kod oferty: EG-488610

Argentyna, Chile i Wyspa Wielkanocna ***

Lokalizacja: Chile
Zakwaterowanie: wycieczka objazdowa
Wyjazd od dnia: 05.04.2021
Cena od: 17 255 zł 9 dni/os.
  Rezerwuj  
Zadaj pytanie do oferty zamknij

Argentyna, Chile i Wyspa Wielkanocna ***

Wyślij
Anuluj

Prezentacja oferty

  • Rainbow od 17 255 zł/os.

Kalkulacja ceny dla dwóch osób dorosłych

Wylot z: Warszawa - Chopin 05.04.2021   godz. 15:45       Powrót z:  Santiago De Chile 14.04.2021   godz. 00:00
Cena za pokój
Pokój dwuosobowy (standardowy) wyżywienie: według programu  
(zakres i warunki)    
Cena za osobę dorosłą Cena całkowita dla dwóch osób dorosłych (wraz z ubezpieczeniem)  
Rezerwacja jest w 100% darmowa i nie zobowiązuje do zakupu wycieczki. Rezerwuj
Masz pytania? Napisz do nas, a nasz Doradca skontaktuje się z Tobą. Zapytaj o ofertę
* Szczegółowej kalkulacji dokona Konsultant po złożeniu rezerwacji.

Rainbow o tej ofercie

Udogodnienia hotelu
  • Oferty egzotyczne

Opis oferty

Położenie:

Zakwaterowanie:

Hotele *** Pokoje: 2 - osobowe (możliwość 1 dostawki) z łazienkami.

program

Dzień 1

Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godz. przed wylotem samolotu w hali odlotów na lotniskuChopina w Warszawie. Aktualny rozkład lotów prosimy sprawdzać na: stronie operatora. Wylot do Santiago de Chile przez jeden z europejskich portów lotniczych.

Dzień 2

Przylot do Santiago de Chile, następnie zwiedzanie stolicy Chile, położonej w dolinie między majestatycznym pasmem Andów, a Kordylierą Nadmorską. Santiago de Chile to miasto kontrastów - drapacze chmur z nowoczesnej dzielnicy biurowców, zwanej tu "Sanhattan", przeplatają się z kolonialnymi zabytkami ukrytymi w historycznej części miasta. Obecnie Santiago de Chile uznaje się za jeden z najważniejszych ośrodków gospodarczych, finansowych i kulturalnych całej Ameryki Południowej. Zwiedzanie rozpoczniemy od głównej arterii miasta, Alameda. Jest ona nie tylko sercem miasta, ale również skupiskiem wielu ważnych instytucji i zabytków, między innymi Uniwersytetu Chilijskiego. Następnie zobaczymy Pałac Prezydencki La Moneda i główny plac - Plaza de Armas. Zajrzymy również na jeden z najstarszych i największych rynków Chile - Mercado Central, gdzie będzie czas na skosztowanie miejscowych specjałów. Zwiedzanie miasta zakończymy na wzgórzu, z którego rozciąga się przepiękna panorama Santiago de Chile. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg. (Trasa ok. 30km)

Dzień 3

Po śniadaniu (możliwy breakfast box) wykwaterowanie z hotelu, transfer na lotnisko i przelot na Wyspę Wielkanocną. Powitanie na lotnisku. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Po południu przejazd do wioski Orongo położonej nad jeziorem w kraterze wulkanu oraz na punkt widokowy znajdujący się na krawędzi wulkanu Rano Kau. Wieczorem dla chętnych specjalny wieczór polinezyjski z kolacją, gdzie przy dźwiękach polinezyjskich rytmów i w towarzystwie tancerzy przeniesiemy się w czasy pierwszych osadników wyspy, cena ok. 120 USD/os.

Dzień 4

Po śniadaniu udamy się na zwiedzanie Wyspy Wielkanocnej, która leży na Oceanie Spokojnym, prawie 4 tys. km na zachód od wybrzeży Ameryki Południowej. Wyspa słynie przede wszystkim z tajemniczych posągów Moai, których powstanie do dziś stanowi pewną zagadkę. Rzeźbiarzami ogłaszano między innymi kosmitów, mieszkańców Atlantydy oraz żeglarzy. Dziś większość archeologów skłania się ku teorii, że uczynili to mieszkańcy wyspy, a figury przedstawiają bogów lub zmarłych przodków. Wyspa była zamieszkana od IV-V w. przez przybyłych na wyspę Polinezyjczyków, którzy rozwinęli tu własną kulturę, wykonywali hieroglify, tworzyli skalne ołtarze. Do dnia dzisiejszego dostrzega się tu wpływy polinezyjskie, chociażby w nazwie wyspy Rapa Nui, czy jej stolicy Hanga Roa. Posągi Moai zostały wyrzeźbione ze skały wulkanicznej w XVII i XVIII w. Proces wykuwania obejmował kilka etapów, najpierw żłobiono korytarze wokół posągów, rzeźbiono twarz i tors, następnie odkuwano od podłoża. Nadal niejasny jest sposób ich transportowania. Największe wrażenie sprawia zbiór 15 figur ustawionych na 160m platformie w Ahu Tongariki, a najbardziej rozpoznawalne posągi to Moai w Ahu Tahai znajdujące się w stolicy Hanga Roa. Najwyższy posąg ma 8,7m, najniższy 5,6m, niektóre mają nakrycia głowy, inne są nieskończone. Zwiedzimy Rapa Nui, imponujące, monumentalne posągi Moai strzegące wyspy i będące jej symbolem (jest ich ok. 150). Dzień zakończymy chwilą wytchnienia na słynnej plaży Anakena.

Dzień 5

Śniadanie, czas wolny na zwiedzanie wyspy np. rowerem. Dla chętnych oglądanie wschodu słońca nad moai (ok. 30 USD/os.), będzie to okazja do zrobienia świetnych zdjęć. Czas wolny na samodzielna eksplorację tego unikatowego miejsca, nocleg.

Dzień 6

Śniadanie (możliwy breakfast box) i przelot do Santiago de Chile, a następnie do Calamy. Przejazd do San Pedro de Atacama. Miasto San Pedro de Atacama, położone na wysokości ok. 2440m n.p.m. jest zieloną oazą na środku pustyni Atacama. Atacama jest uznawana za najbardziej suchy obszar świata, niektóre stacje meteorologiczne jeszcze nigdy nie zanotowały opadów deszczu! Surowy krajobraz pustyni był nie lada wyzwaniem dla uczestników rajdu Dakar, który wiódł przez Atacamę do Valparaiso. Po południu przejazd do Valle del Arcoiris, Tęczowej Doliny, nazywanej tak ze względu na niezwykły kolor wzgórz znajdujących się w tym miejscu. Paleta barw, od czerwieni i fioletów po biel, tworzy na tyle bajeczny krajobraz, że na pewno utkwi w pamięci każdego, kto ją zobaczy. Kolory te są wynikiem różnego stężenia gliny, soli i minerałów. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg. (Trasa ok. 230km)

Dzień 7

Przed świtem (breakfast box na drogę) przejazd na północ do jednej z największych atrakcji pustyni Atacama, gejzerów El Tatio. Są to jedne z najwyżej położonych gejzerów na świecie znajdują się na wysokości ok. 4300m n.p.m. i zdecydowanie najlepiej prezentują się o wschodzie słońca. Gejzery przypominają miniaturki wulkanów, które zamiast lawą tryskają gorącą wodą, a formy mineralne powstałe po odparowaniu wrzącej wody są niezwykle ciekawe. Następnie wyruszymy w kierunku Valle de la Muerte (Dolina Śmierci) oraz Valle de la Luna (Dolina Księżycowa). Przejedziemy przez pasmo Cordillera de la Sal, gdzie można podziwiać wspaniałe, naturalne formacje solne o niesamowitych kształtach. Zwiedzanie rozpoczniemy od przystanku w Dolinie Śmierci. Feeria barw jaką oferują najróżniejsze formacje skalne i padające na nie promienie słońca tworzy piękny obraz, który namalować może tylko natura. Kolejno przejazd do Doliny Księżycowej, która nazwę swą zawdzięcza iście kosmicznemu krajobrazowi: wysuszone jeziora i spękana od braku deszczu ziemia, przypominają Księżyc. Przejazddo hotelu, obiadokolacja i nocleg. (Trasa ok. 200km)

Dzień 8

Po śniadaniu przejazd do Calamy. Po drodze zajrzymy do Valle del Arcoiris, Tęczowej Doliny, nazywanej tak ze względu na niezwykły kolor wzgórz znajdujących się w tym miejscu. Paleta barw, od czerwieni i fioletów po biel, tworzy na tyle bajeczny krajobraz, że na pewno utkwi w pamięci każdego, kto ją zobaczy. Kolory te są wynikiem zawartości gliny, soli i minerałów. Przelot do Santiago de Chile, transfer do hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 9

Po śniadaniu przejazd do drugiego co do wielkości miasta w Chile, Valparaí so. Po drodze wstąpimy do winiarni w słynnej dolinie Casablanca, gdzie poznamy proces wyrabiania wina Sauvignon Blanc. Nazwa miasta w języku polskim oznacza "rajską dolinę", a jego położenie na kilkudziesięciu wzgórzach wyrastających niemal wprost z Oceanu Spokojnego potwierdza jego unikalny charakter. W 2003 r. historyczne części Valparaí so zostały wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Miasto dzieli się na dwie części: uporządkowaną i nowoczesną część handlowo - biurową zwaną El Plan oraz pełną krętych uliczek, kolorowych domków i ślepych zaułków część historyczną miasta, rozlokowaną na czterdziestu dwóch wzgórzach górujących nad Valparaí so. Obydwie części miasta połączone są ze sobą za pomocą szesnastu kolejek - wind, które znacznie ułatwiają nie tylko wspinaczkę po stromych uliczkach miasta, ale także orientację w jego topografii. Wśród mieszkańców Valparaí so panuje pogląd, iż tylko ten, kto się tu urodził nigdy się nie zgubi, gdyż plątanina wąskich przejść, schodów oraz małych uliczek bywa bardzo zdradziecka. Zwiedzanie rozpoczniemy od Domu Pabla Nerudy, chilijskiego laureata nagrody Nobla. Następnie przejdziemy się po jednym ze wielu wzgórz, skąd będziemy mogli podziwiać przepiękną panoramę miasta, aby na koniec dotrzeć do windy i zjechać do dolnej części miasta udając się na Plaza Sotomayor: plac który jest sercem miasta. Zobaczymy również część portową Valparaí so. Kolacja i nocleg. (Trasa ok. 50km)

Dzień 10

Po śniadaniu transfer na lotnisko i lot powrotny do Polski z przesiadką w jednym z portów europejskich.

Dzień 11

Przylot do Warszawy, lotnisko im. F. Chopina.

Uwagi do programu

• Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

• W trakcie przelotów międzynarodowych oraz wewnętrznych obowiązuje całkowity zakaz przewożenia produktów pochodzenia organicznego (żywności), również tych otrzymanych na pokładzie samolotu.

• Osoby z chorobami serca lub wysokim nadciśnieniem powinny skonsultować swój wyjazd z lekarzem.

"

świadczenia

Cena obejmuje przelot samolotem rejsowym z Warszawy do Santiago de Chile oraz z Santiago de Chile do Warszawy (przez jeden z europejskich portów lotniczych, możliwe dodatkowe międzylądowanie), przeloty wewnętrzny: Santiago de Chile - Wyspa Wielkanocna - Santiago de Chile - Calama - Santiago de Chile, opłaty lotniskowe, transfery: lotnisko - hotel - lotnisko, program jw., zakwaterowanie w hotelach jw., wyżywienie wg programu:śniadania lub breakfast box, za dopłatą obiadokolacje lub lunch (6), opiekę pilota, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje biletów wstępu do zwiedzanych obiektów oraz innych wydatków osobistych. Koszt udziału w programie (w tym bilety wstępu) to 230 USD/os. + ok. 60 USD/os. na napiwki dla lokalnych przewodników, kierowców, bagażowych.

opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.2/6. Sprawdź opinie: "

meta description

Santiago de Chile • Valparaiso • Wyspa Wielkanocna - Rapa Nui • Pustynia Atacama • Moai o wschodzie Słońca • Dolina Księżycowa i Dolina Śmierci - salary i gejzery • Śladami rajdu Dakar • wypoczynek w Vina del Mar

Infolinia 58 300 16 90 dla abonentów spoza TP S.A.
Dokumenty organizatoraWażne informacje
Czy wiesz że?
  • gwarantujemy najniższe ceny
  • nie pobieramy prowizji
  • mamy 16 lat doświadczenia
  • porównujemy oferty 100 biur podróży
  • w 2014 roku wysłaliśmy na wakacje ponad 103 000 osób
  • mamy bazę ponad 45 000 opinii internautów o hotelach i kierunkach

100% bezpieczeństwa

Korzystamy z najlepszych zabezpieczeń płatności.

Nr 1 w Internecie

Największa sprzedaż wycieczek przez Internet od 1999 r.

Jesteśmy członkiem Polskiej Izby Turystyki i akredytowanym agentem IATA.

zamknij Podziel się z nami...
Wyślij
Formularz został wysłany.

Dziękujemy za przesłanie uwag.