kod oferty: EG-549521

Gwiazdy Południowej Afryki 

Lokalizacja: Rejsy » Afryka Południowa »
Zakwaterowanie: rejs
Pobyt od dnia: 05.11.2021
Cena od: 58 719 zł 14 dni/os.
  Rezerwuj  
Zadaj pytanie do oferty zamknij

Gwiazdy Południowej Afryki

Wyślij
Anuluj

Prezentacja oferty

  • Konsorcjum Biur Podróży od 58 719 zł/os.

Kalkulacja ceny dla dwóch osób dorosłych

Zakwaterowanie: 05.11.2021       Wykwaterowanie:   19.11.2021
Cena za pokój
Kabina 2 osobowa (balkon) wyżywienie: według programu  
Cena za osobę dorosłą Cena całkowita dla dwóch osób dorosłych (wraz z ubezpieczeniem)  
Rezerwacja jest w 100% darmowa i nie zobowiązuje do zakupu wycieczki. Rezerwuj
Masz pytania? Napisz do nas, a nasz Doradca skontaktuje się z Tobą. Zapytaj o ofertę
* Szczegółowej kalkulacji dokona Konsultant po złożeniu rezerwacji.

Konsorcjum Biur Podróży o tej ofercie

Statek

Zambezi Queen

Piękna "Królowa Zambezi" została specjalnie zaprojektowana do pływania na safari po rzece Chobe, z myślą o maksymalnie wygodnej obserwacji zwierząt.

KRAJE - BOTSWANA, POŁUDNIOWA AFRYKA, ZIMBABWE

Rzeki - Chobe

Dzień 1

KAPSZTAD - PRZYLOT, ZAKWATEROWANIE, POWITANIE

Położony w majestatycznych górach i otoczony dziewiczymi plażami Kapsztad oferuje bogatą kulturę i niezwykłe atrakcje. Po powitaniu na lotnisku przez przedstawiciela Ama Waterways, przejazd do hotelu Cape Grace. Zapoznaj się z dyrektorem wycieczki podczas zakwaterowania w hotelu.

Dzień 2

Kapsztad

Wybierz się na całodniową eksplorację wzdłuż jednej z najpiękniejszych tras świata, kierując się na południowy wschód wzdłuż wybrzeża Atlantyku, mijając "12 Apostołów", zatokę Hout i szczyt Chapman. Zatrzymaj się na Przylądku Dobrej Nadziei, po raz pierwszy zaokrąglony w czasach współczesnych w 1488 r. Przez Portugalczyków, którzy próbują nawiązać handel na Dalekim Wschodzie i nadal stanowią ważny punkt orientacyjny dla żeglarzy. Odwiedź również plażę Boulders Beach, dom dla tysięcy afrykańskich pingwinów, a następnie zjedz lunch podziwiając widoki na Zatokę False Bay - jedną z najpiękniejszych zatok na świecie.

(śniadanie, lunch)

Dzień 3

Kapsztad

Do wyboru dwie wycieczki, w zależności od Twoich zainteresowań. Wjedź kolejką linową na Górę Stołową, aby podziwiać spektakularne widoki na miasto i okolice, a następnie wybierz się na wycieczkę do regionu winnego, który obejmuje doliny Stellenbosch, Franschhoek i Paarl. Odwiedzimy dwie z najlepszych winnic, z których pochodzi znane na całym świecie południowoafrykańskie wino i weźmiemy udział w jego degustacji. Po drodze zatrzymamy się na lunch. Opcjonalnie można wybrać zwiedzanie Kapsztadu od innej strony na słynnej wyspie Robben, niegdyś wykorzystywanej jako więzienie dla wielu więźniów politycznych, w tym Nelsona Mandeli. Przepłyniemy promem na wyspę, gdzie wycieczka zostanie oprowadzona przez jednego z byłych więźniów. Po powrocie do Kapsztadu zatrzymamy się na lunch, następnie pojedziemy kolejką linową na szczyt Góry Stołowej, a na koniec przejedziemy przez różne dzielnice miasta.

(śniadanie, lunch)

Dzień 4

BOTSWANA - ZAMBEZI QUEEN - ZAOKRĘTOWANIE.

Przylot do Kasane w Botswanie z Kapsztadu przez Johannesburg. Tutaj przeniesiesz się nad rzekę Chobe, gdzie łódki czarterowe zabiorą cię na statek "Królowa Zambezi" zacumowanej po stronie Namibii. Odpocznij w swojej kabinie, a wieczorem przyjmij zaproszenie na powitalny koktajl i kolację.

(śniadanie, kolacja)

Dzień 5

Zambezi Queen

Wybierz się łodzią na ekscytujące poranne safari i podziwiaj widoki z rzeki Chobe. Powrót na statek na lunch. Po południu zapraszamy na kolejne safari na łodziach.

(śniadanie, obiad, kolacja)

Dzień 6

Zambezi Queen

Dołącz do całodniowego safari w Parku Narodowym Chobe w otwartych samochodach 4x4. Wypatruj słoni, żyraf, zebr, soboli, guźców i bawołów. Po drodze można też spotkać stado lwów, hien i - rzadziej - gepardów. W porze lunchu zrobimy przerwę na piknik w cieniu drzew.

(śniadanie, obiad, kolacja)

Dzień 7

Zambezi Queen

Rozpocznij dzień od niezapomnianej wizyty w typowej afrykańskiej wiosce, aby poznać lokalną kulturę z pierwszej ręki. Spędź czas z dziećmi z wioski oraz ze starszyzną, dowiedz się jak wygląda ich codzienne życie. Po lunchu na pokładzie można wybrać się na safari łodzią, obserwowanie ptaków lub łowienie ryb. Spędź swój ostatni wieczór na organizowanej przez załogę uroczystej kolacji w stylu afrykańskim, wraz ze śpiewem i tańcami.

(śniadanie, obiad, kolacja)

Dzień 8

WYOKRĘTOWANIE - WODOSPADNY WIKTORII, ZIMBABWE.

Podczas śniadania obserwuj dziką przyrodę podczas rejsu po rzece Chobe. Następnie przejazd do Wodospadów Wiktorii. Ciesz się spokojnym popołudniem, a wieczorem dołącz do przyjęcia koktajlowego na pokładzie zabytkowego pociągu parowego.

(śniadanie)

Dzień 9

Wodospadny Wiktorii

Lokalny przewodnik oprowadzi cię po inspirującym krajobrazie wodospadu Wiktorii. Dowiesz się o jego historii, a także o florze i faunie, dzięki którym ta okolica jest tak wyjątkowa. Wieczorem wyrusz na prywatny rejs o zachodzie słońca wzdłuż rzeki Zambezi. Zrelaksuj się na pokładzie obserwując dzikie zwierzęta i delektując się tapas z napojami. Kolacja będzie podana w hotelu.

(śniadanie)

Dzień 10

Wodospadny Wiktorii - Johannesburg

Przelot do Johannesburga i zakwaterowanie w hotelu Fairlawns Boutique. Wieczorem czas wolny.

(śniadanie)

Dzień 11

Johannesburg

Przyjrzyj się bliżej unikalnym dzielnicom Soweto, centrum powstania przeciwko apartheidowi. Podążaj śladami Nelsona Mandeli, a następnie zjedz lunch w miasteczku. Przed kolacją spotkaj się z lokalnym ekspertem na interesującej dyskusji. Wieczorem czeka cię pyszna kolacja.

(śniadanie, obiad, kolacja)

Dzień 12

Johannesburg - Park Narodowy Krugera

Rano przelot do Parku Narodowego Krugera, na miejscu zakwaterowanie w luksusowych lożach. Po południu wybierz się na przejażdżkę w poszukiwaniu "Wielkiej Piątki" i innej występującej tu zwierzyny. Spędź pierwszą noc (lub każdą - jeśli chcesz) gromadząc się z innymi podróżnikami, dzieląc się historiami o przygodach dnia.

(śniadanie, obiad, kolacja)

Dzień 13

Park Narodowy Krugera

Wczesnym rankiem jest idealny czas na safari, ponieważ zwierzyna jest aktywna. Twój otwarty samochód stanowi idealny sposób na zbadanie prywatnego rezerwatu, który znajduje się zaledwie rzut kamieniem od bogatego w zwierzynę Parku Narodowego Krugera. Resztę poranka można spędzić korzystając z udogodnień w swoim domku. Późnym popołudniem wybierz się na kolejną przejażdżkę terenową w głąb buszu, gdzie można spotkać najważniejsze drapieżniki RPA- gepardy, hieny i lwy.

(śniadanie, obiad, kolacja)

Dzień 14

Park Krugera

Wybierz się na dwie fascynujące wyprawy terenowe, a także skorzystaj z wolnego czasu na relaks w swoim domku.

(śniadanie, obiad, kolacja)

Dzień 15

Park Krugera - Johannesburg - Powrót

Wczesnym rankiem wybierz się na grę terenową w poszukiwaniu zwierząt, następnie wróć do domku na śniadanie. Transfer na lotnisko na lot powrotny do Johannesburga w celu połączenia z lotem do domu lub przedłużenia podróży o cztery noce w magicznej Rwandzie.

Uwaga! Proszę nie planować lotu powrotnego przed godziną 16.00

Cena zawiera

W Kapsztadzie - Transfer z lotniska w dniu przylotu, 3 noce w hotelu Cape Grace w luksusowym pokoju, w tym codzienne śniadanie i bezpłatny bezprzewodowy dostęp do Internetu, przyjęcie powitalne z napojami i tapas; całodniowa wycieczka na Przylądek Dobrej Nadziei, w tym spotkanie z pingwinami afrykańskimi i lokalny lunch z napojami; Kolejka linowa na szczyt Góry Stołowej; Wycieczka na Cape Winelands, w tym degustacje i lunch LUB wizyta z przewodnikiem na wyspie Robben, a następnie lunch i wycieczka po różnych dzielnicach Kapsztadu.

Na statku Zambezi Queen - Zakwaterowanie na 4 noce w apartamencie z balkonem; Powitalne przyjęcie koktajlowe i kolacja; Wszystkie posiłki wliczone w rejs z bezpłatnym winem, piwem i lokalnymi alkoholami; Safari w parku narodowym Chobe; Ekskluzywny prywatny piknik w parku narodowym Chobe; Safari na łodzi wzdłuż brzegu rzeki Chobe; Wizyta w afrykańskiej wiosce w celu nawiązania kulturowej interakcji ze społecznością; Specjalna afrykańska kolacja.

Wodospady Wiktorii - 2-dniowy pobyt w hotelu Victoria Falls w podwyższonym standardzie Stable Wing Wing, w tym codzienne śniadanie i bezpłatny bezprzewodowy dostęp do Internetu; przyjęcie Sunset Cocktail na pokładzie zabytkowego pociągu parowego do mostu Victoria Falls, a następnie kolacja; wycieczka z przewodnikiem po Parku Narodowym Victoria Falls; rejs po ekskluzywnym zachodzie słońca po Zambezi z napojami i tapas.

W Johannesburgu - 2 noce w Fairlawns Boutique Hotel w apartamencie Grand Château, w tym codzienne śniadanie i bezpłatny bezprzewodowy dostęp do Internetu; Wycieczka do Johannesburga i Soweto z lunchem; Wieczorna prezentacja lokalnego eksperta, a następnie specjalna wielodaniowa kolacja, w tym południowoafrykańskie wina.

Park Narodowy Krugera - 3 noce w apartamencie w Tintswalo Safari Lodge lub Makanyi Game Lodge; Codzienne poranne i popołudniowe przejażdżki terenowe; Nie więcej niż 6 gości na pojazd podczas safari; Wszystkie posiłki, napoje, Wi-Fi i pranie wliczone w domku.

Ubezpieczenie Świat Multitravel + CP (choroby przewlekłe) do 100% KL + AS (amatorskie uprawianie sportu) - KL 150 000 EURO, NNW - 4 000 EURO, BAGAŻ - 400 EURO, opiekę przedstawiciela lokalnego kontrahenta na miejscu, zestaw informacyjny; obligatoryjną składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny TFG 7 zł/os oraz obligatoryjną składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy TFP w wysokości 7 zł/os.

Cena nie zawiera

Przelotu na trasie Warszawa - Kapsztad/Johannesburg - Warszawa, przelotów wewnątrz Afryki 2125 USD/os., wydatków własnych, opłat i świadczeń nie ujętych w "cena zawiera".

Uwagi

1. Podczas rejsu i wycieczek fakultatywnych obowiązującym językiem jest angielski. Brak możliwości oprowadzania w języku polskim.

2. Podano cenę za osobę w wybranej kabinie 2-os.

3. Możliwość rezerwacji kabin w innej kategorii na zapytanie.

4. Dopłata do kabiny 1-os. w zależności od kategorii.

5. Dla dzieci z dwoma dorosłymi osobami w kabinie zniżki. Kalkulacja indywidualna na zapytanie.

6. Możliwość wykupienia rozszerzonego programu zwiedzania przed lub po rejsie z noclegami w hotelu.

7. Ceny mogą ulec zmianie w zależności od dostępności miejsc na statku.

8. Trasa rejsu może ulec zmianie w przypadku nagłej zmiany warunków pogodowych.

9. Możliwość rezerwacji świadczeń dodatkowych jak przeloty, hotele i transfery, wycieczki fakultatywne (na zapytanie)

10. Ofertę przeliczono wg kursu sprzedaży USD Banku PeKaO SA. Impreza zostanie ostatecznie rozliczona wg aktualnego kursu sprzedaży USD banku PeKaO SA z dnia dopłaty.

11. Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami (Ustawy o obywatelstwie polskim), przy przekraczaniu polskiej granicy państwowej przez obywateli Polski posiadających podwójne obywatelstwo, podczas kontroli granicznej obowiązuje wymóg okazania polskiego dokumentu paszportowego.

12. Niniejsza oferta wymaga potwierdzenia po dokonaniu wpłaty zaliczki. Organizator potwierdza lub anuluje założoną rezerwację w ciągu 48 h (tylko w dni robocze pon-pt 10-18). W przypadku braku potwierdzenia ze strony organizatora zwrot 100% wpłaty. Podane ceny skalkulowane są dla najniższej taryfy biletów lotniczych, obowiązującej w okresie ważności cennika. W przypadku nie dostępności tej taryfy istnieje możliwość rezerwacji biletu w innej wyższej - za odpowiednią dopłatą. Ewentualna dopłata podlega akceptacji klienta. Wylot możliwy jest w dowolnej dacie oraz z dowolnego portu lotniczego, również zagranicznego.

13. Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami (Ustawy o obywatelstwie polskim), przy przekraczaniu polskiej granicy państwowej przez obywateli Polski posiadających podwójne obywatelstwo, podczas kontroli granicznej obowiązuje wymóg okazania polskiego dokumentu paszportowego.

Warunki wjazdowe

COVID-19

Ze względu na zmienną sytuację dotyczącą warunków wjazdu do poszczególnych krajów (wymagań wizowych, testów Covid-19 itd.) prosimy o zweryfikowanie tych warunków przed dokonaniem rezerwacji wyjazdu.

Zachęcamy również do śledzenia bieżących doniesień nt. zagrożenia epidemiologicznego przed wyjazdem za granicę.

Aktualne informacje na temat sytuacji w danym kraju, znajdują się na stronie www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia

Polscy obywatele wybierający się na wycieczkę do RPA mogą wjeżdżać i przebywać na terenie RPA bez wiz. Przekraczając granicę, należy okazać bilet powrotny. Nie ma obowiązku udokumentowania określonej kwoty pieniędzy na każdy dzień pobytu, ale przy ubieganiu się o wizę oraz przy wjeździe może być wymagane okazanie zaproszenia lub rezerwacji hotelowej.

Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami (Ustawy o obywatelstwie polskim), przy przekraczaniu polskiej granicy państwowej przez obywateli Polski posiadających podwójne obywatelstwo, podczas kontroli granicznej obowiązuje wymóg okazania polskiego dokumentu paszportowego.

Botswana

Z powodu pandemii w Botswanie wprowadzono stan zamknięcia (lockdown). Od 11 listopada przywracany jest stopniowo ruch turystyczny. Uruchomiono loty regionalne (do najbliższych państw afrykańskich), m.in. połączenie z Johannesburgiem. Od przyjezdnych wymagane jest posiadanie testu (PCR) w kierunku SARS-CoV-2 wykonanego nie wcześniej niż 72 godziny przed przyjazdem. Osoby wykazujące symptomy COVID-19 kierowane są na 14-dniową kwarantannę domową i muszą pozostawać w kontakcie z odpowiednimi instytucjami.

Zimbabwe

W Zimbabwe przywrócono ograniczony międzynarodowy ruch lotniczy. Możliwe są podróże w każdym celu, także turystyczne. Od przybywających wymagane jest posiadanie testu (PCR) w kierunku SARS-CoV-2, wykonanego nie wcześniej niż 48 godz. przed podróżą. W przypadku braku odpowiedniego testu lub wykazywania objawów COVID-19 konieczne jest wykonanie testu (koszt $ 60), a gdy jego wynik okaże się pozytywny - 14-dniowa kwarantanna w ośrodku rządowym, na własny koszt.

Gwarancja niezmienności ceny

Istnieje możliwość zakupu Gwarancji Niezmienności Ceny, kwota zależna jest od kosztu imprezy (na osobę). Gwarancja oznacza, że cena zarezerwowanej imprezy turystycznej nie ulegnie zmianie do dnia wyjazdu (dotyczy wzrostu kursu walut). Gwarancja nie dotyczy sytuacji zmian w rezerwacji na życzenie klienta, które skutkują zmianą ceny świadczeń na umowie. Informację o zakupie Gwarancji Niezmienności Ceny należy zgłosić i opłacić maksymalnie w ciągu 7 dni od daty podpisania umowy.

Do 3500 zł/osoba - 65 zł/osoba

3501 do 6000 zł/osoba - 100 zł/osoba

Od 6001 do 9000 zł/osoba - 170 zł/osoba

Powyżej 9000 zł/osoba - 250 zł/osoba

Infolinia 58 300 16 90 dla abonentów spoza TP S.A.
Dokumenty organizatoraWażne informacje
Czy wiesz że?
  • gwarantujemy najniższe ceny
  • nie pobieramy prowizji
  • mamy 16 lat doświadczenia
  • porównujemy oferty 100 biur podróży
  • w 2014 roku wysłaliśmy na wakacje ponad 103 000 osób
  • mamy bazę ponad 45 000 opinii internautów o hotelach i kierunkach

100% bezpieczeństwa

Korzystamy z najlepszych zabezpieczeń płatności.

Nr 1 w Internecie

Największa sprzedaż wycieczek przez Internet od 1999 r.

Jesteśmy członkiem Polskiej Izby Turystyki i akredytowanym agentem IATA.

zamknij Podziel się z nami...
Wyślij
Formularz został wysłany.

Dziękujemy za przesłanie uwag.