kod oferty: EG-488967

Australia Open! ***

Lokalizacja: Australia
Zakwaterowanie: wycieczka objazdowa
Wyjazd od dnia: 19.11.2021
Cena od: 15 203 zł 13 dni/os. 15 690 zł
  Rezerwuj  
Zadaj pytanie do oferty zamknij

Australia Open! ***

Wyślij
Anuluj

Prezentacja oferty

  • Rainbow od 15 203 zł/os.

Kalkulacja ceny dla dwóch osób dorosłych

Wylot z: Warszawa - Chopin 19.11.2021       Powrót z:  Melbourne 02.12.2021
Cena za pokój
Pokój dwuosobowy (standardowy) wyżywienie: śniadania  
(zakres i warunki)    
Cena za osobę dorosłą Cena całkowita dla dwóch osób dorosłych (wraz z ubezpieczeniem)  
Rezerwacja jest w 100% darmowa i nie zobowiązuje do zakupu wycieczki. Rezerwuj
Masz pytania? Napisz do nas, a nasz Doradca skontaktuje się z Tobą. Zapytaj o ofertę
* Szczegółowej kalkulacji dokona Konsultant po złożeniu rezerwacji.

Rainbow o tej ofercie

Udogodnienia hotelu
  • Oferty egzotyczne

Opis oferty

Położenie

Hotele *** (12 rozpoczętych dób hotelowych) - średni standard.

Pokoje

2-os. (możliwość dostawki) z łazienkami oraz najczęściej z TV-sat. Pokoje z dostawkami (3-os.) posiadają dwa łóżka dla 3 os (brak pokoi 3-os. z 3 osobnymi łóżkami!). Baza turystyczna w Yulara (1 nocleg): skromne pokoje 2 - os z łazienkami.

Wyżywienie

Śniadania.

Program

Dzień 1

Zbiórka w Warszawie, stanowisko odpraw Rainbow. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie operatora. Wylot samolotu do Australii międzylądowanie w Dubaju. Przylot do Dubaju, odprawa celno - paszportowa. Transfer do hotelu 3 * w okolicy Dubaju. Zakwaterowanie i nocleg.

Dzień 2

Po śniadaniu, wykwaterowanie z hotelu i zwiedzanie Dubaju, które rozpoczniemy od starych części miasta, do pieczołowicie odrestaurowanej dzielnicy Al Fahidi. Odwiedzimy Muzeum Dubaju, pokazujące tempo rozwoju i metamorfozy jakiej doznało miasto po odkryciu złóż ropy. Przejdziemy także wzdłuż dubajskiej zatoki do przystani łódek abra, którymi przeprawimy się na przeciwległy brzeg, oglądając miasto od strony wody. Tym samym znajdziemy się na słynnych dubajskich targach ze złotem i przyprawami. Następnie przejedziemy do pobliskiego centrum handlowego Mall of the Emirates, w którym znajduje się m.in. pierwszy na Bliskim Wschodzie kryty stok narciarski. Odwiedzimy dzielnicę najwyższych apartamentowców świata, Marinę, anastępnieprzejedziemy na słynny archipelag sztucznie usypanych wysp Palm Jumeirah, na którego końcu usytuowany jest hotel Atlantis. Na ląd wrócimy kolejką magnetyczną Mono Rail, z której wyraźnie widać założenie palmy i jej zabudowę. Przejedziemy także na plażę Jumeirah, gdzie będzie można sfotografować jedną z najbardziej rozpoznawalnych ikon miasta - nawiązujący kształtem do żagla hotel Burj Al-Arab. Odwiedzimy kompleks Madinat Jumeirah, nazywany Dubajską Wenecją a następnie przejedziemy do finansowej dzielnicy Dubaju. Odwiedzimy tu największe centrum handlowe świata, Dubai Mall iprzejdziemy obok jego głównych atrakcji: m.in. akwarium, lodowiska oraz wodospadów ze skoczkami. Nasz dzień zakończymy pokazem tańczących fontann. Strumienie wody wybijające się na 70m do góry w rytm muzyki i gry świateł. Wieczorem transfer na lotnisko w Dubaju i wylot do Melbourne. (Trasa ok. 100km).

Dzień 3

Przylot do Melbourne. Odprawa paszportowo - celna. Zakwaterowanie i nocleg w Melbourne lub okolicy. (Trasa ok. 20km)

Dzień 4

Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie Melbourne - stolicy stanu Victoria i drugiego największego miasta Australii, gdzie będziemy podziwiać mieszankę tradycyjnej kolonialnej architektury wiktoriańskiej z nowoczesnością. W programie m. in. spacer po ogrodach Royal Botanic Gardens, wizyta w Katedrze Św. Pawła i na targu Queen Victoria Market, spacer po zaułkach XIX-wiecznego pasażu handlowego The Block Arcade oraz postój przy kortach Australian Open. Po południu przejazd na wyspę Phillip znaną z parady pingwinów. Każdego dnia o zachodzie słońca stada pingwinów powracają z morza do swoich norek na plaży, a my będziemy mogli obserwować to niezwykłe zjawisko. Powrót do hotelu na nocleg. (Trasa ok. 290km)

Dzień 5

Śniadanie, wykwaterowanie i wyjazd na lotnisko. Przelot do Alice Springs - 30 tys. metropolii w środku Australii. Po przylocie przejazd do "School of Air" specjalnej szkoły, gdzie dzięki nowoczesnej technice można uczyć dzieci oddalone ponad 2 tys. km od nauczyciela! Następnie pojedziemy poza miasto do grobu Johna Flynna - twórcy idei "latających doktorów" oraz do rozpadliny skalnej Simson's Gap - gdzie przy odrobinie szczęściaspotkamyżyjące tu małe kangury wallabie. Na koniec zwiedzania wjazd na punkt widokowy ponad miastem - wzgórze Anzac. Czas wolny na deptaku Todda. Zakwaterowanie i nocleg w Alice Springs. (Trasa ok. 20km)

Dzień 6

Po śniadaniu, wykwaterowanie i przejazd na zwiedzanie Alice Springs. Odwiedzimy starą stację telegrafu, będącą miejscem narodzin miasta oraz stację "latających doktorów", gdzie zapoznamy się z unikalnymi rozwiązaniami świadczenia usług medycznych na obszarze wielokrotnie przekraczającym obszar Polski. Następnie kilkugodzinny przejazd przez interior do Kings Canyon drogą łączącą Darwin z Adelajdą, prowadzącą przez środek Australii. Będzie to okazja do spotkania rdzennych mieszkańców, żyjących tutaj w odizolowaniu od "złego" świata. Po południu dojazd do Kings Canyon i 4-godzinny spacer krawędzią kanionu w Parku Narodowym Watarrka do rajskiego ogrodu i imponujących, kamiennych skał świadczących o tym, że "czerwony środek Australii" był kiedyś dnem morskim (w przy przypadku wysokiej temperatury - spacer możliwy wczesnym rankiem kolejnego dnia). Nocleg w bazie turystycznej w Kings Canyon. (Trasa ok. 450km)

Dzień 7

Śniadanie, wykwaterowanie i wyjazd do Ayers Rock - "czerwonego centrum Australii". Po drodze zobaczymy tzw. "zapomniany cud" - monolit Mt Conner. Po dojeździe do Yulara udamy się do miejsca zwanego Olgas lub w języku aborygeńskim Kata Tjuta, czyli “wiele głów". Jest to zespół 36monolitów skalnych, zlepieńców i piaskowców wznoszących się kilkadziesiąt metrów ponad równinę - jedno ze świętych miejsc Aborygenów. Przespacerujemy się wąwozem Walpa na zachód słońca nad Uluru. Powrót na nocleg w bazie turystycznej w okolicach Ayers Rock. Czas na odpoczynek i nocleg. (Trasa ok. 350km)

Dzień 8

Wczesna pobudka i wyjazd ok. 5:00 rano (bez śniadania) na wschód słońca nad Uluru. Zatrzymamy się u podnóża góry Uluru, która jest jedną z najbardziej znanych atrakcji przyrodniczo-geologicznych Australii i jednym z największych monolitów skalnych na świecie: długość ok. 3km, szerokość 2,5km, obwód 9.4km. Wznosi się 348m ponad płaską, piaszczystą równinę i “wrasta" 6km w głąb ziemi! Ten dziwny twór zbudowany jest ze skały osadowej - arkozy o charakterystycznej czerwonej barwie. Spacer u podnóża skały, gdzie odnaleźć można aborygeńskie rysunki naskalne i wizyta w Centrum Kultury Aborygeńskiej. Powrót do bazy turystycznej na śniadanie, a następnie przejazd na lotnisko i przelot do Sydney. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Sydney. (Trasa ok. 50km)

Dzień 9

Po śniadaniu całodzienna wędrówka po Sydney: spacer do Hyde Parku, wizyta w Katedrze NMP, pomnik korpusów ANZAC. W planie zwiedzania: QVB - lokalny "Harrods", a przy nim pomnik Królowej Wiktorii, Ratusz i Katedra Anglikańska. Kolejnym punktem będzie dzielnica portowa zbudowana z okazji olimpiady - Darling Harbour. Wjazd na wieżę widokową Westfield Tower, gdzie z 250m będziemy podziwiać panoramę miasta (koszt ok. 29 AUD/os.). Następnie przejdziemy najstarszą ulicą Sydney, Macquarie Street, oglądając po drodze m.in. Parliament House, Sydney Hospital, NSW Library. Dzień zakończymy w Cirqular Quay w pobliżu Opera House i Harbour Bridge - majestatycznego mostu w centrum miasta, wizytówki Sydney. Przejazdy komunikacją miejską (dodatkowo płatne). Nocleg w okolicach Sydney. (Trasa ok. 10km).

Dzień 10

Po śniadaniu wyruszymy w okolice Sydney do Parku Olimpijskiego, będącego areną zmagań sportowców w 2000 r. Następnie odwiedzimy lokalny park flory i fauny, gdzie można spotkać symbole kraju: kangury, koala i itp. Dzień zakończymy w bajecznym Parku Narodowym Blue Mountains z dolinami, wodospadami i skalistymi urwiskami oraz główną atrakcją regionu - formacją skalną Three Sisters. Wieczorem powrót w okolice Sydney i nocleg. (Trasa ok. 250km)

Dzień 11

Po śniadaniu spacer przez ogród botaniczny do Circular Quay skąd popłyniemy w rejs statkiem po zatoce Botany Bay do Manly - dzielnicy Sydney położonej nad otwartym oceanem z piękną plażą i historyczną zabudową. Zobaczymy miasto rozlokowane nad wieloma zatokami z perspektywy morskiej. Relaksująca kąpiel w oceanie i odpoczynek na plaży. Wczesnym popołudniem powrót do centrum Sydney i czas wolny. Polecamy np. wizytę w Akwarium w Darling Harbour, Muzeum Australii lub wejście na szczyt Mostu Portowego! Wieczorem wyjazd na lotnisko i wylot do najmodniejszego miejsca wypoczynku - Złotego Wybrzeża, zwanego również australijskim Miami. Zakwaterowanie i nocleg. (Trasa ok. 50km)

Dzień 12-13

Śniadanie. Dzień na odpoczynek na plaży lub spacery po promenadzie w najmodniejszym kurorcie Australii - Surfers Paradise. Nocleg w hotelu położonym na Złotym Wybrzeżu.

Dzień 14

Śniadanie i w południe wyjazd do Brisbane. Zwiedzanie stolicy stanu Queensland położonego nad pięknie meandrująca rzeką o tej samej nazwie - ogród botaniczny, Unwiersytet oraz Parlament stanowy. Podczas spaceru zobaczymy również Ratusz i deptak Queen Street. Wieczorem transfer na lotnisko w Brisbane i wylot do Polski z międzylądowaniem w Dubaju.

Dzień 15

Przylot do Warszawy na lotnisko Okęcie.

Uwagi do programu

• Program jest ramowy. Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

• Rozkład lotów może ulec zmianie. Prosimy o potwierdzenie godzin przed wylotem na stronie operatora.

• Obowiązuje bezwzględny zakaz wwożenia świeżej żywności na terytorium Australii i Nowej Zelandii.

• Do Australii można wwieźć maksymalnie tylko 1 nieotwartą i 1 otwartąpaczkę papierosów(łącznie do 25 sztuk) do Nowej Zelandii można wwieźć do 50 sztuk papierosów (tj. 2 nieotwarte paczki i 1 otwartą)

• Pokoje z dostawkami (3-os.) posiadają dwa łóżka dla 3 os. Hotele nie dysponują pokojami 3-os. z 3 osobnymi łóżkami.

• Walutą obowiązującą w Australii jest dolar australijski (AUD) - płatności za wycieczki fakultatywne oraz wydatki na miejscu są możliwe tylko w lokalnej walucie. Zalecamy wymianę waluty na lokalną już w Polsce.

• Uwaga !!!W terminach świątecznych i noworocznych możliwość dokupienia uroczystych kolacji za dodatkową opłatą na miejscu u pilota. Szczegółowe informacje podamy wlistopadzie 2021 na R.pl.

świadczenia

Cena obejmuje: przeloty samolotami rejsowymi z Warszawy do Australii oraz z Australii do Warszawy z międzylądowaniami: Warszawa - Dubaj (nocleg i zwiedzanie)- Melbourneoraz Brisbane - Warszawa, przeloty wewnętrzne na trasach: Melbourne-Alice Springs,Ayers Rock-Sydney, Sydney-Gold Coast opłaty lotniskowe, przejazdy klimatyzowanym autobusem lub busem (wg programu), zakwaterowanie 12 rozpoczętych dób hotelowych zgodnie z programem, śniadania, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Warszawie, opiekę polskojęzycznego pilota lub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta podczas objazdu, program turystyczny j.w. oraz ubezpieczenie TU Europa - wersja standard (NNW, KL i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów realizacji programu zwiedzania (bilety wstępu, przewodnicy lokalni, napiwki dla kierowców, przewodników, bagażowych), ok. 290 USD/os - płatne gotówką na miejscu, obiadokolacji i napoi do obiadokolacji, wycieczek fakultatywnych, kosztów przejazdów komunikacją miejską oraz innych wydatków osobistych, opłata za pośrednictwo wizowe do Australii(doliczana podczas rezerwacji).

Uwagi do programu

Uwaga W terminach świątecznych i noworocznych możliwość dokupienia uroczystych kolacji za dodatkową opłatą na miejscu u pilota. Szczegółowe informacje podamy w październiku 2018 na R.pl.

Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.8/6. Sprawdź opinie: "

Meta description

Dubaj - miasto idealne • Melbourne - kulturalna i sportowa stolica Australii • Alice Springs - czerwony środek Australii • Kings Canyon - dno morskie na pustyni • Ayers Rock - Uluru - święta góra Aborygenów • Sydney - opera i most portowy • Park Narodowy Blue Mountains z Three Sisters • wypoczynek na Gold Coast - australijskie Miami • Brisbane - stolica stanu Queensland

Wizy - informacje dla sprzedawców

Do Australii (eVisitor) - dla obywateli UE wiza jest bezpłatna.

Do uzyskania wizy wymagane jest wypełnienie wniosku wizowego w systemie travella najpóźniej na30 dni roboczych przed wylotem. Do rezerwacji założonych na mniej niż 30 dni od daty rozpoczęcia wycieczki należy niezwłocznie uzupełnić panel wizowy oraz przesłać skany paszportów na adres

Wizy

Oferujemy możliwość wizowania za pośrednictwem Rainbow. O szczegóły zapytaj swojego opiekuna wycieczki lub agenta u którego dokonywałeś rezerwację.

Infolinia 58 300 16 90 dla abonentów spoza TP S.A.
Dokumenty organizatoraWażne informacje
Czy wiesz że?
  • gwarantujemy najniższe ceny
  • nie pobieramy prowizji
  • mamy 16 lat doświadczenia
  • porównujemy oferty 100 biur podróży
  • w 2014 roku wysłaliśmy na wakacje ponad 103 000 osób
  • mamy bazę ponad 45 000 opinii internautów o hotelach i kierunkach

100% bezpieczeństwa

Korzystamy z najlepszych zabezpieczeń płatności.

Nr 1 w Internecie

Największa sprzedaż wycieczek przez Internet od 1999 r.

Jesteśmy członkiem Polskiej Izby Turystyki i akredytowanym agentem IATA.

zamknij Podziel się z nami...
Wyślij
Formularz został wysłany.

Dziękujemy za przesłanie uwag.