kod oferty: EG-245961

Iran - Perski Szach ***

 
Lokalizacja: Iran
Zakwaterowanie: wycieczka objazdowa
Wyjazd od dnia: 17.04.2021
Cena od: 4 862 zł 7 dni/os.
  Rezerwuj  
Zadaj pytanie do oferty zamknij

Iran - Perski Szach ***

Wyślij
Anuluj

Prezentacja oferty

 • Rainbow od 4 862 zł/os.
Promocja: NOWOŚĆ: PROMOCJA NA LATO 2021! Oferta z obniżoną zaliczką - tylko 20% i usługą Bezpłatnej Zmiany Rezerwacji w Wersji Komfort do 30 dni przed wyjazdem (możesz zmienić: termin, rodzaj imprezy turystycznej, kierunek lub hotel).

Kalkulacja ceny dla dwóch osób dorosłych

Wylot z: Warszawa - Chopin 17.04.2021       Powrót z:  Shiraz 24.04.2021
Cena za pokój
Pokój dwuosobowy (standardowy)    Promocja wyżywienie: śniadania  
(zakres i warunki)    
Cena za osobę dorosłą Cena całkowita dla dwóch osób dorosłych (wraz z ubezpieczeniem)  
Rezerwacja jest w 100% darmowa i nie zobowiązuje do zakupu wycieczki. Rezerwuj
Masz pytania? Napisz do nas, a nasz Doradca skontaktuje się z Tobą. Zapytaj o ofertę
* Szczegółowej kalkulacji dokona Konsultant po złożeniu rezerwacji.

Rainbow o tej ofercie

Zalety wg klientów

 • Słynne Persepolis - kompleks pałacowo-świątynny, którego przepych i bogactwo były znane całemu starożytnemu światu.
 • Wizyta w Muzeum Dywanów połączona z lekcją czytania z perskich kobierców.
 • Zwiedzie pałacu Saadabad - rezydencji ostatniego szacha Iranu.
Udogodnienia hotelu
 • Oferty egzotyczne

Opis oferty

Hotele o standardzie odpowiadającym *** w ocenie organizatora - (razem7 rozpoczętych dób hotelowych).

Pokoje: 2 - osobowe, wyposażone są w łazienki z wc (w niektórych hotelach możliwe tradycyjne toalety irańskie), klimatyzację, często TV.

Wyżywienie: Śniadania. Za dopłatą obiadokolacje (we wskazanych dniach, zazwyczaj w restauracjach hotelowych) napoje do kolacji dodatkowo płatne.

Program

Dzień 1

Zbiórka w Warszawie, lotnisko Okęcie, stanowisko odpraw Rainbow. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie operatora. Przelot do Iranu (możliwe przesiadki). Po przylocie odprawa celno-paszportowa i transfer do hotelu w Szirazie (lub okolicy). Zakwaterowanie i nocleg. W tym dniu nie ma fakultatywnej obiadokolacji w hotelu.

Dzień 2

Po śniadaniu wyruszymy do Persepolis - ceremonialnego serca imperium, zbudowanego przez Dariusza Wielkiego i jego potomków, uważanego swego czasu za najbogatsze miasto pod słońcem". Obejrzymy m.in. pozostałości porażających przepychem sal audiencyjnych, zaskakujące detalami płaskorzeźby orszaku 23 narodów świata i armii "nieśmiertelnych", podejdziemy także pod grobowiec Artakserksesa III, skąd roztacza się wspaniały widok na ruiny. Kolejnym przystankiem będzie Naksz-e Rostam, niezwykły kompleks grobowców władców starożytnego Iranu (m.in. Dariusza, Kserksesa) wykutych w pionowej skale. Po powrocie do miasta odwiedzimy jeszcze położone w urokliwym ogrodzie mauzoleum ukochanego przez wszystkich Irańczyków wielkiego poety Hafeza z Szirazu. Powrót do hotelu obiadokolacja (opcjonalnie) i nocleg. (Trasa ok. 130km).

Dzień 3

Po śniadaniu i wykwaterowaniu dalsze zwiedzanie Szirazu, który w Iranie kojarzony jest z poezją i ogrodami. Zaczniemy od znanego z zacisznej atmosfery i lustrzanych dekoracji mauzoleum Ali Ebn-e Hamze, następnie mijając górującą ponad centrum twierdzę Arg-e Karim Chan dojedziemy do meczetu Nasr ol-Molk - przykładu doskonałego połączenia pięknej architektury i gry światła. Zobaczymy też położoną tuż obok w przytulnym ogrodzie rezydencję Narandżestan oraz przejdziemy na znany z wyrobów rękodzielniczych i słodyczy bazar. Po czasie wolnym wyjazd z Szirazu śladem dawnej Perskiej Drogi Królewskiej przez spektakularne przełęcze gór Zagros do Biszapuru. Obejrzymy pozostałości potężnego niegdyś miasta, w tym wspaniałej świątyni Anahity i płaskorzeźb. Dojazd do Jasudżu, miasta znanego z położenia w okolicy przełęczy Perskie Wrota - miejsca bitwy rozstrzygającej o wygranej wojsk Aleksandra Macedońskiego i podboju przez niego Persji. Zakwaterowanie w hotelu w Jasudżu, obiadokolacja (opcjonalnie) i nocleg. (Trasa ok. 280km).

Dzień 4

Po śniadaniu i wykwaterowaniu wyruszymy w dalszą drogę przez góry Zagros. Przejedziemy przez okolice porośnięte bujnymi dębami, pistacjami, czy klonami, w tle natomiast będzie widoczna góra Dena (4409m n.p.m.), uchodząca za jeden z najbardziej niedostępnych szczytów Iranu. Po kilku godzinach jazdy dotrzemy do pięknych wodospadów Semirom, jednego z chętniej odwiedzanych tego typu miejsc w kraju. Po chwili relaksu na łonie przyrody ruszymy w dalszą podróż do Isfahanu, najważniejszego w kraju skupiska zabytków i miasta będącego magnesem dla nieprzeliczonych rzeszy podróżnych. Wielkość miasta najlepiej widać właśnie od południowego wjazdu, z góry Sofeh. W mieście zobaczymy bogato zdobioną ormiańską katedrę Wank - dowód tolerancji religijnej Islamskiej Republiki Iranu oraz przykładnie utrzymany park nad rzeką Zajande, gdzie będzie okazja do spaceru jednym z isfahańskich mostów. Dojazd do hotelu w Isfahanie, obiadokolacja (opcjonalnie) i nocleg. (Trasa ok. 350km).

Dzień 5

Po śniadaniu zwiedzanie Isfahanu rozpoczniemy od Meczetu Piątkowego, który dzięki mieszance stylów budowy mógłby uchodzić za encyklopedię architektury muzułmańskiej. Dotrzemy do słynnego placu Imama (jednego z największych na świecie), zwanego do niedawna Naksz-e Dżahan, czyli "Obraz Świata", co ma odzwierciedlać rangę i piękno zgromadzonych przy nim zabytków. Zobaczymy dominującą nad okolicą bryłę meczetu Imama i zwiedzimy uchodzący za najpiękniejszy w Iranie meczet Lotfollah, słynący z subtelnych dekoracji i gry światła. Odwiedzimy także otoczony wspaniałym ogrodem, służący rozrywkom i wytwornym przyjęciom pawilon Czehel Sotun. Czas wolny na spacery i zakup pamiątek. Za dodatkową opłatą po południu możliwość kontynuacji zwiedzania miasta w zupełnie nietypowy sposób: propozycja obejmuje np. tradycyjny obiad irański, zwiedzanie miejsc spoza programu, degustację rozmaitych herbat w typowej perskiej herbaciarni itd. Cena i realizacja zależna od ilości chętnych. Powrót do hotelu, obiadokolacja (opcjonalnie) i nocleg. (Trasa ok. 50km).

Dzień 6

Po śniadaniu i wykwaterowaniu wyjedziemy autostradą w kierunku stolicy Iranu. Po drodze odwiedzimy wieś Abjane znaną w Iranie z labiryntu uliczek i charakterystycznej czerwonej barwy budynków. Można tu zobaczyć tradycyjne stroje kobiet - długie białe szale i kolorowe wzorzyste spódnice. Dalej przejedziemy przez region słynący z pól różanych do Kaszanu, miasta-oazy na szlaku łączącym Teheran z Kermanem. Zobaczymy najciekawsze zabytki: domy zamożnych rodzin kupieckich, z których zwiedzimy najlepiej reprezentującą założenie perskiego pałacu miejskiego - rezydencję Tabatabaich. Zwiedzimy także położone tuż obok, fantastycznie zachowane łaźnie Sułtana Amira Ahmada. Przyjazd do hotelu w Teheranie lub okolicy, nocleg. Obiadokolacja (opcjonalnie). (Trasa ok. 500km).

Dzień 7

Po śniadaniu zwiedzanie stolicy Iranu, leżącej na zboczach masywu górskiego Elburs. Teheran z kilkunastoma milionami mieszkańców jest największym miastem Bliskiego Wschodu i najbardziej kosmopolitycznym miastem kraju. Rozpoczniemy od polskiego akcentu - wizyty na Cmentarzu Katolickim, którego dużą część stanowią miejsca pochówku Polaków przybyłych do Iranu wraz z wojskami gen. Andersa. Zwiedzimy główną atrakcję stolicy - kompleks pałacowy Golestan, wpisany na listę UNESCO, w którym poznamy przepych, jakim otaczała się rodzina szacha. Następnie w Muzeum Dywanów zobaczymy jedną z najbogatszych na świecie kolekcji dzieł irańskich tkaczy. Zatrzymamy się przy Wieży Wolności - jednej z najbardziej charakterystycznych ikon miasta, zobaczymy także wszechobecne murale prezentujące punkt widzenia Islamskiej Republiki Iranu na rozmaite kwestie społeczno-polityczne. Wjedziemy na platformę widokową na wieży Milad, skąd doskonale widać, jak rozległym miastem jest Teheran. Powrót do hotelu na nocleg obiadokolacja (opcjonalnie). (Trasa ok. 100km).

Dzień 8

Po wczesnym wykwaterowaniu z hotelu przejazd na lotnisko w Teheranie. Odprawa celno-paszportowa, wylot do Polski. Uwaga! W tym dniu nie ma śniadania.

Uwagi do programu

· Program jest ramowy. Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.

· Najlepiej wymienialną walutą na miejscu jest dolar amerykański (USD). W Iranie nie ma możliwości dokonywania jakichkolwiek płatności monetami EUR - akceptowane są wyłącznie banknoty podobnie nie można płacić USD starego typu, tj. z małymi podobiznami prezydentów.

· Nie ma możliwości pobierania gotówki z irańskich bankomatów. Iran jest państwem bezwzględnie przestrzegającym zasad religii muzułmańskiej, toteż nie ma możliwości wwożenia na jego teren żadnego alkoholu.

· W Iranie kobiety muszą mieć włosy osłonięte chustkami oraz nosić spodnie lub spódnice a także tuniki zasłaniające: dekolt, ręce do nadgarstków i nogi do kolan. Mężczyźni muszą mieć zasłonięte ramiona i nosić długie spodnie (szorty, bermudy, rybaczki - niedozwolone). Powyższe zasady dotyczą również turystów.

· Ze względu na specyfikę kraju wyznaniowego, szczególnie w okresach świątecznych (lokalne święta narodowe i religijne, np. Ramadan 12.04-11.05.2021) organizacja objazdów i pobytów może ulec zmianie (np. kolejność zwiedzania, godziny otwarcia obiektów muzealnych i świątyń, godziny serwowanych posiłków i ich zawartość).

· Iran z punktu widzenia turysty jest krajem całkowicie bezpiecznym. Rozpowszechnione stereotypy wynikają wyłącznie z relacji politycznych pomiędzy Iranem a innymi krajami. W rzeczywistości Irańczycy słyną z gościnności i życzliwego stosunku do turystów.

· Klienci posiadający stemple izraelskie w paszportach nie mogą uczestniczyć w wycieczce.

• Paszport powinien być ważny min. 6miesięcy od daty zakończenia wycieczki.

• Ze względu na prawo Islamskiej Republiki Iranu, kobiety nie mogą zajmować pierwszego rzędu w autobusie poruszającym się po terytorium kraju. Dotyczy to również osób, które zakupiły opcję "dopłata do pierwszych miejsc w autokarze". Możliwość zajmowania miejsc w autobusie od rzędu drugiego.

"

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem, opłaty lotniskowe, transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, zakwaterowanie w hotelach wg programu (7 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie: śniadania, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Warszawie, opiekę polskojęzycznego pilota lub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta podczas objazdu, program turystyczny j.w. oraz pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: opłaty za pakiet z tytułu realizacji programu zwiedzania (m. in.biletów wstępu, opłat rezerwacyjnych, obsługi lokalnych przewodników, napiwków dla obsługi oraz Tour Guide System) wkwocieok. 190 EUR/os. (płatne na miejscu, opłata nie zawiera kosztu wycieczek fakultatywnych podanych w programie)napojów do obiadokolacji i innych wydatków osobistych.

Możliwość opcjonalnej dopłaty do obiadokolacji (6) w systemie rezerwacyjnym (napoje płatne dodatkowo).

META Description

Persepolis - najbogatsze miasto pod słońcem • Naqsz-e-Rostam - starożytne grobowce • Sziraz - miasto poetów i ogrodów • Biszapur - olśniewające ruiny pośród gór Zagros • góra Dena i wodospad Semirom • Isfahan - połowa świata • Kaszan - rezydencje kupców • Teheran - pałace szachów w alpejskiej scenerii

Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.4/6. Sprawdź opinie: "

Wizy

Paszport powinien być ważny min. 6miesięcy od daty zakończenia wycieczki.

Informacje dotyczące wizy dostępne w systemie rezerwacyjnym R.pl. Oferujemy możliwość wizowania za pośrednictwem Rainbow. O szczegóły zapytaj swojego opiekuna wycieczki lub agenta, u którego dokonywałeś rezerwacji.

Obowiązkowa opłata za wizę wg cennika.

Jednocześnie Rainbow zastrzega, że nie gwarantuje udzielenia wizy irańskiej przez miejscowe MSZ.

Klienci posiadający stempel izraelski w paszporcie nie mogą uczestniczyć w wycieczce.

Wizy - informacje dla sprzedawców

Wiza irańska

Na 30 dni kalendarzowych przed rozpoczęciem imprezy przesyłamy na adres wizy@r.pl następujące dokumenty:

1. Wyraźny, kolorowy skan paszportu klienta.

2. Wyraźny, kolorowy skan zdjęcia paszportowego klienta (bez okularów, zgodny z wytycznymi zdjęć paszportowych).

3. Wypełniony elektronicznie w języku angielskim kwestionariusz osobowy w wordzie.

Najpóźniej na 15 dni kalendarzowych przed rozpoczęciem imprezy przesyłamy paszporty klientów w wersji fizycznej do biura na adres Działu Wiz (Al. Jana Pawła II 52/54, 00-152 Warszawa).

Obowiązkowa opłata za wizę wg cennika.

Jednocześnie Rainbow zastrzega, że nie gwarantuje udzielenia wizy irańskiej przez miejscowe MSZ.

Klienci posiadający stempel izraelski w paszporcie nie mogą wziąć udziału w imprezie.

Infolinia 58 300 16 90 dla abonentów spoza TP S.A.
Dokumenty organizatoraWażne informacje
Czy wiesz że?
 • gwarantujemy najniższe ceny
 • nie pobieramy prowizji
 • mamy 15 lat doświadczenia
 • porównujemy oferty 100 biur podróży
 • w 2014 roku wysłaliśmy na wakacje ponad 103 000 osób
 • mamy bazę ponad 45 000 opinii internautów o hotelach i kierunkach

100% bezpieczeństwa

Korzystamy z najlepszych zabezpieczeń płatności.

Nr 1 w Internecie

Największa sprzedaż wycieczek przez Internet od 1999 r.

Jesteśmy członkiem Polskiej Izby Turystyki i akredytowanym agentem IATA.

zamknij Podziel się z nami...
Wyślij
Formularz został wysłany.

Dziękujemy za przesłanie uwag.