kod oferty: EG-531604

Odkryj Kambodże 

Lokalizacja: Kambodża
Zakwaterowanie: wycieczka objazdowa
Wyjazd od dnia: 01.09.2020
Cena od: 6 048 zł 7 dni/os.
  Rezerwuj  
Zadaj pytanie do oferty zamknij

Odkryj Kambodże

Wyślij
Anuluj

Prezentacja oferty

  • Konsorcjum Biur Podróży od 6 048 zł/os.

Kalkulacja ceny dla dwóch osób dorosłych

Wylot z: Warszawa - Chopin 01.09.2020       Powrót z:  Phnom Penh 08.09.2020
Cena za pokój
Pokój dwuosobowy wyżywienie: według programu  
(zakres i warunki)    
Cena za osobę dorosłą Cena całkowita dla dwóch osób dorosłych (wraz z ubezpieczeniem)  
Rezerwacja jest w 100% darmowa i nie zobowiązuje do zakupu wycieczki. Rezerwuj
Masz pytania? Napisz do nas, a nasz Doradca skontaktuje się z Tobą. Zapytaj o ofertę
* Szczegółowej kalkulacji dokona Konsultant po złożeniu rezerwacji.

Konsorcjum Biur Podróży o tej ofercie

Udogodnienia hotelu
  • Oferty egzotyczne

Dzień 1

Warszawa

Zbiórka na lotnisku i wylot do Phnom Penh.

Dzień 2

Warszawa - Phnom Penh

Przylot do stolicy Kambodży Phnom Penh, spotkanie z przewodnikiem, zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

Dzień 3

Phnom Penh

Po śniadaniu przejazd do Toul Sleng- byłej szkoły średniej, którą Czerwoni Khmerzy zamienili w centrum przesłuchań, tortur i śmierci. Dzisiaj jest to muzeum tortur przypominające ludziom o okrucieństwach przez jakie musiała przejść Kambodża. Następnie przejadą państwo na obrzeża miast na Pola Śmierci w Choeung Ek.

Po południu zwiedzą państwo wspaniały kompleks Pałaców Królewskich, dom Kambodżańskiej rodziny królewskiej oraz Srebrną Pagodę, nazwaną tak dzięki 5000 srebrnych kafelków, każdy o wadze 1kg, pokrywających podłogę. W środku Srebrnej Pagody znajduje się szmaragdowy Budda, który zainspirował nazwę z czasów Khmerów- Wat Preah Keo (Świątynia Szmaragdowego Buddy). Następnie przejdą państwo do byłej dzielnicy kolonialnej, z architekturą we francuskim stylu kolonialnym oraz przed powrotem do hotelu zatrzymają się na Rynku Centralnym.

Nocleg w Phnom Penh.

Opcjonalnie Wycieczka Tuk tukiem i łodzią na wyspę Mekong

Po południu krótki przejazd tuk tukiem do przystani by wsiąść na łódź motorową, która zabierze państwa na wyspę Mekong. Wyspa ta jest znana z wyrabiania jedwabiu, rolnictwa i akwakultury. Będą państwo mogli nie tylko zobaczyć mieszkańców przy codziennej pracy ale również zakupić lokalne produkty. W trakcie spaceru po wiosce zobaczą państwo buddyjską świątynię, pływające farmy rybne a także pola ryżowe.

Następnie, powrócą państwo do łodzi by podziwiać zachód słońca z jej pokładu na wodach połączenia rzek Tonle Bassac, Tonle Sap i Mekong. Zobaczą państwo unikatową architekturę Kambodży z widocznymi khmerskimi wpływami w budynkach takich jak Wat Ounalom, Pałac Królewski czy Srebrna Pagoda.

Do hotelu wrócą państwo tuk tukiem.

Cena zawiera tuk tuka, łódź, przewodnika, bilety wstępu, wodę

Dzień 4

Phnom Penh - Kamphong Chnang - Battambang

Po śniadaniu przejadą państwo około 40km w kierunku północno-zachodniego Phnom Penh do byłej stolicy Kambodży- Udong. Odwiedzą państwo górę usianą buddyjskimi stupami, co nadaje jej wygląd baśniowego zamku. Będą mogli państwo podjąć wyzwanie i wejść na nią głównym wejściem pokonując 500 stopni, lub wybrać łatwiejsze, boczne wejście.

Następnie będą państwo kontynuować zwiedzanie w Kampong Chnang, tam zjedzą państwo lunch w lokalnej restauracji na własny koszt oraz przeprawią się łodzią do pływającej wioski na jeziorze Tonle Sap, składającej się z ponad 2 tysięcy domów. Kampong Chnang jest znane z przepięknej ceramiki, więc odwiedzą państwo lokalną rodzinę, by zobaczyć jak jest ona wyrabiana w tradycyjny sposób.

Nocleg w Battambang.

Dzień 5

Battambang - Siem Reap

Po śniadaniu w hotelu wyruszą państwo by odkryć Battambang- czarujące, duże miasto, pełne eleganckich domów we francuskim stylu kolonialnym.

Zwiedzanie zaczną państwo od stacji unikatowej wietnamskiej Kolei Bambusowej, która została zbudowana przez mieszkańców by usprawnić transport ludzi i towarów. Siedząc na małej, czterokołowej platformie poruszanej niewielkim silnikiem przejadą państwo 8km do następnej stacji i z powrotem, podziwiając przy tym wspaniały krajobraz i pola ryżowe.

Następnie wyruszą państwo kilka kilometrów na południe do wspaniale zachowanej jedenastowiecznej świątyni Phnom Banan. Po pokonaniu 350 stopni zostaną państwo nagrodzeni niesamowitym, sielskim widokiem na okoliczne wioski i niekończące się pola ryżowa.

Następnie, trzygodzinny transfer do Siem Reap, zakwaterowanie w hotelu i nocleg w Siem Reap.

Opcjonalnie Kambodżański street food

Późnym popołudniem mogą państwo przejechać tuk tukiem na lokalny nocny rynek z ogromną różnorodnością regionalnych przysmaków, przekąsek, owoców a nawet ubrań. Dla najodważniejszych jest to idealna okazja by spróbować kambodżańskich przysmaków takich jak smażone pasikoniki, pająki, karaluchy, małe żaby oraz świerszcze.

Następnie przejadą państwo do lokalnej restauracji na tradycyjną, kambodżańską kolację. Jedzenie tam może również być dostosowane do wszelkich alergii.

Powrót do hotelu.

Uwagi

• Rynek jest bardzo zatłoczony, pełen najróżniejszych odgłosów i zapachów

• Jeśli zaczną się państwo czuć niekomfortowo, prosimy o powiadomienie przewodnika.

Cena zawiera

Przejazd, opiekę przewodnika, street food

Dzień 6

Siem Reap - Świątynie Angkor

Po śniadaniu zaczną państwo zwiedzanie kompleksu Angkor od odwiedzenia Banteay Srei najbardziej upodobanej przez turystów świątyni, wyróżniającej się niewielkim rozmiarem oraz tym, że jest imponująco dobrze zachowana oraz Banteay Samre której ściany wykonane z różowego piaskowca są udekorowane jednymi z najpiękniejszych w całym kompleksie Angkor rzeźbieniami i reliefami. Po południu odwiedzą państwo słynną świątynię Angkor Wat, znajdującą się na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO od 1992. Angkor Wat jest domem dla najdłuższego na świecie nieprzerwanego reliefu, który znajduje się na zewnętrznej galerii oraz przedstawia sceny z hinduistycznej mitologii.

Nocleg w Siem Reap.

Opcjonalnie Wycieczka po okolicznych wsiach przy zachodzie słońca

Późnym popołudniem przejadą państwo do wioski Krobei Riel, 8km na południowy zachód od Siem Reap. Po przyjeździe spokojny spacer przez wioskę do ekologicznego domu, gdzie zostaną państwo powitani przez rodzinę gospodarzy, którzy poczęstują państwa lokalnymi przekąskami oraz napojami (piwo lub napoje gazowane, lokalne wino i szampan za dodatkową opłatą). Następnie powrócą państwo do hotelu.

Cena zawiera przejazd, opiekę przewodnika, bilety wstępu, przekąski i napoje

Dzień 7

Siem Reap - Świątynie Angkor

Po śniadaniu dalsze zwiedzanie świątyń Angkor, tym razem tuk tukiem. Odwiedzą państwo zdecydowanie mniej masowo uczęszczaną Zachodnią Bramę Angkor Thom a wraz z nią antyczną stolicę z XII Angkor Thom, Południową Bramę, Świątynię Bajon wyróżniającą się 54 wieżami udekorowanymi ponad 200 uśmiechniętymi twarzami Avolokitesvara, Świątynię Baphuon będącą reprezentacją mitycznej Mont Meru, Pałac Phimeanakas, Taras Słoni oraz Taras Trędowatego Króla.

Następnie będziemy kontynuować wizytę w Ta Prohm- buddyjskiej świątyni z XII w poświęconej matce króla Jayavarmana VII oraz w jej siostrzanej świątyni Preah Khan- świątyni "świętego miecza", również zbudowanej przez króla Jayavarmana VII w XII w. Korytarze obu świątyń udekorowane są imponującymi rzeźbieniami, szczególnie w spektakularnej Sali Tancerek. Ostatnim punktem programu będzie Neak Poan, niewielka świątynia umieszczona na środku kwadratowego stawu. Podstawę budowli otaczają dwa splecione węże od których pochodzi jej nazwa, świątynia "zwiniętych węży"

Nocleg w Siem Reap.

Opcjonalnie Wycieczka na lokalny nocny rynek

Późnym popołudniem będą mieli państwo możliwość wybrania się na nocny rynek z ogromną różnorodnością regionalnych przysmaków, przekąsek, owoców a nawet ubrań. Dla najodważniejszych jest to idealna okazja by spróbować kambodżańskich przysmaków takich jak smażone pasikoniki, pająki, karaluchy, małe żaby oraz świerszcze.

Cena zwiera Przejazd, opiekę przewodnika, street food, napoje

Dzień 8

Siem Reap - Warszawa

Transfer na lotnisko w Siem Reap i wylot do Warszawy.

Dzień 9

Warszawa

Przylot do Warszawy.

Cena zawiera

Bilet lotniczy Warszawa - Phnom Penh - Siem Reap - Warszawa, zakwaterowanie w hotelach 3 *, transfery prywatnym, klimatyzowanym pojazdem, bilety wstępów do zwiedzanych atrakcji, posiłki wg. programu, anglojęzyczny przewodnik w czasie zwiedzania, woda butelkowana w autokarze na czas transferów (max. 2 butelki na osobę), podatek turystyczny, opiekę polskiego pilota w podanych terminach przy grupach min. 14 os., ubezpieczenie ŚWIAT MultiTravel + CP (choroby przewlekłe) do 100% KL + AS (amatorskie uprawianie sportu) KL 150.000 EUR, NNW 4.000 EUR, BP 400 EUR, obowiązkowa składke na TFG w wysokości 13 zł/os.

Cena nie zawiera

Lotów wewnętrznych w kwocie 105 USD za osobę, posiłków niewymienionych w programie, minibaru w pokojach, napiwków dla przewodników i kierowców, kosztów wizy do Wietnamu - informacje na temat wizowania przez nasze biuro na www.wizowanie.com

Uwagi

1. Cena przelotu została podana w najniższej taryfie obowiązującej na przelot w okresie ważności powyższej taryfy. W przypadku niedostępności tej taryfy istnieje możliwość rezerwacji biletu w innej wyższej - za odpowiednią dopłatą.

2. Koszt świadczeń w USD przeliczany po kursie sprzedaży USD Banku PKO SA z dnia wpłaty

3. Oferta dla dzieci 0-11 na zapytanie

4. Terminy z polskim pilotem 14-22.01.2019; 04-12.03.2019; 20-28.05.2019; 02-10.09.2019; 20-28.11.2019

5. Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami (Ustawy o obywatelstwie polskim), przy przekraczaniu polskiej granicy państwowej przez obywateli Polski posiadających podwójne obywatelstwo, podczas kontroli granicznej obowiązuje wymóg okazania polskiego dokumentu paszportowego.

Ubezpieczenie zawarte w ofercie

· Świat Multitravel + CP (choroby przewlekłe) do 100% KL + AS (amatorskie uprawianie sportu) - KL 150 000 EURO, NNW - 4 000 EURO, BAGAŻ - 400 EURO

Gwarancja niezmienności ceny

Istnieje możliwość zakupu Gwarancji Niezmienności Ceny, kwota zależna jest od kosztu imprezy (na osobę). Gwarancja oznacza, że cena zarezerwowanej imprezy turystycznej nie ulegnie zmianie do dnia wyjazdu (dotyczy wzrostu kursu walut). Gwarancja nie dotyczy sytuacji zmian w rezerwacji na życzenie klienta, które skutkują zmianą ceny świadczeń na umowie. Informację o zakupie Gwarancji Niezmienności Ceny należy zgłosić i opłacić maksymalnie w ciągu 7 dni od daty podpisania umowy.

Do 3500 zł/osoba - 65 zł/osoba

3501 do 6000 zł/osoba - 100 zł/osoba

Od 6001 do 9000 zł/osoba - 170 zł/osoba

Powyżej 9000 zł/osoba - 250 zł/osoba

Infolinia 58 300 16 90 dla abonentów spoza TP S.A.
Dokumenty organizatoraWażne informacje
Czy wiesz że?
  • gwarantujemy najniższe ceny
  • nie pobieramy prowizji
  • mamy 15 lat doświadczenia
  • porównujemy oferty 100 biur podróży
  • w 2014 roku wysłaliśmy na wakacje ponad 103 000 osób
  • mamy bazę ponad 45 000 opinii internautów o hotelach i kierunkach

100% bezpieczeństwa

Korzystamy z najlepszych zabezpieczeń płatności.

Nr 1 w Internecie

Największa sprzedaż wycieczek przez Internet od 1999 r.

Jesteśmy członkiem Polskiej Izby Turystyki i akredytowanym agentem IATA.

zamknij Podziel się z nami...
Wyślij
Formularz został wysłany.

Dziękujemy za przesłanie uwag.