kod oferty: EG-281280

Chiny - od Pekinu do Hongkongu ****

Zdjęcia  |  Mapa  
Lokalizacja: Chiny
Zakwaterowanie: wycieczka objazdowa
Wyjazd od dnia: 14.03.2024
Cena od: 9 995 zł 14 dni/os.
  Rezerwuj  
Zadaj pytanie do oferty zamknij

Chiny - od Pekinu do Hongkongu ****

Wyślij
Anuluj

Prezentacja oferty

  • Ecco Travel od 9 995 zł/os.

Kalkulacja ceny dla dwóch osób dorosłych

Wylot z: Warszawa - Chopin 14.03.2024       Powrót z:  Beijing 28.03.2024
Cena za pokój
Pokój dwuosobowy wyżywienie: śniadania i obiadokolacje  
(zakres i warunki)    
Cena za osobę dorosłą Cena całkowita dla dwóch osób dorosłych (wraz z ubezpieczeniem)  
Rezerwacja jest w 100% darmowa i nie zobowiązuje do zakupu wycieczki. Rezerwuj
Masz pytania? Napisz do nas, a nasz Doradca skontaktuje się z Tobą. Zapytaj o ofertę
* Szczegółowej kalkulacji dokona Konsultant po złożeniu rezerwacji.

Ecco Travel o tej ofercie

Udogodnienia hotelu
  • Oferty egzotyczne

Region

Chiny

Oferta

​Chińczycy często nazywają swój kraj Zhōngguó, czyli Państwo Środka. Ten kraj podziwiali znani podróżnicy z jednym z największych Marco Polo. Chiny to nie tylko Pekin i jego zabytki, to również Xian - ze słynną armią, klasztor Shaolin - znany ośrodek sztuk walk, wyjątkowe miasta delty Jangcy - Suzhou, zwane Wenecją Wschodu i poprzecinane siecią kanałów urocze Luzhi, ale także Szanghaj - wielokulturowe kosmopolityczne miasto, które łączy w sobie starożytność i przyszłość. Na koniec Hongkong - miasto drapaczy chmur i Makau miasto kasyn.

Ten program jest przeznaczony dla tych wszystkich, którzy chcą poznać Chiny z ich historią, ale także zobaczyć najszybciej rozwijające się miasta w Azji i poczuć ich klimat.

Opis


Pekin - Wielki Mur - Xi'an - Luoyang - Shaolin - Longmen - Suzhou - Luzhi - Szanghaj - Kanton - Zhuhai - Makau - Hongkong
 Dzień 1.

Wylot z Warszawy
Dzień 2. Pekin
Przylot do Pekinu i rozpoczęcie programu. Zakwaterowanie w hotelu przed rozpoczęciem doby hotelowej (14.00) tylko w przypadku wolnych miejsc. Poranny spacer w Wiosce Olimpijskiej. Potem zobaczymy Świątynię Nieba - jeden z głównych symboli Pekinu. Kompleks był odwiedzany przez cesarzy Chin w czasie corocznych ceremonii, kiedy to modlono się do Nieba o obfite plony rolne. Wzniesiony został na początku XV wieku, a w XVI w. powiększono go. Wieczorem powitalna kolacja ze słynną "kaczką po pekińsku".
Dzień 3. Pekin - Badaling

Po śniadaniu zobaczymy grobowce cesarzy z dynastii Ming. Przejazd wzdłuż legendarnej Drogi Duchów i wejście na teren jednego z 13 grobowców. Później w Badaling spacer po jednym z najlepiej zachowanych odcinków Chińskiego Muru. Wizyta w zakładzie rzemieślniczym, wytwarzającym biżuterię z pereł - możliwość poznania procesu hodowli pereł słodkowodnych oraz dokonania zakupów. Krótki postój przy obiektach olimpijskich — czas na zdjęcia. Wieczorem obiadokolacja.
Dzień 4. Pekin

Po śniadaniu zobaczymy tzw. Zakazane Miasto, będące od XV wieku siedzibą kolejnych władców "Państwa Środka". Pałac był rezydencją 24 cesarzy z dynastii Ming i Qing. Zakazane Miasto jest największym zespołem pałacowym na świecie i znajduje się na liście światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Jingshan - spacer w parku ze słynnym "Wzgórzem Węglowym", a następnie Plac Niebiańskiego Spokoju (Tiananmen). Spacer po hutongu, gdzie odwiedzimy miejscową rodzinę oraz wieżę bębnów gdzie zobaczymy pokaz bicia w bębny. Obiadokolacja.
Dzień 5. Pekin

Po śniadaniu udamy się do Świątyni Harmonii i Pokoju - klasztoru buddyjskiego zajmującego 66 400metrów kwadratowych. Jest to jeden z największych i najważniejszych klasztorów buddyzmu tybetańskiego na świecie. Budynek łączy w sobie elementy architektury chińskiej, tybetańskiej i mongolskiej. Ze względu na swoją pierwotną funkcję odróżnia się od innych klasztorów buddyjskich, przypominając bardziej pałac. Następnie przejazd do Letniego Pałacu, założonego przez cesarza Qianlong w 1750 roku. Położony pod Pekinem kompleks pałacowy, zwany inaczej "Ogrodami Naturalnej Harmonii" urzeka rozmachem i przepychem. Wizyta w centrum medycyny chińskiej. Obiadokolacja, a następnie przejazd pociągiem nocnym do Xi'an.
Dzień 6. Xi'an

Przyjazd do Xi'an w godzinach porannych. Transfer do hotelu, śniadanie. Wizyta w zakładzie rzemieślniczym, produkującym kopie żołnierzy z terakoty. Muzeum Armii Terakotowej - 7500 figur naturalnej wielkości, wykonanych z terakoty, przedstawiających żołnierzy, oficerów i konie. Według wierzeń Terakotowa Armia miała strzec cesarza i pomóc mu odzyskać władzę w życiu pozagrobowym, armia znajduje się w grobowcu pierwszego chińskiego cesarza Qin Shi Huang Di. Później odwiedzimy Małą Pagodę Dzikiej Gęsi - jeden z dwóch symboli miasta. Obiadokolacja - pierożkowy bankiet (degustacja ok. 16 rodzajów tradycyjnych chińskich pierożków - ravioli) o ciekawych kształtach.
Dzień 7. Xi'an- Luoyang - Dengfeng

Śniadanie, historyczne mury miejskie. Wielki Meczet - XIV-wieczne centrum religijne wyznawców islamu, w przeciwieństwie do większości meczetów z Bliskiego Wschodu i krajów arabskich, Wielki Meczet w Xi’an jest budowlą w typowo chińskim stylu architektonicznym, czyli nie posiada kopuły ani minaretów. Wyjątek stanowią niektóre arabskie napisy i zdobienia. Spacer po dzielnicy islamskiej. Przejazd super szybkim pociągiem do Luoyang. Po południu zobaczymy Groty Longmen zwane inaczej Jaskiniami Dziesięciu Tysięcy Buddów – największa z nich poświęcona jest cesarzowej Wu Ze Tian z dynastii Tang – jedynej kobiecie, która została cesarzem Chin. Jej posąg liczy sobie 18metrów wysokości, a sama głowa 4metry. Postać ta nazywana jest też Mona Lizą wschodu. W innych grotach znajdują się kolejne figury postaci z panteonu buddyjskiego. Wapień, w którym zostały wykonane płaskorzeźby pozwalał na bardzo precyzyjne rzeźbienie. Niedawno oceniono, że liczba posągów Buddy osiągnęła 142289. Transfer do miejscowości Dengfeng. Obiadokolacja.
Dzień 8. Dengfeng- Luoyang - Suzhou

Po śniadaniu przejazd i wizyta w Klasztorze Shaolin, który jest legendą. To tu szkolono znakomitych żołnierzy, to miejsce, gdzie chińskie sztuki walki (wushu, kung-fu) dopracowano do perfekcji. Udział w pokazie walk kung-fu. Powrót do Luoyang, obiadokolacja, a następnie przejazd nocny pociągiem do Suzhou
Dzień 9. Suzhou

Przyjazd do Suzhou we wczesnych godzinach porannych i transfer do hotelu. Po śniadaniu zapraszamy na zwiedzanie Suzhou - w mieście znajduje się sieć 24 kanałów wodnych. Suzhou zwane jest Wenecją Wschodu i "Miastem - Ogrodem". W Epoce Trzech Królestw przez kilka lat było stolicą państwa Wu. Miasto od XIV wieku przodowało w produkcji jedwabiu, a zyski przeznaczone były na budowanie ogrodów, z których 69 przetrwało do dziś. Mieszkali tu uczeni, artyści, wyżsi urzędnicy i kupcy, którzy bogacili się na handlu jedwabiem. Zobaczymy tu Ogród Mistrza Sieci, który powstał w 1149 r., fabrykę jedwabiu, a także zabytkową uliczkę Guangqian. Rejs po kanałach, następnie obiadokolacja.
Dzień 10. Suzhou- Luzhi - Szanghaj

Po śniadaniu udamy się w rejs stateczkiem do wodnego miasteczka Luzhi, jednej z najstarszych wiosek. Jej historia liczy ponad 1400 lat. Na uwagę w tym miejscu zasługują mosty, ich historia sięga okresu dynastii Song, inne dynastii Yuan, a najmłodsze pochodzą z czasów Ming i Qing. Do dziś pozostało 41. To dzięki nim Luzhi uznane zostało za „muzeum starożytnych chińskich mostów”. My zwiedzimy Luzhi z pokładu łódek. Popołudniowy przyjazd do Szanghaju. Dla chętnych rejs po rzecze Huangpu Jiang. Obiadokolacja. Dla chętnych wieczorem wycieczka fakultatywna rejs po rzece Huang Pu.
Dzień 11. Szanghaj

Po śniadaniu dalsze zwiedzanie Szanghaju. Szanghajskie Muzeum - zobaczymy kolekcję, która zawiera ponad 120 tys. sztuk reliktów kultury chińskiej, a samo muzeum zajmuje powierzchnię 12 tys. m2. W salach wystawowych, zwiedzający podziwiają pamiątki poprzednich stuleci wykonane różnymi technikami. Następnie udamy się obejrzeć Perłę Orientu - najwyższa wieża TV w Azji. Stare Miasto - spacer wąskimi uliczkami przypominającymi cesarskie Chiny. Zobaczymy również Ogród Yu pochodzący z XVI wieku, jako jeden z najlepszych przykładów klasycznych chińskich ogrodów, w których przestrzega się zasad harmonii. Pojedziemy na nabrzeże (tzw. Bund) - symbol Szanghaju, pozostałość dawnej Dzielnicy Międzynarodowej oraz zobaczymy Świątynię Nefrytowego Buddy - jedną z niewielu świątyń buddyjskich w mieście. Została wzniesiona w 1882 roku jako miejsce przechowywania dwóch figur Buddy, przywiezionych z Birmy przez mnicha Huigena. Obiadokolacja. Wieczorem dla chętnych pokaz Szanghajskich Akrobacji.
Dzień 12. Shanghaj - Kanton - Zhuhai

Po śniadaniu wyruszymy w podróż szybkim pociągiem do Kantonu, miasta wznoszącego się nad rzeką Perłową, które powstało w czasach panowania dynastii Qin. Jego położenie spowodowało szybki rozwój portu, nawiązane zostały kontakty handlowe z wieloma krajami. Zobaczymy Salę Pamięci Dr Sun Jat Sena - przywołującej wspomnienia z początku XX wieku. W 1911 roku Kanton stał się kolebką wywołanej przez „ojca współczesnych Chin” rewolucji. Następnie udamy się na wyspę Shamian - oazę spokoju i zieleni w tym mieście. Kolonialna architektura odnosi się do czasu, gdy ta wysepka stanowiła koncesję brytyjsko-francuską. Popołudniu przejazd do nadmorskiej miejscowości Zhuhai. Obiadokolacja.
Dzień 13. Zhuhai - Makau

Po śniadaniu przejazd na granicę z Makau, które było pierwszą i najdłużej istniejącą europejską kolonią na terenie Chin. Początki kolonii sięgają XVI wieku, kiedy w mieście osiedlili się portugalscy kupcy. Obszar ten był zarządzany przez Portugalczyków, aż do przekazania go Chinom 20 grudnia 1999 roku. Zobaczymy - m.in. ruiny Katedry św. Pawła - największej w Azji, chrześcijańskiej świątyni. Niestety do dnia dzisiejszego pozostała jedynie monumentalna fasada. Plac Largo de Senado - główny plac Starego Miasta, otoczony budynkami w stylu kolonialnym. Spacer po głównej ulicy miasta - Avenida de Almeida Riberio. Wizyta w Świątyni Kun Lam, poświęconej Bogini Miłosierdzia. Na koniec dnia czas na odpoczynek i zwiedzanie kasyn. Obiadokolacja.
Dzień 14. Makau - Hongkong

Po śniadaniu do Hongkongu dotrzemy promem. To supernowoczesne miasto przez prawie 150 lat należało do Wielkiej Brytanii, jednak 96% mieszkańców stanowią Chińczycy. Zobaczymy wzgórze Victoria, z którego rozpościera się widok na całe miasto, port Aberdeen, zatokę Repulse. Następnie przejazd na część lądową Kowloon, nabrzeże i Aleję Gwiazd - to cudowna promenada nad Tsim Sha Tsui. Znajdują się na niej pomniki i tablice upamiętniające gwiazdy kina. Jednym z najważniejszych jej punktów, jest ponad dwumetrowy posąg legendy kung-fu, Bruce'a Lee. Rozciąga się z niej także niepowtarzalny widok na dzielnicę biznesową miasta i powietrzną kolejkę łączącą poszczególne wyspy. Obiadokolacja.
Dzień 15. Hongkong

Po śniadaniu transfer na lotnisko i zakończenie programu. Wylot do Polski (przylot może nastąpić dnia następnego).

UWAGA: Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie.
UWAGA:

Niniejsza oferta objazdowa nie jest dostępna dla dzieci poniżej 5 roku życia, ze względu na brak udogodnień w trakcie programu zwiedzania, intensywność zwiedzania, odmienność klimatyczną, stref czasowych, zwyczajów i kuchni. W przypadku zainteresowania wyjazdem z dziećmi, w tym poniżej 5 roku życia, zachęcamy do zapoznania się z innymi naszymi ofertami.

Wyposażenie

Brak udogodnień dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej. W przypadku pytań prosimy o kontakt.

świadczenia


Cena zawiera
przelot na trasie Polska - Pekin, Hongkong - Polska z przesiadkamiopłaty lotniskoweubezpieczenie KL, NNWzakwaterowanie w hotelach dobrej klasy 4 * w pokojach dwuosobowych z łazienkami i klimatyzacjąśniadania w formie bufetu, obiadokolacje wg programu (w cenie: 1 szklanka napoju)lokalny transport: bilety kolejowe na trasach wymienionych w programie, (przy przejazdach nocnych - miejsca sypialne, 4 osoby w przedziale), klimatyzowane autokaryzwiedzanie wg programu (bez biletów wstępu do zwiedzanych obiektów)serwis wykwalifikowanego przewodnika lokalnego oraz polskiego pilota

Dodatkowo płatne


obowiązkowa opłata za wstępy do zwiedzanych obiektów, obsługa lokalnych przewodników, serwis miejscowego agenta, zwyczajowe napiwki, bilety kolejowe i inne opłaty lokalne w wysokości ok. 390 USD  na osobę jako pakiet płatny lokalnemu kontrahentowi (pilotowi) na miejscu wycieczkidopłata do opcji "podróżujący samotnie" (uczestnik może być dokwaterowany do innej osoby tej samej płci) - w przypadku realizacji dokwaterowania w ramach opcji "podróżujący samotnie", dopłata zostanie anulowanakoszty wizy chińskiejkoszty wycieczek fakultatywnych: 

•  Chińska opera (30 USD/os.)

•  Przedstawienie z czasów dynastii Tang 45 USD/os.)

•  Masaż stóp (30 USD/os.)

• Rejs po rzece Huang Pu (40 USD/os.)

•  Przedstawienie cyrkowe w Szanghaju (45 USD/os.)

Obsługa na miejscu


W języku polskim

Informacje wizowe


Wizy
Wizy
Do przekroczenia granicy chińskiej niezbędna jest wiza chińska wbita w paszport. Paszport musi posiadać co najmniej 6 wolnych stron oraz być ważny minimum 6miesięcy od planowanej daty zakończenia imprezy. Do uzyskania wizy niezbędna jest dwukrotna wizyta w Chińskim Centrum Wizowym w Warszawie lub Konsulacie ChRL w Gdańsku (obejmuje województwa: kujawsko-pomorskie, pomorskie, warmińsko-mazurskie, zachodniopomorskie) celu złożenia kompletu dokumentów,  uiszczenia opłaty za wizę, a następnie odbioru paszportu. Wizyty wymagają wcześniejszego umówienia się.
Koszt wizy 452 PLN/os. Ecco Travel/Holiday nie pośredniczy w uzyskaniu wizy.
 
Szczegółowa informacja na temat procedury wizowej jest dostępna na stronie CENTRUM WIZOWEGO: https://www.visaforchina.cn/WAW2_ZH/generalinformation/news/283405.shtml

Strona ambasady Chin w Warszawie: http://pl.china-embassy.gov.cn/pol/lqfw/
 
UWAGA!!!Zanim umówią się Państwo na złożenie dokumentów w CENTRUM WIZOWYM OBOWIĄZKOWO prosimy o kontakt z ECCO TRAVEL (616100214) lub mailto: infolinia@eccoholiday.com w celu wystawienia dokumentów koniecznych do wizowania.
 
W terminie poniżej 30 dni przed rozpoczęciem wycieczki nie są możliwe żadne zmiany danych uczestników. 
Klienci posługujący się innymi paszportami niż polskie zobowiązani są do uzyskania odpowiednich wiz we własnym zakresie. Wszelkie informacje dotyczące procedur wizowych zamieszczone w ofercie odnoszą się do obywateli polskich.

 
do przekroczenia granicy konieczna jest

Ważna wiza. Należy wypełnić deklarację w celu uzyskania kodu QR -http://english.customs.gov.cn/  zalecamy wypełnienie deklaracji po odprawie check-in na lotnisku (kod jest ważny tylko 24 h ).

Infolinia 58 300 16 90 dla abonentów spoza TP S.A.
Dokumenty organizatoraWażne informacje
Czy wiesz że?
  • gwarantujemy najniższe ceny
  • nie pobieramy prowizji
  • mamy 18 lat doświadczenia
  • porównujemy oferty 100 biur podróży
  • w 2014 roku wysłaliśmy na wakacje ponad 103 000 osób
  • mamy bazę ponad 45 000 opinii internautów o hotelach i kierunkach

100% bezpieczeństwa

Korzystamy z najlepszych zabezpieczeń płatności.

Nr 1 w Internecie

Największa sprzedaż wycieczek przez Internet od 1999 r.

Jesteśmy członkiem Polskiej Izby Turystyki i akredytowanym agentem IATA.

zamknij Podziel się z nami...
Wyślij
Formularz został wysłany.

Dziękujemy za przesłanie uwag.