kod oferty: EG-596420

Egzotyka na południe od równika 

Lokalizacja: Australia » Wyc. objazdowe »
Zakwaterowanie: wycieczka objazdowa
Wyjazd od dnia: 13.01.2024
Cena od: 19 789 zł 12 dni/os.
  Rezerwuj  
Zadaj pytanie do oferty zamknij

Egzotyka na południe od równika

Wyślij
Anuluj

Prezentacja oferty

  • Itaka od 19 789 zł/os.

Kalkulacja ceny dla dwóch osób dorosłych

Wylot z: Warszawa - Chopin 13.01.2024       Powrót z:  Sydney 25.01.2024
Cena za pokój
Pokój dwuosobowy wyżywienie: śniadania  
(zakres i warunki)    
Cena za osobę dorosłą Cena całkowita dla dwóch osób dorosłych (wraz z ubezpieczeniem)  
Rezerwacja jest w 100% darmowa i nie zobowiązuje do zakupu wycieczki. Rezerwuj
Masz pytania? Napisz do nas, a nasz Doradca skontaktuje się z Tobą. Zapytaj o ofertę
* Szczegółowej kalkulacji dokona Konsultant po złożeniu rezerwacji.

Itaka o tej ofercie

Region

Australia /

Opis oferty:

Sydney • Bondi Beach • Park Narodowy Gór Błękitnych • Katoomba • Featherdale Wildlife Park • Manly Beach • Cairns • Kuranda • Ubud • Tegalalang • Tirta Empul • Kintamani • Wodospad Gitgit • Ulun Danu - Jatiluwih • Tanah Lot Gratka dla miłośników egzotyki: Australia i Indonezja w jednym programie! Wspaniała trasa prowadząca od tętniącego życiem Sydney przez najpiękniejsze miejsca Cairns, na uwodzicielską i magiczną wyspę Bali. Obie wyspy fascynują wyjątkową przyrodą i odmienną kulturą. W Australii zachwycą endemiczne rośliny i zwierzęta: kangury, koale, wombaty, kolczatki, dziobaki, dingo, najpiękniejsza rafa koralowa, na Bali zielone krajobrazy dżungli i pól ryżowych oraz rajskie plaże. Ludzie, pejzaże, potrawy – wszystko jest tu barwne i egzotyczne. W znakomicie zaplanowanym programie jest czas na wszystko: eksplorację najciekawszych atrakcji Sydney, wizyty w starożytnych świątyniach Bali, podziwianie nieziemskich krajobrazów i egzotycznych roślin w ogrodzie botanicznym czy relaks w Cairns, które jest bramą do Wielkiej Rafy Koralowej. Na koniec wspaniały wypoczynek na rajskich plażach Bali. Trasa w Australii i na Bali: ok. 400km (bez przelotów wewnętrznych).

1. dzień.

Zbiórka uczestników na lotnisku. Wylot do Australii.

2. dzień.

Przylot do Sydney. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie, nocleg.

3. dzień. sydney – bondi beach

Śniadanie. Zwiedzanie SYDNEY: historyczna zabytkowa dzielnica The Rocks z licznymi pubami, restauracjami i sklepikami z pamiątkami, budynek Opery z „białymi żaglami” – jedna z najbardziej charakterystycznych budowli świata wpisana na listę UNESCO, Królewskie Ogrody Botaniczne. Przejazd na BONDI BEACH, spacer po plaży, najbardziej znanym miejscu do surfowania nad Morzem Tasmana. Wieczorem czas wolny. Fakultatywnie wjazd na punkt widokowy – Sydney Tower (305m). Powrót do hotelu, nocleg.

4. dzień. p.n. gór błękitnych – katoomba – featherdale wildlife park

Śniadanie. Wyjazd pociągiem do PARKU NARODOWEGO GÓR BŁĘKITNYCH. Ich nazwa pochodzi od parującego olejku eukaliptusowego, który tworzy delikatną błękitną mgiełkę nad górami. To jeden z najbardziej znanych parków w Australii, słynący z niezwykłych krajobrazów, różnorodności botanicznej i geologicznej oraz ochrony dziedzictwa kulturowego rdzennej ludności-Aborygenów. W tym ogromnym parku znajduje się ponad 140km szlaków i tras spacerowych. Przejazd do miasteczka KATOOMBA. W miejscowym centrum kultury można zobaczyć interaktywne wystawy poświęcone historii okolicy oraz dziedzictwu przyrodniczemu Gór Błękitnych. Przejście do punktu widokowego Echo Point, skąd doskonale widoczne są różnobarwne ściany doliny Jamison, wielopoziomowe wodospady, lasy eukaliptusowe oraz formacja skalna Trzy Siostry. Według aborygeńskiej legendy trzy piaskowcowe skały wyrastające z klifu, to trzy siostry zamienione w skałę przez ojca-czarodzieja. Wizyta w FEATHERDALE WILDLIFE PARK, gdzie na rozległym terenie żyją australijskie ssaki, torbacze, gady i ptaki. To wyjątkowe miejsce, w którym zwiedzający mogą z bliska zobaczyć zwierzęta, a nawet je nakarmić. Na dużych wybiegach swobodnie przechadzają się kangury, koala, emu i wombaty. Powrót do hotelu, nocleg.

5. dzień. sydney – manly beach

Śniadanie. Zwiedzanie Sydney: targ rybny, Sydney Aquarium – największe w Australii oceanarium, gdzie idąc szklanym tunelem, można podziwiać podwodny świat, następnie budynek Królowej Wiktorii. Spacer wzdłuż portu i wybrzeża Sydney Harbour z restauracjami i sklepami. Przepłynięcie promem wzdłuż wybrzeża i zatoki Sydney, między przylądkami, jedną z najpiękniejszych tras promowych do słynnej plaży MANLY BEACH. Spacer promenadą, relaks na plaży, czas wolny. Możliwość nauki surfingu lub wypożyczenia kajaków. Powrót do hotelu, nocleg.

6. dzień. cairns

Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko. Przelot do CAIRNS, tropikalnej stolicy stanu Queensland, z wakacyjną atmosferą, sklepami, mariną i ciekawym nabrzeżem. Spacer po mieście, gdzie można spotkać pasjonatów nurkowania i podróżników z całego świata. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

7. dzień. kuranda

Śniadanie. Czas wolny na plażowanie. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): podróż zabytkowym pociągiem przez las tropikalny do KURANDY – wioski w lesie deszczowym, z galeriami obrazów, straganami z pamiątkami i sklepikami z lokalną sztuką i rękodziełem. Powrót kolejką linową Skyrail. Po drodze wspaniała sceneria, tunele, wodospady, widok na las deszczowy i Morze Koralowe. Powrót do hotelu, nocleg.

8. dzień. cairns

Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie CAIRNS. Wizyta w katedrze Świętej Moniki, słynącej z wyjątkowych i nowoczesnych witraży, obrazujących historię stworzenia świata. Spacer po ogrodzie botanicznym to wyprawa do zielonej krainy cudów, gdzie znajdziemy ponad 4000 różnych gatunków flory z całego świata. Wizyta w Cairns Aquarium, w którym zgromadzono ponad 16000 gatunków fauny, zamieszkującej Wielką Rafę Koralową. Transfer na lotnisko. Przelot do Denpasar na Bali. Zakwaterowanie w hotelu w Ubud. Nocleg.

9. dzień. ubud

Śniadanie. Zwiedzanie UBUD, które słynie w całej Indonezji z licznych warsztatów rzemieślniczych, galerii sztuki i pięknych świątyń. Wizyta w pałacu rodziny królewskiej Puri Saren Agung, który stanowi przykład doskonale zachowanej architektury balijskiej. Szczyci się także pięknie utrzymanym ogrodem. Następnie czas na spacer i zakupy pamiątek na pobliskim targu. Większość oferowanych towarów jest wytwarzana w sąsiednich wioskach Pengosekan, Tegalalang, Payangan i Peliatan. Obiad. Wizyta w świątyni Pura Taman Saraswati, położonej nad urokliwym stawem pełnym kwitnących kwiatów lotosu. Powrót do hotelu. Nocleg.

10. dzień. tegalalang – tirta empul – kintamani

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd w głąb wyspy do TEGALALANG, by podziwiać olśniewającą panoramę szmaragdowozielonych tarasowych pól ryżowych. Lokalny krajobraz został wpisany na listę UNESCO. Uprawa ryżu i nawadnianie pól nadal odbywa się tradycyjnymi metodami przekazywanymi z pokolenia na pokolenie. Obiad. Wizyta w świątyni TIRTA EMPUL, poświęconej bóstwu wody Wisznu. Kompleks składa się z kilku części. Najsłynniejszą jest Jaba Tengah z basenami z wodą, która według balijskich wierzeń ma magiczną moc. Przejazd na wschód wyspy do regionu KINTAMANI. Postoje w okolicznych wioskach, z których zobaczyć można wspaniałą panoramę góry Batur i krystalicznego jeziora u jej podnóża. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Nocleg.

11. dzień. wodospad gitgit – ulun danu - jatiluwih – tanah lot

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do WODOSPADU GITGIT, położonego w górskim paśmie Buleleng. Gitgit osiągający wysokość 35m, jest najczęściej odwiedzanym wodospadem w tym rejonie. Przejazd i zwiedzanie świątyni ULUN DANU, malowniczo położonej nad brzegami jeziora Bratan. Przejazd do wioski JATILUWIH, w okolicy której znajdują się spektakularne tarasy ryżowe, wpisane na listę UNESCO. Zwiedzanie jednej z najpiękniejszych świątyń balijskich – TANAH LOT. Świątynia leży na skale obmywanej przez wody oceanu i jest jednym z najczęściej fotografowanych obiektów na Bali. Czas wolny przy świątyni. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, nocleg.

12. dzień. wypoczynek na plaży

Śniadanie. Czas wolny na plażowanie lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): zaokrętowanie na łodzi i wyprawa w poszukiwaniu delfinów, mieszkających w wodach u wybrzeży wyspy. Powrót do hotelu. Czas wolny. Nocleg.

13. dzień.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Czas wolny. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski.

14. dzień.

Przylot do Polski.

świadczenia:

11 noclegów w hotelach *** na trasie wycieczki; 2-os. pokoje z łazienkami • wyżywienie: 11 śniadań, 2 obiady • przeloty: Warszawa-Sydney, Denpasar-Warszawa • rejs po Sydney Harbour • przejazd vanem, minibusem lub autokarem (zależnie od liczby osób) • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

Uwagi:

Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu i lokalni przewodnicy – ok. 140 AUD i 50 EUR, przeloty wewnętrzne: Sydney-Cairns, Cairns-Denpasar – ok. 450 USD/os. (ceny biletów lotniczych mogą ulec zmianie), napiwki na Bali – ok. 5 EUR/os./dzień. Opłaty fakultatywne: wjazd na Sydney Tower – ok. 32 AUD, przejazd kolejką linową – ok. 40 AUD, podróż do Kurandy – ok. 180 AUD; rejs w poszukiwaniu delfinów na Bali – ok. 15 EUR. Wizy: B. P. ITAKA nie pośredniczy w wyrabianiu wiz do Australii. Wiza turystyczna do Australii wyrabiana jest elektronicznie. Wnioski należy składać za pośrednictwem strony internetowej Ministerstwa ds. Imigracji ( www.immi.gov.au). Paszport musi być ważny minimum 6miesięcy od daty powrotu do Polski oraz posiadać co najmniej 2 wolne strony. Dopłata do hoteli z all inclusive podczas wypoczynku na Bali (3 noce): Sadara Boutique Resort **** ( www.sadararesort.com): 1000 PLN/os./pokój 2-os.; Bali Tropic Resort & Spa **** ( www.balitropic-resort.com): 1400 PLN/os./pokój 2-os. Limit bagażu na przelotach wewnętrznych: Cairns-Denpasar: bagaż główny – 20 kg, bagaż podręczny – 5 kg.


Infolinia 58 300 16 90 dla abonentów spoza TP S.A.
Dokumenty organizatoraWażne informacje
Czy wiesz że?
  • gwarantujemy najniższe ceny
  • nie pobieramy prowizji
  • mamy 18 lat doświadczenia
  • porównujemy oferty 100 biur podróży
  • w 2014 roku wysłaliśmy na wakacje ponad 103 000 osób
  • mamy bazę ponad 45 000 opinii internautów o hotelach i kierunkach

100% bezpieczeństwa

Korzystamy z najlepszych zabezpieczeń płatności.

Nr 1 w Internecie

Największa sprzedaż wycieczek przez Internet od 1999 r.

Jesteśmy członkiem Polskiej Izby Turystyki i akredytowanym agentem IATA.

zamknij Podziel się z nami...
Wyślij
Formularz został wysłany.

Dziękujemy za przesłanie uwag.