kod oferty: EG-568869

Azerbejdżan 

Lokalizacja: Azerbejdżan
Zakwaterowanie: wycieczka objazdowa
Wyjazd od dnia: 29.04.2020
Cena od: 7 173 zł 7 dni/os.
  Rezerwuj  
Zadaj pytanie do oferty zamknij

Azerbejdżan

Wyślij
Anuluj

Prezentacja oferty

  • Logos Tour od 7 173 zł/os.

Kalkulacja ceny dla dwóch osób dorosłych

Wylot z: Warszawa - Chopin 29.04.2020       Powrót z:  Baku 06.05.2020
Cena za pokój
Pokój dwuosobowy wyżywienie: według programu  
(zakres i warunki)    
Cena za osobę dorosłą Cena całkowita dla dwóch osób dorosłych (wraz z ubezpieczeniem)  
Rezerwacja jest w 100% darmowa i nie zobowiązuje do zakupu wycieczki. Rezerwuj
Masz pytania? Napisz do nas, a nasz Doradca skontaktuje się z Tobą. Zapytaj o ofertę
* Szczegółowej kalkulacji dokona Konsultant po złożeniu rezerwacji.

Logos Tour o tej ofercie

Kraj

AZERBEJDŻAN

Dzień 1

BAKU

Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Wylot do Azerbejdżanu. Przylot do Baku. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie.

Dzień 2

BAKU

Śniadanie. Zwiedzanie Baku, największego i najbogatszego miasta Kaukazu. Najstarsza część miasta Icri Shr (Iczeri-Szeher) do tej pory zachowała koloryt dawnego Baku - charakterystyczne wąskie, małe uliczki, podwórka, zaułki, stare domy z oszklonymi balkonami. Wizyta w pałacu szyrwanszachów. Przejazd przez centrum miasta z architekturą z okresu słynnej gorączki naftowej z przełomu XIX i XX w. Zwiedzanie Muzeum Historycznego z bogatą kolekcją eksponatów. Kolacja. Nocleg w Baku.

Dzień 3

Baku - Samaxi - Lahic - Oguz

Śniadanie. Przejazd na zachód kraju wzdłuż południowych zboczy Wielkiego Kaukazu. Dojazd do położonego w wąwozie mauzoleum Diri Baba z XV w., które sprawia wrażenie, jakby było przymocowane do skały. Dalej po drodze miasto Samaxi (Szemacha), które największy rozkwit i świetność osiągnęło pod rządami szyrwanszachów, kiedy stało się stolicą Szyrwanu. Wizyta w wielkim meczecie Cum z VIII w., bardzo okazale prezentującym się po zakończonej w 2013 r. gruntownej restauracji. Przejazd do osady Lahic (Lachydż), do której droga wiedzie wzdłuż rzeki Girdimancay (Gyrdymanczaj), płynącej przez głęboki kanion z niezwykłymi formacjami skalnymi. Otoczona ze wszystkich stron wysokimi górami wioska Lahic od wielu wieków słynie z produkcji ręcznie kutych wyrobów miedzianych. Przejazd do miasteczka Oguz leżącego u podnóża pokrytych lasami gór. Biesiada u miejscowych mieszkańców i degustacja miejscowego samogonu w starym, liczącym ponad 100 lat domu udińskiej rodziny. Nocleg w Oguz.

Dzień 4

OGUZ - GANDŻA - GOYGOL (XANLAR)

Śniadanie. Przejazd do miasta Gandża. To drugie co do wielkości miasto w Azerbejdżanie ma bardzo bogatą historię. W czasach swej największej świetności, na przełomie XII i XIII w., Gandża stała się wielkim centrum handlu i rzemiosł. Odgrywała też bardzo dużą rolę w życiu kulturalnym kraju. Zwiedzanie Mauzoleum Nizami Gncvi uważanego powszechnie za najwybitniejszego poetę świata muzułmańskiego przełomu XII i XIII w. Jego twórczość wywarła wielki wpływ na poezję i literaturę krajów Bliskiego i Środkowego Wschodu. Zwiedzanie meczetu Cum z XVII w., grobowca Cavad Chana - ostatniego władcy chanatu gandżyńskiego. Spacer po Cavad xan kucsi, najładniejszej ulicy miasta oraz po Xan Bagi, jednym z najstarszych parków na Kaukazie, w którego centralnej części posadzono aleję platanów. Przejazd do miejscowości Goygol (Xanlar) - dawnej niemieckiej kolonii Helenendorf, założonej na początku XIX w., która do dziś zachowała starą zabudowę. Znajduje się tam okazały kościół protestancki. Kolacja. Nocleg w Semkir.

Dzień 5

Szeki - Kisz

Śniadanie. Przejazd do miasta Szeki, jednego z najstarszych i najbardziej malowniczo położonych miast Azerbejdżanu. Od lat przyciąga turystów ciekawymi zabytkami, wyrobami rzemiosła, a także lokalną kuchnią. Zwiedzanie Szeki xan sarayi (pałac chanów szekińskich) z XVIII w., gdzie oprócz pięknej fasady uwagę przyciągają dwa imponujące platany posadzone w 1530 r. Atmosferę pałacu tworzą znajdujące się wewnątrz malowidła o intensywnej kolorystyce i barwne okna. Wizyta w centrum tradycyjnych rzemiosł, gdzie można obejrzeć i kupić m.in. piękne jedwabne chusty, hafty, kaukaskie czapki. Zwiedzanie zabytkowego karawanseraju z XVIII w. przekształconego w hotel, a następnie pięknych wnętrz SkixanovlarÄąn evi z XVIII w., domu należącego ongiś do rodziny szekińskich chanów. Możliwość zakupów w sklepach ze słodyczami oraz w sklepie firmowym przy kombinacie jedwabniczym w Szeki. Od wieków Szeki słynie z produkcji jedwabiu. Kupcy z różnych krajów przyjeżdżali tu, by kupić miejscowe tkaniny jedwabne. Przejazd do miejscowości Kisz, gdzie można zwiedzić najstarszą chrześcijańską świątynię na Kaukazie, malowniczo położoną wśród strzelistych gór. Kolacja. Nocleg w Szeki.

Dzień 6

Szeki - Nic - Baku

Śniadanie. Przejazd do Baku. Wizyta w cerkwi Cotari (Dżotari) w miejscowości Nic (Nidż). To jedyna wieś w Azerbejdżanie w większości zamieszkiwana przez Udinów, potomków kaukaskich Albanów. Fakultatywnie - możliwość organizacji degustacji win i koniaków w firmie winiarskiej Agro-Azerinvest (cena uzależniona od ilości osób, min. 10 osób). Przejazd do malowniczo położonego ośrodka turystycznego będącego bazą sportów zimowych Tufan Dag. Wjazd kolejką linową na wysokość 1920m. Postój nieopodal wioski Vndam na przydrożnym bazarze, gdzie sprzedawane są owoce, kompoty, przyprawy, zioła lecznicze oraz słynne w całym regionie konfitury. Po przyjeździe do Baku kolacja. Nocleg w hotelu.

Dzień 7

Półwysep Abszeroński

Śniadanie. Zwiedzanie Półwyspu Abszerońskiego (Abszeron), na którym leży Baku. Wizyta w meczecie w Mircan, uznawanym za jeden z piękniejszych meczetów Abszeronu. Zwiedzanie Świątyni Ognia Atsgah w Suraxani (Surachany). Następnie przejazd do Mrdkan i zwiedzanie pochodzącego z 1187 r. zamku będącego jednym z najbardziej okazałych na półwyspie. Przejazd do Suvlan (Szuwalan) i wizyta w Mauzoleum Mir Movsum Aga Ziyartgahi, które stało się miejscem kultu i pielgrzymują do niego okoliczni mieszkańcy. Kolejnym punktem na trasie zwiedzania jest Yanar Dag (Płonąca Góra), gdzie w miejscu ujścia gazu ziemnego płoną ognie. Powrót do Baku i wizyta na najbardziej znanym bakińskim bazarze Tz Bazar. Można na nim kupić świeże i suszone owoce, zioła, przyprawy, czarny kawior, wędzonego jesiotra, azerbejdżańską herbatę oraz inne, lokalne specjały. Kolacja.

Dzień 8

Wcześnie rano transfer na lotnisko. Wylot do Polski. Przylot do Warszawy.

I rata

1000 PLN - płatna przy zapisie

Ii rata

Płatna na 45 dni przed wyjazdem

Cena obejmuje

• przeloty międzynarodowe rejsowymi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej,

• przejazdy klimatyzowanym mikrobusem,

• 7 noclegów; zakwaterowanie w hotelach 4 *, pokoje 2-os., dopłata do pokoju 1-os. 1480 PLN,

• 6 śniadań, 6 kolacji - w tym - biesiadę u miejscowych mieszkańców wraz z degustacją miejscowego samogonu,

• bilety wstępu do wymienionych w programie obiektów,

• opiekę polskiego pilota,

• usługi lokalnego przewodnika,

• ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NNW, bagaż).

Uwaga !

• Na 45 dni przed wyjazdem należy złożyć w biurze skan paszportu (strona ze zdjęciem zeskanowana w kolorze w formacie JPG), skan wypełnionego w jęz. angielskim wniosku wizowego do Azerbejdżanu (1 egz.), skan zdjęcia - jak do paszportu (jasne tło, 3,5 cm x 4,5 cm w formacie JPG) oraz uiścić opłatę za wizę 120 PLN i za pośrednictwo wizowe 50 PLN. Paszport musi być ważny co najmniej 6miesięcy od daty zakończenia wycieczki oraz posiadać min. 2 strony wolne.

• Na zwyczajowe napiwki sugeruje się przeznaczyć ok. 25 EUR.

• http://azerbejdzan.eu/

• Uprzejmie informujemy, że na podstawie przepisów ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o usługach turystycznych (Dz. U. z 2016 r. poz.187 i 1334) znowelizowanych ustawą z dnia 22 lipca 2016 r. o zmianie ustawy o usługach turystycznych oraz ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (Dz. U. z 2016 r. poz. 1334) od dnia 26.11.2016 r. pobierane są obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny od każdego klienta z tytułu zawartej umowy o świadczenie usług turystycznych. Wysokość składki wynosi

13 zł za imprezy turystyczne na terytorium państw pozaeuropejskich z wykorzystaniem innego środka transportu niż loty czarterowe;

10 zł za imprezy turystyczne na terytorium państw europejskich z wykorzystaniem innego środka transportu niż loty czarterowe;

0 zł za imprezy turystyczne na terytorium krajów mających lądową granicę z RP, a w przypadku Federacji Rosyjskiej w obrębie obszaru obwodu kaliningradzkiego, a także za imprezy turystyczne na terytorium RP, w tym imprezy zagranicznej turystyki przyjazdowej

[Więcej informacji na stronie

https://www.msit.gov.pl/pl/turystyka/prawo/2839,Rozporzadzenia-dotyczace-Turystycznego-Funduszu-Gwarancyjnego.html oraz http://www.ufg.pl

Terminy

29.04 - 06.05.2020, 6990.00 PLN

Infolinia 58 300 16 90 dla abonentów spoza TP S.A.
Dokumenty organizatoraWażne informacje
Czy wiesz że?
  • gwarantujemy najniższe ceny
  • nie pobieramy prowizji
  • mamy 15 lat doświadczenia
  • porównujemy oferty 100 biur podróży
  • w 2014 roku wysłaliśmy na wakacje ponad 103 000 osób
  • mamy bazę ponad 45 000 opinii internautów o hotelach i kierunkach

100% bezpieczeństwa

Korzystamy z najlepszych zabezpieczeń płatności.

Nr 1 w Internecie

Największa sprzedaż wycieczek przez Internet od 1999 r.

Jesteśmy członkiem Polskiej Izby Turystyki i akredytowanym agentem IATA.

zamknij Podziel się z nami...
Wyślij
Formularz został wysłany.

Dziękujemy za przesłanie uwag.