kod oferty: EG-315714

Antarktyczna przygoda 

Lokalizacja: Argentyna
Zakwaterowanie: rejs
Pobyt od dnia: 03.11.2021
Cena od: 22 114 zł 9 dni/os.
  Rezerwuj  
Zadaj pytanie do oferty zamknij

Antarktyczna przygoda

Wyślij
Anuluj

Prezentacja oferty

  • Konsorcjum Biur Podróży od 22 114 zł/os.

Kalkulacja ceny dla dwóch osób dorosłych

Zakwaterowanie: 03.11.2021       Wykwaterowanie:   12.11.2021
Cena za pokój
kab. standard 2-os wyżywienie: pełne wyżywienie  
kab. standard plus 2-os wyżywienie: pełne wyżywienie  
kab. deluxe 2-os wyżywienie: pełne wyżywienie  
kab. superior 2-os wyżywienie: pełne wyżywienie  
kab. suite 2-os wyżywienie: pełne wyżywienie  
(zakres i warunki)    
Cena za osobę dorosłą Cena całkowita dla dwóch osób dorosłych (wraz z ubezpieczeniem)  
Rezerwacja jest w 100% darmowa i nie zobowiązuje do zakupu wycieczki. Rezerwuj
Masz pytania? Napisz do nas, a nasz Doradca skontaktuje się z Tobą. Zapytaj o ofertę
* Szczegółowej kalkulacji dokona Konsultant po złożeniu rezerwacji.

Konsorcjum Biur Podróży o tej ofercie

Dzień 1

Wylot

Odprawa bagażowo-paszportowa na 2,5 godziny przed wylotem. Wylot do Ushuai w Argentynie, z przesiadkami, zgodnie z rozkładem lotów. Możliwe, że przed zaokrętowaniem będzie konieczny nocleg w Buenos Aires lub Ushuaia.

Dzień 2

Ushuaia - Zaokrętowanie

Po wylądowaniu w Ushuaia transfer do portu, gdzie nastąpi zaokrętowanie na statku badawczym.

Przed nami słynny Przylądek Horn, najbardziej na południe wysunięty punkt Ameryki Południowej oraz Szetlandy Południowe składające się z ponad 20 wysp. Żyją na nich różne gatunki albatrosów i petreli, mewy arktyczne, gołębie. W okolicy wysp Szetlandy Południowe - widok na pierwszą górę lodową. Następnie Kanał Beagle, którego ciekawostką są ogromne pływy morskie, czyli wielkie, dzienne różnice między przypływami i odpływami. Kanał jest niezwykle malowniczy - wznoszą się nad nim strome zbocza gór, w niższych partiach porośnięte drzewami, a wyżej pokryte śniegiem. Wierzchołki najwyższych szczytów sięgają tam 1100metrów!

Zejścia na ląd odbywają się w specjalnych łodziach o nazwie Zodiak (wzmocnione pontony z silnikami, służące do eksploracji brzegów). Planowane są co najmniej 2 zejścia dziennie (w zależności od pogody).

Dzień 3 - 4

KANAŁ BEAGLE - CIEŚNINA DRAKE'A - PRZYLĄDEK HORN

Dziś rozpoczynamy rejs na południe, słynną cieśniną, noszącą imię XVI-wiecznego angielskiego nawigatora Sir Francisa Drake'a. Minęło kilka wieków, ale do dziś nazwa cieśniny wywołuje grymas na twarzach nawet najbardziej zatwardziałych wilków morskich. Wielorybnicy zapuszczający się na Szetlandy Południowe zwykli opowiadać, że na wodach Cieśniny Drake'a nie ma ani prawa, ani Boga. To tutaj Atlantyk łączy się z Pacyfikiem. Wpływając w nią, mija się słynny Przylądek Horn, najbardziej na południe wysunięty punkt Ameryki Południowej.

Towarzyszyć nam będą albatrosy - ptaki o imponującej rozpiętości skrzydeł, dochodzącej niemal do 4metrów! Przy odrobinie szczęścia można będzie zobaczyć pierwsze na trasie wieloryby - opasłych królów mórz arktycznych. Przekroczymy strefę konwergencji arktycznej (mieszania się zimnych wód powierzchniowych z cieplejszymi wodami subarktycznymi). Różnice temperatury, gęstości i zasolenia wód są tam tak duże, że po obu stronach żyją zupełnie inne gatunki organizmów. Wizyta na mostku kapitańskim i sprawdzanie radarów, namierzających góry lodowe.

Wysłuchają Państwo wykładów, które z wolna uchylą rąbka tajemnicy na temat zasad rządzących niebezpieczną, straszną ale jednocześnie zniewalającą pięknem i spokojem Antarktydą. Z pewnością wspomniany zostanie Henryk Arctowski - polski geograf i badacz Antarktyki, oraz Antoni Dobrowolski, zapalony geofizyk i meteorolog. Obaj wzięli pod koniec XIX w. udział w ekspedycji antarktycznej na statku Belgica, który na ponad rok utknął wśród lodów w pobliżu Archipelagu Palmera. Naukowcy przeżyli, żywiąc się mięsem pingwinów i fok i prowadząc badania. Było to pierwsze zimowanie człowieka na Antarktydzie.

Pod koniec dnia 6 dopłyniemy do Szetlandów Południowych.

Dzień 5

Szetlandy Południowe - Wyspa Zwodnicza

Rejs między wysepkami Szetlandów Południowych - fascynująca morska wędrówka wzdłuż brzegów wysp, gdzie powitają nas tysiące uroczych fok oraz ciekawskich pingwinów antarktycznych i białobrewych. Szetlandy Południowe są rajem dla dzikich zwierząt. Na wyspach tego archipelagu gniazdują ptaki, które dotąd towarzyszyły nam na oceanie. Będzie czas na kontemplację olśniewającej bieli pierwszych gór lodowych oraz ośnieżonych szczytów archipelagu. Towarzyszący nam przyrodnicy przekażą Państwu uwagi na temat pierwszego spotkania z pingwinami i fokami.

Ujrzymy w oddali Wyspę Zwodniczą, położoną w Archipelagu Szetlandów Południowych, która jest wystającym ponad powierzchnię oceanu wierzchołkiem dawnego wulkanu. W dawnym kraterze utworzyła się wielka, wypełniona wodą kaldera, do której prowadzi wąski, bo zaledwie 200-metrowej szerokości przesmyk. Przesmyk trudno odnaleźć i patrząc na wyspę z daleka trudno odgadnąć, że kryje ona taką niespodziankę. Stąd nazwa - Zwodnicza Wyspa. Na brzegu zatoki, przy szerokiej plaży z czarnego, wulkanicznego piasku stoją zabudowania opuszczonej stacji wielorybniczej - baraki, piece i zbiorniki.

Wyspa słynie również z gorących źródeł, które poszukiwaczom silnych wrażeń dają szansę antarktycznej kąpieli na świeżym powietrzu. Parująca woda wypływa leniwym strumieniem wprost z czarnego, wulkanicznego piasku i spływa do kaldery.

Dzień 6

PÓŁWYSEP ANTARKTYCZNY (Cieśn. Gerlache'a, Kanały Lemaire i Neumayer, W. Petermanna)

Pożeglujemy Cieśnina Gerlache'a, wąskimi Kanałami Lemaire, Neumayer, między malowniczymi klifami lodowymi i urwiskami skalnymi, do Zatoki Charlotte. Gwarantujemy niezapomniane widoki! Kanał uważany jest nawet za jedno z najbardziej urokliwych miejsc na kuli ziemskiej! Płynąc gładkimi jak lustro wodami wąskiego, 11-kilometrowego przesmyku, można z bliska podziwiać ściany lodowców, a czasami również, przy odrobinie szczęścia, osuwający się z hukiem do morza fragment lodowca.

Jeśli pozwolą warunki pogodowe, zacumujemy na Wyspie Petermanna i odwiedzimy siedliska pingwinów Gentoo, pingwinów Adelia (białookie), wydrzyków i kormoranów czubatych.

Dzień 7

PÓŁWYSEP ANTARKTYCZNY (W. Melchiora, Cuverville, Portal Point, Pleneau, Zatoka Neko)

Dalsza eksploracja Najdalszego Południa.

Zobaczymy również Wyspę Melchiora, skalistą Cuverville, Portal Point i Wyspę Pléneau. Kolejna okazja do podglądania pingwinów Gentoo, zarówno dorosłych osobników jak i bardzo młodych, które dopiero opuściły legowisko i próbują swych sił w pływaniu. Po wpłynięciu do Zatoki Neko i Paradise, które będą podczas naszej wyprawy najdalej wysuniętymi na południe punktami, będziemy mieli okazję postawić stopę na Antarktydzie! Będzie czas na podziwianie wspaniałych formacji lodowych. Nie bez przyczyny zatoka została nazwana rajską - to fascynujący świat lodowców i pływających w morzu gór lodowych, przybierających niekiedy fantastyczne kształty i kolory.

Dzień 8

Półwysep Antarktyczny - Wyspa Paulet

Wyspa Paulet z kolei jest w tym rejonie Antarktydy siedliskiem jednej z największych kolonii pingwinów Adeli. Ponad 100 tys. osobników kolonii tak wielkiej, że aż sięga po horyzont. Niezwykle ciekawym momentem jest obserwacja ich wyjścia, a w zasadzie wyskoku z wody na wysoki, oblodzony brzeg. Znajduje się tu także kolonia kormoranów niebieskookich. Na wyspie znajdują się także pozostałości po małej, kamiennej chatce, w której po zniszczeniu w 1903 r. statku "Antarctic" Kapitan Larsena wraz z towarzyszami ekspedycji Nordenskjold spędził 2 lata!

Dzień 9

SZETLANDY POŁUDNIOWE (Wyspa Króla Jerzego, Livingstona)

Przepłyniemy wzdłuż Wyspy Króla Jerzego - największej z wysp Szetlandów Południowych. Ponad 90% jej powierzchni pokrywa lodowiec, wznoszący się miejscami na wysokość ponad 600m. Zaledwie kilka procent lądu w strefie brzegowej oraz samotne nunataki (nie oblodzone, strome skały wystające ponad kopułę lodowca) są wolne od lodu. Niejednokrotnie Wyspa Króla Jerzego jest nazywana "nieoficjalną stolicą Antarktyki", a to dzięki zlokalizowanym tu aż 9 zimowym stacjom należącym do 8 państw. Mieści się tu również Polska Stacja Antarktyczna im. Henryka Arctowskiego.

W tych dniach zobaczymy kilka gatunków pingwinów, m.in. w okolicy Wyspy Livingstona, w tym gnieżdżące się w olbrzymich koloniach pingwiny Adeli, białobrewe oraz antarktyczne. Spośród innych gatunków ptaków towarzyszyć nam będą skuły, petrele, kormorany błękitnookie, mewy dominikańskie, warcabniki i rybitwy antarktyczne. Przy odrobinie szczęścia będzie można zobaczyć z bliskiej odległości morskie ssaki, które budzą zawsze ogromny zachwyt - słonie morskie, foki Wedella, krabojady, lamparty morskie, uchatki. Bez wątpienia największą atrakcją będą potężne wieloryby - ich ogromne ciała i imponujące ogony niemal na wyciągnięcie ręki!

Dzień 10

CIEŚNINA DRAKE'A - KANAŁ BEAGLE

Przeprawa przez zawsze pełne niespodzianek Morze Drake'a i Kanał Beagle. Pożegnanie z Antarktyką, czas na ostatnie zdjęcia kolonii lwów morskich, kormoranów i innych morskich ptaków, a przy odrobinie szczęścia być może także wielorybów. Spotkanie z uczestnikami rejsu, podsumowanie wrażeń, ostatnie odczyty podczas kolacji na pokładzie.

Dzień 11

Ushuaia - Buenos Aires

Po śniadaniu we wczesnych godzinach porannych przypłynięcie do Ushuaia, przez spokojne wody Kanału Beagle. Pożegnanie z załogą. Transfer na lotnisko, wylot do kraju.

Dzień 12

Warszawa

Lądowanie w Polsce.

Zakwaterowanie

Rejs odbędzie się statkiem USHUAIA mieszczącym 90 osób w 46 komfortowych, 2-osobowych kabinach.

Pasażerowie mają na pokładzie do dyspozycji recepcję, jadalnię, bar (z dużym wyborem win i innych alkoholi), salę konferencyjną z nowoczesnym sprzętem multimedialnym, dostęp do Internetu (płatny) dobrze wyposażoną bibliotekę oraz usługi medyczne. Do dyspozycji uczestników rejsu pozostaje również Kapitan, oficerowie i doświadczona załoga. Zapewniamy zespół międzynarodowych specjalistów, wykładowców oraz usługi kucharza, który każdego dnia będzie serwował Państwu wyśmienite dania zarówno kuchni międzynarodowej jak i lokalnej.

Kabiny Suite - 4 kabiny zewnętrzne typu Twin (2-osobowe) na górnym pokładzie (G), z oknami (jedno w sypialni, drugie w pokoju dziennym), z łazienką i dwiema dolnymi kojami, pokojem dziennym (lounge), TV odtwarzaczem DVD. Powierzchnia twin (2-osobowe) około 16-22m2.

W typie Suite dostępne są także kabiny 3-osobowe (204 i 207) z trzema oddzielnymi, dolnymi kojami i 2-osobowe 201-z dwoma podwójnymi łóżkami i 202-zz jednym łóżkiem małżeńskim i sofą.

Kabiny Premier - 6 kabin zewnętrznych typu Twin (2-osobowe) na górnym pokładzie (G), z oknem, z łazienką i dwiema dolnymi kojami. W typie Premier dostępne są także dwie 1-osobowe kabiny z oknem typu porthole (małe, okrągłe). Powierzchnia twin (2-osobowe) około 9-13m2, 1-osobowa około 8m2.

Kabiny Standard Plus - 11 kabin zewnętrznych typu Twin (2-osobowe) na pokładzie E, z oknem, z łazienką i dwiema dolnymi kojami (jedynie kabina 640ma 1 łóżko małżeńskie). W typie Standard Plus dostępne są także kabiny 3-osobowe z trzema oddzielnymi, dolnymi kojami. Powierzchnia twin (2-osobowe) około 9-10m2, 3-osobowa około 11-13m2.

Kabiny Standard - 12 kabin zewnętrznych typu Twin (2-osobowe) na pokładzie E, z oknem typu porthole (małe, okrągłe), z dwiema kojami, górną i dolną, z łazienką półprywatną (jedna łazienka na dwie kabiny), ale z własną umywalką. Powierzchnia około 9-10m2.

Cena zawiera

Rejs statkiem Ushuaia zgodnie z programem, wycieczki specjalnymi pontonami Zodiakami, zakwaterowanie na statku 9 noclegów, podczas rejsu pełne wyżywienie, usługi profesjonalnych, anglojęzycznych przewodników i załogi na statku, materiały dydaktyczne, profesjonalne wykłady prowadzone przez załogę, ubezpieczenie ŚWIAT MultiTravel + CP (choroby przewlekłe) do 100% KL + AS (amatorskie uprawianie sportu) KL 150 000 EUR, NNW 4 000 EUR, BP 400 EUR, doradztwo w zakresie przygotowań do rejsu, załatwianie formalności związanych z zapisem na rejs, obligatoryjnej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny TFG 7 zł/os oraz obligatoryjnej składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy TFP w wysokości 7 zł/os.

Cena nie zawiera

Biletu lotniczego Warszawa-Ushuaia-Warszawa (na zapytanie), napiwków (ok. 5-6 USD/os./dzień), napojów do posiłków (prócz kawy i herbaty), wydatków własnych, ubezpieczenia od kosztów rezygnacji 3,2%, transferu lotnisko do/z portu 65 USD/os. (płatność w biurze), ewentualnego noclegu przed zaokrętowaniem w Buenos Aires lub Ushuaia (w zależności od dostępnego rozkładu lotów) - koszt ok. 50-60 USD/os. za 1 noc w hotelu 3 * ze śniadaniem i transferami lotnisko-hotel-lotnisko, opłat lotniskowych (ok. 30 USD/os.).

Uwagi

1. Realizacja opisanego programu uzależniona jest od warunków pogodowych. Ostateczną decyzję o przebiegu rejsu podejmuje kierownik wyprawy i kapitan statku w zależności od panujących warunków atmosferycznych, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo pasażerów. Wynikające z ich decyzji zmiany nie stanowią podstawy do jakichkolwiek roszczeń ze strony uczestników wyprawy.

2. Cena przelotu została podana w najniższej taryfie obowiązującej na przelot w okresie ważności powyższej taryfy. W przypadku niedostępności tej taryfy istnieje możliwość rezerwacji biletu w innej wyższej - za odpowiednią dopłatą.

3. Zaliczka przy rezerwacji = koszt przelotu + 50 % kosztu świadczeń. Pozostała kwota na 90 dni przed wylotem.

4. Wszystkie świadczenia i przeloty ujęte w Cena nie zawiera, są możliwe do zakupu u Organizatora - Konsorcjum Polskich Biur Podróży.

5. Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami (Ustawy o obywatelstwie polskim), przy przekraczaniu polskiej granicy państwowej przez obywateli Polski posiadających podwójne obywatelstwo, podczas kontroli granicznej obowiązuje wymóg okazania polskiego dokumentu paszportowego.

.

Warunki wjazdowe

COVID-2019

Ze względu na zmienną sytuację dotyczącą warunków wjazdu do poszczególnych krajów (wymagań wizowych, testów Covid-19 itd.) prosimy o zweryfikowanie tych warunków przed dokonaniem rezerwacji wyjazdu.

Zachęcamy również do śledzenia bieżących doniesień nt. zagrożenia epidemiologicznego przed wyjazdem za granicę.

Aktualne informacje na temat sytuacji w danym kraju, znajdują się na stronie www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia

Przy wjeździe do Argentyny należy okazać ważny paszport. Turysta może być poproszony o okazanie biletu powrotnego oraz dowodu posiadania wystarczających środków finansowych na pokrycie kosztów podróży, z reguły należy także podać planowany adres pobytu w Argentynie.

Obywatele polscy nie potrzebują wizy, gdy udają się do Argentyny na okres do 90 dni. W uzasadnionych przypadkach możliwe jest jednokrotne przedłużenie pobytu o kolejny 90-dniowy okres - wiąże się to z koniecznością uzyskania odpowiedniego zezwolenia w argentyńskim Urzędzie Migracyjnym (centrala w Buenos Aires lub delegatury w poszczególnych prowincjach).

Przypadki wyjazdów w celach innych niż turystyczny i na okresy dłuższe niż 90 dni powinny być każdorazowo konsultowane w Ambasadzie Republiki Argentyńskiej w Warszawie, ponieważ może być konieczne wcześniejsze uzyskanie stosownej wizy.

Poruszanie się po Argentynie jest swobodne. Nie ma obowiązku meldunkowego.

Gwarancja niezmienności ceny

Istnieje możliwość zakupu Gwarancji Niezmienności Ceny, kwota zależna jest od kosztu imprezy (na osobę). Gwarancja oznacza, że cena zarezerwowanej imprezy turystycznej nie ulegnie zmianie do dnia wyjazdu (dotyczy wzrostu kursu walut). Gwarancja nie dotyczy sytuacji zmian w rezerwacji na życzenie klienta, które skutkują zmianą ceny świadczeń na umowie. Informację o zakupie Gwarancji Niezmienności Ceny należy zgłosić i opłacić maksymalnie w ciągu 7 dni od daty podpisania umowy.

Do 3500zł / osoba - 65zł / osoba

3501 do 6000zł / osoba - 100zł / osoba

Od 6001 do 9000zł / osoba - 170zł / osoba

Powyżej 9000zł / osoba - 250zł / osoba

Infolinia 58 300 16 90 dla abonentów spoza TP S.A.
Dokumenty organizatoraWażne informacje
Czy wiesz że?
  • gwarantujemy najniższe ceny
  • nie pobieramy prowizji
  • mamy 16 lat doświadczenia
  • porównujemy oferty 100 biur podróży
  • w 2014 roku wysłaliśmy na wakacje ponad 103 000 osób
  • mamy bazę ponad 45 000 opinii internautów o hotelach i kierunkach

100% bezpieczeństwa

Korzystamy z najlepszych zabezpieczeń płatności.

Nr 1 w Internecie

Największa sprzedaż wycieczek przez Internet od 1999 r.

Jesteśmy członkiem Polskiej Izby Turystyki i akredytowanym agentem IATA.

zamknij Podziel się z nami...
Wyślij
Formularz został wysłany.

Dziękujemy za przesłanie uwag.