kod oferty: EG-797858

Britain Is Great! 

Lokalizacja: Wielka Brytania » Wyc. objazdowe »
Zakwaterowanie: wycieczka objazdowa
Wyjazd od dnia: 10.08.2024
Cena od: 3 978 zł 7 dni/os.
  Rezerwuj  
Zadaj pytanie do oferty zamknij

Britain Is Great!

Wyślij
Anuluj

Prezentacja oferty

  • Itaka od 3 978 zł/os.

Kalkulacja ceny dla dwóch osób dorosłych

Wyjazd z: Poznań 10.08.2024   godz. 16:15       Powrót z:  Xgb 16.08.2024   godz. 00:00
Cena za pokój
Pokój dwuosobowy wyżywienie: śniadania  
(zakres i warunki)    
Cena za osobę dorosłą Cena całkowita dla dwóch osób dorosłych (wraz z ubezpieczeniem)  
Rezerwacja jest w 100% darmowa i nie zobowiązuje do zakupu wycieczki. Rezerwuj
Masz pytania? Napisz do nas, a nasz Doradca skontaktuje się z Tobą. Zapytaj o ofertę
* Szczegółowej kalkulacji dokona Konsultant po złożeniu rezerwacji.

Itaka o tej ofercie

Oferta

Metropolie i urocze miasteczka prowincji, tajemnicze Stonehenge i granica dawnego cesarstwa. Anglia od czasów Rzymu do dnia dzisiejszego z perspektywy najważniejszych zabytków.

Dlaczego warto wybrać tę wycieczkę

Mapa wycieczki objazdowej

Greenwich • Londyn • Stonehenge • Oxford • Blenheim Palace • Warwick • Stratford Upon Avon • Chester • York • Durham • Mur Hadriana • Newcastle

Plan wycieczki

1. dzień.

Zbiórka uczestników. Wyjazd do Wielkiej Brytanii.

2. dzień.

Przeprawa kanałem La Manche. Przejazd do GREENWICH, miejsca, przez które przechodzi południk zerowy. Spacer parkiem obok Royal Observatory i Queen’s House do Painted Hall. Nieopodal stoi Cutty Sark – ostatni na świecie oryginalny żaglowiec, którym transportowano herbatę z Chin. Przejazd do hotelu w okolicy Londynu. Zakwaterowanie, nocleg.

3. dzień.

Śniadanie. Przejazd do centrum LONDYNU. Zwiedzanie Parlament Square, gdzie znajdują się gmach parlamentu i wieża zegarowa ze słynnym dzwonem Big Ben. Zwiedzanie wpisanego na listę UNESCO opactwa westminsterskiego – miejsca koronacji i pogrzebów królów Anglii, które obok katedry św. Pawła i Canterbury jest najważniejszą świątynią anglikańską. Opactwo słynie z kaplicy RAF-u i oryginalnego tronu koronacyjnego monarchów brytyjskich. Tron ten po raz pierwszy służył Edwardowi I w 1308 r. Na uwagę zasługuje również Zakątek Poetów, który skrywa groby Chaucera, Drydena i Tennysona. Wizyta w katedrze św. Pawła. Zbudowana z ogromnym rozmachem jest symbolem odrodzenia Londynu po tzw. wielkim pożarze. Zwiedzanie Galerii Szeptów, Galerii Kamiennej, Złotej oraz krypt wraz ze skarbcem, gdzie przechowywane są naczynia liturgiczne. Katedra kryje również mroczne tajemnice, jej dziedziniec był miejscem egzekucji heretyków. Następnie przejazd do Tower of London – jednej z najpotężniejszych fortec średniowiecznej Europy, która wpisana została na listę UNESCO. W murach Tower znajdowały się więzienie, arsenał, miały tu siedziby również mennica królewska i archiwum. Można tu również zobaczyć skarbiec królewski z klejnotami koronnymi, który mieści jeden z największych diamentów świata: 530-karatową „Pierwszą Gwiazdę Afryki”. Nieopodal twierdzy znajduje się jedna z największych atrakcji turystycznych Londynu: Tower Bridge – najsłynniejszy most Wielkiej Brytanii. Pod koniec pełnego wrażeń dnia wizyta w typowym angielskim pubie. Powrót do hotelu, nocleg.

4. dzień.

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do hrabstwa Wiltshire, do najsłynniejszej europejskiej budowli megalitycznej z epoki neolitu – STONEHENGE. Otoczona kurhanami grobowymi konstrukcja z równiny Salisbury figuruje na liście UNESCO. Przejazd do OXFORDU, jednego z najlepszych i najstarszych ośrodków uniwersyteckich świata. Spacer po mieście: wieża Carfax, Christ Church, ogród botaniczny – założony w 1621 r., następnie University College. Czas wolny. Przejazd do BLENHEIM PALACE perły architektury barokowej Anglii. Zbudowany w XVIII w. dla diuka Marlborough jako dar narodu za zwycięską bitwę. Przejazd w okolice Warwick. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

5. dzień.

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie zamku WARWICK, surowej średniowiecznej twierdzy, malowniczo wznoszącej się na wzgórzu: brama wjazdowa, sale reprezentacyjne i zbrojownia. Czas wolny w pięknym Victorian Rose Garden. Krótki przejazd do STRATFORD UPON AVON – miasta Williama Szekspira. Spacer po mieście pełnym pamiątek po słynnym dramaturgu: Shakespeare’s Birth Place – dom, w którym przyszedł na świat, Judith Shakespeare House, gdzie mieszkała jego córka, kościół św. Trójcy – miejsce spoczynku samego mistrza pióra i jego rodziny. Czas wolny. Przejazd do CHESTER, miasta, które jest świadectwem historii Anglii. Doskonale zachowały się tu zabytki od czasów rzymskich przez okres normański, aż po Tudorów, Stuardów. Największe wrażenie robią doskonale zachowane mury miejskie, rzymska siatka ulic i amfiteatr z czasów cesarstwa. W katedrze można podziwiać normańskie rzeźby oraz wspaniałe prezbiterium. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Chester, nocleg.

6. dzień.

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do YORKU. Zwiedzanie starego miasta zamkniętego w pierścieniu murów o wysokości 6m. Spacer wąskimi brukowanymi uliczkami od Clifford’s Tower przez Lendal Tower do katedry – największego średniowiecznego kościoła Europy. Wnętrze zachwyca pięknymi oknami witrażowymi, misterną dekoracją i XVI-wieczną rozetą, przez którą sączy się przyćmione światło, dodając wnętrzu klimatu wyciszenia i tajemniczości. Następnie brama Monk Bar, Ice House oraz jedyny w Anglii zachowany w całości barbakan. Na jego murach można dostrzec ślady po kulach armatnich z wojny z 1644 r. Czas wolny. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Newcastle/Washington, nocleg.

7. dzień.

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do DURHAM. Zwiedzanie zamku i katedry – zabytków wpisanych na listę UNESCO. Imponujący kompleks pochodzący z XII w. dumnie wznosi się nad miastem. W środku katedra zachwyca detalami rzeźbienia oraz sklepieniem wspartym na masywnych kolumnach. Spacer po starym mieście do Market Place. Czas wolny. Przejazd do MURU HADRIANA – granicy cesarstwa rzymskiego. Wybudowany na polecenie Hadriana w 122 r. miał długość blisko 120km. Zwiedzanie odcinka Housesteads Fort, gdzie do dnia dzisiejszego doskonale zachowały się pozostałości fortu. Przejazd do NEWCASTLE. Czas wolny. Zaokrętowanie. Nocleg na promie.

8. dzień.

Przypłynięcie do Amsterdamu. Przyjazd do Polski w godzinach wieczornych.

Informacje o wycieczce

Cena obejmuje

5 noclegów w hotelach **/ ***: 2 w okolicy Londynu, 1 nocleg w okolicy Warwick, 1 nocleg w okolicy Chester, 1 nocleg w okolicy Newcastle/Washington; 1 nocleg na promie Newcastle-Amsterdam; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami; na promie 4-os. kabiny wewnętrzne z łazienką i prysznicem, na pokładzie poniżej pokładu samochodowego; wyżywienie: 5 śniadań; przejazd komfortowym autokarem; bilet na przeprawę kanałem La Manche; bilet na prom Newcastle-Amsterdam; opieka pilota; ubezpieczenie KL i NW

Obowiązkowe opłaty na miejscu

Bilety wstępu i lokalni przewodnicy, tour guide: ok. 175 GBP


Infolinia 58 300 16 90 dla abonentów spoza TP S.A.
Dokumenty organizatoraWażne informacje
Czy wiesz że?
  • gwarantujemy najniższe ceny
  • nie pobieramy prowizji
  • mamy 18 lat doświadczenia
  • porównujemy oferty 100 biur podróży
  • w 2014 roku wysłaliśmy na wakacje ponad 103 000 osób
  • mamy bazę ponad 45 000 opinii internautów o hotelach i kierunkach

100% bezpieczeństwa

Korzystamy z najlepszych zabezpieczeń płatności.

Nr 1 w Internecie

Największa sprzedaż wycieczek przez Internet od 1999 r.

Jesteśmy członkiem Polskiej Izby Turystyki i akredytowanym agentem IATA.

zamknij Podziel się z nami...
Wyślij
Formularz został wysłany.

Dziękujemy za przesłanie uwag.