kod oferty: EG-507351

Kambodża - Birma 

Lokalizacja: Kambodża
Zakwaterowanie: wycieczka objazdowa
Wyjazd od dnia: 06.10.2019
Cena od: 12 463 zł 12 dni/os.
  Rezerwuj  
Zadaj pytanie do oferty zamknij

Kambodża - Birma

Wyślij
Anuluj

Prezentacja oferty

  • Logos Tour od 12 463 zł/os.

Kalkulacja ceny dla dwóch osób dorosłych

Wylot z: Warszawa - Chopin 06.10.2019       Powrót z:  Phnom Penh 18.10.2019
Cena za pokój
Pokój dwuosobowy wyżywienie: według programu  
(zakres i warunki)    
Cena za osobę dorosłą Cena całkowita dla dwóch osób dorosłych (wraz z ubezpieczeniem)  
Rezerwacja jest w 100% darmowa i nie zobowiązuje do zakupu wycieczki. Rezerwuj
Masz pytania? Napisz do nas, a nasz Doradca skontaktuje się z Tobą. Zapytaj o ofertę
* Szczegółowej kalkulacji dokona Konsultant po złożeniu rezerwacji.

Logos Tour o tej ofercie

Udogodnienia hotelu
  • Oferty egzotyczne

Kraj

KAMBODŻA - BIRMA

Dzień 1

Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Wylot do Azji.

Dzień 2

BANGKOK - SIEM REAP (Kambodża)

Przylot do Bangkoku. Następnie przelot do Siem Reap. Transfer i zakwaterowanie w hotelu (na 3 noce). Kolacja.

Dzień 3

Siem Reap - Angkor Thom - Ta Prohm

Przejazd do Angkor Thom, kompleksu świątynnego otoczonego potężnymi murami. Każda z czterech bram zwieńczona jest ogromnym wizerunkiem króla. Zwiedzanie najważniejszych fragmentów - świątynia Bayon z 54 wieżami, na których widnieje 216 wizerunków uśmiechniętego Buddy. Następnie przejście na Taras Słoni i Taras Trędowatego Króla. Zwiedzanie świątyni Preah Khan, zbudowanej na polecenie Jayavarmana VII w XII wieku ku czci jego ojca oraz Neak Pean - jedynej świątyni w kompleksie położonej na wyspie. Zwieńczeniem dnia będzie zwiedzanie najbardziej zadziwiającej budowli - klasztoru Ta Prohm, w którym gigantyczne drzewa przez kilkaset lat oplotły korzeniami galerie, kaplice i biblioteki. Wieczorem kolacja w formie bufetu z pokazem tradycyjnych tańców khmerskich.

Dzień 4

Siem Reap - Angkor Wat - Banteay Srei - Banteay Samre

Przed świtem dla chętnych - fakultatywnie - wyjazd rikszami na obserwację wschodu słońca nad Angkor Wat (cena ok. 5 USD, min. 5 osób). Zwiedzanie świątyni Angkor Wat, najsłynniejszej części miasta Angkor, która powstała w XII w. ku czci boga Wisznu. W świątyni znajdują się galerie pokryte płaskorzeźbami z 2 tys. apsar - niebiańskich tanecznic. Następnie przejazd do jednej z najpiękniejszych świątyń Angkoru, zbudowanej w X w. Banteay Srei, której mury z różowego piaskowca pokryte są misternymi płaskorzeźbami. Zwiedzanie Banteay Samre z XII w. zbudowanej z tych samych materiałów. Kolacja.

Dzień 5

Siem Reap - Kompong Kleang - Phnom Penh

Przejazd z Siem Reap do Phnom Penh. Po drodze wizyta w pływającej wiosce Kompong Khleang. Okazja do poznania warunków życia mieszkańców. Widok na rozległe pola ryżowe i inne uprawy rosnące w wodzie. Następnie rejs łodzią wzdłuż kanału na jezioro Tonle Sap; znajdują się na nim pływające domy, w których mieszkają Wietnamczycy zmuszeni opuszczać swoje stałe miejsca zamieszkania z powodu corocznego, sezonowego przypływu wody. Obiad w formie pikniku w lokalnym domostwie. Wizyta na targu Skun znanym jako targ pająków. Pod wieczór przyjazd do Phnom Penh. Zakwaterowanie w hotelu.

Dzień 6

PHNOM PENH - RANGUN (Birma)

Zwiedzanie Phnom Penh - okazały Pałac Królewski, Srebrna Pagoda, w której posągi Buddy są wykonane ze złota i ozdobione diamentami, a posadzkę ułożono z 5 tys. srebrnych płyt (oba obiekty są czasem zamknięte z powodu ceremonii z udziałem króla - turyści zwiedzają wtedy inne zabytki). Wizyta w Muzeum Narodowym, w którym eksponowane są bezcenne skarby sztuki i najciekawsze fragmenty rzeźb z Angkoru. Przejazd do Muzeum Ludobójstwa Tuol Sleng mieszczącego się w byłym budynku szkolnym, w którym reżim Czerwonych Khmerów w latach 1975-1979 zamordował tysiące swoich obywateli. Transfer na lotnisko. Przelot z Phnom Penh (tranzytem przez Bangkok) do Rangunu w Birmie (ang. Yangon). Transfer do hotelu i zakwaterowanie.

Dzień 7

Rangun - Mandalaj - Amarapura

Rano transfer na lotnisko. Wylot do Mandalaj, ostatniej stolicy XIX-wiecznego królestwa Birmy, centrum kulturalnego kraju. Po przylocie wjazd na wzgórze Mandalaj, gdzie znajduje się pagoda Kyauktawgyi z marmurowym posągiem Buddy. Następnie wizyta w pagodzie Kuthodaw, nazywanej największą książką świata - wokół świątyni stoi 729marmurowych tablic z wykutymi tekstami buddyjskimi. Zwiedzanie klasztoru Shwenandaw, jedynej pozostałości po okazałym pałacu królewskim z XIX w. Klasztor znany jest z cennych rzeźb drewnianych. Przejazd do kompleksu świątyni Mahamuni z pozłacanym posągiem Buddy, na którym wierni codziennie doklejają listki złota. Po południu przejazd do dawnej stolicy Amarapury. Po drodze możliwość wizyty w lokalnych "warsztatach" produkujących złote listki, marionetki czy drewniane rzeźby. W czasie zachodu słońca widok na most U Bein liczący ponad dwieście lat; jest to najdłuższy na świecie most z drewna tekowego, mający ponad kilometr długości. Powrót do Mandalaj. Kolacja.

Dzień 8

Mandalaj - Pagan

Rano przejazd na przystań. Następnie godzinny rejs statkiem wycieczkowym po rzece Irawadi na wyspę, gdzie znajduje się dzwon Mingun - najcięższy na świecie, wciąż będący w użyciu (90 ton), przeniesiony po silnym trzęsieniu ziemi do nowej świątyni. Czas na spacer po wiosce znanej z wyrobów lokalnego rękodzieła. Po powrocie do Mandalaj transfer na lotnisko. Wylot do Paganu (ang. Bagan). Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja.

Dzień 9

Pagan

Zwiedzanie Paganu, stolicy kraju w XI-XIII w. Poranna wizyta na gwarnym targu Nyaung Oo Market. Przejazd do złotej pagody Shwezigon, zbudowanej w XI w. przez króla Anawrathę. Następnie wizyta w lokalnej wiosce. Podczas spaceru okazja do podejrzenia autentycznego stylu życia jej ciężko pracujących mieszkańców. Po południu zapoznanie się z najciekawszymi spośród setek zabytkowych pagód i świątyń Paganu. Nad brzegiem wielkiej rzeki Irawadi, na obszarze 40km2 znajduje się ponad 2 tysiące świątyń i stup. Przejazd nad rzekę Irawadi, na której brzegu stoi Bu Lei Thee (Bu Paya), pagoda o złotej kopule z IX w., odbudowana po trzęsieniu ziemi w 1975 r. Zwiedzanie słynnej pagody Ananda z dwoma wielkim posągami Buddy oraz stojącej blisko pagody Ananda Ok Kyaung, jednej z najstarszych, zachowanych świątyń z cegły. Przejazd wozem zaprzęgniętym w konia do największej w całym Paganie świątyni Dhammayangyi, zbudowanej w XII w. przez króla, który chciał odkupić swoje grzechy - był zabójcą ojca i brata. W pobliżu stoi świątynia Sulamani z odrestaurowanymi freskami. Obserwacja słońca zachodzącego ponad równiną Paganu. Kolacja w lokalnej restauracji połączona z tradycyjnym birmańskim przedstawieniem kukiełkowym.

Dzień 10

Pagan - Heho - Nyaungshwe

Transfer na lotnisko. Przelot do Heho. Z lotniska godzinny przejazd górską drogą do Nyaungshwe, wioski leżącej nad jeziorem Inle. Jezioro jest położone 900m n.p.m., ma 22km długości i 11km szerokości. Po drodze malownicze widoki - wielobarwne pola, urokliwe pagody, lasy bambusowe. Podziwianie klasztoru Shweyanpyay zbudowanego z drewna tekowego. Przesiadka na tradycyjną, długą łódź motorową i rejs po jeziorze Inle. Podczas rejsu na wodzie widać pływające ogrody hiacyntów przymocowanych do dna za pomocą pali z bambusa. Spotkać również można rybaków, którzy stojąc na rufach stosunkowo płytkich łodzi, wiosłują nogą, owijając stopę wokół długiego wiosła. Wszędzie wokół są domy zbudowane na wodzie. Wizyta w stojącym na palach klasztorze Nga Hpe Chung. Zwiedzanie pagody Phaung Daw Oo, w której znajduje się pięć świętych wizerunków Buddy stale ozdabianych przez wiernych płatkami złota. Wizyta w manufakturze jedwabiu i w pracowni, w której powstają tkaniny z włókiem lotosu. Następnie postój przy warsztacie produkującym birmańskie cygara zwane cheroot. Jeśli czas pozwoli, postój w wiosce Nampan przy pracowni wyrobów ze srebra i w miejscu, gdzie powstają tradycyjne łodzie. W czasie wycieczki obiad. Przejazd łodzią do hotelu w Nyaungshwe.

Dzień 11

Jezioro Inle - Indein

Krótka wizyta na tradycyjnym porannym targu. Rejs łodzią do wioski Indein, gdzie żyje plemię Pa-Oh. Przejście pieszo przez wioskę. Chętni mogą się wspiąć na wzgórze po krytych dachem schodach, podtrzymywanych przez drewniane słupy. Na szczycie stoi posąg Buddy i rozciąga się widok na jezioro Inle oraz liczne pozostałości stup buddyjskich w stylu Szan, zarośnięte mchem i roślinnością. Obiad w lokalnej restauracji.

Dzień 12

Nyaungshwe - Rangun

Transfer na lotnisko w Heho. Przelot do Rangunu (b. stolica Birmy). Przejazd do pagody Chaukhtatgyi, gdzie można podziwiać monumentalny posąg leżącego Buddy mierzący 70metrów. Krótki postój nad Jeziorem Królewskim (Royal Lake) położonym w parku Kandawgyi. Podziwiać tam można ogromną kopię królewskiej barki zbudowaną na wodzie, w której mieści się luksusowa restauracja Karaweik Hall. Następnie przejazd pod monumentalną, pozłacaną pagodę Szwedong - jest to symbol birmańskiego buddyzmu, największa stupa świata. Wjazd (schodami ruchomymi!) na piętro i spacer wśród dziesiątek kapliczek z posągami Buddy. Podziwianie ozdobionych drogimi kamieniami kaplic, w których modlą się pielgrzymi. Stojąca pośrodku 100-metrowa chedi - to 40 ton złota. W czasie wycieczki obiad. Przejazd do hotelu. Odpoczynek przed podróżą. Późnym wieczorem transfer na lotnisko.

Dzień 13

Wylot do Europy. Przylot do Warszawy.

I rata

2000 PLN płatna przy zapisie

Ii rata

Płatna na 40 dni przed wyjazdem

Cena obejmuje

• przeloty międzynarodowe rejsowymi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej,

• przeloty wewnętrzne,

• przejazdy klimatyzowanym autokarem/mikrobusem oraz statkiem/łodzią wg programu,

• 10 noclegów; zakwaterowanie w hotelach 3 *, pokoje 2-os., dopłata do pokoju 1-os. 1100 PLN,

• 10 śniadań, 5 obiadów, 6 kolacji - w tym - kolację z pokazem tradycyjnych tańców khmerskich,- kolację z tradycyjnym birmańskim przedstawieniem kukiełkowym,

• opiekę polskiego pilota,

• usługi lokalnych przewodników,

• ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NNW, bagaż).

Uwaga !

• Na bilety wstępu należy przeznaczyć ok. 170 USD.

• Zalecana profilaktyka antymalaryczna.

• Na zwyczajowe napiwki sugeruje się przeznaczyć ok. 60 USD.

• Przy wpłacie II raty należy dostarczyć do biura skan paszportu (strona ze zdjęciem w kolorze), skan zdjęcia (en face, 3,8 cm x 4,6 cm w formacie JPG) oraz opłatę za wizę do Birmy 200 PLN i za pośrednictwo wizowe 50 PLN. Paszport musi być ważny co najmniej 6miesięcy od daty zakończenia wycieczki oraz posiadać min. 2 strony wolne. Wizę do Kambodży otrzymuje się przy przekraczaniu granicy. Opłata za wizę wynosi 30 USD. Należy zabrać ze sobą 1 zdjęcie.

• Uprzejmie informujemy, że na podstawie przepisów ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o usługach turystycznych (Dz. U. z 2016 r. poz.187 i 1334) znowelizowanych ustawą z dnia 22 lipca 2016 r. o zmianie ustawy o usługach turystycznych oraz ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (Dz. U. z 2016 r. poz. 1334) od dnia 26.11.2016 r. pobierane są obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny od każdego klienta z tytułu zawartej umowy o świadczenie usług turystycznych. Wysokość składki wynosi

13 zł za imprezy turystyczne na terytorium państw pozaeuropejskich z wykorzystaniem innego środka transportu niż loty czarterowe;

10 zł za imprezy turystyczne na terytorium państw europejskich z wykorzystaniem innego środka transportu niż loty czarterowe;

0 zł za imprezy turystyczne na terytorium krajów mających lądową granicę z RP, a w przypadku Federacji Rosyjskiej w obrębie obszaru obwodu kaliningradzkiego, a także za imprezy turystyczne na terytorium RP, w tym imprezy zagranicznej turystyki przyjazdowej

Więcej informacji na stronie

https://www.msit.gov.pl/pl/turystyka/prawo/2839,Rozporzadzenia-dotyczace-Turystycznego-Funduszu-Gwarancyjnego.html oraz http://www.ufg.pl

Terminy

06.10 - 18.10.2019, 12200.00 PLN03.11 - 16.11.2019, 12200.00 PLN

Infolinia 58 300 16 90 dla abonentów spoza TP S.A.
Dokumenty organizatoraWażne informacje
Czy wiesz że?
  • gwarantujemy najniższe ceny
  • nie pobieramy prowizji
  • mamy 14 lat doświadczenia
  • porównujemy oferty 100 biur podróży
  • w 2014 roku wysłaliśmy na wakacje ponad 103 000 osób
  • mamy bazę ponad 45 000 opinii internautów o hotelach i kierunkach

100% bezpieczeństwa

Korzystamy z najlepszych zabezpieczeń płatności.

Nr 1 w Internecie

Największa sprzedaż wycieczek przez Internet od 1999 r.

Jesteśmy członkiem Polskiej Izby Turystyki i akredytowanym agentem IATA.

zamknij Podziel się z nami...
Wyślij
Formularz został wysłany.

Dziękujemy za przesłanie uwag.