kod oferty: EG-216941

Tamil Nadu i Kerala - Coś dla ducha, coś dla ciał ***

Lokalizacja: Indie
Zakwaterowanie: wycieczka objazdowa
Wyjazd od dnia: 14.11.2023
Cena od: 9 147 zł 13 dni/os.
  Rezerwuj  
Zadaj pytanie do oferty zamknij

Tamil Nadu i Kerala - Coś dla ducha, coś dla ciał ***

Wyślij
Anuluj

Prezentacja oferty

  • Rainbow od 9 147 zł/os.

Kalkulacja ceny dla dwóch osób dorosłych

Wylot z: Warszawa - Chopin 14.11.2023   godz. 13:00       Powrót z:  Chennai 26.11.2023   godz. 20:20
Cena za pokój
Pokój dwuosobowy (standardowy) wyżywienie: śniadania i obiadokolacje  
(zakres i warunki)    
Cena za osobę dorosłą Cena całkowita dla dwóch osób dorosłych (wraz z ubezpieczeniem)  
Rezerwacja jest w 100% darmowa i nie zobowiązuje do zakupu wycieczki. Rezerwuj
Masz pytania? Napisz do nas, a nasz Doradca skontaktuje się z Tobą. Zapytaj o ofertę
* Szczegółowej kalkulacji dokona Konsultant po złożeniu rezerwacji.

Rainbow o tej ofercie

Udogodnienia hotelu
  • Oferty egzotyczne

Opis oferty

Położenie

Zakwaterowanie

Hotele *** wg kategorii lokalnej. 13 rozpoczętych dób hotelowych: w Mahaballipuram (3), w Pondicherry (1), Thanjavur (1), Madurai (1), Periar (1), Allepey na łodziach (1), Cherai (2), Ooty (1), Mysore (1), Bangalore (1). Pokoje: możliwa dostawka, klimatyzacja i/ lub wiatrak przysufitowy. Wyżywienie: śniadania, lunch i obiadokolacje (według programu imprezy).

Program

Dzień 1

Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie na 2,5 godz. przed wylotem samolotu. Przelot samolotem rejsowym na trasie Warszawa – Chennai z przesiadką. Wylot z Warszawy, przesiadka w jednym z portów międzynarodowych. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie operatora.

Dzień 2

Przylot do Chennai. Po odprawie wizowo-paszportowej przejazd do Mahabalipuram, zakwaterowanie w hotelu i odpoczynek po podróży. Po śniadaniu udamy się na zwiedzanie Kanchipuram – miasta świątynnego, uznanego za kolebkę południowej architektury sakralnej, jednego z siedmiu świętych miast Indii. Znajduje się tu wykuta w skale urokliwa świątynia Kajlasanatha wzniesiona ku czci Śiwy, oraz świątynia Ekambareswar, która kryje salę o Tysiącu Kolumn. Kanchipuram to również znany ośrodek produkcji jedwabiu. Odwiedzimy manufaktury w których tkane są m.in. sari. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg. (Trasa ok. 140km).

Dzień 3

Po śniadaniu zwiedzanie Mahabalipuram – niewielkiego kurortu położonego nad oceanem. Niegdyś kwitnące miasto portowe, dziś niewielka wioska rybacka, której największą atrakcją są pochodzące z VII w. skalne zabytki w nietypowych rozmiarach i kształtach, zdobione pięknymi reliefami, malowniczo ulokowane u wybrzeży Zatoki Bengalskiej. Wolne popołudnie proponujemy przeznaczyć na spacery po plaży. Powrót na obiadokolację do hotelu. (Trasa ok. 20km).

Dzień 4

Po śniadaniu wyjazd do Pondicherry. Po drodze odwiedzimy miasteczko Auroville, nazywane Miastem Świtu, które w swoim założeniu miało stać się międzynarodowym centrum przyjaźni, dzisiaj jest celem wypraw zwolenników ruchu New Age. Po południu zwiedzanie Pondicherry, dawnej kolonii francuskiej – miasta, w którym nadal czuć atmosferę kolonialnego splendoru. Pondicherry łączy swą historię ze znanym, nieżyjącym już, bengalskim filozofem Śri Aurobindo. W centrum miasta wznosi się założony przez niego ośrodek medytacyjny, do którego przybywają ludzie z całego świata, by przy grobowcu wielkiego uczonego, znaleźć spokój ducha, oddać się jodze i medytacji. Obiadokolacja i nocleg w ok. Pondicherry. (Trasa ok. 110km).

Dzień 5

Po śniadaniu wizyta w świątyni Manakula Vinayagar, poświęconej słoniogłowemu bogu Ganeśi. Następnie wyruszymy w drogę do Thanjavur, położonego w delcie świętej rzeki Kaweri. Po drodze odwiedzimy Chidambaram słynące z jednej z największych świątyń śiwaickich. Ta prywatna świątynia należąca do jednej z kast bramińskich poświęcona jest bogu Śiwie, czczonemu tutaj jako Pan Tańca. Obiadokolacja i nocleg w ok. Thanjavur. (trasa ok. 200km).

Dzień 6

Po śniadaniu zwiedzanie Thanjavur – dawnej stolicy władców imperium Ćolów. Nad okolicą góruje świątynia Brihadeśwara, zbudowana w XI w. Jest to budynek sakralny o piramidalnym kształcie, stojący na rozległym dziedzińcu, otoczony mniejszymi kaplicami. W jego architekturze wyróżnia się monumentalna wieża, a wnętrze zdobi czterometrowy lingam, falliczny symbol boga Śiwy. Przejazd do Madurai, starożytnego centrum naukowego, którego historia sięga V w. p.n.e. Miasto zbudowane jest na planie kwiatu lotosu, legenda mówi, że boski nektar spływający z włosów boga Śiwy dał miastu jego starożytną nazwę – Madhurapuri, czyli „kraina nektaru”. Za największy skarb miasta uważana jest świątynia Śri Meenakshi, będąca miejscem kultu małżonki Śiwy. Obiadokolacja i nocleg w ok. Madurai. (Trasa ok. 190km).

Dzień 7

Po śniadaniu przejazd przez malownicze tereny plantacji kardamonu, kakao, zielonego pieprzu oraz orzechów. Opuszczamy stan Tamil Nadu i wjeżdżamy na teren zielonej Kerali, gdzie zwiedzimy plantację przypraw. Czas wolny na terenie Kardamonowych Wzgórz. Wieczorem dla chętnych pokaz południowo-indyjskiej starożytnej sztuki walki Kalaripayattu (płatny dodatkowo). Obiadokolacja i nocleg w ok. Periar. (Trasa ok. 150km).

Dzień 8

Po śniadaniu przejazd do Allepey, gdzie kilkugodzinny rejs po kanałach i rozlewiskach Kerali. To wspaniała okazja do podziwiania małych wysepek, malowniczych krajobrazów oraz dziewiczej natury. Podczas rejsu serwowany będzie lunch z lokalnymi przysmakami przygotowany przez załogę barki. Rejs jest jedną z największych atrakcji Kerali i najlepszym sposobem, by w atmosferze ciszy i relaksu poznać tradycje i sposób życia lokalnej ludności. Wszystkie barki wyposażone są w pokoje z łazienkami. Obiadokolacja i nocleg na barce. (Trasa ok. 150km).

Dzień 9

Śniadanie na barce. Następnie wyokrętowanie w Allepey i przejazd do Cochin, które jest ważnym portem dla handlujących przyprawami oraz żydowskim miasteczkiem o ponad tysiącletniej historii. Cochin zachował dawny urok miasta, do którego drogą morską przybywali kupcy z dalekiego, zachodniego świata w poszukiwaniu drogocennego pieprzu, pozostawiając w nim swoje tradycje i obyczaje. Po dziś dzień można odnaleźć wpływy portugalskie, holenderskie, judaistyczne i brytyjskie. Zobaczymy m.in.: kościół św. Franciszka, synagogę żydowską oraz Pałac Mattancherry zbudowany przez Portugalczyków. Wieczorem pokaz klasycznego tańca indyjskiego Kathakali. Przejazd do hotelu w ok. Cherai, obiadokolacja. (Trasa ok. 100km).

Dzień 10

Śniadanie. Czas wolny na plażowanie. Możliwość skorzystania z masaży ayurwedyjskich. Powrót na obiadokolację do hotelu.

Dzień 11

Wczesne śniadanie i wykwaterowanie. Transfer w kierunku Coonoor na zabytkową stację wąskotorowej kolei Nilgiri Blue Mountain Railway (1839m n.p.m.) i przejazd malowniczą trasą wśród zielonych wzgórz, plantacji herbaty i gór Nilgiri. Kolej została zbudowana na przełomie XIX i XX w. przez brytyjskich plantatorów, początkowo służyła do transportu liści herbaty, dziś jest jedną z trzech starych górskich widokowych tras kolejowych w Indiach (dwie pozostałe znajdują się w Shimli i Darjeling). Następnie przejazd do hotelu w ok. Ooty. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg (Trasa ok. 260km).

Dzień 12

Śniadanie, wykwaterowanie i spacer do ogrodów herbacianych w okolicach Ooty. Następnie przejazd do Mysore. Na teren Karnataki wjedziemy przez rezerwat przyrody Madumalai i Park Narodowy Bandipur. Po przyjeździe do Mysore wizyta w pałacu królewskim Wodejarów odbudowanym w latach 1911-1912 (poprzedni spłonął w 1897 r. w trakcie ceremonii zaślubin). W pałacu nadal mieszkają potomkowie rodziny królewskiej. Obiadokolacja i nocleg w ok. Mysore. (Trasa ok. 170km).

Dzień 13

Po śniadaniu dalsze zwiedzanie Mysore. Udamy się na wyspę Śrirangapatnam na rzece Kaveri, gdzie swoją stolicę ulokował Sułtan Tipu. Zwiedzimy pałac letni, jeden z nielicznych ocalałych na wyspie obiektów po najeździe wojsk brytyjskich w 1799 r. Następnie udamy się do Śrevanabelagola, które jest jednym z ważniejszych ośrodków dżinizmu na terenie Karnataki. Zobaczymy tu wspaniały posąg Lorda Bahubali zbudowany w X w. To najwyższy monolityczny posąg na świecie, aby do niego dotrzeć trzeba wspiąć się na 150-metrowe wzgórze, skąd rozciąga się wspaniały widok na okolicę. W 2007 r. posąg został uznany przez mieszkańców Indii pierwszym z 7 cudów kraju. Obiadokolacja i nocleg w ok. Bangalore. (Trasa ok. 230km).

Dzień 14

Wczesne wykwaterowanie z hotelu, śniadanie w formie pakietów podróżnych. Przejazd na lotnisko. Wylot z Bangalore i przelot samolotem rejsowym do Warszawy z przesiadką w jednym z portów międzynarodowych. Przylot do Warszawy.

Uwagi do programu

Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

W dniach 24-27.01. część atrakcji w Indiach może być nieczynna ze względu na Święto Republiki. Uwaga: na imprezie INK mała dostępność pokoi typu twin.

świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym Warszawa - Chennai, Bangalore - Warszawa z przesiadką, opłaty lotniskowe, 13 rozpoczętych dób hotelowych w hotelach, przejazdy klimatyzowanym autokarem lub minibusem, śniadania, lunch i obiadokolacje wg programu, opiekę polskiego pilota, program turystyczny j.w., 1 butelka wody/ os./ dzień oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu oraz napiwków dla lokalnych przewodników, bagażowych, kelnerów (ok. 220 USD/os. płatne obowiązkowo pilotowi jako pakiet). Nie obejmuje: wydatków własnych, dodatkowych posiłków, napoi, wizy do Indii, opłat za fotografowanie i filmowanie (ok. 40 USD/os.) oraz wycieczek lokalnych.

Wycieczki lokalne: pokaz sztuki walki (ok. 12 USD/os.).

Uwaga! Powyższe ceny wiz oraz wysokość opłat za pakiet uczestnictwa w programie podane zostały na dzień 28.02.2022 r. i mogą ulec zmianie.

Wycieczki lokalne

Pokaz walk kalaripayattu - pokaz południowo-indyjskiej starożytnej sztuki walki Kalaripayattu, której rodowód sięga III w. p.n.e., różnorodnością i formą technik przypomina chińskie Wushu. Cena ok. 12 USD/os.

Inne

Od dnia 09.11.2016 r. banknoty o wartości nominalnej 500 (stare" 500 rupii) i 1000 rupii przestały być prawnym środkiem płatniczym w Indiach. Wprowadzono do obiegu "nowe" banknoty 500 rupii i 2000 rupii.

Jeśli Klienci zabierają ze sobą dolary amerykańskie należy pamiętać, że w Indiach nie są akceptowane banknoty wydane przed2013 r. i /lub zniszczone, naddarte, itp.

W dniach 24-27.01. część atrakcji w Indiach może być nieczynna ze względu na Święto Republiki.

"

Meta description

Święte Kanchipuram i Mahabalipuran • Thanjavur - dawna stolica imperium • Allepey – rejs po rozlewiskach zielonej Kerali • plażowanie w Cherai • Nilgiri Blue – przejazd historyczną koleją • Coonoor – ogrody herbaciane • Mysore – miasto pałaców • wielokulturowe Cochin • kolonialne Pondicherry

Wizy

Wiza.

Do przekroczenia granicy indyjskiej przez obywateli Polski konieczny jest paszport ważny co najmniej 6miesięcy od daty powrotu oraz wiza. Pośredniczymy w uzyskaniu wizy. Usługa kosztuje 219 zł/os. Konieczne jest wypełnienie i potwierdzenie wniosku wizowego oraz dostarczenie skanów paszportu i zdjęć opisanych w instrukcji wizowania na adres

Wizy - informacje dla sprzedawców

Wiza. Do przekroczenia granicy indyjskiej przez obywateli Polski konieczny jest paszport ważny co najmniej 6miesięcy od daty powrotu oraz wiza. Pośredniczymy w uzyskaniu wizy. Usługa kosztuje 219 zł/os. Konieczne jest wypełnienie i potwierdzenie wniosku wizowego oraz dostarczenie skanów paszportu i zdjęć opisanych w instrukcji wizowania na adres

Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.2/6. Sprawdź opinie: "

Infolinia 58 300 16 90 dla abonentów spoza TP S.A.
Dokumenty organizatoraWażne informacje
Czy wiesz że?
  • gwarantujemy najniższe ceny
  • nie pobieramy prowizji
  • mamy 18 lat doświadczenia
  • porównujemy oferty 100 biur podróży
  • w 2014 roku wysłaliśmy na wakacje ponad 103 000 osób
  • mamy bazę ponad 45 000 opinii internautów o hotelach i kierunkach

100% bezpieczeństwa

Korzystamy z najlepszych zabezpieczeń płatności.

Nr 1 w Internecie

Największa sprzedaż wycieczek przez Internet od 1999 r.

Jesteśmy członkiem Polskiej Izby Turystyki i akredytowanym agentem IATA.

zamknij Podziel się z nami...
Wyślij
Formularz został wysłany.

Dziękujemy za przesłanie uwag.