kod oferty: EG-560801

Islandia - Grenlandia ***

Lokalizacja: Islandia
Zakwaterowanie: wycieczka objazdowa
Wyjazd od dnia: 14.06.2021
Cena od: 9 429 zł 7 dni/os.
  Rezerwuj  
Zadaj pytanie do oferty zamknij

Islandia - Grenlandia ***

Wyślij
Anuluj

Prezentacja oferty

  • Prestige Tours od 9 429 zł/os.

Kalkulacja ceny dla dwóch osób dorosłych

Wylot z: Warszawa - Chopin 14.06.2021       Powrót z:  Reykjavík 21.06.2021
Cena za pokój
Pokój dwuosobowy (dbl (opcja 8 dni)) wyżywienie: według programu  
(zakres i warunki)    
Cena za osobę dorosłą Cena całkowita dla dwóch osób dorosłych (wraz z ubezpieczeniem)  
Rezerwacja jest w 100% darmowa i nie zobowiązuje do zakupu wycieczki. Rezerwuj
Masz pytania? Napisz do nas, a nasz Doradca skontaktuje się z Tobą. Zapytaj o ofertę
* Szczegółowej kalkulacji dokona Konsultant po złożeniu rezerwacji.

Prestige Tours o tej ofercie

Udogodnienia hotelu
  • Bez paszportu

***/ ****

Islandia/Reykjavik

Tytuł wycieczki

ISLANDIA GRENLANDIA 8 DNI LUB 12 DNI

Główne atrakcje

• Objazd dookoła Islandii

• Najpiękniejsze wodospady Islandii

• Najpiękniejsze parki narodowe

• Rejs po lodowej lagunie

• Zjawiska wulkaniczne okolicy jeziora Myvatn

• Gejzery i gorące źródła

• Poszukiwanie wielorybów

• Dzikie wybrzeża i rybackie miejscowości

• Wschodnia Grenlandia - prawdziwa Arktyka z osadami Eskimosów

• Przeloty helikopterami nad Grenlandią

O wycieczce

Wycieczka przeznaczona dla miłośników chłodu, surowej przyrody i pięknych krajobrazów. Islandia to kraj, gdzie kapryśna pogoda jest na porządku dziennym, tutaj trzeba zachować pogodę ducha i realizować program, nawet gdy pada deszcz. Wyspa jest naprawdę warta odwiedzenia. Niezwykłe zjawiska przyrodnicze, cudne krajobrazy, potężne wodospady - to wszystko ujrzymy na własne oczy. W planie mamy odwiedziny wszystkich najpiękniejszych miejsc wyspy. Podczas zwiedzania zwykle dużo spacerujemy, nie są to jednak trudne trasy i każdy z pewnością doskonale sobie poradzi. Grenlandia to już prawdziwa i niezwykle piękna Arktyka, miejsce zaskakujące i egzotyczne. Na Grenlandii spędzamy trzy dni, jednodniowa lotnicza wycieczka proponowana przez niektóre biura, nie ma większego sensu. Grenlandia niestety należy nie tylko do najpiękniejszych, ale i najdroższych miejsc świata. Surowe piękno Islandii i Grenlandii przynosi nam wyjątkowe wrażenia natury estetycznej i spokój ducha.

Program wycieczki

Dzień 1

Wylot

Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie i spotkanie z polskim pilotem. Szczegółowa informacja o zbiórce i godzinie odlotu jest podana w Informatorze Przedwyjazdowym, który otrzymuje każdy uczestnik wycieczki. Wylot do stolicy Islandii, Reykjaviku. Nocleg w Reykjaviku.

Dzień 2

Złoty Krąg

Rano wyruszamy na wycieczkę w najciekawsze obszary południowo - zachodniej Islandii. Pierwszym etapem jest przejazd do Parku Narodowego Thingvellir. Miejsce to jest bardzo ważne dla historii Islandii, jako że tu w 930 r. po raz pierwszy zebrał się islandzki parlament Althing, który jest jedną z najstarszych instytucji parlamentarnych świata. Obszar ten jest również bardzo interesujący ze względu na budowę geologiczną. Następnie przejazd do gejzeru Strokkur, którego strumień sięga wysokości 20m. Obok znajduje się już dzisiaj nieaktywny Store Geysir. Dojazd do pobliskiego Gullfoss (Złotego Wodospadu), jednego z najładniejszych wodospadów Europy. Powrót na nocleg do Reykjaviku.

Dzień 3

Południowe Wybrzeże

Wyjazd w drogę dookoła Islandii, która biegnie wzdłuż wybrzeża. Przy dobrej widoczności zobaczymy wulkan Hekla. W średniowieczu uważano go za wejście do piekła. Dojazd w rejon wulkanu Eyjafjallajokull, który w roku 2010 sparaliżował ruch lotniczy w Europie. Postój przy groźnych, stromych klifach, gdzie często można zaobserwować maskonury - najpiękniejsze ptaki Islandii. Wjazd do Parku Narodowego Skaftafell. Piesza wycieczka w obrębie parku, dojście pod Svartifoss (Czarny Wodospad), spadający z bazaltowych skał. Droga biegnie u podnóża Vatnajokull, największego lodowca Europy, który pokrywa znaczną część Islandii. Nocleg na trasie w rejonie południowego wybrzeża.

Dzień 4

Wschodnie Fiordy

Podziwianie Jökulsárlón - Lodowcowej Laguny, gdzie ogromne bryły odrywają się od lodowca i wpadają do jeziora, tworząc polarny krajobraz. Przejażdżka łodzią po jeziorze pełnym gór lodowych. Podróż przez pełną fiordów, malowniczą wschodnią prowincję. Przy odrobinie szczęścia szansa na obserwację ssaków morskich (fok uchatek). Przejazd przez tereny Parku Narodowego Jokulsargljufur. W końcu docieramy do Seydisfjordur, bajkowo położonego portu. W przypadku dobrej pogody czas na kolejny, tym razem dłuższy, spacer w jednej z pięknych dolin pełnej wodospadów. Nocleg we wschodniej części wyspy.

Dzień 5

Dettifoss I Asbyrgi

Przejazd przez surowy płaskowyż Jokuldalsheidi do północnej części Islandii. Podziwianie najpotężniejszego wodospadu Europy Dettifoss. Strumienie wody spływają na szerokości około stu metrów z wysokości 44m, niosąc 200m3 wody na sekundę. Dalsza podróż do Asbyrgi, olbrzymiego amfiteatru otoczonego skałami bazaltowymi. Według staroskandynawskich mitów miejsce to powstało, gdy koń boga Odyna odcisnął tu swoje kopyto. Dojazd do Husavik - urokliwej, rybackiej miejscowości. Nocleg w Husavik lub okolicach.

Dzień 6

Myvatn

Zwiedzanie niezwykłych okolic jeziora Myvatn, najciekawszych okolic Islandii. Spotkamy się tam z niezwykłymi zjawiskami i księżycowymi krajobrazami. Podziwianie wulkanów błotnych", miejsc o takich nazwach jak Kuchnia Diabła" oraz tzw. wulkanów pozornych i pól zastygłej lawy. Po południu opcjonalny rejs (dodatkowo płatny ok. 60 EUR/os., 2-3 godz. Na statku), którego celem jest obserwacja wielorybów odwiedzających brzegi północnej Islandii. Choć nie ma gwarancji spotkania wielorybów, szansa na to jest stosunkowo duża. Naszym grupom zdarzyło się nawet zaobserwować walenia błękitnego, które jest największym zwierzęciem na naszej planecie. Powrót na nocleg.

Dzień 7

Akureyri

Od rana długa podróż do Reykjaviku. Po drodze przejazd pod kolejny piękny wodospad - Godafoss. Miejsce to ma szczególne znaczenie dla historii kraju. Po drodze przystanek w Akureyri, stolicy północnej Islandii. Spacer po tej największej miejscowości północy kraju. Zachowały się tu drewniane domy i miasteczko robi bardzo dobre wrażenie. Przejazd przez dzikie tereny zachodniej części wyspy z postojami na robienie zdjęć. Dojazd do Reykjaviku. Spacer po centrum stolicy Islandii. Poruszamy się po głównym deptaku miasta. Odwiedzamy też dzielnicę portową z ciekawymi barami i restauracjami. Charakterystycznym obiektem jest nowoczesna katedra, najwyższy budynek w mieście. Nocleg w hotelu.

Dzień 8

Blue Lagoon I Powrót

Przejazd do słynnej Blue Lagoon - kąpieliska pod gołym niebem napełninego gorącą, geotermalną wodą, które zostało utworzone między czarnymi polami lawowymi. Wymoczenie się w Blue Lagoon relaksuje i dodaje sił. W zależności od godziny wylotu czas wolny w centrum miasta. Przejazd na lotnisko. Osoby kończące wycieczkę wylatują do Warszawy. Przylot do Polski możliwy w dniu następnym.

Przedłużenie O Grenlandię

Dzień 8

Wylot Na Grenlandię

Wylot do Kulusuk, lądujemy na wschodnim, zimnym wybrzeżu Grenlandii. Jeszcze niedawno białe niedźwiedzie często odwiedzały to miejsce, o czym świadczy skóra niedźwiedzia zastrzelonego na pasie startowym. Po wylądowaniu przelot helikopterem nad górami i fiordami do Ammassalik zamieszkanym przez Inuitów (Eskimosów), którzy żyli tu nieznani dla świata jeszcze w XIX w. Inuici mieszkają już w nowoczesnych domach, ale ich część wciąż zajmuje się polowaniami i próbuje żyć tradycyjnie urządzając zimą długie wyprawy psimi zaprzęgami. Poznawanie tej niezwykłej miejscowości, spacery. Nocleg w hotelu.

Dzień 9

Dolina Kwiatów

Wycieczka łodzią po okolicznych zatokach. Podziwianie gór lodowych o fantazyjnych kształtach. Jeśli pozwolą warunki, można dopłynąć do zamieszkanej tylko okresowo osady odwiedzanej zimą przy pomocy psich zaprzęgów. Uwaga - wycieczka łodzią jest organizowana tylko przy bezpiecznych, sprzyjających warunkach lodowych. Po południu kilkugodzinna, piesza wycieczka do pobliskiej Doliny Kwiatów. Spotkamy się oko w oko z surową i niezwykle piękną przyrodą. Podczas krótkiego lata w osłoniętych dolinach pojawiają się tu i ówdzie kwiaty. Powrót do hotelu i nocleg.

Dzień 10

Powrót Na Islandię

Powrót helikopterem do Kulusuk. Żyjący tu Inuici są uzależnieni od zasiłków i coraz rzadziej polują na foki, co niegdyś było ich podstawowym zajęciem. Zobaczymy sanie motorowe i tradycyjne zaprzęgowe, które czekają na śnieg i możliwość ich użycia. Wylot do Reykjaviku. Czas wolny i nocleg w hotelu w Reykjaviku.

Dzień 11

Półwysep Snfellsnes

Przy dobrej pogodzie z Reykjaviku można zobaczyć odległy o 100km na północny - wschód wierzchołek wulkanu Snfellsjökull. Dzisiaj właśnie wybierzemy się w na całodniową wycieczkę na półwysep Snfellsnes (poza ceną wycieczki). Wyruszymy do wnętrza Ziemi" śladami słynnej powieści Juliusza Verne. Będziemy spacerować wzdłuż bazaltowych klifów sięgających do brzegu oceanu, gdzie stada ptaków wiją swoje gniazda. Malowniczymi drogami wjedziemy do parku narodowego obejmującego fragment półwyspu. Znajdziemy się u podnóża magicznego" (Islandczycy wierzą w jego ponadnaturalną moc) wulkanu, pól lawy oraz przepięknych, malowniczo położonych plaż i wodospadów. Powrót na nocleg do Reykjaviku.

Dzień 12

Powrót Do Polski

Ostatnie godziny pobytu na Islandii i czas w centrum Reykjaviku. Nietypowym akcentem może być wizyta w muzeum penisów z największym okazem pochodzącym od wieloryba (wstęp płatny dodatkowo ok. 10 USD). Wizyta w Blue Lagoon. Przejazd na lotnisko, wylot do Warszawy. Przylot na lotnisko Chopina.

Zniżki

4% ceny - dodatkowa zniżka dla Przyjaciół Biura (definicja Przyjaciela Biura jest zawarta w Uwagach o Podróżowaniu). Zniżki naliczane są od ceny podstawowej (poza pakietem dewizowym). Single bez dopłaty - w przypadku braku możliwości dokwaterowania i przy zapisie minimum 3miesiące przed wycieczką.

Ceny promocyjne stosowane są tylko w przypadku wczesnych rezerwacji.

Liczba miejsc w promocyjnej cenie ograniczona.

I rata - 10% ceny wycieczki płatne do 2 dni od zapisu

II rata - dopłata do 40% ceny - 95 dni przed datą wyjazdu

III rata - dopłata do 100% ceny - 45 dni przed datą wyjazdu

Płatność w USD (na konto USD) lub w PLN (na konto PLN) według średniego kursu NBP z dnia wpłaty.

świadczenia

Przeloty na całej trasie, w tym przeloty helikopterem (opcja Grenlandia); minimum 20kg bagażu nadawanego/os., podatki i opłaty lotniskowe, wszelkie inne koszty transportu i koszty wycieczek wymienionych w programie, śniadania w hotelach, kolacje na Grenlandii, noclegi w pokojach dwuosobowych w hotelach, pensjonatach lub ośrodkach turystycznych (Grenlandia - standard ok. 4 *, Islandia - ok. 3 *, 2 noclegi - standard tzw. turystyczny, możliwe wspólne łazienki poza pokojami), opłaty za wstępy do parków narodowych i obiektów wymienionych w programie, ubezpieczenie KL, NNW, bagaż; opieka polskiego pilota (poza przedłużeniem o Grenlandię).

Cena nie obejmuje

Obowiązkowy opłata 480 USD płatna w krajach docelowych zawierająca część świadczeń, ubezpieczenie od kosztów rezygnacji, ubezpieczenie od chorób przewlekłych, pozostałe wyżywienie, napoje do kolacji, ewentualne napiwki, dodatkowe atrakcje wyszczególnione w programie, dopłata do pokoju 1-osobowego 440 USD (630 USD z opcją Grenlandia), obowiązkowy test na Covid-19.

Dopłata do opcji Grenlandia 2349 USD.

Uwagi

Orientacyjna liczba Uczestników 8 - 18, uwagi praktyczne każdy uczestnik otrzymuje ok. 2 tyg. przed wyjazdem. Pozostałe wyżywienie dla chętnych, również w formie pikników, organizuje na miejscu pilot wycieczki. Na Islandię można wjechać na podstawie dowodu osobistego. Wjazd do Grenlandii wymaga ważnego paszportu przynajmniej 6miesięcy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Islandia wprowadziła konieczność poddania się badaniu PCR, czyli oznaczeniu kwasów nukleinowych (ang. Polymerase Chain Reaction), mającemu na celu wykrycie wirusa SARS-CoV-2, który powoduje COVID-19 (lub poddanie się dwutygodniowej kwarantannie). Od 1 lipca będzie obowiązywać opłata 9 000 ISK za jeden test w przypadku wcześniejszej rejestracji lub 11 000 ISK w razie płatności przy przylocie. Wyniki testu mają być uzyskane do 24 godzin. Pasażerowie przybywający na Islandię nie muszą przebywać na kwarantannie do otrzymania wyniku testów, lecz należy przestrzegać zasad reżimu sanitarnego oraz dbać o zdrowie swoje i innych osób. Więcej informacji na stronie: https://www.covid.is/flokkar-polsku/podroze

Przeloty

Przewidywany rozkład lotów

16 sierpnia: Warszawa-Reykjavik 21:25-23:40

24 sierpnia: Reykjavik-Warszawa 00:25-06:25

Infolinia 58 300 16 90 dla abonentów spoza TP S.A.
Dokumenty organizatoraWażne informacje
Czy wiesz że?
  • gwarantujemy najniższe ceny
  • nie pobieramy prowizji
  • mamy 15 lat doświadczenia
  • porównujemy oferty 100 biur podróży
  • w 2014 roku wysłaliśmy na wakacje ponad 103 000 osób
  • mamy bazę ponad 45 000 opinii internautów o hotelach i kierunkach

100% bezpieczeństwa

Korzystamy z najlepszych zabezpieczeń płatności.

Nr 1 w Internecie

Największa sprzedaż wycieczek przez Internet od 1999 r.

Jesteśmy członkiem Polskiej Izby Turystyki i akredytowanym agentem IATA.

zamknij Podziel się z nami...
Wyślij
Formularz został wysłany.

Dziękujemy za przesłanie uwag.