kod oferty: EG-631342

Kanada Wschodnia oraz St. Pierre i Miquelon ***

Lokalizacja: Kanada » Wyc. objazdowe »
Zakwaterowanie: hotel
Wyjazd od dnia: 12.06.2024
Cena od: 19 144 zł 12 dni/os.
  Rezerwuj  
Zadaj pytanie do oferty zamknij

Kanada Wschodnia oraz St. Pierre i Miquelon ***

Wyślij
Anuluj

Prezentacja oferty

  • Prestige Tours od 19 144 zł/os.

Kalkulacja ceny dla dwóch osób dorosłych

Wylot z: Warszawa - Chopin 12.06.2024       Powrót z:  Toronto 24.06.2024
Cena za pokój
Pokój dwuosobowy wyżywienie: według programu  
(zakres i warunki)    
Cena za osobę dorosłą Cena całkowita dla dwóch osób dorosłych (wraz z ubezpieczeniem)  
Rezerwacja jest w 100% darmowa i nie zobowiązuje do zakupu wycieczki. Rezerwuj
Masz pytania? Napisz do nas, a nasz Doradca skontaktuje się z Tobą. Zapytaj o ofertę
* Szczegółowej kalkulacji dokona Konsultant po złożeniu rezerwacji.

Prestige Tours o tej ofercie

***

Kanada/Toronto

Tytuł wycieczki

Wschodnia Kanada

Oraz ST. PIERRE I MIQUELON 14 DNI

Główne atrakcje

• Toronto - strzeliste drapacze chmur

• Niagara - najsłynniejszy wodospad Ameryki

• Montreal - frankofońska metropolia

• Quebec - Europa w Kanadzie

• St. Pierre i Miquelon - francuskie terytorium zamorskie

• Wspaniała przyroda Nowej Szkocji

O wycieczce

Północno wschodnie krańce kontynentu amerykańskiego dają możliwość obcowania z surową przyrodą, wielkimi przestrzeniami, spacerów nad oceanem i rzekami. Zobaczymy tu największe na świecie pływy oceaniczne, mnóstwo ptaków i pięknych w swojej grozie krajobrazów. Oczywiście zatrzymamy się też w ciekawych i zróżnicowanych miastach - Toronto i Quebec City wydają się tak odmienne, że aż trudno uwierzyć, że leżą w jednym kraju. Wisienką na torcie i gratką dla kolekcjonerów krajów i terytoriów zależnych jest wizyta w Saint Pierre i Miquelon, czyli francuskiej posiadłości w Ameryce. Przekonamy się przy okazji, że to jest ciekawe miejsce. Dobra wiadomość dla osób źle znoszących upały - w tej części Kanady raczej nam one nie grożą.

Na miejscu poruszamy się wygodnymi pociągami, busami, a także samolotami - Kanada to ogromny kraj, drugi na świecie pod względem powierzchni i poczujemy to, choć zwiedzamy tylko jej wycinek. Dobre warunki noclegowe i brak forsownych wycieczek pieszych czynią tą wycieczkę łatwą i dostępną dla każdego.

Program wycieczki

Dzień 1

Wylot

Szczegółowa informacja o zbiórce i godzinie odlotu z Warszawy jest podana w Prestige Book, który otrzymuje każdy uczestnik wycieczki. Przelot do Toronto w Kanadzie. Przejazd do hotelu i nocleg.

Dzień 2

Toronto

Dzień poświęcimy na zwiedzanie największego miasta Kanady - Toronto. Rozpoczniemy od wizyty w nowoczesnym Downtown, przespacerujemy się reprezentacyjną ulicą miasta - Yonge Street, zatrzymamy się na placu Yonge-Dundas przypominającym nowojorski Time Square. Zobaczymy nowy i stary ratusz, a także inne ciekawe budynki. Następnie zajrzymy do najmodniejszej dzielnicy Toronto - Distilery. To zrewitalizowana dawna destylarnia zachwycająca klimatem i niebanalnymi budynkami. Chwile relaksu przyniesie nam krótki rejs stateczkiem po jeziorze Ontario - z wody miasto wygląda bardzo ciekawie. Tego dnia nie może zabraknąć wizyty na najwyższej wieży telewizyjnej świata - CN Tower. Wyjedziemy na poziom widokowy na wysokości 342metrów, skąd rozpościera się wspaniała panorama. Powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 3

Wodospady Niagara

Dzień przeznaczony na opcjonalną wycieczkę na kanadyjską stronę wodospadów Niagara. Osoby, które już widziały Niagarę przy okazji innych wyjazdów mogą zostać i mieć dzień wolny w Toronto. Nad Niagarę mamy do przejechania ok. 130km dookoła jeziora Ontario. W planie mamy dojazd do ciekawego miasteczka Niagara-on-the-Lake, w którym znajdziemy dużo sklepików i kafejek. Leżące nieco dalej wodospady tworzy rzeka Niagara, która wypływa z jeziora Erie i z hukiem spada z wysokości 53metrów. Wodospady podziwiamy z punktów widokowych, mamy wystarczająco dużo czasu na spacery i podejście jak najbliżej do spienionej kaskady. Pod wieczór powrót do Toronto na nocleg.

Dzień 4

Toronto - Montreal

Przejazd na dworzec kolejowy. Stamtąd czeka nas podróż wygodnym pociągiem (ok. 5 godzin) do Montrealu, największego miasta francuskojęzycznej części Kanady. Kwaterujemy się w hotelu i ruszamy na pierwszy spacer po mieście. Montreal leży nad Rzeką św. Wawrzyńca, a my przespacerujemy się jej nabrzeżem. Nocleg w hotelu w Montrealu.

Dzień 5

Montreal

Rejs po rzece św. Wawrzyńca, jednej z większych rzek Ameryki Północnej. Ta ważna rzeka Kanady wypływa ze znanego nam już jeziora Ontario, wyznaczającego granicę między Kanadą a Stanami Zjednoczonymi. Będziemy podziwiać panoramę Montrealu i jego unikalną architekturę z perspektywy wody. Rejs jest idealnym wprowadzeniem do poznania miasta. Komfortowa łódź umożliwia swobodne żeglowanie, łącząc zwiedzanie z chwilą relaksu. Dalsze zwiedzanie. W mieście tym nad wyraz ładnie komponuje się zabytkowa architektura z nowoczesnymi budynkami. Wybierzemy się na spacer po Av. des Pins, pełnej wyjątkowych murali. Zajrzymy do Starego Montrealu, czyli historycznej dzielnicy miasta, z zabytkowym ratuszem miejskim, bazyliką Notre Dame i starym portem. To idealne miejsce na piesze wędrówki, odkrywanie ciekawych uliczek i małych placów. Bardzo ciekawa jest dzielnica nad Kanałem Lachine, która przekształciła się z industrialnej w modną część mieszkalną. Będziemy też podziwiać panoramę miasta ze wzgórza Mont Royal, od którego miasto wzięło swoją nazwę. Nocleg w hotelu w Montrealu.

Dzień 6

Quebec

Całodzienna wycieczka do Quebec City. To założone przez Francuzów miasto dla wielu osób jest najpiękniejszym miastem Ameryki Północnej. Mamy poczucie, jakbyśmy znaleźli się we Francji. Swoją architekturą nie przypomina amerykańskich czy kanadyjskich metropolii z drapaczami chmur, lecz zachwyca zabytkową, niską zabudową. Stare Miasto zostało wpisane na listę UNESCO i jako jedyne w Ameryce Północnej zostało otoczone warownymi murami. Czas spędzimy spacerując wąskimi uliczkami miasta, a odpoczywać będziemy w miejscowych kafejkach. Wielką atrakcją i symbolem miasta jest Chateau Frontenac, przypominający bardziej potężny zamek, niż luksusowy hotel, którym jest w rzeczywistości. Wieczorem powrót do Montrealu i tam nocleg.

Dzień 7

Lot Do Nowej Szkocji

Przejazd na lotnisko w Montrealu i lot do Halifax, stolicy prowincji Nowa Szkocja. Miasto zostało założone w XVIII wieku przez Brytyjczyków, jako posterunek wojskowy i ten brytyjski charakter nosi do dzisiaj. W Halifax poczujemy rześki powiew Atlantyku. W zależności od godziny przylotu możemy jeszcze zdążyć przespacerować się po centrum przed noclegiem w hotelu.

Dzień 8

Halifax I Lunenburg

Halifax nie jest wielkim miastem na standardy amerykańskie i z łatwością obejdziemy położone wokół cytadeli, która jest najcenniejszym zabytkiem Halifax. Nieopodal przejdziemy przez nadbrzeże - Halifax Waterfront. Nasz głód zostanie zaspokojony przez znakomite, miejscowe fish & chips lub specjalność miasta - homara. W tutejszym porcie w roku 1917 doszło potężnej eksplozji materiałów wybuchowych na statku. Skala wybuchu uczyniła z Halifax miasto o największym wybuchu w historii świata do czasów Hiroszimy. Do dziś możemy zobaczyć półtonową kotwicę, którą znaleziono ją trzy kilometry od eksplozji. Również katastrofa Titanica w 1912 roku wywarła wpływ na Halifax. Na trzech tutejszych cmentarzach spoczywa wiele ofiar Titanica, a eksponaty pochodzące ze statku oglądniemy w Maritime Museum of the Atlantic. Po południu udajemy się do Lunenburga, miasteczka wpisanego na listę UNESCO. Po drodze mamy możliwość poznać uroki atlantyckiego wybrzeża, a przede wszystkim Peggy's Cove - położoną na skałach latarnie morską. Zachwycą nas widoki i stare domki miasteczka, a degustacja w małej XIX wiecznej destylarni poprawi nastrój. Powrót do Halifax na nocleg.

Dzień 9

Zatoka Fundy

Podążamy malowniczym szlakiem Evangeline do portu Hall's Harbour w zatoce Fundy, który słynie z połowów homarów. Będziemy się cieszyć urokiem rustykalnej wioski rybackiej. Wybierzemy się na spacer wzdłuż promenady przy porcie i zwiedzimy budynki Lobster Pound z lat dwudziestych XIX wieku. Wioska szczyci się idealnym miejscem do obserwowania olbrzymich pływów Zatoki Fundy. Podczas odpływu można zobaczyć statki floty rybackiej Fundy spoczywające na kilach i przejść się po samym dnie portu, które sześć godzin wcześniej było wypełnione wodami oceanu. Z portu Hall's Harbour wyruszymy w kierunku North Mountain Ridge do Look-Off" Blomidon, gdzie w pogodny dzień można zobaczyć zatokę Fundy, Grand Pré, Wolfville i rozległe groble zbudowane przez pierwszych francuskich osadników. Jest to prawdopodobnie jeden z najbardziej malowniczych widoków na Nowej Szkocji. Odwiedzimy Narodowe Miejsce Historyczne Grand Pré, które w 2012 roku zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Kontynuując podróż na skraj miasta, udamy się do Port Williams, gdzie znajdziemy jedną z francuskich grobli, po których można spacerować i podziwiać spektakularne krajobrazy. Zostawiając Port Williams za sobą, będziemy dalej podziwiać dolinę Annapolis, która jest znana ze swoich drzew owocowych, wyróżnia się również jako wschodzący kierunek winiarski w Kanadzie. Być może w drodze powrotnej zajedziemy do jednego z portów, aby przed powrotem do Halifax zobaczyć jeszcze kontrastujący poziom pływów. Kolejny nocleg w Halifax.

Dzień 10

ST. PIERRE

Przelot na St. Pierre. Tego dnia ponownie spotkamy się z francuskim jedzeniem, winem, językiem i... walutą euro. Obie wyspy, wraz z Miquelon, są ostatnią pozostałością posiadłości francuskich w Ameryce Północnej. Saint-Pierre, to wyspa dużo mniejsza niż Miquelon, jednak to tu mieszka 90% całej ludności zamorskiej wspólnoty Francji. Spacer po mieście, podczas którego będziemy mieli okazję zobaczyć wyjątkową przyrodę wyspy, stada ptaków przybrzeżnych, a także piękne kolorowe domy, pochodzące z XIX wieku, z których słynie miasteczko. Nocleg na St. Pierre.

Dzień 11

Miquelon

Dzień spędzamy na wyspie Langlade i Miquelon na którą przeprawiamy się z St. Pierre. Przespacerujemy się piękną doliną La Cormorandiere. Po drodze odkryjemy zapierające dech w piersiach widoki oraz florę i faunę wyspy - naturalne dziedzictwo będące bogactwem archipelagu. Wybierzemy się na krótki rejs, nasze oczy nacieszą stada migrujących ptaków i wygrzewających się w słońcu fok. Będzie to prawdziwe spotkanie z przyrodą. Powrót na St. Pierre na nocleg.

Dzień 12

WYLOT Z ST. PIERRE

Przejazd na lotnisko i wylot z St. Pierre do Halifax. Czas do zagospodarowania na ostatnie zwiedzanie, zakup pamiątek i omówienie wyprawy. Nocleg tranzytowy w Halifax.

Dzień 13

Wylot Do Polski

Przejazd na lotnisko i wylot do Polski z jedną lub dwoma przesiadkami.

Dzień 14

Przylot Do Polski

Przylot do Warszawy.

Zniżki

4% ceny - dodatkowa zniżka dla Przyjaciół Biura (definicja Przyjaciela Biura jest zawarta w Uwagach o Podróżowaniu). Zniżki naliczane są od ceny podstawowej (poza obowiązkową dopłatą płatną na miejscu). Single bez dopłaty - w przypadku braku możliwości dokwaterowania i przy zapisie minimum 6miesięcy przed wycieczką.

Ceny promocyjne stosowane są tylko w przypadku wczesnych rezerwacji.

Liczba miejsc w promocyjnej cenie ograniczona.

I rata - 20% ceny wycieczki płatne do 2 dni od zapisu

II rata - dopłata do 50% ceny - 95 dni przed datą wyjazdu

III rata - dopłata do 100% ceny - 45 dni przed datą wyjazdu

Płatność w USD (na konto USD) lub w PLN (na konto PLN) według średniego kursu NBP z dnia wpłaty.

świadczenia

• przelot na całej trasie, opłaty i podatki lotniskowe,

• minimum 20kg bagażu nadawanego/os.,

• wszelkie inne koszty transportu lądowego i wodnego,

• noclegi wg programu w hotelach minimum 3 * (pokoje 2 osobowe z łazienkami),

• śniadania w hotelach, kafeteriach lub pakiety śniadaniowe,

• bilety wstępu do parków narodowych i obiektów wg programu, * ubezpieczenie KL, NNW, bagaż;

• opieka polskiego pilota.

Cena nie obejmuje

• obowiązkowa dopłata na miejscu w wysokości 700 USD (ostatnia rata wyjazdu płatna na miejscu) obejmująca część świadczeń,

• ubezpieczenie od kosztów rezygnacji,

• ubezpieczenie od chorób przewlekłych,

• drobne napiwki,

• pozostałe wyżywienie i napoje do posiłków,

• ewentualne koszty zwiedzania obiektów nie ujętych w programie,

• dopłata do pokoju 1-os.,

• kosztów wykonania ewentualnych wymaganych testów na COVID-19.

Uwagi

Orientacyjna liczba Uczestników 6 - 18. Uwagi praktyczne każdy uczestnik otrzymuje przed wyjazdem. Wyżywienie na bieżąco organizuje pilot. Posilamy się w lokalnych barach i restauracjach, a także od czasu do czasu zaopatrujemy się w supermarketach, Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Biuro zastrzega sobie prawo przesunięcia o maksimum 1 dzień terminu wycieczki lub jej wydłużenia o nocleg tranzytowy bez dodatkowych kosztów zgodnie z aktualnymi rozkładami lotów.

Infolinia 58 300 16 90 dla abonentów spoza TP S.A.
Dokumenty organizatoraWażne informacje
Czy wiesz że?
  • gwarantujemy najniższe ceny
  • nie pobieramy prowizji
  • mamy 18 lat doświadczenia
  • porównujemy oferty 100 biur podróży
  • w 2014 roku wysłaliśmy na wakacje ponad 103 000 osób
  • mamy bazę ponad 45 000 opinii internautów o hotelach i kierunkach

100% bezpieczeństwa

Korzystamy z najlepszych zabezpieczeń płatności.

Nr 1 w Internecie

Największa sprzedaż wycieczek przez Internet od 1999 r.

Jesteśmy członkiem Polskiej Izby Turystyki i akredytowanym agentem IATA.

zamknij Podziel się z nami...
Wyślij
Formularz został wysłany.

Dziękujemy za przesłanie uwag.