kod oferty: EG-665992

Granice Gór Skalistych 

Lokalizacja: Stany Zjednoczone Ameryki » Nowy Jork » Nowy Jork
Zakwaterowanie: wycieczka objazdowa
Wyjazd od dnia: 03.09.2022
Cena od: 14 299 zł 14 dni/os.
  Rezerwuj  
Zadaj pytanie do oferty zamknij

Granice Gór Skalistych

Wyślij
Anuluj

Prezentacja oferty

  • Konsorcjum.pl od 14 299 zł/os.

Kalkulacja ceny dla dwóch osób dorosłych

Wylot z: Warszawa - Chopin 03.09.2022       Powrót z:  Denver 17.09.2022
Cena za pokój
Pokój dwuosobowy wyżywienie: własne  
(zakres i warunki)    
Cena za osobę dorosłą Cena całkowita dla dwóch osób dorosłych (wraz z ubezpieczeniem)  
Rezerwacja jest w 100% darmowa i nie zobowiązuje do zakupu wycieczki. Rezerwuj
Masz pytania? Napisz do nas, a nasz Doradca skontaktuje się z Tobą. Zapytaj o ofertę
* Szczegółowej kalkulacji dokona Konsultant po złożeniu rezerwacji.

Konsorcjum.pl o tej ofercie

DENVER – ROCKY MOUNTAINS – CHEYENNE – MOUNT RUSHMORE – RAPID CITY – BIGHORN MOUNTAINS – CODY – YELLOWSTONE – PARK NARODOWY GRAND TETON – JACKSON HOLE – SALT LAKE CITY – PARK NARODOWY CANYONLANDS – MOAB – KANION DE CHELLY - CHINLE – GALLUP – ALBUQUERQUE – SANTA FE – TAOS – GARDEN OF THE GODS – COLORADO SPRINGS – DENVER

Dzień 1

WARSZAWA – DENVER

Przybycie na lotnisko na 2 godziny przed odlotem, spotkanie z pilotem grupy. Odprawa paszportowo-bagażowa. Wylot do Denver (przez jeden z europejskich portów lotniczych). Po przylocie transfer do hotelu. Zakwaterowanie w hotelu Sheraton Denver Downtown lub o podobnym standardzie.

Dzień 2

DENVER – ROCKY MOUNTAIN - CHEYENNE (OK. 260km)

Dziś rano wybierzemy się na krótką wycieczkę po mieście „Mile High City”, podczas której zobaczymy złotą kopułę State Capitol, która znajduje się dokładnie 5280 stóp powyżej poziomu morza. W niewielkiej odległości od Denver znajduje się Park Narodowy Rocky Mountain, w którym góry zajmują powierzchnię 415mil kwadratowych. Następnie wybierzemy się na przejażdżkę po słynnej Trail Ridge Road, znanej jako „Autostrada do nieba”. Kolejnym punktem dzisiejszej wycieczki będzie Cheyenne, stolica Wyoming, która oddaje ducha starego zachodu. Znajduje się tam kolekcja silników parowych, w tym największa lokomotywa parowa na świecie. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie w hotelu Fairfield Inn & Suites Cheyenne Southwest/Downtown Area lub o podobnym standardzie.

Dzień 3

CHEYENNE – MOUNT RUSHMORE – RAPID CITY (OK. 470km)

Dzień rozpoczniemy od wizyty w Fort Laramie, pierwotnie założony jako prywatny fort handlu futrami, przekształcił się w największy i najbardziej znany posterunek wojskowy na Równinach Północnych i był świadkiem całej sagi zachodniej ekspansji Ameryki. Następnie przejedziemy przez Czarne Wzgórze w Południowej Dakocie do Mount Rushmore National Memorial, gdzie zobaczymy rzeźbę czterech amerykańskich prezydentów – Washingtona, Jeffersona, Roosevelta i Lincolna. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie w hotelu First Gold lub o podobnym standardzie.

Dzień 4

RAPID CITY – BIGHORN MOUNTAINS - CODY (OK. 630km)

W drodze do Cody, miniemy Bighorn National Forest gdzie dominują pagórki, jeziora alpejskie, skaliste klify, gęste lasy sosnowe i góry Bighorn. W Cody odwiedzimy muzeum Buffalo Bill. Celebrując ducha amerykańskiego zachodu, w tym jego kulturę i sztukę, muzeum koncentruje się na życiu i czasach Williama F. „Buffalo Bill” Cody, założyciela miasta. Wieczorem czekają nas różne atrakcje przy kowbojskiej muzyce, w tym m.in. rodeo. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie w hotelu Buffalo Bill Village/ Holiday Inn Cody lub o podobnym standardzie.

Dzień 5

CODY - YELLOWSTONE (OK. 230km)

Dziś wybierzemy się w podróż do pierwszego w Ameryce Parku Narodowego Yellowstone. Znajdują się tu m.in. gejzery, pasma górskie, rzeki, wodospady i starożytne wulkany. Nie brakuje również zwierząt tj. grizzly, niedźwiedzie, bawoły łosie i wiele innych. W parku tym zobaczymy najbardziej znane miejsca tj. Old Faithful, Mommoth Hot Springs, Yellowstone Canyon. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie w hotelu Gray Wolf Inn/Yellowstone Park Hotel lub o podobnym standardzie.

Dzień 6

YELLOWSTONE – PARK NARODOWY GRAND TETON (OK. 220km)

Przejazd do położonego na południe od Yellowstone, Parku Narodowego Grand Teton. Będziemy mieli okazję podziwiać tam niezwykłą przyrodę, dziewicze jeziora, alpejskie tereny oraz dominujące tam pasmo górskie Teton. Zatrzymamy się przy punkcie widokowym Snake River Overlook, miejsce rozsławione przez Ansela Adamsa, w którym płynie rzeka Snake. Następnie udamy się do Jackson Hole, obszaru ze wszystkich stron otoczonego barierami górskimi. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie w hotelu The Virginian Lodge lub o podobnym standardzie.

Dzień 7

JACKSON HOLE – SALT LAKE CITY (OK. 450km)

Dzisiejsza podróż prowadzić będzie nas przez malownicze południowe Idaho do Salt Lake City, stolicy stanu Utah stolicy mormonów. Po przyjeździe będziemy podziwiać widoki na State Capitol Building i zabytkowy plac Temple Square, w którym mieści się sześciopiętrowa świątynia Salt Lake Temple i kopuła Tabernakulum słynnego chóru Mormon Tabernacle Choir. Tego wieczoru można zjeść kolację w restauracji na dachu (opcjonalnie). Oferuje ona ekstrawagancki bufet i inspirujące widoki na dolinę Salt Lake Valley i Temple Square. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie w hotelu RL Salt Lake City lub o podobnym standardzie.

Dzień 8

SALT LAKE CITY – PARK NARODOWY CANYONLANDS - MOAB (OK. 450km)

Kierując się na południe, miniemy Provo, w którym znajduje się Uniwersytet Brighama Younga, aż dotrzemy do Parku Narodowego Canyonlands, gdzie zobaczymy niezliczone kaniony oraz rzekę Kolorado i jej dopływy. Rzeki dzielą park na cztery części. Odwiedzimy niektóre z najbardziej malowniczych miejsc, które spoczywają na skałach z piaskowca ponad 1000 stóp nad otaczającym terenem. Przejazd do Moab. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie w hotelu Moab Valley Inn lub o podobnym standardzie.

Dzień 9

MOAB – PARK NARODOWY ARCHES - MOAB (OK. 100km)

Dziś odwiedzimy Park Narodowy Arches, jeden z pięciu wielkich Parków Narodowych w Utah. W parku zobaczymy krajobraz o kontrastujących kolorach, różnym ukształtowaniu terenu i fakturach, jak żaden inny na świecie. Na terenie parku znajduje się ponad 2000 naturalnych łuków kamiennych, setki strzelistych szczytów i gigantycznych skał. Powrót do hotelu późnym popołudniem. Transfer do hotelu.

Dzień 10

MOAB – KANION DE CHELLY – CHINLE (OK. 330km)

Jadąc do Arizony, gdzie ślady bogatej historii, kilometry kaktusów w każdym rozmiarze, kształcie i stylu oraz cuda natury wyznaczają niesamowity teren, dotrzemy do Chinle, bramy do Narodowego Parku Narodowego Kanionu de Chelly. Położony jest on w całości na ziemiach plemienia Navajo i znany ze stromych ścian kanionu usianych setkami starożytnych ruin. Charakterystyczna architektura, artefakty i malownicze widoki dają wgląd w życie pierwszych mieszkańców kanionu. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie w hotelu Holiday Inn Canyon De Chelly lub o podobnym standardzie.

Dzień 11

CHINLE – GALLUP - ALBUQUERQUE (OK. 370km)

Dzisiejsza podróż prowadzi nas przez rezerwat Navajo i ziemie zachodniego Nowego Meksyku do Gallup. Przespacerujemy się po placu, zjemy posiłek w jednej z wielu restauracji, poszukamy wyjątkowych upominków z południowego zachodu w jednym ze sklepów lub galerii. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie w hotelu Best Western Plus Rio Grande Inn lub o podobnym standardzie.

Dzień 12

ALBUQUERQUE – SANTA FE (OK. 110km)

Dziś rano wyruszymy Turkusowym Szlakiem, National Scenic Byway łączącym Albuquerque i Santa Fe. Nazwany na cześć bogatych turkusowych złóż występujących w całym regionie i oferujący widoki na góry Sandia i las narodowy Cibola. Santa Fe, najstarsza stolica kraju, położona jest u podnóża Gór Skalistych, na tle krajobrazu, który zainspirował malarkę Georgie O’Keeffe. Jest to raj dla miłośników historii i odkrywców kultury. Dużo wolnego czasu po południu stanowi doskonałą okazję do odkrywania światowej sławy galerii sztuki. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie w hotelu The Lodge at Santa Fe lub o podobnym standardzie.

Dzień 13

SANTA FE – TAOS – GARDEN OF THE GODS – COLORADO SPRINGS (OK. 490km)

Z Santa Fe wyruszymy do Taos, gdzie będziemy podążali wzdłuż rzeki Rio Grande, wijącej się przez kaniony i klify z czerwonej skały, wąwóz rzeki i dolinę Taos. Odwiedzimy jedyną społeczność rdzennych Amerykanów, Taos Pueblo, która została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i NHL. Wielopiętrowe budynki są stale zamieszkałe przez nich przez ponad 1000 lat. Jadąc na północ z Taos z powrotem do Kolorado, odkryjemy malownicze piękno i sprzyjający klimat, który od lat przyciąga turystów do Colorado Springs. Zatrzymamy się w Garden of the Gods, gdzie będziemy cieszyć się jednym z najczęściej fotografowanych krajobrazów. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie w hotelu Hyatt Place Colorado Springs/Garden of the Gods lub o podobnym standardzie.

Dzień 14

COLORADO SPRINGS – DENVER (OK. 120km)

Po powrocie do Denver będzie dużo wolnego czasu, aby odkryć więcej atrakcji miasta, w tym Mennicę USA, 16th Street Pedestrian Mall, Larimer Square, City Park, największy park w Denver oferujący wspaniałe widoki na góry i wiele więcej. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie w hotelu Sheraton Denver Downtown lub o podobnym standardzie.

Dzień 15

DENVER – WARSZAWA

Transfer na lotnisko. Wylot do Warszawy.

Dzień 16

Warszawa

Przylot do Warszawy. Zakończenie imprezy.

Główne punkty programu

• 4 bezpłatne śniadania

• przejażdżka wzdłuż najwyższej autostrady w Ameryce przez Park Narodowy Rocky Mountain

• wycieczka do wojskowej placówki Fort Laramie

• podróż słynnym szlakiem oregońskim

• przejazd pod Mount Rushmore

• pierwszy na świecie Park Narodowy Yellowstone

• pasmo górskie Grand Teton

• wycieczka do Salt Lake City, w tym Temple Square i miejsce Mormon Tabernacle

• Parki Narodowe Arches i Canyonlands

• zwiedzanie ziemi przodków z plemienia Navajo

• Garden of the Gods w Kolorado

• doświadczenie różnorodnej kultury, kuchni i krajobrazów amerykańskich Gór Skalistych i południowego zachodu

Możliwe wycieczki fakultatywne

• degustacja kowbojskiego jedzenia na wozie w Jackson Hole

• kolacja na dachu w Salt Lake City z widokiem na Temple Square

• przejażdżka skuterem wodnym po rzece Kolorado

• wycieczka do kanionu de Chelly z lokalnym przewodnikiem z plemienia Navajo

• degustacja tradycyjnej kuchni południowo-zachodniej w Albuquerque w Nowym Meksyku

Cena zawiera

Przelot samolotem na trasie Warszawa-Denver-Warszawa z przesiadką w europejskim porcie lotniczym, bagaż główny i bagaż podręczny, transfery klimatyzowanym autokarem lub busem (w zależności od ilości osób), zakwaterowanie w podanych hotelach lub podobnych, wyżywienie zgodnie z programem, udział w programie zwiedzania, usługi i asystę anglojęzycznego pilota/przewodnika lokalnego kontrahenta oraz polskiego pilota na całej trasie, wszelkie stanowe i lokalne taksy, transport 1 sztuki bagażu głównego na osobę, zestaw informacyjny, ubezpieczenie Świat Multitravel + CP (choroby przewlekłe) do 100% KL + AS (amatorskie uprawianie sportu) – KL 150 000 EURO, NNW – 4 000 EURO, BAGAŻ – 400 EURO, obligatoryjną opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny 13 zł/osoba, obligatoryjną opłatę na Turystyczny Fundusz Pomocowy 13 zł/osoba.

Obsługa na miejscu

Polskojęzyczny pilot

Cena nie zawiera

Opłaty za rejestrację w systemie ESTA (koszt 160 zł/osoba rejestracja wraz z pośrednictwem), wszelkich świadczeń dodatkowych, opcjonalnych (dodatkowych) wycieczek fakultatywnych, wydatków natury osobistej, opłaty za nadbagaż (7 USD/1 dodatkowy bagaż/dzień), obligatoryjnych napiwków dla kierowcy (ok. 3 USD/dzień), pilota (ok. 4 USD/dzień), obligatoryjnej opłaty za zestaw słuchawkowy w terminach z polskim pilotem w kwocie 130 PLN/osoba, wszelkich świadczeń i opłat nie ujętych w punkcie „cena zawiera”.

Uwagi

1. Program jest ramowy i może ulec zmianie,

2. Grupy międzynarodowe, autokarowe,

3. Od 11 listopada 2019 roku zmieniły się przepisy dotyczące wjazdu oraz tranzytu dla Polaków do Stanów Zjednoczonych. Każdy obywatel RP, nie posiadający ważnej wizy, musi być zarejestrowany w elektronicznym systemie weryfikacji (ESTA). Podróżujący samolotem będą mogli dostać się na teren Stanów Zjednoczonych po uprzednim otrzymaniu autoryzacji ESTA (również dotyczy przesiadek). Podróżni zobowiązani są do posiadania biometrycznego paszportu ważnego przynajmniej 90 dni, biletu powrotnego lub bilet na dalszą podróż z datą wyjazdu z USA. Podróżni posiadający ważną wizę turystyczną/biznesową do USA nie muszą ubiegać się o autoryzację ESTA i mogą dalej korzystać z wizy

4. Przy wylotach do Stanów Zjednoczonych paszport musi być ważny minimum 6miesięcy od daty planowanego powrotu

5. Cena przelotu podana została w najniższej taryfie obowiązującej na przelot w okresie ważności powyższej taryfy. W przypadku niedostępności tej taryfy istnieje możliwość rezerwacji biletu w innej – za odpowiednią dopłatą przy uprzednim potwierdzeniu,

6. Przy wylotach w okresie „Wysokiego Sezonu” (najczęściej jest to okres „letniej przerwy wakacyjnej”) obowiązuje dopłata do biletu lotniczego (zgodnie z taryfą linii lotniczej, na której został zarezerwowany przelot, które wymagają wcześniejszego potwierdzenia),

7. Istnieje możliwość wylotu z Krakowa, Katowic, Wrocławia, Poznania i Gdańska (do indywidualnej kalkulacji)

8. Istnieje możliwość przedłużenia powyższej imprezy o wypoczynek na Hawajach,

9. Terminy zawierają obsługę polskiego pilota (wymagana grupa minimum 25 osób),

10. Możliwość wykupienia ubezpieczenia od kosztów rezygnacji +3,2% wartości imprezy (należy zgłosić w ciągu 24h od dnia podpisania umowy)

11. Możliwość kalkulacji pobytu w pokoju 1-osobowym na zapytanie.

12. Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami (Ustawy o obywatelstwie polskim), przy przekraczaniu polskiej granicy państwowej przez obywateli Polski posiadających podwójne obywatelstwo, podczas kontroli granicznej obowiązuje wymóg okazania polskiego dokumentu paszportowego.

13. Przed wyjazdem prosimy sprawdzić aktualne warunki wjazdowe na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych danego kraju.

Warunki wjazdu i pobytu

COVID-19

Ze względu na zmienną sytuację dotyczącą warunków wjazdu do poszczególnych krajów (wymagań wizowych, testów Covid-19 itd.) prosimy o zweryfikowanie tych warunków przed dokonaniem rezerwacji wyjazdu.

Zachęcamy również do śledzenia bieżących doniesień nt. zagrożenia epidemiologicznego przed wyjazdem za granicę.

Aktualne informacje na temat sytuacji w danym kraju, znajdują się na stronie www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia

Opublikowano 07.01.2021

1. Pasażerowie, którzy podróżowali tranzytem lub byli w m.in. Polsce w ciągu ostatnich 14 dni są nieuprawnieni do wjazdu i tranzytu.

Nie dotyczy to

• obywatele i stali mieszkańcy USA;

• małżonkowie obywateli i stałych mieszkańców USA. Muszą mieć akt małżeństwa;

• rodzice/opiekunowie prawni osoby stanu wolnego i poniżej 21 lat, będącej obywatelem lub stałym mieszkańcem USA;

• stanu wolnego i młodszego niż 21 lat brata lub siostry obywatela lub stałego mieszkańca USA, który nie jest żonaty i ma mniej niż 21 lat;

• dziecko / przybrane dziecko / podopieczny obywatela lub stałego mieszkańca USA;

• pasażerowie z wizami A-1, A-2, C-1, C-1 / D, C-2, C-3, CR-1, CR-2, D, E-1 (jako pracownik TECRO lub TECO lub członków najbliższej rodziny pracownika), G-1, G-2, G-3, G-4, IR-1, IR-4, IH-4, NATO-1 do NATO-4 lub NATO-6;

• członkowie sił zbrojnych USA, małżonkowie i dzieci członków sił zbrojnych USA;

• pasażerowie posiadający dowody podróżowania na zaproszenie rządu USA w celu związanym z powstrzymaniem / złagodzeniem wirusa koronawirusa (COVID-19);

• studenci posiadający wizę F-1 lub M-1 oraz osoby pozostające na ich utrzymaniu F-2 i M-2. Nie mogą przybywać z Brazylii, Chin (Republiki Ludowej) ani Iranu ani przebywać w takich krajach w ciągu ostatnich 14 dni.

2. Pasażerowie przybywający do Massachusetts muszą wypełnić „Formularz podróżny Massachusetts” pod adresem www.mass.gov/forms/massachusetts-travel-form

3. Pasażerowie przybywający do stanu Nowy Jork muszą wypełnić „Formularz zdrowia podróżnego” pod adresem forms.ny.gov/s3/Welcome-to-New-York-State-Traveler-Health-Form

5. Pasażerowie podlegają środkom związanym z koronawirusem (COVID-19) określonym przez państwo / terytorium ich końcowego przeznaczenia. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.cdc.gov/publichealthgateway/healthdirectories/healthdepartments.html

6. Pasażerowie przybywający z Wielkiej Brytanii muszą posiadać zaświadczenie lekarskie z negatywnym wynikiem testu amplifikacji kwasu nukleinowego (NAAT) na koronawirusa (COVID-19) lub testu na obecność antygenu wirusa. Test należy wykonać najpóźniej na 3 dni przed wyjazdem z Wielkiej Brytanii.

Nie dotyczy to

• pasażerowie poniżej 2 lat;

• pasażerowie przejeżdżający przez maksymalnie 24 godziny przez Zjednoczone Królestwo.

7. Pasażerowie przybywający z Wielkiej Brytanii muszą przed odlotem wypełnić formularz ujawnienia i zaświadczenia. Formularz można uzyskać na www.cdc.gov lub na lotnisku wylotu w Wielkiej Brytanii.

8. Wizy DV-1, DV-2 i DV-3 wydane po 4 września 2020 r. straciły ważność.

Gwarancja niezmienności ceny

Istnieje możliwość zakupu Gwarancji Niezmienności Ceny, kwota zależna jest od koszty imprezy (na osobę). Gwarancja oznacza, że cena zarezerwowanej imprezy turystycznej nie ulegnie zmianie do dnia wyjazdu (dotyczy wzrostu kursu walut). Gwarancja nie dotyczy sytuacji zmian w rezerwacji na życzenie klienta, które skutkują zmianą ceny świadczeń na umowie. Informacje o zakupie Gwarancji Niezmienności Ceny należy zgłosić i opłacić maksymalnie w ciągu 7 dni od daty podpisania umowy.

Do 3500 zł/osoba - 65 zł/osoba

3501 do 6000 zł/osoba - 100 zł/osoba

Od 6001 do 9000zł/osoba - 170 zł/osoba

Powyżej 9000 zł/osoba - 250 zł/osoba

Infolinia 58 300 16 90 dla abonentów spoza TP S.A.
Dokumenty organizatoraWażne informacje
Czy wiesz że?
  • gwarantujemy najniższe ceny
  • nie pobieramy prowizji
  • mamy 17 lat doświadczenia
  • porównujemy oferty 100 biur podróży
  • w 2014 roku wysłaliśmy na wakacje ponad 103 000 osób
  • mamy bazę ponad 45 000 opinii internautów o hotelach i kierunkach

100% bezpieczeństwa

Korzystamy z najlepszych zabezpieczeń płatności.

Nr 1 w Internecie

Największa sprzedaż wycieczek przez Internet od 1999 r.

Jesteśmy członkiem Polskiej Izby Turystyki i akredytowanym agentem IATA.

zamknij Podziel się z nami...
Wyślij
Formularz został wysłany.

Dziękujemy za przesłanie uwag.