kod oferty: EG-762789

Cuda Zachodu Ameryki 

Lokalizacja: Stany Zjednoczone Ameryki » Kalifornia » Los Angeles
Zakwaterowanie: hotel
Wyjazd od dnia: 13.07.2023
Cena od: 17 647 zł 12 dni/os.
  Rezerwuj  
Zadaj pytanie do oferty zamknij

Cuda Zachodu Ameryki

Wyślij
Anuluj

Prezentacja oferty

  • Prima Holiday od 17 647 zł/os.

Kalkulacja ceny dla dwóch osób dorosłych

Wylot z: Warszawa - Chopin 13.07.2023   godz. 16:45       Powrót z:  Los Angeles 25.07.2023   godz. 22:05
Cena za pokój
Pokój dwuosobowy (standardowy) wyżywienie: śniadania  
(zakres i warunki)    
Cena za osobę dorosłą Cena całkowita dla dwóch osób dorosłych (wraz z ubezpieczeniem)  
Rezerwacja jest w 100% darmowa i nie zobowiązuje do zakupu wycieczki. Rezerwuj
Masz pytania? Napisz do nas, a nasz Doradca skontaktuje się z Tobą. Zapytaj o ofertę
* Szczegółowej kalkulacji dokona Konsultant po złożeniu rezerwacji.

Prima Holiday o tej ofercie

Opis imprezy

GRUPA POTWIERDZONA !

Poznaj z nami cuda południowo - zachodniej Ameryki. W dwanaście dni przejedziesz przez 4 stany - Kalifornię, Arizonę, Nevadę i Utah. Zobaczysz najpiękniejsze parki narodowe - Wielki Kanion, Bryce, Zion, Yosemite, Dolinę śmierci i wiele innych przepięknych zakątków jakie stworzyła natura. Odwiedzisz niezwykłe miasta, od filmowego Los Angeles, przez pustynne Phoenix, szalone Las Vegas, magiczne San Francisco. Przejedziesz setki kilometrów pustymi autostradami przez pustynie i pustkowia. Zobaczysz jak wygląda życie kowbojów, Indian i Mormonów. Skosztujesz najlepszych steków i żeberek. Zrobisz wspaniałe zakupy w olbrzymich centrach handlowych i outletach. Przywieziesz do domu tysiące zdjęć i niezapomnianych wrażeń.

Dzień 1 - 13.07.2023

Przelot do Los Angeles.

Lądowanie w LA, odbiór bagaży i transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Kolacja we własnym zakresie, nocleg. Hotel Hampton Inn El Segundo.

Dzień 2 - 14.07.2023 Los Angeles Phoenix (400m/644km)Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i początek podróży po amerykańskim zachodzie. Podczas przejazdu przez rzekę Kolorado i pustynię Mojave podziwiać będziemy niezwykły czar pustynnych oaz, kaktusów saguaro i południowo-zachodniej architektury.

Późnym popołudniem zakwaterowanie w hotelu w Phoenix. Czas wolny na odpoczynek

Hotel Holiday Inn Express Phoenix Airport

Dzień 3 - 15.07.2022 Phoenix / Sedona / Grand Canyon (237m/381km)

Wczesnym rankiem przejazd przez ogrody Arizony. Kontynuacja podróży przez urocze miasteczko Sedona i kanion Oak Creek. Ta niezwykle malownicza okolica by!a niejednokrotnie wykorzystana w przemyśle filmowym. Dzień zakończymy wizytą w Wielkim Kanionie, jednym z 7 naturalnych cudów świata.

Zakwaterowanie, kolacja we własnym zakresie, nocleg.

Hotel NavajoLand hotel/Tuba City

Dzień 4 - 16.07.2023 Grand Canyon / Monument Valley / Page /Lake Powell Kanab (380m / 612km)

Po wykwaterowaniu przejazd na kolejne punkty widokowe Parku Narodowego Grand Canyon. Następnie wizyta w Monument Valley, na terenie rezerwatu Indian Navajo, znanego z licznych reklam i filmów kręconych właśnie w tej okolicy. 2 godzinna wycieczka jeepami pomiędzy malowniczymi formacjami skalnymi. Przejazd do Page nad jezioro Powell, jeden z największych na świecie zbiorników wodnych utworzonych ręką człowieka. Możliwość przelotu samolotem i podziwiania okolicy z lotu ptaka.

Zakwaterowanie w Kanab. Nocleg.

Hotel Parry Lodge/Kanab

Dzień 5 - 17.07.2023 Kanab / Bryce Canyon / Zion / Las Vegas (323m/519km)

Dzień zaczniemy od wizyty w przepięknym Parku Narodowym Bryce, będziemy podziwiać oszałamiającą symfonię barw i kształtów wapiennych formacji skalnych. Następnie przejazd przez Zion - park, który słynie z majestatycznych gór i malowniczych przełęczy. Późnym popołudniem dotrzemy do rozrywkowego Las Vegas - miasta, które nigdy nie zasypia, światowego centrum hazardu, wielkich hoteli, koncertów i nocnych klubów. Wieczorem wycieczka Las Vegas by night - w programie słynny znak Welcome to Fabolous Las Vegas, największe hotele świata i ulica świateł Freemont Street.

Hotel Circus Circus/Las Vegas

Dzień 6 - 18.07.2023 Las Vegas

Dzień wolny na odpoczynek. Dla chętnych wycieczka do największego parku narodowego USA - Doliny Śmierci. Zakupy w licznych centrach handlowych lub odpoczynek przy basenie.

Czas wolny na indywidualne zwiedzanie miasta.

Hotel Circus Circus/Las Vegas

Dzień 7 - 19.07.2023 Las Vegas / Sequoia National Park (477m/768km)Zostawiając za sobą Las Vegas zbliżymy się do stóp Sierra Nevada. Długi, ale bardzo malowniczy przejazd przez Nevadę i Kalifornię, pustynię Mojave i dolinę San Joaquin i jej miasteczka Fresno, Bakersfield i Mariposa. Kolacja we własnym zakresie, nocleg i zbieranie sił na jutrzejsze spacery po najpopularniejszym parku narodowym Kalifornii Yosemite.

Hotel Hampton Inn/ Tulare

Dzień 8 - 20.07.2023 Sequoia National Park - San Francisco (166m/268km)Dzień z naturą - podziwianie największych drzew świata - sekwoi, Doskonała okazja by spotkać liczne zwierzęta zamieszkujące park - wiewiórki, lisy, rysie, nietoperze, pumy, kojoty, jelenie i niedźwiedzie brunatne.

Po południu wizyta w jednym z najpiękniejszych amerykańskich miast. Wjazd do San Francisco przez most Bay Bridge, zwiedzanie zaczniemy od słynnego placu Union Square, nastepnie Chinatown, Golden Gate Park and Fisherman's Wharf z widokiem na wyspę Alcatraz. Zakwaterowanie w hotelu.

Kolacja we własnym zakresie, nocleg.

Hotel Executive Vintage Court/San Francisco

Dzień 9 - 21.07.2023 San FranciscoCzas wolny na odpoczynek lub indywidualne zwiedzanie miasta. Dla chętnych półdniowa wycieczka do miasteczka artystów Sausalito. Podczas niej spacer po słynnym moście wiszącym Golden Gate. Powrót do San Francisco statkiem, wspaniała okazja by zobaczyć miasto od strony zatoki. Po południu czas wolny na zakupy bądź indywidualne spacery po najładniejszym mieście USA.

Hotel Executive Vintage Court/San Francisco

Dzień 10 - 22.07.2023 San Francisco - Carmel - Monterey - Paso RoblesRano zwiedzanie pierwszej stolicy Kalifornii, Monterey. Następnie przejazd wzdłuż przepięknych wybrzeży prywatnego parku Clinta Eastwooda 17-Mile Drive znanego z ekskluzywnych pól golfowych i niesamowitej przyrody. Kolejnym punktem wyprawy będzie ciche romantyczne miasteczko Carmel. Czas wolny na spacer I obiad. Zakwaterowanie w hotelu w Paso Robles, kolacja we własnym zakresie, nocleg.

Hotel The Oaks, Ascend hotel Collection/Paso Robles

Dzień 11 - 23.07.2023 Paso Robles - Santa Barbara - Santa Monica - Los AngelesW drodze powrotnej krótka wizyta w Santa Barbara, nazywanej perłą "Amerykańskiej Riwiery". Miasto znane jest z kolonialnej architektury, bogatej roślinności i wysokiego poziomu życia mieszkańców. Wczesnym popołudniem powrót do LA. Zwiedzanie Los Angeles zaczniemy od Downtown - Staples Centre and Music Centre ze słynnym Walt Disney Concert Hall. Następnie przejazd ulicą pubów i dyskotek Sunset Boulevard do Hollywood. Spacer Aleją Gwiazd, czas wolny pod oscarowym Dolby Theatre. Będzie też czas na zakupy na najdroższej ulicy świata Rodeo Drive w Beverly Hills. Wizyta w kurorcie nad oceanem Santa Monica. Nocleg w hotelu.

Zakwaterowanie w hotelu, czas wolny. Nocleg.

Hotel Hampton Inn El Segundo

Dzień 12 - 24.07.2023

Czas wolny na zakupy.

Dzień 13 - 25.07.2023

Czas wolny na zakupy. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski.

Dzień 14 - 26.07.2023

Przylot do Warszawy. Zakończenie wyjazdu.

Cena

Cena Zawiera

Zakwaterowanie 11 noclegów wraz z podatkami w hotelach 3 * - 4 *

Śniadania oprócz hotelu w Vegas

Transfer z/na lotnisko

Przejazd klimatyzowanym autokarem

Opieka pilota podczas całej trasy (oprócz przelotu)

Wstęp do parków narodowych

Cena Nie Zawiera

Wyżywienia

Wydatków własnych uczestników

Napiwków

W USA system napiwków jest silnie rozwinięty. Osoby pracujące w obsłudze zawsze oczekują

Napiwków w wysokości 15-18%. Przykładowo kierowca 3-5 USD dziennie od każdego pasażera.

Wycieczki Fakultatywne

Przelot helikopterem nad Wielkim Kanionem 229 USD

Przelot samolotem nad Lake Powell - 196 USD

Wycieczka do Doliny Śmierci - 100 USD

Wycieczka do Sausalito statkiem 55 USD

Wycieczka jeepami po Monument Valley - 55 USD

Kolacja kowbojska - 55 USD ; Las Vegas by night - 50 USD

Warunki wjazdowe

• Należy posiadać ważny paszport.

• Od obywateli polskich wjeżdżających na terytorium USA nie wymaga się wizy wjazdowej, jeżeli pobyt ma charakter turystyczny i nie przekracza 90 dni.

• Należy zarestrować się w systemie ESTA.

• Posiadacze wiz turystycznych nie muszą rejestrować się w systemie ESTA.

• Każdy uczestnik imprezy zobowiązany jest do przestrzegania paszportowych, celnych, zdrowotnych i innych przepisów kraju, do którego podróżuje. Klient jest odpowiedzialny za dotrzymanie wszelkich przepisów niezbędnych do przeprowadzenia imprezy turystycznej, o których został poinformowany przez organizatora.

Uwaga przeczytaj koniecznie! https://www.gov.pl/web/usa/idp

Covid-19

Podejmując decyzję o wyjeździe należy liczyć się z możliwymi trudnościami w powrocie do kraju, ograniczeniami w ruchu lotniczym, obowiązkiem poddania się kwarantannie lub samoizolacji, a także przeprowadzenia dodatkowych badań lekarskich na zlecenie władz miejscowych.

W związku z powyższym prosimy o bieżące śledzenie warunków wjazdowych do krajów odwiedzanych:

https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych, jak również obostrzeń na polskiej granicy przy powrocie z wakacji: https://www.strazgraniczna.pl/ . Podróżując w czasie pandemi należy liczyć się z pewnymi obostrzeniami i ograniczeniami.

Część infrastruktury hotelowej (restauracje, oferta rekreacyjno - sportowa), animacje może być ograniczona, czy też niedostępna ze względu na obostrzenia sanitarne. Osoby w pełni zaszczepione conajmniej 14 dni przed przylotem do USA mogą przekroczyć granicę. Wymagane jest pełne zaszczepienie, potwierdzone Unijnym Certyfikatem Szczepienia. Od osób zaszczepionych nie wymaga się przedstawiania testów na COVID-19.

Osoby nie zaszczepione (w tym ozdrowieńcy) nie mają możliwości przekroczenia granicy USA. Dzieci do 18 roku życia nie muszą mieć szczepień przeciwko COVID-19.

Podróżny zobowiązany jest do zapoznania się z informacjami dotyczacymi obostrzeń oraz przestrzegania wytycznych w krajach tranzytowych.

Powrót do Polski z zagranicy

Prosimy o zapoznanie się z komunikatem na temat aktualnych informacji i wymogów dotyczących kwarantanny na stronie STRAŻY GRANICZNEJ.

Informacje dodatkowe

• Prosimy mieć na uwagze, że koszty leczenia i opieki medycznej w USA są bardzo wysokie. Wizyta u lekarza ogólnego kosztuje zwykle ponad 100 USD, doba w szpitalu - od 500 do kilku tysięcy USD, bez badań i zabiegów. Nasi Klienci ubezpieczeni są do kwoty 20000 EURO. Osobom chcącym wykupić wyższe ubezpieczenie rekomendujemy wykupienie oddzielnej polisy ubezpieczeniowej pokrywającej koszty leczenia i następstw niesczęśliwych wypadków. Najlepiej, aby była to polisa firmy znanej i mającej przedstawicielstwa w USA.

• Napięcie w gniazdkach elektrycznych wynosi 120 V, wtyczki polskich urządzeń elektrycznych nie pasują do gniazdek amerykańskich. przejściówkę należy zabrać ze sobą, ponieważ jest ona bardzo trudno dostępna w Stanach.

Infolinia 58 300 16 90 dla abonentów spoza TP S.A.
Dokumenty organizatoraWażne informacje
Czy wiesz że?
  • gwarantujemy najniższe ceny
  • nie pobieramy prowizji
  • mamy 18 lat doświadczenia
  • porównujemy oferty 100 biur podróży
  • w 2014 roku wysłaliśmy na wakacje ponad 103 000 osób
  • mamy bazę ponad 45 000 opinii internautów o hotelach i kierunkach

100% bezpieczeństwa

Korzystamy z najlepszych zabezpieczeń płatności.

Nr 1 w Internecie

Największa sprzedaż wycieczek przez Internet od 1999 r.

Jesteśmy członkiem Polskiej Izby Turystyki i akredytowanym agentem IATA.

zamknij Podziel się z nami...
Wyślij
Formularz został wysłany.

Dziękujemy za przesłanie uwag.