kod oferty: EG-568839

Kambodża - Birma 

Lokalizacja: Kambodża » Wyc. objazdowe »
Zakwaterowanie: wycieczka objazdowa
Wyjazd od dnia: 04.10.2020
Cena od: 12 463 zł 12 dni/os.
  Rezerwuj  
Zadaj pytanie do oferty zamknij

Kambodża - Birma

Wyślij
Anuluj

Prezentacja oferty

  • Logos Tour od 12 463 zł/os.

Kalkulacja ceny dla dwóch osób dorosłych

Wylot z: Warszawa - Chopin 04.10.2020       Powrót z:  Phnom Penh 16.10.2020
Cena za pokój
Pokój dwuosobowy wyżywienie: według programu  
(zakres i warunki)    
Cena za osobę dorosłą Cena całkowita dla dwóch osób dorosłych (wraz z ubezpieczeniem)  
Rezerwacja jest w 100% darmowa i nie zobowiązuje do zakupu wycieczki. Rezerwuj
Masz pytania? Napisz do nas, a nasz Doradca skontaktuje się z Tobą. Zapytaj o ofertę
* Szczegółowej kalkulacji dokona Konsultant po złożeniu rezerwacji.

Logos Tour o tej ofercie

Udogodnienia hotelu
  • Oferty egzotyczne

Kraj

KAMBODŻA - BIRMA

Dzień 1

Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Wylot do Azji.

Dzień 2

BANGKOK - SIEM REAP (Kambodża)

Przylot do Bangkoku. Następnie przelot do Siem Reap. Transfer i zakwaterowanie w hotelu. Kolacja.

Dzień 3

Siem Reap - Angkor Thom - Ta Prohm

Przejazd do Angkor Thom, kompleksu świątynnego otoczonego potężnymi murami. Każda z czterech bram zwieńczona jest ogromnym wizerunkiem króla. Zwiedzanie najważniejszych fragmentów - świątynia Bayon z 54 wieżami, na których widnieje 216 wizerunków uśmiechniętego Buddy. Następnie przejście na Taras Słoni i Taras Trędowatego Króla. Zwiedzanie świątyni Preah Khan, zbudowanej na polecenie Jayavarmana VII w XII wieku ku czci jego ojca oraz Neak Pean - jedynej świątyni w kompleksie położonej na wyspie. Zwieńczeniem dnia będzie zwiedzanie najbardziej zadziwiającej budowli - klasztoru Ta Prohm, w którym gigantyczne drzewa przez kilkaset lat oplotły korzeniami galerie, kaplice i biblioteki. Wieczorem kolacja w formie bufetu z pokazem tradycyjnych tańców khmerskich.

Dzień 4

Siem Reap - Angkor Wat - Banteay Srei - Banteay Samre

Przed świtem dla chętnych - fakultatywnie - wyjazd rikszami na obserwację wschodu słońca nad Angkor Wat (cena ok. 5 USD, min. 5 osób). Zwiedzanie świątyni Angkor Wat, najsłynniejszej części miasta Angkor, która powstała w XII w. ku czci boga Wisznu. W świątyni znajdują się galerie pokryte płaskorzeźbami z 2 tys. apsar - niebiańskich tanecznic. Następnie przejazd do jednej z najpiękniejszych świątyń Angkoru, zbudowanej w X w. Banteay Srei, której mury z różowego piaskowca pokryte są misternymi płaskorzeźbami. Zwiedzanie Banteay Samre z XII w. zbudowanej z tych samych materiałów. Kolacja.

Dzień 5

Siem Reap - Kompong Kleang - Phnom Penh

Przejazd z Siem Reap do Phnom Penh. Po drodze wizyta w pływającej wiosce Kompong Khleang. Okazja do poznania warunków życia mieszkańców. Widok na rozległe pola ryżowe i inne uprawy rosnące w wodzie. Następnie rejs łodzią wzdłuż kanału na jezioro Tonle Sap; znajdują się na nim pływające domy, w których mieszkają Wietnamczycy zmuszeni opuszczać swoje stałe miejsca zamieszkania z powodu corocznego, sezonowego przypływu wody. Obiad w formie pikniku w lokalnym domostwie. Wizyta na targu Skun znanym jako targ pająków. Pod wieczór przyjazd do Phnom Penh. Zakwaterowanie w hotelu.

Dzień 6

PHNOM PENH - RANGUN (Birma)

Zwiedzanie Phnom Penh - okazały Pałac Królewski, Srebrna Pagoda, w której posągi Buddy są wykonane ze złota i ozdobione diamentami, a posadzkę ułożono z 5 tys. srebrnych płyt (oba obiekty są czasem zamknięte z powodu ceremonii z udziałem króla - turyści zwiedzają wtedy inne zabytki). Wizyta w Muzeum Narodowym, w którym eksponowane są bezcenne skarby sztuki i najciekawsze fragmenty rzeźb z Angkoru. Przejazd do Muzeum Ludobójstwa Tuol Sleng mieszczącego się w byłym budynku szkolnym, w którym reżim Czerwonych Khmerów w latach 1975-1979 zamordował tysiące swoich obywateli. Transfer na lotnisko. Przelot z Phnom Penh (tranzytem przez Bangkok) do Rangunu w Birmie (ang. Yangon). Transfer do hotelu i zakwaterowanie.

Dzień 7

Rangun - Mandalaj - Amarapura

Rano transfer na lotnisko. Wylot do Mandalaj, ostatniej stolicy XIX-wiecznego królestwa Birmy, centrum kulturalnego kraju. Po przylocie wjazd na wzgórze Mandalaj, gdzie znajduje się pagoda Kyauktawgyi z marmurowym posągiem Buddy. Następnie wizyta w pagodzie Kuthodaw, nazywanej największą książką świata - wokół świątyni stoi 729marmurowych tablic z wykutymi tekstami buddyjskimi. Zwiedzanie klasztoru Shwenandaw, jedynej pozostałości po okazałym pałacu królewskim z XIX w. Klasztor znany jest z cennych rzeźb drewnianych. Przejazd do kompleksu świątyni Mahamuni z pozłacanym posągiem Buddy, na którym wierni codziennie doklejają listki złota. Po południu przejazd do dawnej stolicy Amarapury. Po drodze możliwość wizyty w lokalnych "warsztatach" produkujących złote listki, marionetki czy drewniane rzeźby. W czasie zachodu słońca widok na most U Bein liczący ponad dwieście lat; jest to najdłuższy na świecie most z drewna tekowego, mający ponad kilometr długości. Powrót do Mandalaj. Kolacja.

Dzień 8

Mandalaj - Mingwan - Pagan

Rano przejazd na przystań. Następnie rejs łodzią po rzece Irawadi do Mingwan, gdzie znajduje się największa na świecie, choć niedokończona stupa, która miała być wyższa niż egipskie piramidy. Zwiedzanie pagody Hsinbyume, białej świątyni wybudowanej na wzór mistycznej góry Meru oraz 90-tonowego, największego na świecie dzwonu z brązu. Po powrocie do Mandalaj transfer na lotnisko. Wylot do Paganu (ang. Bagan). Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja.

Dzień 9

Pagan

Zwiedzanie Paganu, stolicy kraju w XI-XIII w. Poranna wizyta na gwarnym targu Nyaung Oo Market. Przejazd do złotej pagody Shwezigon, zbudowanej w XI w. przez króla Anawrathę. Następnie wizyta w lokalnej wiosce. Podczas spaceru okazja do podejrzenia autentycznego stylu życia jej ciężko pracujących mieszkańców. Po południu zapoznanie się z najciekawszymi spośród setek zabytkowych pagód i świątyń Paganu. Nad brzegiem wielkiej rzeki Irawadi, na obszarze 40km2 znajduje się ponad 2 tysiące świątyń i stup. Zwiedzanie słynnej pagody Ananda z dwoma wielkimi posągami Buddy. Przejazd wozem zaprzęgniętym w konia do największej w całym Paganie świątyni Dhammayangyi, zbudowanej w XII w. przez króla, który chciał odkupić swoje grzechy - był zabójcą ojca i brata. Obserwacja słońca zachodzącego ponad równiną Paganu. Kolacja w lokalnej restauracji połączona z tradycyjnym birmańskim przedstawieniem kukiełkowym.

Dzień 10

Heho - Nyaungshwe

Jezioro Inle

Transfer na lotnisko. Przelot do Heho. Z lotniska godzinny przejazd górską drogą do Nyaungshwe, wioski leżącej nad jeziorem Inle. Jezioro jest położone 900m n.p.m., ma 22km długości i 11km szerokości. Po drodze malownicze widoki - wielobarwne pola, urokliwe pagody, lasy bambusowe. Podziwianie klasztoru Shweyanpyay zbudowanego z drewna tekowego. Przesiadka na tradycyjną, długą łódź motorową i rejs po jeziorze Inle. Podczas rejsu na wodzie widać pływające ogrody z hiacyntów przymocowanych do dna za pomocą pali z bambusa. Spotkać również można rybaków, którzy stojąc na rufach stosunkowo płytkich łodzi, wiosłują nogą, owijając stopę wokół długiego wiosła. Wszędzie wokół są domy zbudowane na wodzie. Wizyta w stojącym na palach klasztorze Nga Hpe Chung. Zwiedzanie pagody Phaung Daw Oo, w której znajduje się pięć świętych wizerunków Buddy stale ozdabianych przez wiernych płatkami złota. Wizyta w pracowni, w której powstają tkaniny z włókiem lotosu i postój przy warsztacie produkującym birmańskie cygara zwane cheroot. Jeśli czas pozwoli, postój w wiosce Nampan przy pracowni wyrobów ze srebra i w miejscu, gdzie powstają tradycyjne łodzie. W czasie wycieczki obiad.

Dzień 11

Jezioro Inle - Indein

Krótka wizyta na tradycyjnym porannym targu. Rejs łodzią do wioski Indein, gdzie żyje plemię Pa-Oh. Przejście pieszo przez wioskę. Chętni mogą się wspiąć na wzgórze po krytych dachem schodach, podtrzymywanych przez drewniane słupy. Na szczycie stoi posąg Buddy i rozciąga się widok na jezioro Inle oraz liczne pozostałości stup buddyjskich w stylu Szan, zarośnięte mchem i roślinnością. Obiad w lokalnej restauracji.

Dzień 12

Nyaungshwe - Rangun

Transfer na lotnisko w Heho. Przelot do Rangunu (b. stolica Birmy). Przejazd do pagody Chaukhtatgyi, gdzie można podziwiać monumentalny posąg leżącego Buddy mierzący 70metrów. Krótki postój nad Jeziorem Królewskim (Royal Lake) położonym w parku Kandawgyi. Podziwiać tam można ogromną kopię królewskiej barki zbudowaną na wodzie, w której mieści się luksusowa restauracja Karaweik Hall. Następnie przejazd pod monumentalną, pozłacaną pagodę Szwedagon - jest to symbol birmańskiego buddyzmu, największa stupa świata. Wjazd (schodami ruchomymi!) na piętro i spacer wśród dziesiątek kapliczek z posągami Buddy. Podziwianie ozdobionych drogimi kamieniami kaplic, w których modlą się pielgrzymi. Stojąca pośrodku 100-metrowa chedi - to 40 ton złota. W czasie wycieczki obiad. Przejazd do hotelu. Odpoczynek przed podróżą. Późnym wieczorem transfer na lotnisko.

Dzień 13

Wylot do Europy. Przylot do Warszawy.

I rata

2000 PLN płatna przy zapisie

Ii rata

Płatna na 40 dni przed wyjazdem

Cena obejmuje

• przeloty międzynarodowe rejsowymi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej,

• przeloty wewnętrzne,

• przejazdy klimatyzowanym autokarem/mikrobusem oraz statkiem/łodzią wg programu,

• 10 noclegów; zakwaterowanie w hotelach 3 *, pokoje 2-os., dopłata do pokoju 1-os. 1100 PLN,

• 10 śniadań, 5 obiadów, 6 kolacji - w tym - kolację z pokazem tradycyjnych tańców khmerskich,- kolację z tradycyjnym birmańskim przedstawieniem kukiełkowym,

• opiekę polskiego pilota,

• usługi lokalnych przewodników,

• ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NNW, bagaż).

Uwaga !

• Przy wpłacie II raty należy dostarczyć do biura skan paszportu (strona ze zdjęciem w kolorze), skan zdjęcia (en face, 3,8 cm x 4,6 cm w formacie JPG) oraz opłatę za wizę do Birmy 200 PLN i za pośrednictwo wizowe 50 PLN. Paszport musi być ważny co najmniej 6miesięcy od daty zakończenia wycieczki oraz posiadać min. 2 strony wolne. Wizę do Kambodży otrzymuje się przy przekraczaniu granicy. Opłata za wizę wynosi 30 USD. Należy zabrać ze sobą 1 zdjęcie.

• Zalecana profilaktyka antymalaryczna.

• Na bilety wstępu należy przeznaczyć ok. 185 USD.

• Na zwyczajowe napiwki sugeruje się przeznaczyć ok. 60 USD.

• Uprzejmie informujemy, że na podstawie przepisów ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o usługach turystycznych (Dz. U. z 2016 r. poz.187 i 1334) znowelizowanych ustawą z dnia 22 lipca 2016 r. o zmianie ustawy o usługach turystycznych oraz ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (Dz. U. z 2016 r. poz. 1334) od dnia 26.11.2016 r. pobierane są obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny od każdego klienta z tytułu zawartej umowy o świadczenie usług turystycznych. Wysokość składki wynosi

13 zł za imprezy turystyczne na terytorium państw pozaeuropejskich z wykorzystaniem innego środka transportu niż loty czarterowe;

10 zł za imprezy turystyczne na terytorium państw europejskich z wykorzystaniem innego środka transportu niż loty czarterowe;

0 zł za imprezy turystyczne na terytorium krajów mających lądową granicę z RP, a w przypadku Federacji Rosyjskiej w obrębie obszaru obwodu kaliningradzkiego, a także za imprezy turystyczne na terytorium RP, w tym imprezy zagranicznej turystyki przyjazdowej

Więcej informacji na stronie

https://www.msit.gov.pl/pl/turystyka/prawo/2839,Rozporzadzenia-dotyczace-Turystycznego-Funduszu-Gwarancyjnego.html oraz http://www.ufg.pl

Terminy

04.10 - 16.10.2020, 12200.00 PLN08.11 - 20.11.2020, 12200.00 PLN

Infolinia 58 300 16 90 dla abonentów spoza TP S.A.
Dokumenty organizatoraWażne informacje
Czy wiesz że?
  • gwarantujemy najniższe ceny
  • nie pobieramy prowizji
  • mamy 15 lat doświadczenia
  • porównujemy oferty 100 biur podróży
  • w 2014 roku wysłaliśmy na wakacje ponad 103 000 osób
  • mamy bazę ponad 45 000 opinii internautów o hotelach i kierunkach

100% bezpieczeństwa

Korzystamy z najlepszych zabezpieczeń płatności.

Nr 1 w Internecie

Największa sprzedaż wycieczek przez Internet od 1999 r.

Jesteśmy członkiem Polskiej Izby Turystyki i akredytowanym agentem IATA.

zamknij Podziel się z nami...
Wyślij
Formularz został wysłany.

Dziękujemy za przesłanie uwag.