kod oferty: EG-630555

Chile - od Atakamy po Patagonie 

Lokalizacja: Chile » Wyc. objazdowe »
Zakwaterowanie: wycieczka objazdowa
Wyjazd od dnia: 14.03.2021
Cena od: 11 707 zł 14 dni/os.
  Rezerwuj  
Zadaj pytanie do oferty zamknij

Chile - od Atakamy po Patagonie

Wyślij
Anuluj

Prezentacja oferty

  • Konsorcjum Biur Podróży od 11 707 zł/os.

Kalkulacja ceny dla dwóch osób dorosłych

Wylot z: Warszawa - Chopin 14.03.2021       Powrót z:  Santiago De Chile 28.03.2021
Cena za pokój
Pokój dwuosobowy wyżywienie: według programu  
(zakres i warunki)    
Cena za osobę dorosłą Cena całkowita dla dwóch osób dorosłych (wraz z ubezpieczeniem)  
Rezerwacja jest w 100% darmowa i nie zobowiązuje do zakupu wycieczki. Rezerwuj
Masz pytania? Napisz do nas, a nasz Doradca skontaktuje się z Tobą. Zapytaj o ofertę
* Szczegółowej kalkulacji dokona Konsultant po złożeniu rezerwacji.

Konsorcjum Biur Podróży o tej ofercie

Dzień 1

Wylot

Odprawa bagażowo-paszportowa na lotnisku. Wylot do Santiago przez jeden z europejskich portów lotniczych.

Dzień 2

Santiago De Chile

Przylot do Santiago w Chile - miasta kolonialnej architektury i ulicznych artystów. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Wycieczka po mieście, Pałac Prezydencki La Moneda (rezydował tu m.in. Augusto Pinochet), budynek Poczty Głównej, Katedrę oraz zamożne dzielnice Vitacura, Las Condes i Santa Maria de Manquehue, znanej z nowoczesnej architektury i ogrodów. Wejście na wzgórze Santa Lucia, z którego roztacza się widok na miasto. Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 3

Santiago De Chile - Valparaiso - Vina Del Mar

Śniadanie. Wyjazd do najsłynniejszego chilijskiego kurortu Vina del Mar. Spacer głównymi ulicami miasta i nadmorską promenadą. Przejazd do Valparaíso, miasta artystów, uważanego za stolicę kulturalną Chile, a także jednego z najważniejszych miast portowych kraju, gdzie przypływają statki pasażerskie z całego świata. Spacer po mieście zbudowanym na skalistych wzgórzach, labiryntem stromych schodów i krętych uliczek, pośród kolorowych domów. Powrót do hotelu.

Dzień 4

Santiago De Chile - Calama - San Pedro De Atacama

Śniadanie. Transfer na lotnisko i przelot miasta Calama, położonego w regionie najbardziej suchej pustyni świata. Przejazd do hotelu w San Pedro de Atacama przez Kordylierę Solną zbudowaną z piasku przemieszanego z solą, całkowicie pozbawioną życia (nie ma tu nawet owadów!). Zakwaterowanie. Wyjazd do Doliny Księżycowej oraz Doliny Śmierci, ze skałami wyrzeźbionymi przez wiatr (Trzy Marie), kopalnią soli i grotą solną. Zaczekamy do późnych godzin popołudniowych, aby wziąć udział w spektaklu jaki daje każdego wieczoru zachodzące słońce, które kładzie się różowoczerwoną poświatą na nagich skałach i rozświetla stożki wulkanów, m.in. górujący nad doliną wulkan Licancabur. Powrót do hotelu.

Dzień 5

LAGUNA CHAXA, MISCNATI I MENIQUE

Po śniadaniu przejazd nad Lagunę Chaxa z Narodowym Rezerwatem Flamingów, a nastepnie na Płaskowyż Andyjski, do położonych wysoko w Andach jezior Lagunas Miscanti i Menique. Przystanek na obiad w Socaire (3200m npm). Po południu odwiedzimy miasteczko Toconao, oazę na pustyni. Spacer uliczkami miasteczka, którego domy zostały wybudowane z wulkanicznych skał. Zobaczymy również kościół San Lucas i wieżę Campanario. Powrót do hotelu.

Dzień 6

Gejzery El Tatio - Machuca Salar De Atacama - Laguna Cejar - Ojos Del Salar - Laguna Tebinquinche

We wczesnych godzinach porannych przejazd do słynnych gejzerów El Tatio na wys. 4320m n.p.m. Śniadanie i przechadzki wokół otoczonych malowniczo wulkanami gejzerów - sesja zdjęciowa, a dla chętnych kąpiel w gorącej wodzie. O świcie widok gejzerów dymiących w przezroczystym lazurowym powietrzu altiplano jest niezapomniany, a formy mineralne, pozostałe po odparowaniu wrzącej wody, uderzająco piękne. W drodze powrotnej do San Pedro de Atacama, aż po horyzont widnieją księżycowe krajobrazy, zbocza wzgórz w kolorach od bladej żółci po wulkaniczną szarość, na których pasą się wikunie i wiskacze. Odwiedzimy andyjską wioskę Machuca (na wys. 4 tys. m n.p.m.), w której jakby czas się zatrzymał. Można tu wypić tradycyjną Mate de Coca, czyli herbatkę z liści koki, świetną na wysokościowe dolegliwości, a także zjeść szaszłyk z lamy, pierożki empanadas czy sopaipillas, czyli dyniowe chlebki.

Przejazd nad Lagunę Cejar, słonego jeziora pośrodku wielkiej pustyni, które jest absolutnym fenomenem natury. Jego zasolenie jest porównywalne z Morzem Martwym - można tu swobodnie unosić się na wodzie. Trudno oprzeć się wypoczynkowi w tym miejscu. Woda jest ciepła i przyjemna, wokół miękki, drobny piasek, w oddali majestatyczne wulkany, a czasem także flamingi. Laguna Tebinquinche również zachwyca pięknem solnego krajobrazu. Wszędobylska sól pod nogami jest czasem sucha jak skała, a czasem wilgotna i miękka, biało-szarawa.

Kolejnym przystankiem będą oczka wodne Ojos del Salar, w których zimna woda jest doskonałą ochłodą podczas pustynnego skwaru.

Po południu czas na jeden z najbardziej fascynujących widoków - zachód słońca. Wielka połać soli, częściowo zalana płytką wodą, w której odbijają się góry i niebo gdy słońce chowa się za horyzontem to widok niepowtarzalny.

Dzień 7

Calama - Puerto Monnt - Puerto Varas

Śniadanie. Transfer na lotnisko w Calama i przelot do Puerto Montt. Przejazd do hotelu w mieście Puerto Varas, urokliwym kurorcie usytuowanym nad jeziorem Llanquihue, pełnym kwitnących róż i rododendronów, z widokiem na wulkany Osorno i Puntiagudo. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg. Wieczorem czas wolny.

Dzień 8

Petrohue - Peulla

Śniadanie. Wyjazd na całodniową wycieczkę. Po drodze zatrzymamy się nad Jeziorem Llanquihue. Dotrzemy do niezwykłych Saltos de Petrohue, malowniczych, krętych kaskad, uformowanych ze skrystalizowanej czarnej skały wulkanicznej. Popłyniemy łodzią rzeką Petrohue aż do szmaragdowych wód Jeziora Wszystkich Świętych. Przemieszczając się w kierunku miejscowości Peulla, będziemy mieli okazję podziwiać widoki wulkanów Osornp, Puntiagudo i Tronador.

Obiad.

Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 9

Wyspa Chiloe - Ancud

Śniadanie. Przepłynięcie promem przez Kanał Chacao na Wyspę Chiloe. Jej uroda tkwi w spokoju, jaki ma w sobie, bogactwie natury, specyfice architektury, w ludziach i w legendach, o których usłyszymy od przewodnika. Tutaj naturalnym bogactwem są owoce morza (mariscos).

Obiad.

Wyspa Chiloe to region kulturowo odrębny, z własną muzyką, rzemiosłem i tańcami. Główną atrakcją są zabytkowe drewniane kościoły oraz domy rybaków na palach (Palafitos), położone nad licznymi zatokami otaczającymi wyspę. Wizyta w Ancud, zwiedzanie regionalnego muzeum, targu, głównego placu, Wzgórze Huaihuen, zobaczymy Fort San Antonio Powrót do Puerto Varas na nocleg.

Dzień 10

Puerto Monnt - Punta Arenas

Śniadanie. Przejazd do Puerto Monnt, przelot do Punta Arenas. Zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny.

Dzień 11

Punta Arenas - Rejs Na Wyspę Magdalena I Santa Marta

Śniadanie. Przejazd do portu i rejs łodziami (typu Zodiac), na Wyspę Magdalena i Santa Marta, z koloniami pingwinów Magellana i lwów morskich, mewami i kormoranami.

Przejazd autobusem do Puerto Natales (3h), zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

Dzień 12

Park Narodowy Torres Del Paine

Śniadanie. Przejazd do Parku Narodowego Torres del Paine, jednego z najpiękniejszych parków narodowych Patagonii. Po drodze odwiedzimy jaskinię Milodon, gdzie odnaleziono dobrze zachowane zmumifikowane ciało olbrzymiego leniwca ziemnego zmarłego 12 tysięcy lat temu.

W drodze będziemy podziwiać Lagunę Sofia, Cordillera Prat, Jezioro Porteno, Wzgórze Mesa, Lago del Toro.

Obiad.

Po obiedzie trekking do punktu, z którego roztacza się piękny widok na lodowiec Grey i skalne iglice. Zobaczymy jezioro Nordenskjold, Pehoe i widowiskowy wodospad Grande. Wizyta w Lagunie Amarga.

Powrót do Puerto Natales, nocleg.

Dzień 13

Lodowce Balmaceda I Serrano

Śniadanie. Rejs po Fiordzie Ostatniej Nadziei, dotarcie do stóp tysiącletniego lodowca Balmaceda, który jest siedliskiem kormoranów i kolonii lwów morskich. Wędrówka do lodowca Serrana i podziwianie tego olbrzymiego cudu natury.

Obiad.

Rejs powrotny do Puerto Natales, nocleg.

Dzień 14

Puerto Natales - Punta Arenas - Santiago De Chile

Po śniadaniu transfer z hotelu w Puerto Natales na lotnisko w Punta Arenas i przelot do Santiago de Chile. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

Dzień 15

Santiago De Chile - Wylot

Po śniadaniu transfer na lotnisko i wylot z Chile.

Dzień 16

Przylot

Powrót do Polski.

Cena zawiera

Przelot międzynarodowy ok. 3800 zł/os. (z przesiadką), transfery lądowe podczas zwiedzania, zakwaterowanie w hotelach klasy turystycznej 3 * (13 nocy, kat. lokalna), wyżywienie wg programu (codzienne śniadania, 4 obiady), bilety wstępu wg programu, usługi anglojęzycznego przewodnika na miejscu, ubezpieczenie KL 150 000 EURO, NNW - 4 000 EURO, BAGAŻ - 400 EURO, obligatoryjnej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny TFG 13 zł/os oraz obligatoryjnej składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy TFP w wysokości 13 zł/os.

Cena nie zawiera

Kosztu lotów lokalnych 800 USD/os. (z bagażem głównym, cena potwierdzenia), sugerowanych ok 75 USD/os. napiwki dla kierowców i przewodników, wczesnego zameldowania i późnego wymeldowania, napojów do posiłków (oprócz wskazanych w programie), wydatków osobistych.

Możliwość dopłaty do hoteli o wyższym standardzie first 390 USD/os.

Uwagi

1. Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami (Ustawy o obywatelstwie polskim), przy przekraczaniu polskiej granicy państwowej przez obywateli Polski posiadających podwójne obywatelstwo, podczas kontroli granicznej obowiązuje wymóg okazania polskiego dokumentu paszportowego.

Ubezpieczenie zawarte w ofercie

· Świat Multitravel + CP (choroby przewlekłe) do 100% KL + AS (amatorskie uprawianie sportu) - KL 150 000 EURO, NNW - 4 000 EURO, BAGAŻ - 400 EURO

Warunki wjazdowe

COVID-2019

Z dniem 18marca br. nastąpiło zamknięcie granic lądowych, morskich i powietrznych dla wjeżdżających do Chile, aż do odwołania. Wjechać mogą obywatele Chile oraz osoby posiadające stałe prawo pobytu, które zostaną objęte 14-dniową kwarantanną. Na obecna chwilę władzę nie zapowiedziały otwarcia granic w najbliższym czasie. W odniesieniu do wjazdu pasażerów drogą morską od 15marca do 30 września 2020 r. schodzenie na ląd jest zabronione we wszystkich chilijskich portach pasażerskich.

Ze względu na zmienną sytuację dotyczącą warunków wjazdu do poszczególnych krajów (wymagań wizowych, testów Covid-19 itd.) prosimy o zweryfikowanie tych warunków przed dokonaniem rezerwacji wyjazdu.

Zachęcamy również do śledzenia bieżących doniesień nt. zagrożenia epidemiologicznego przed wyjazdem za granicę.

Aktualne informacje na temat sytuacji w danym kraju, znajdują się na stronie www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia

Obywatele Polski wybierający się na wycieczkę do Chile muszą mieć ważny paszport min. 6miesięcy od daty powrotu. Bez wizy można przebywać maksymalnie 90 dni.

Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami (Ustawy o obywatelstwie polskim), przy przekraczaniu polskiej granicy państwowej przez obywateli Polski posiadających podwójne obywatelstwo, podczas kontroli granicznej obowiązuje wymóg okazania polskiego dokumentu paszportowego.

Gwarancja niezmienności ceny

Istnieje możliwość zakupu Gwarancji Niezmienności Ceny, kwota zależna jest od koszty imprezy (na osobę). Gwarancja oznacza,że cena zarezerwowanej imprezy turystycznej nie ulegnie zmianie do dnia wyjazdu (dotyczy wzrostu kursu walut)

Gwarancja nie dotyczy sytuacji zmian w rezerwacji na życzenie klienta, które skutkują zmianą ceny świadczeń na umowie. Informacje o zakupie Gwarancji Niezmienności Ceny należy zgłosić i opłacić maksymalnie w ciągu 7 dni od daty podpisania umowy.

Infolinia 58 300 16 90 dla abonentów spoza TP S.A.
Dokumenty organizatoraWażne informacje
Czy wiesz że?
  • gwarantujemy najniższe ceny
  • nie pobieramy prowizji
  • mamy 16 lat doświadczenia
  • porównujemy oferty 100 biur podróży
  • w 2014 roku wysłaliśmy na wakacje ponad 103 000 osób
  • mamy bazę ponad 45 000 opinii internautów o hotelach i kierunkach

100% bezpieczeństwa

Korzystamy z najlepszych zabezpieczeń płatności.

Nr 1 w Internecie

Największa sprzedaż wycieczek przez Internet od 1999 r.

Jesteśmy członkiem Polskiej Izby Turystyki i akredytowanym agentem IATA.

zamknij Podziel się z nami...
Wyślij
Formularz został wysłany.

Dziękujemy za przesłanie uwag.