kod oferty: EG-283670

Iran - Drogą Królewską do świątyń ognia ***

Lokalizacja: Iran
Zakwaterowanie: wycieczka objazdowa
Wyjazd od dnia: 16.04.2021
Cena od: 5 330 zł 10 dni/os.
  Rezerwuj  
Zadaj pytanie do oferty zamknij

Iran - Drogą Królewską do świątyń ognia ***

Wyślij
Anuluj

Prezentacja oferty

  • Rainbow od 5 330 zł/os.
Promocja: NOWOŚĆ: PROMOCJA NA LATO 2021! Oferta z obniżoną zaliczką - tylko 20% i usługą Bezpłatnej Zmiany Rezerwacji w Wersji Komfort do 30 dni przed wyjazdem (możesz zmienić: termin, rodzaj imprezy turystycznej, kierunek lub hotel).

Kalkulacja ceny dla dwóch osób dorosłych

Wylot z: Warszawa - Chopin 16.04.2021       Powrót z:  Tehran 26.04.2021
Cena za pokój
Pokój dwuosobowy (standardowy)    Promocja wyżywienie: śniadania  
(zakres i warunki)    
Cena za osobę dorosłą Cena całkowita dla dwóch osób dorosłych (wraz z ubezpieczeniem)  
Rezerwacja jest w 100% darmowa i nie zobowiązuje do zakupu wycieczki. Rezerwuj
Masz pytania? Napisz do nas, a nasz Doradca skontaktuje się z Tobą. Zapytaj o ofertę
* Szczegółowej kalkulacji dokona Konsultant po złożeniu rezerwacji.

Rainbow o tej ofercie

Udogodnienia hotelu
  • Oferty egzotyczne

Opis oferty

Hotele o standardzie odpowiadającym *** w ocenie organizatora - (razem 10 rozpoczętych dób hotelowych).

Na terenie hotelu restauracja, bar, recepcja.

Pokoje: 2-os, wyposażone są w łazienki z wc (w niektórych hotelach możliwe tradycyjne toalety irańskie), często klimatyzację i TV.

Wyżywienie: Śniadania. Za dopłatą obiadokolacje (we wskazanych dniach, zazwyczaj w restauracjach hotelowych) napoje do kolacji dodatkowo płatne.

Program

Dzień 1

Zbiórka w Warszawie, lotnisko Okęcie, stanowisko odpraw Rainbow. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie operatora. Przelot do Teheranu (możliwe przesiadki). Po przylocie odprawa celno-paszportowa i transfer na nocleg do hotelu w Teheranie lub okolicy (w tym dniu nie ma kolacji w hotelu dotyczy klientów którzy dopłacili do tej opcji). Uwaga: W zależności od rozkładu lotów (przy przesiadce w Doha) możliwość panoramicznego zwiedzania Dohy - stolicy Kataru (koszt ok. 45 USD/os zwiedzanie obiektów z zewnątrz).

Dzień 2

Po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu udamy się na zwiedzanie Teheranu - jednego z największych miast świata położonego u stóp gór Elburs. W kompleksie pałacowym Golestan zwiedzimy pełen przepychu Pałac Główny oraz finezyjnie zdobiony Pałac Wież Wiatrów. W Muzeum Narodowym zapoznamy się z historią starożytną Iranu od czasów cywilizacji mezopotamskiej przez epokę znanej z wojen greckich dynastii Achemenidów, aż po ostatnie wieki przed najazdem arabskim. W zaskakującym urodą parku Wody i Ognia, jednym z kultowych miejsc Teheranu będzie okazja spojrzeć z ogromnego, wielopoziomowego Mostu Natury na bogate, północne dzielnice miasta rozciągające się u podnóża gór. Przejedziemy następnie do Muzeum Dywanów, gdzie obejrzymy jedną z najbogatszych na świecie kolekcji dzieł irańskich tkaczy. Dzień zakończymy fotografując symbol Teheranu - Wieżę Wolności, skąd udamy się na lotnisko Mehrabad i polecimy do Ahwazu. W tym dniu nie ma obiadokolacji w hotelu (dotyczy osób, które wykupiły obiadokolacje). Nocleg w Ahwazie lub okolicy. (Trasa około 40km i przelot wewnętrzny).

Dzień 3

Po śniadaniu wybierzemy się do Suzy - liczącej ok. 6000 lat stolicy starożytnego Elamu, później jednej ze stolic Imperium Perskiego. Suza wraz z innymi ośrodkami Mezopotamii, dzięki wynalezieniu pisma i skodyfikowaniu zasad handlu, uważana jest za kolebkę współczesnej cywilizacji. Zobaczymy pozostałości miasta, dominujący nad nim potężny zamek oraz mauzoleum biblijnego proroka Daniela. Następnie przejedziemy do majestatycznego zigguratu Czoga Zanbil (UNESCO), jedynego tak doskonale zachowanego tego typu obiektu w świecie. Olbrzymia budowla przypominająca kształtem piramidę, była elamicką świątynią zbudowaną w XIII w. przed Chrystusem. Kolejnym punktem programu będzie Szusztar - geniusz starożytnej inżynierii hydrologicznej (UNESCO). Obejrzymy unikatowy na skalę światową system wodospadów, zapór, młynów i kanałów sprzed prawie 2000 lat. Powrót do hotelu w Ahwazie lub okolicy obiadokolacja (opcjonalnie) i nocleg. (Trasa ok. 300km).

Dzień 4

Po śniadaniu i wykwaterowaniu, wczesnym rankiem wyruszymy śladem Perskiej Drogi Królewskiej - starożytnego szlaku łączącego Mezopotamię z Persją. Mijając przepiękne krajobrazy pokonamy różnicę wysokości ponad 1500m. Po drodze zobaczymy pozostałości potężnego miasta Biszapur, zbudowanego przez sasanidzkiego króla Szapura I, pogromcę trzech cesarzy rzymskich. W Biszapurze znajdują się pozostałości zabudowań miejskich, świątyni Anahity i pałaców. Wszystko w pięknej scenerii gór Zagros. Dojazd do Szirazu, zakwaterowanie w hotelu w okolicy Szirazu obiadokolacja (opcjonalnie) i nocleg. (Trasa ok. 580km).

Dzień 5

Po śniadaniu udamy się na zwiedzanie Szirazu, znanego jako miasto poetów i ogrodów, położonego w otoczeniu gór Zagros. Odwiedzimy Narandżestan - położoną w klasycznym perskim ogrodzie rezydencję szlachecką, zwiedzimy także meczet Nasir ol-Molk, słynący z doskonałego połączenia pięknej architektury i gry światła. Odwiedzimy też oszałamiające tysiącami luster mauzoleum Ali ebne Hamze. Po zwiedzeniu typowego dla okresu dynastii Zand meczetu Wakil pospacerujemy i zrobimy zakupy na przylegającym do niego prawdziwym orientalnym bazarze (czas wolny). Następnie przejdziemy obok mieszkalnej twierdzy Karim Chana i udamy się do jednego z ulubionych przez mieszkańców Szirazu miejsc wypoczynku - wytwornego ogrodu Eram, wpisanego razem z innymi ośmioma ogrodami w kraju na listę UNESCO. Dzień zakończymy przy mauzoleum Hafeza, którego poezja do dziś wzrusza wszystkich Irańczyków. Powrót do hotelu w okolicy Szirazu na nocleg obiadokolacja (opcjonalnie). (Trasa ok. 30km).

Dzień 6

Po śniadaniu i wykwaterowaniu, wyruszymy do Persepolis - ceremonialnego serca imperium, zbudowanego przez Dariusza Wielkiego i jego potomków, uważanego swego czasu za najbogatsze miasto pod słońcem". Obejrzymy m.in. pozostałości uderzających przepychem sal audiencyjnych i pałaców prywatnych, płaskorzeźby orszaku 23 narodów świata i "gwardii nieśmiertelnych", podejdziemy także pod grobowiec Artakserksesa III, skąd roztacza się wspaniały widok na ruiny. Kolejnym przystankiem będzie Naksz-e Rostam, niezwykły kompleks grobowców władców starożytnego Iranu (m.in. Dariusz, Kserkses) wykutych w pionowej skale oraz zadziwiających kunsztem płaskorzeźb, przedstawiających triumfy królów sasanidzkich. Następnie wyruszymy w drogę przez góry Zagros aż do miasteczka Abarkuh, w którym zobaczymy jedno z najstarszych drzew świata, liczący sobie przeszło 4500 lat cyprys. Dojazd do hotelu w Jazdzie lub okolicy, obiadokolacja (opcjonalnie) i nocleg. (Trasa ok. 450km).

Dzień 7

Dzień zaczniemy od wizyty w Atiszkade- czynnej świątyni ognia, której płomień podtrzymywany jest od 1500 lat. Poznamy zasady i symbolikę jednej z najstarszych monoteistycznych religii świata - zoroastryzmu. Zobaczymy także ulokowane na obrzeżach miasta Dachme, tajemnicze wieże milczenia. Będziemy mieli okazję przespacerować się pośród urokliwych uliczek starego miasta, mijając m.in. Więzienie Aleksandra, czy Mauzoleum Dwunastu Imamów. Idąc labiryntem zadaszonych uliczek dojdziemy do Meczetu Piątkowego o imponująco strzelistych minaretach. Podjedziemy także pod jedną z bardziej rozpoznawalnych wizytówek miasta - kompleks Amir Czachmag (czas wolny na zakupy słynnych jazdańskich słodyczy), zobaczymy też olbrzymi zbiornik na wodę (ab anbar) o sześciu wieżach wiatru. Odbędziemy spacer po eleganckich ogrodach Doulat Abad, wzorowo oddających założenia ogrodu perskiego (UNESCO). Powrót do hotelu w Jaździe lub okolicy. W tym dniu nie ma opcjonalnej kolacji w hotelu (Trasa ok. 30km). Wieczorem dla chętnych (dodatkowo płatny) przejazd do położonego na pustkowiu karawanseraju Zejn ol-Din, gdzie zjemy tradycyjną kolację oraz weźmiemy udział w lekcji astronomii pod gwiaździstym pustynnym niebem (koszt ok. 30 EUR/os. cena i realizacja zależna od ilości chętnych).

Dzień 8

Po śniadaniu i wykwaterowaniu wyruszymy w głąb Wielkiej Pustyni Słonej do miejscowości Charanak, założonej jako przystanek dla karawan na szlaku chorasańskim. Zbudowana z suszonej gliny osada-forteca mieści m.in. Meczet Piątkowy z chwiejącym się minaretem oraz ciekawe architektonicznie pozostałości domostw. Następnie mijając dzikie, odludne góry dojedziemy do Czak-Czaku, najważniejszej w świecie świątyni zoroastryjskiej, położonej wysoko ponad doliną. Kolejno odwiedzimy Mejbod, w którym zobaczymy Czaparchane - dawną stację pocztową, karawanseraj z przylegającą do niego potężną cysterną na wodę, jak również starożytną "lodownię" - miejsce do wytwarzania i przechowywania lodu. Przed wyjazdem do Isfahanu, zobaczymy jeszcze wieżę gołębią oraz jeden z ciekawszych tego typu obiektów w Iranie - twierdzę Narin. Zakwaterowanie w hotelu w Isfahanie lub okolicy obiadokolacja (opcjonalnie) i nocleg. (Trasa ok. 450km).

Dzień 9

Po śniadaniu udamy się na zwiedzanie Isfahanu, które rozpoczniemy od placu Imama (jednego z największych na świecie), zwanego do niedawna Naksz-e Dżahan, czyli "Obraz Świata", co ma odzwierciedlać rangę i piękno zgromadzonych przy nim zabytków. Zobaczymy dominującą nad okolicą bryłę meczetu Imama, zwiedzimy uchodzący za najpiękniejszy w Iranie meczet Lotfollah, słynący z subtelnych dekoracji i gry światła oraz pałac Ali Kapu - reprezentacyjną część kompleksu królewskiego. Spojrzymy na "Obraz Świata" z pałacowego tarasu oraz wstąpimy do słynącej z niezwykłego wystroju Sali Muzycznej. Odwiedzimy także otoczony wspaniałym ogrodem, służący rozrywkom i wytwornym przyjęciom, pałacyk Czehel Sotun, a po czasie wolnym przespacerujemy się jednym z isfahańskich mostów, podglądając styl życia mieszkańców miasta. Przejedziemy następnie do dzielnicy Nowa Dżolfa, w której zobaczymy bogato zdobioną ormiańską katedrę Wank - dowód tolerancji religijnej Islamskiej Republiki Iranu. Nocleg w Isfahanie lub okolicy obiadokolacja (opcjonalnie). (Trasa ok. 50km).

Dzień 10

Po śniadaniu dalsze zwiedzanie Isfahanu, m.in.: łaźnie Ali Gholi Agha, gdzie dowiemy się o znaczeniu takich miejsc w kulturze Iranu, minaret Ali - jeden z najwyższych w Isfahanie, Meczet Piątkowy - prawdziwy "podręcznik" historii architektury islamu, w którym znajdziemy między innymi niezwykle finezyjne przykłady sztuki z czasu panowania Mongołów. Po południu czas wolny na zakupy i spacery. Wieczorem wizyta w zurchane, gdzie zobaczymy pokaz tradycyjnych, sięgających korzeniami starożytności ćwiczeń wykonywanych przez irańskich atletów. Powrót do hotelu, obiadokolacja (opcjonalnie) i nocleg. (Trasa ok. 30km).

Dzień 11

Bardzo wcześnie rano wykwaterowanie z hotelu (w tym dniu nie ma śniadania w hotelu) i transfer na lotnisko w Isfahanie. Wylot do Polski. Przylot do Warszawy na lotnisko Okęcie.

Uwagi do programu

• Rozkład lotów może ulec zmianie. Prosimy o potwierdzenie godzin przed wylotem na stronie operatora.

• Program jest ramowy. Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

• Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.

• Klienci posiadający stemple izraelskie w paszportach nie mogą uczestniczyć w wycieczce.

• Paszport powinien być ważny min. 6miesięcy od daty zakończenia wycieczki.

• Najlepiej wymienialną walutą na miejscu jest dolar amerykański (USD). - Nie ma możliwości pobierania pieniędzy/gotówki z irańskich bankomatów.

• Nie ma możliwości dokonywania jakichkolwiek płatności monetami EUR, akceptowane są wyłącznie banknoty podobnie nie są przyjmowane USD starego typu, tj. z małymi podobiznami prezydentów.

• W Iranie kobiety muszą mieć włosy osłonięte chustkami oraz nosić spodnie lub spódnice a także tuniki zasłaniające: dekolt, ręce do nadgarstków i nogi do kolan. Mężczyźni muszą mieć zasłonięte ramiona i nosić długie spodnie (szorty, bermudy, rybaczki - niedozwolone). Powyższe zasady dotyczą również turystów.

• Iran jest państwem bezwzględnie przestrzegającym zasad religii muzułmańskiej, toteż nie ma możliwości wwożenia na jego teren żadnego alkoholu.

• Iran z punktu widzenia turysty jest krajem całkowicie bezpiecznym. Rozpowszechnione stereotypy wynikają wyłącznie z relacji politycznych pomiędzy Iranem, a innymi krajami. W rzeczywistości Irańczycy słyną z gościnności i życzliwego stosunku do turystów.

• Ze względu na specyfikę krajów wyznaniowych, szczególnie w okresach świątecznych (lokalne święta narodowe i religijne) organizacja objazdów i pobytów może ulec zmianie (np. kolejność zwiedzania, godziny otwarcia obiektów muzealnych i świątyń, godziny serwowanych posiłków i ich zawartość).

• Zamieszczone w ofercie opisy wycieczek fakultatywnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane. Pełny wykaz dostępnych atrakcji fakultatywnych wraz z ich aktualnymi cenami jest dostępny u naszych rezydentów i pilotów.

• Ze względu na prawo Islamskiej Republiki Iranu, kobiety nie mogą zajmować pierwszego rzędu w autobusie poruszającym się po terytorium kraju. Dotyczy to również osób, które zakupiły opcję "dopłata do pierwszych miejsc w autokarze". Możliwość zajmowania miejsc w autobusie od rzędu drugiego.

"

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem, opłaty lotniskowe, transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, zakwaterowanie w hotelach wg programu (10 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie: śniadania, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Warszawie, opiekę polskojęzycznego pilota lub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta podczas objazdu, program turystyczny j.w. oraz pakiet ubezpieczeniowy TU Europa(NNW, KL, Assistancei bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: opłaty za pakiet z tytułu realizacji programu zwiedzania (m. in.biletów wstępu, opłat rezerwacyjnych, obsługi lokalnych przewodników, napiwków dla obsługi oraz Tour Guide System) wkwocieok. 290 EUR/os. (płatne na miejscu, opłata nie zawiera kosztu wycieczek fakultatywnych podanych w programie)napojów do obiadokolacji i innych wydatków osobistych.

Możliwość opcjonalnej dopłaty do obiadokolacji (7) w systemie rezerwacyjnym (napoje dodatkowo płatne).

META Description

Mezopotamia - zabytki z początków cywilizacji • Jazd - świątynie ognia i wieże wiatru • Teheran - pałace szachów w alpejskiej scenerii • Suza - potężny zamek oraz mauzoleum proroka Daniela • Sziraz - miasto poetów i ogrodów • Persepolis - religijne centrum dawnej Persji • Isfahan - połowa świata

Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.7/6. Sprawdź opinie: "

Wizy

Paszport powinien być ważny min. 6miesięcy od daty zakończenia wycieczki.

Informacje dotyczące wizy dostępne w systemie rezerwacyjnym R.pl. Oferujemy możliwość wizowania za pośrednictwem Rainbow. O szczegóły zapytaj swojego opiekuna wycieczki lub agenta, u którego dokonywałeś rezerwacji.

Obowiązkowa opłata za wizę wg cennika.

Jednocześnie Rainbow zastrzega, że nie gwarantuje udzielenia wizy irańskiej przez miejscowe MSZ.

Klienci posiadający stempel izraelski w paszporcie nie mogą uczestniczyć w wycieczce.

Wizy - informacje dla sprzedawców

Na 30 dni kalendarzowych przed rozpoczęciem imprezy przesyłamy na adres wizy@r.pl następujące dokumenty:

1. Wyraźny, kolorowy skan paszportu klienta.

2. Wyraźny, kolorowy skan zdjęcia paszportowego klienta (bez okularów, zgodny z wytycznymi zdjęć paszportowych).

3. Wypełniony elektronicznie w języku angielskim kwestionariusz osobowy w wordzie.

Najpóźniej na 15 dni kalendarzowych przed rozpoczęciem imprezy przesyłamy paszporty klientów w wersji fizycznej do biura na adres Działu Wiz (Al. Jana Pawła II 52/54, 00-152 Warszawa).

Obowiązkowa opłata za wizę wg cennika.

Jednocześnie Rainbow zastrzega, że nie gwarantuje udzielenia wizy irańskiej przez miejscowe MSZ.

Klienci posiadający stempel izraelski w paszporcie nie mogą wziąć udziału w imprezie.

Infolinia 58 300 16 90 dla abonentów spoza TP S.A.
Dokumenty organizatoraWażne informacje
Czy wiesz że?
  • gwarantujemy najniższe ceny
  • nie pobieramy prowizji
  • mamy 15 lat doświadczenia
  • porównujemy oferty 100 biur podróży
  • w 2014 roku wysłaliśmy na wakacje ponad 103 000 osób
  • mamy bazę ponad 45 000 opinii internautów o hotelach i kierunkach

100% bezpieczeństwa

Korzystamy z najlepszych zabezpieczeń płatności.

Nr 1 w Internecie

Największa sprzedaż wycieczek przez Internet od 1999 r.

Jesteśmy członkiem Polskiej Izby Turystyki i akredytowanym agentem IATA.

zamknij Podziel się z nami...
Wyślij
Formularz został wysłany.

Dziękujemy za przesłanie uwag.