteśmy członkiem Polskiej Izby Turystyki i akredytowanym agentem IATA.

zamknij Podziel się z nami...
Wyślij
Formularz został wysłany.

Dziękujemy za przesłanie uwag.