kod oferty: EG-181607

Indie i Nepal ***

 
Lokalizacja: Indie
Zakwaterowanie: wycieczka objazdowa
Wyjazd od dnia: 12.03.2020
Cena od: 8 112 zł 14 dni/os.
  Rezerwuj  
Zadaj pytanie do oferty zamknij

Indie i Nepal ***

Wyślij
Anuluj

Prezentacja oferty

  • Rainbow od 8 112 zł/os.

Kalkulacja ceny dla dwóch osób dorosłych

Wylot z: Warszawa - Chopin 12.03.2020   godz. 08:45       Powrót z:  Nowe Delhi 25.03.2020   godz. 20:35
Cena za pokój
Pokój dwuosobowy (standardowy) wyżywienie: śniadania i obiadokolacje  
(zakres i warunki)    
Cena za osobę dorosłą Cena całkowita dla dwóch osób dorosłych (wraz z ubezpieczeniem)  
Rezerwacja jest w 100% darmowa i nie zobowiązuje do zakupu wycieczki. Rezerwuj
Masz pytania? Napisz do nas, a nasz Doradca skontaktuje się z Tobą. Zapytaj o ofertę
* Szczegółowej kalkulacji dokona Konsultant po złożeniu rezerwacji.

Rainbow o tej ofercie

Udogodnienia hotelu
  • Oferty egzotyczne

Opis oferty

Hotele *** wg kategorii lokalnej i lodgach. 12 rozpoczętych dób hotelowych: Katmandu (3), Dhulikhel (1), Varanasi (2), Agra (1), Jaipur (1), lodga w P. N. Chitwan (2), New Delhi (2). Pokoje: brak możliwości dostawek, klimatyzacja i/ lub wiatrak przysufitowy. Wyżywienie wg programu imprezy.

Program

Dzień 1

Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie na 2,5 godz. przed wylotem samolotu. Przelot samolotem rejsowym na trasie Warszawa - New Delhi z przesiadką. Wylot z Warszawy, przesiadka w jednym z portów międzynarodowych. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie operatora.

Dzień 2

Przylot do New Delhi. Następnie przejazd do Agry. Zakwaterowanie w hotelu. Po południu zwiedzanie monumentalnego Fortu w Agrze - największego i najlepiej zachowanego mogolskiego pałacu. Wieczorem możliwość uczestniczenia w wycieczce lokalnej do teatru w Agrze (płatna dodatkowo). Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Agrze. (Trasa ok. 240km).

Dzień 3

Śniadanie, wykwaterowanie i zwiedzanie Taj Mahal, jednego z siedmiu współczesnych cudów świata, mauzoleum ufundowanego przez cesarza Shahjahana ku czci swojej żony Mumtaz Mahal, budowanego z białego marmuru przez 22 lata i 22 tys. rzemieślników. Następnie udamy się do stolicy Rajasthanu - Jaipuru, zwanego "różowym miastem". Po drodze zobaczymy Fatehpur Sikri, opuszczone miasto Wielkich Mogołów, wielki meczet oraz Bulund Darwaza - Bramę Wolności, zbudowane przez cesarza Akbara. Przyjazd do Jaipuru i zwiedzanie Pałacu Miejskiego - siedziby Maharadży oraz wizyta w unikalnym, zaskakującym futurystyczną architekturą Obserwatorium Astronomicznym Jantar Mantar, zbudowanym w połowie XVIII w. Zobaczymy również przepiękną fasadę Hawa Mahal, tzw. Pałacu Wiatrów - wizytówki miasta. Przejazd do hotelu w Jaipurze, zakwaterowanie i obiadokolacja. (Trasa ok. 250km).

Dzień 4

Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do fortu Amber i zwiedzanie części pałacowej kompleksu z XVI w. Wizyta w emporium dywanów, tekstyliów i kamieni szlachetnych. A następnie przejazd w kierunku Delhi. Wieczorem wizyta w świątyni Bangla Sahib - największej gurudwary w mieście. Ta wspaniała zwieńczona złotą kopułą świątynia jest najważniejszym w stolicy miejscem sikhijskiego kultu, tętni życiem od wschodu do zachodu słońca. W tym dniu dla chętnych i za dodatkową opłatą wycieczka lokalna do opanowanego przez małpy kompleksu świątyń w Galcie. Przyjazd do hotelu w Delhi, zakwaterowanie i obiadokolacja. (Trasa ok. 280km).

Dzień 5

Po śniadaniu zwiedzanie starej części Delhi: z zewnątrz zobaczymy monumentalny Czerwony Fort zbudowany przez Shahjahana (przez lata służący jako koszary), zwiedzimy największy w Indiach Północnych meczet Jama Masjid, a z zewnątrz zobaczymy budynki rządowe: Sansad Bhawan (Parlament Indyjski) oraz Rashtrapati Bhawan (Dom Prezydencki). Udamy się pod India Gate (słynną bramę Indii) oraz Raj Ghat - miejsce kremacji Mahatmy Gandhiego. W tym dniu lunch lub obiadokolacja. Przejazd na lotnisko w New Delhi i przelot do Varanasi. Przejazd do hotelu na nocleg (trasa ok. 40km).

Dzień 6

Po śniadaniu zwiedzanie Varanasi - świętego miasta hinduizmu, którego historia sięga 3 tys. lat wstecz. W tym dniu zobaczymy zabytkowe świątynie buddyjskie i ruiny miasta Sarnath (miejsca wygłoszenia przez Buddę pierwszego kazania) oraz przejedziemy do Dasaśwamedh Ghat na rejs łodziami po świętej rzece Ganges by z tej perspektywy obserwować wieczorną ceremonię Aarti organizowaną na zakończenie każdego dnia polegającą na ułożeniu boginki Ganga do snu. Powrót na obiadokolację do hotelu. (Trasa ok. 50km).

Dzień 7

Wczesne śniadanie (możliwe w formie pakietów), wykwaterowanie i transfer na lotnisko w Varanasi. Przelot do New Delhi a następnie zwiedzanie grobowca Humayuna (pierwowzór słynnego Taj Mahal). Odwiedzimy też świątynię Iskcon, czyli towarzystwa Krishny, która wyróżnia się ciekawą formą architektoniczna oraz niezwykłą atmosferą wnętrza. Następnie czeka nas wizyta na Connaught Place - miejsce rozpoznawane na mapie Delhi jako centrum finansowe a także restauracyjne i handlowe. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg w Delhi. (Trasa ok. 50km).

Dzień 8

Śniadanie, wczesne wykwaterowanie, przejazd na lotnisko w New Delhi i przelot do Katmandu. Zwiedzanie stolicy Nepalu rozpoczniemy od przepięknie położonej na wzgórzu stupy Swayambhunath, z której rozciąga się wspaniały widok na całą Dolinę Katmandu. Jest to miejsce odwiedzane przez setki rozmodlonych pielgrzymów palących kadzidła, wypowiadających mantry i składających dary, które są natychmiast porywane przez licznie żyjące tu małpy. Przyjazd do hotelu w Katmandu, zakwaterowanie i obiadokolacja. (Trasa ok. 30km).

Dzień 9

Śniadanie, wykwaterowanie i przejazd do Parku Narodowego Chitwan (najlepsze miejsce na safari w Nepalu). W miarę możliwości czasowych spacer do punktu widokowego nad rzekę, skąd podziwiać będziemy zachód słońca. Lunch i kolacja (tradycyjne dania nepalskie) oraz nocleg w lodgy. (Trasa ok. 160km).

Dzień 10

Wczesne śniadanie i wizyta na farmie słoni. Dzień spędzony na aktywnym wypoczynku wśród zieleni Parku Narodowego Chitwan. Aktywności wliczone w cenę: jeep safari: spływ tradycyjnymi łodziami wydrążonymi z jednego pnia drzewa kapokowego po rzece Rapti (w zależności od poziomu wody w rzece), zamiennie spacer po dżungli połączony z obserwacją zwierząt. Za dodatkową opłatą i w miarę możliwości czasowych ok. godzinna przejażdżka na słoniu. W Chitwan na powierzchni ok. 1 tys. km2 żyją gatunki tj.: tygrysy bengalskie, krokodyle, małpy, nosorożce, a także ponad 450 gatunków ptaków. Lunch, kolacja (z pokazem tańca Tharu) i nocleg w lodgy. (Trasa ok. 50km).

Dzień 11

Po śniadaniu przejazd malowniczą trasą do Bhaktapur, najstarszego miasta Doliny, gdzie zobaczymy Durbar Square (Plac Królewski), Złotą Bramę w Pałacu Królewskim i Plac Nyatapola. Następnie przejazd do Dhulikhel - miejscowości malowniczo położonej wśród gór. To typowo newarskiego miasto, które jest jednym najciekawszych punktów widokowych na Himalaje. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg w ok. Dhulikhel (trasa ok. 200km).

Dzień 12

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do jednego ze znanych miejsc pielgrzymkowych w Nepalu - stupy Namobuddha i klasztoru Thrangu Tashi - centrum buddyzmu tybetańskiego w Nepalu. Następnie 8,5km lekkiego trekkingu podczas którego będzie można obserwować życie mieszkańców na okolicznych wioskach. Zejdziemy pieszo w stronę XII-wiecznej wioski Panauti (jednej z najstarszych w Nepalu). Obiadokolacja i nocleg w Katmandu. (Trasa ok. 50km).

Dzień 13

Po śniadaniu możliwość realizacji wycieczki lokalnej - lot nad Himalajami (płatna dodatkowo). W tym dniu zobaczymy również newarskie miasto Patan, zwane także Lalitpur, czyli Miasto Piękna. Za dodatkową opłatą możliwość realizacji wycieczki lokalnej na Chandragiri Hills - wjazd kolejką linową na wysokość ok. 2500m n.p.m., gdzie przy dobrej widoczności można cieszyć się panoramą himalajskich szczytów. Powrót do hotelu. Wieczorem kolacja w newarskiej restauracji, urozmaicona pokazem lokalnych tańców i muzyką na żywo. (Trasa ok. 30km).

Dzień 14

Po śniadaniu, wykwaterowanie i zwiedzanie Doliny Katmandu: największy kompleks świątyń hinduistycznych Paśupatinath nad świętą rzeką Bagmati, stupa Bouddhnath - jedno z najważniejszych centrów buddyzmu tybetańskiego. Następnie zwiedzanie Durbar Square w Katmandu, na którym podziwiać będziemy niezliczoną ilość świątyń w różnych stylach architektonicznych oraz bogato zdobiony pałac Żywej Boginki Kumari - sprawującej opiekę nad całym miastem. Lunch. W tym dniu nie ma obiadokolacji. Następnie transfer na lotnisko w Katmandu i przelot samolotem rejsowym do Warszawy, z przesiadką.

Dzień 15

Przylot do Warszawy.

Uwagi do programu

Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

W dniach 24-27.01. część atrakcji w Indiach może być nieczynna ze względu na Święto Republiki.

Uwaga do dni 7 i 8 imprezy: przelot z New Delhi do Katmandu możliwy w dniu 7 imprezy w godzinach wieczornych/nocnych. Wówczas nocleg z 7 na 8 dzień imprezy w Katmandu.

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem rejsowym Warszawa - New Delhi, Katmandu - Warszawa z przesiadką, przeloty wewnętrzne: Varanasi - Delhi - Varanasi i New Delhi - Katmandu (limit bagażu 15 kg + 5 kg), opłaty lotniskowe, 12 rozpoczętych dób hotelowych, przejazdy klimatyzowanym autokarem lub minibusem, śniadania, obiadokolacje i lunche wg programu, opiekę polskiego pilota, program turystyczny j.w., 1 butelka wody/ os./ dzień oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu oraz napiwków dla lokalnych przewodników, bagażowych, kelnerów, obsługi grupy w systemie TGS (ok. 330 USD/os. płatne pilotowi jako pakiet). Nie obejmuje: wydatków własnych, dodatkowych posiłków i napoi, wizy do Indii, wizy do Nepalu (30 USD/os.), opłat za fotografowanie i filmowanie (ok. 40 USD/os.) oraz wycieczek lokalnych.

Wycieczki lokalne: lot nad Himalajami (ok. 250 USD/os.), teatr w Agrze (ok. 45 USD/os.), kolejka linowa na Chandragiri Hills (ok. 65 USD/os.), przejażdżka na słoniu w P. N. Chitwan (ok. 35 USD/os.), świątynie w Galcie (ok. 15 USD/os.).

Uwaga! Powyższe ceny wiz oraz wysokość opłat za pakiet uczestnictwa w programie podane zostały na dzień 04.03.2019 r. i mogą ulec zmianie.

Wycieczki lokalne

Lot nad Himalajami (ok. 250 USD/os.).

Teatr w Agrze (ok. 45 USD/os.).

Kolejka linowa na Chandragiri Hills (ok. 65 USD/os.).

Przejażdżka na słoniu w P. N. Chitwan (ok. 35 USD/os.).

Świątynie w Galcie (ok. 15 USD/os.).

Uwaga! Wycieczki lokalne odbywają się przy min. 12 osobach.

Inne

Od dnia 09.11.2016 r. banknoty o wartości nominalnej 500 (stare" 500 rupii) i 1000 rupii przestały być prawnym środkiem płatniczym w Indiach. Wprowadzono do obiegu "nowe" banknoty 500 rupii i 2000 rupii.

Jeśli Klienci zabierają ze sobą dolary amerykańskie należy pamiętać, że w Indiach nie są akceptowane banknoty wydane przed 2006 r. i /lub zniszczone, naddarte, itp., a w Nepalu nie są akceptowane banknoty wydane przed 2002 r. i /lub zniszczone, naddarte, itp.

W dniach 24-27.01. część atrakcji w Indiach może być nieczynna ze względu na Święto Republiki.

Uwaga do dni 7 i 8 imprezy: przelot z New Delhi do Katmandu możliwy w dniu 7 imprezy w godzinach wieczornych/nocnych. Wówczas nocleg z 7 na 8 dzień imprezy w Katmandu.

"

Wizy

Wiza.

Do przekroczenia granicy indyjskiej przez obywateli Polski konieczny jest paszport ważny co najmniej 6miesięcy od daty powrotu oraz wiza. Pośredniczymy w uzyskaniu wizy. Usługa kosztuje 279 zł/os. Konieczne jest wypełnienie i potwierdzenie wniosku wizowego oraz dostarczenie skanów paszportu i zdjęć opisanych w instrukcji wizowania na adres

Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 4.9/6. Sprawdź opinie: "

META Description

Kosmopolityczne New Delhi • Varanasi i święta rzeka Ganges • Jaipur - różowe miasto i fort Amber• świątynia Kryszny w Delhi• Taj Mahal - niesamowite mauzoleum • Katmandu i Dach Świata • panorama Himalajów w Dhulikhel • jeep safari w Parku Narodowym Chitwan

Wizy - informacje dla sprzedawców

Wiza indyjska. Do przekroczenia granicy indyjskiej przez obywateli Polski konieczny jest paszport ważny co najmniej 6miesięcy od daty powrotu oraz wiza. Pośredniczymy w uzyskaniu wizy. Usługa dostępna jest w systemie rezerwacyjnym Travella i kosztuje249 zł/os. Konieczne jest wypełnienie i potwierdzenie wniosku wizowego w systemie rezerwacyjnym Travella najpóźniej na 7 dni roboczych przed rozpoczęciem imprezy oraz dostarczenie skanów paszportu i zdjęć opisanych w instrukcji wizowania na adres wizy.indie@R.pl. Uzyskana e-wiza wydawana jest na okres 365 dni i uprawnia do wielokrotnego przekroczenia granicy (jeden pobyt nie może przekroczyć 90 dni). Możliwe jest wizowanie we własnym zakresie, wtedy cena imprezy, będzie pomniejszona o koszty wizowania.

Wiza nepalska. Do wizy nepalskiej (wyrabiana na lotnisku w Katmandu) potrzebne jest 1 kolorowe zdjęcie, cena ok.30 USD/os. Powyższe warunki wizowe obowiązują obywateli Polski. Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt z Działem Wiz Rainbow w celu weryfikacji.

Infolinia 58 300 16 90 dla abonentów spoza TP S.A.
Dokumenty organizatoraWażne informacje
Czy wiesz że?
  • gwarantujemy najniższe ceny
  • nie pobieramy prowizji
  • mamy 15 lat doświadczenia
  • porównujemy oferty 100 biur podróży
  • w 2014 roku wysłaliśmy na wakacje ponad 103 000 osób
  • mamy bazę ponad 45 000 opinii internautów o hotelach i kierunkach

100% bezpieczeństwa

Korzystamy z najlepszych zabezpieczeń płatności.

Nr 1 w Internecie

Największa sprzedaż wycieczek przez Internet od 1999 r.

Jesteśmy członkiem Polskiej Izby Turystyki i akredytowanym agentem IATA.

zamknij Podziel się z nami...
Wyślij
Formularz został wysłany.

Dziękujemy za przesłanie uwag.