kod oferty: EG-526260

Lotaryngia Alzacja Szampania - francuskie wariacje **

Lokalizacja: Francja
Zakwaterowanie: wycieczka objazdowa
Wyjazd od dnia: 16.05.2021
Cena od: 1 480 zł 7 dni/os.
  Rezerwuj  
Zadaj pytanie do oferty zamknij

Lotaryngia Alzacja Szampania - francuskie wariacje **

Wyślij
Anuluj

Prezentacja oferty

  • Rainbow od 1 480 zł/os.
Promocja: Oferta promocyjna z niską zaliczką - tylko 10%. Dodatkowo: możliwość dwukrotnej, bezpłatnej zmiany rezerwacji do 30 dni przed wyjazdem i ubezpieczenie obejmujące ochronę w zakresie Covid-19 GRATIS.

Kalkulacja ceny dla dwóch osób dorosłych

Wyjazd z: Kraków 16.05.2021   godz. 05:40       Powrót z:  Lotaryngia, Alzacja, Szampania I Paryż - 23.05.2021   godz. 12:00
Cena za pokój
Pokój dwuosobowy (standardowy)    Promocja wyżywienie: śniadania  
(zakres i warunki)    
Cena za osobę dorosłą Cena całkowita dla dwóch osób dorosłych (wraz z ubezpieczeniem)  
Rezerwacja jest w 100% darmowa i nie zobowiązuje do zakupu wycieczki. Rezerwuj
Masz pytania? Napisz do nas, a nasz Doradca skontaktuje się z Tobą. Zapytaj o ofertę
* Szczegółowej kalkulacji dokona Konsultant po złożeniu rezerwacji.

Rainbow o tej ofercie

Udogodnienia hotelu
  • Bez paszportu

Opis oferty

Zakwaterowanie:

Skromne hotele klasy turystycznej - wszystkie położone są poza centrami miast (1 nocleg w okolicach Reims, 3 noclegi w okolicach Nancy/Metz, 1 nocleg w okolicach Paryża).

Pokoje: 2 - osobowe (możliwość max. 1 dostawki w większości hoteli dostawka w formie łóżka piętrowego), wszystkie z łazienkami i wc oraz telefonem i TV-sat.

Wyżywienie:

Śniadania kontynentalne (podawane na słodko w restauracji hotelowej najczęściej jest tocroissant/rogalik, dżem, kawa lub herbata).

Kategoria lokalna:

**

Program

Dzień 1

Wyjazd z Polski według rozkładu. Przejazd przez Niemcy i Belgię. Podczas przejazdu planowane są krótkie postoje. (Trasa ok. 1150km)

Dzień 2

W godzinach wczesnopopołudniowych dotrzemy do stolicy Szampanii - Reims. Zwiedzanie pięknej i koronkowej Katedry koronacyjnej Notre-Dame, Bazyliki Świętego Remigiusza, który w 496 r. ochrzcił króla Franków - Chlodwiga. Następnie zwiedzanie jednej z piwnic, w których produkuje się szampana, gdzie spacerując podziemnymi korytarzami podziwiać można proces produkcji tego szlachetnego trunku. Następnie degustacja szampana oraz możliwość jego zakupu w butiku. Później czas wolny na spacer po stolicy Szampanii oraz na lunch (we własnym zakresie). Nocleg w okolicach Reims. (Trasa ok. 100km)

Dzień 3

Po śniadaniui wykwaterowaniu z hotelu przejazd do Paryża. Na początku zaproponujemy Państwu spacer po magicznym wzgórzu Montmartre, dzielnicy artystów i nocnego życia, gdzie zobaczymy z zewnątrz słynny Plac Pigalle, liczne teatry i kabarety (m.in. budynek kabaretu Moulin Rouge) orazbazylikę Sacre Coeur, która od końca XIX w. stała się symbolem paryskiej pobożności. Następnie zobaczymy z bliska Wieżę Eiffla - najsłynniejszą żelazną budowlę Paryża, która od 1889 r. jest symbolem miasta. Dla chętnych, za dodatkową opłatą ok. 25 EUR/os wjazd windą na szczyt wieży(wysokość prawie 300m) i możliwość podziwiania niezwykłej panoramy miasta. Ostatnim punktem programu będzie widokowy rejsstatkiem po Sekwanie, podczas którego będzie możliwość podziwiania i sfotografowaniausytuowanych na brzegu rzeki zabytków. Noclegw okolicach Paryża. (Trasa ok. 170km)

Dzień 4

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Metz, stolicy regionu Lotaryngia. Zabierzemy Państwa na spacer po urokliwej starówce, gdzie znajduje się najstarszy kościół francuski z IV wieku - bazylika świętego Piotra. Zobaczymy również przepiękną gotycką Katedrę św. Szczepana, która może się poszczycić największymi witrażami na świecie autorstwa Marca Chagalla. Na koniec zwiedzimy Centrum Pompidou, zwany chińskim kapeluszem ze względu na swój kształt, będący ultranowoczesnym muzeum sztuki nowoczesnej. Jest to największy pozaparyski ośrodek sztuki we Francji, który może się pochwalić imponującą salą wystawową (5 000m2) oraz jedną z największych i najbardziej prestiżową kolekcją sztuki XX i XXI weku. Nocleg w okolicy Nancy. (Trasa ok. 250km)

Dzień 5

Po śniadaniu przejazd do Nancy, miasta z polskim akceptem i historycznego centrum regionu. Właśnie tutaj w XVIII wieku panował polski władca Stanisław Leszczyński jako ostatni książę Lotaryngii, który sukcesywnie upiększał miasto. W planie zwiedzania przepiękny plac Stanisława z ratuszem i teatrem, malowniczymi fontannami oraz zachwycającym łukiem triumfalnym piękna brama miasta zwieńczona dwiema wieżami, będącymi pozostałościami dawnych fortyfikacji, Palais Ducal - miejska rezydencja rodziny królewskiej, cechująca się surowym stylem, w której obecnie urządzono Muzeum Historii Lotaryngii oraz oryginalny budynek Ecole de Nancy - perła art nouveau o łagodnych liniach. Czas wolny. Powrót do hotelu. (Trasa ok. 150km)

Dzień 6

Po śniadaniu przejazddo Alzacji, najmniejszej krainy Francji słynącej ze świetnego wina. Zwiedzimy fragment słynnego Alzackiego Szlaku Winnego - Route du Vin, który wiedzie przez malownicze wioski. Zatrzymamy się w jednej z winnic na degustację tutejszego trunku. Następnie spacer po gwarnym i kolorowym miasteczku Riquewihr, ukrytym wśród zielonych pagórków. Na koniec odwiedzimy Kaysersberg - jedno z najbardziej urokliwych miast Alzacji z wąskimi klimatycznymi uliczkami, XVI-wiecznymi domami, renesansowymi fontannami oraz ufortyfikowanym mostem na rzece Weiss. Powrót do hotelu. (Trasa ok. 300km)

Dzień 7

Po śniadaniu wykwaterowaniez hotelu iprzejazd do Strasburga nazwiedzanie zabytkowej starówki wpisanej na listę UNESCO. Zobaczymy piękną Katedrę Notre Dame z wciąż działającym zegarem astronomicznym, budynek Parlamentu Europejskiego oraz Pałac Rohana z bajecznymi komnatami ozdobionymi złotem i aksamitem. Późnym popołudniem wyjazd w kierunku Polski. (Trasa ok. 1150km)

Dzień 8

Przyjazd do Polski w godzinach porannych (Torzym ok. 9.00).

Uwagi do programu

• Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

• Pilot nie oprowadza po wszystkich obiektach muzealnych.

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przejazd autokarem (klimatyzacja, video, bar, wc), zakwaterowanie w hotelu (5 rozpoczętych dób hotelowych),5 śniadań kontynentalnych (podawane na słodko), program turystyczny j.w., opieka polskojęzycznegopilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych, zestawu słuchawkowego Tour Guide(łączny koszt uczestnictwa w programie to ok.170 EUR/os dorosła i 165 EUR/dziecko do 12 roku życia, płatne pilotowi jako pakiet) oraz innych wydatków osobistych.

Inne

Obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE.

Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.

"

META Description

Szampania - Reims • degustacja szampana • szlak winny - zwiedzanie winnicy • degustacja wina • Paryż - wieża Eiffla, magiczna dzielnica artystów, rejs po Sekwanie • Metz i Nancy - perełki Lotaryngii • rezydencja i plac Stanisława Leszczyńskiego • klimatyczne miasteczka Alzacji • piękny Strasburg

Infolinia 58 300 16 90 dla abonentów spoza TP S.A.
Dokumenty organizatoraWażne informacje
Czy wiesz że?
  • gwarantujemy najniższe ceny
  • nie pobieramy prowizji
  • mamy 15 lat doświadczenia
  • porównujemy oferty 100 biur podróży
  • w 2014 roku wysłaliśmy na wakacje ponad 103 000 osób
  • mamy bazę ponad 45 000 opinii internautów o hotelach i kierunkach

100% bezpieczeństwa

Korzystamy z najlepszych zabezpieczeń płatności.

Nr 1 w Internecie

Największa sprzedaż wycieczek przez Internet od 1999 r.

Jesteśmy członkiem Polskiej Izby Turystyki i akredytowanym agentem IATA.

zamknij Podziel się z nami...
Wyślij
Formularz został wysłany.

Dziękujemy za przesłanie uwag.