kod oferty: EG-261143

Kanada i Alaska - Łosie i Łososie ***

Lokalizacja: Kanada
Zakwaterowanie: wycieczka objazdowa
Wyjazd od dnia: 24.09.2023
Cena od: 14 726 zł 8 dni/os.
  Rezerwuj  
Zadaj pytanie do oferty zamknij

Kanada i Alaska - Łosie i Łososie ***

Wyślij
Anuluj

Prezentacja oferty

  • Rainbow od 14 726 zł/os.

Kalkulacja ceny dla dwóch osób dorosłych

Wylot z: Warszawa - Chopin 24.09.2023       Powrót z:  Seattle 02.10.2023
Cena za pokój
Pokój trzyosobowy (standardowy) wyżywienie: śniadania  
(zakres i warunki)    
Cena za osobę dorosłą Cena całkowita dla dwóch osób dorosłych (wraz z ubezpieczeniem)  
Rezerwacja jest w 100% darmowa i nie zobowiązuje do zakupu wycieczki. Rezerwuj
Masz pytania? Napisz do nas, a nasz Doradca skontaktuje się z Tobą. Zapytaj o ofertę
* Szczegółowej kalkulacji dokona Konsultant po złożeniu rezerwacji.

Rainbow o tej ofercie

Opis oferty

Zakwaterowanie:

Hotele ***, a także ew. pensjonaty/motele *** wg kategoryzacji Rainbow o średnim standardzie lub bazy turystyczne na Alasce o średnim standardzie – zwykle położone poza centrami miast (12 rozpoczętych dób hotelowych w okolicy miast: Calgary - 1, Lake Louise/Saskatchewan River Crossing - 1, Valemount - 1, Kamloops - 1, Whistler – 1, Vancouver - 1, Seattle - 1, Fairbanks - 1, okolice P. N. Denali - 1, Palmer/Wasilla – 1, Seward - 1, Anchorage - 1).

Do dyspozycji gości:

Restauracja oraz bar.

Pokoje:

2-osobowe, możliwe zakwaterowanie max. 3 os. dorosłych, ale bez dodatkowego łóżka – pokój wyposażony jest w 2 łóżka dwuosobowe (typu „queen”) . Wszystkie klimatyzowane z łazienkami oraz najczęściej TV-sat.

Wyżywienie:

Śniadania amerykańskie: składają się głównie z produktów słodkich – słodkie bułki, muffiny, pieczywo tostowe, płatki kukurydziane, owoce. Czasami dostępne są „hash browns” – placki ziemniaczane lub ziemniaki na ciepło. Rzadkością są warzywa, sery czy wędlina.

Program

Dzień 1

Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godz. przed wylotem samolotu. Wylot z Warszawy i przelot doUSA (możliwa przesiadka). Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie: stronie operatora Przylot do Seattle, odprawa paszportowa zgodnie z obowiązującymi procedurami granicznymi, spotkanie z pilotem, transfer do hotelu, odpoczynek i nocleg w hotelu w okolicy Seattle.

Dzień 2

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i zwiedzanie miasta, które znane jest m. in. dzięki filmowi „Bezsenność w Seattle”. Tutaj znajduje się również siedziba firmy Microsoft, pierwsza na świecie kawiarnia Starbucks, a także wieża widokowa Space Needle. Przespacerujemy się również przez słynny rynek „Pikes Place”. Następnie po południu przelot na Alaskę. Przejazd na nocleg do hotelu w okolicy Anchorage. (Trasa ok. 200km+przelot).

Dzień 3

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i zwiedzanie miasta Anchorage położonego nad Zatoką Cooka. W „stolicy” poszukiwaczy przygód zobaczymy m. in. imaginarium - swego rodzaju muzeum pozwalające na poznanie niecodziennych zjawisk przyrody zachodzących na Alasce. Czas wolny na zakupy pamiątek lub “traperskich” akcesoriów: lornetek, czapek, sprzętu do wypłukiwania złota. Przejazd w kierunku Denali. Po drodze w miejscowości Eklutna zobaczymy cerkiew prawosławną i cmentarz lokalnych Indian, będące śladem czasów Cara i Imperium Rosyjskiego na Alasce, a przy odrobinie szczęścia być może uda nam się spotkać Indian obrządku prawosławnego. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu w okolicy Mt. Kinley Park Village. (Trasa ok. 400km)

Dzień 4

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Eksploracja okolic Denali oraz najwyższego szczytu Ameryki Północnej (Mt. McKinley - 6194m n.p.m.). Zwiedzanie wulkanicznego parku Denali z lodowo-śnieżną pokrywą do grubości kilkuset metrów. Znajduje się tu jeden z najdłuższych lodowców świata, ok. 50-kilometrowy Muldrow. Przejedziemy łańcuchem górskim Alaska Range, gdzie wypatrywać będziemy niedźwiedzi grizzly, łosi i innej dzikiej zwierzyny. Po zwiedzaniu parku przejazd na nocleg do Fairbanks. (Trasa ok. 200km).

Dzień 5

Po śniadaniu wykwaterowanie i zwiedzanie Fairbanks – miasta założonego ponad 100 lat temu w apogeum gorączki złota. Następnie przejazd do centrum miasta – postój przy pomniku pionierów. Dzień pełen wrażeń! Wsiadamy do pociągu Tanana Valley Railroad, który zabierze nas prosto do złotych wnętrz Alaski - opuszczonej kopalni złota Gold Ridge 8. Poznamy ciekawą historię górnictwa złota, zwiedzimy obóz górniczy i spróbujemy szczęścia w płukaniu złota. Po południu popłyniemy w rejs po rzekach Chena i Tanana na pokładzie jedynego autentycznego kutra rzecznego na Alasce. Ponownie spotkamy psy zaprzęgowe, zwiedzimy replikę domku trapera, odwiedzimy wioskę Indian szczepu Chena gdzie dowiemy się o kulturze Indian Athabascan, którzy mieszkają tu od wieków. Nocleg w Fairbanks. (Trasa ok. 50km).

Dzień 6

Śniadanie i wykwaterowanie. Następnie przejazd do Muzeum Północy, w którym zapoznamy się ze zwyczajami rdzennych mieszkańców z ludów eskimoskich a następnie do miejscowości North Pole, gdzie nawet w środku lata, można nabyć mnóstwo prezentów idealnych pod choinkę. Dalej przejedziemy do Delta Junction, gdzie w okolicy zacznie nam towarzyszyć Alaska Pipeline wzdłuż którego rozpoczniemy podróż na południe do nadmorskiego portu Valdez - po drodze trasa wiedzie wzdłuż Richardson Highway. Zatrzymamy się na szczycie przełęczy Thompson i podziwiać będziemy panoramę gór Chugach Mountains - ten wspaniały teren, otoczony lodowcami i granitowymi szczytami, otrzymuje jedne z największych opadów śniegu w północnej Ameryce. Nocleg w okoliach Valdez. (Trasa ok. 550km).

Dzień 7

Wyjazd wcześnie rano z portu Valdez do miasta Whittier - przejazd słynną autostradą Alaska Marine Highway, a następnie rejs promem po jednym z najbardziej malowniczych zbiorników wodnych na świecie: Prince William Sound! Po drodze zatrzymamy się w miasteczku Girdwood. Na skraju miasta znajduje się Alyeska Resort, który jest jednym z najbardziej znanych kurortów narciarskich Alaski. Kolejką linową wjedziemy na szczyt Mount Alyeska, z którego rozpościera się przepiękna panorama na dolinę i lodowce. Przejedziemy także do centrum ochrony dzikich zwierząt, gdzie z bliska będziemy mogli obejrzeć niedźwiedzie, bizony, łosie oraz jelenie kanadyjskie. Następnie przejazd na południe do zabytkowej nadmorskiej miejscowości rybackiej Seward. Czas wolny. Nocleg w Seward. (Trasa ok. 350km).

Dzień 8

Wykwaterowanie z hotelu i całodniowy rejs statkiem wzdłuż wybrzeży Parku Narodowego Fiordów Kenai. Niezwykły park, gdzie linia brzegowa to strome krawędzie lodowców tworzących fantazyjne fiordy. Niezapomniane widoki lodowcowych jęzorów „spływających” do lodowatej wody, głęboka cisza przerywana trzaskiem odrywających się fragmentów gór lodowych. Po jego zakończeniu przejazd na nocleg do Anchorage. (Trasa ok. 150km).

Dzień 9

Po śniadaniu transfer na lotnisko w Anchorage i wylot do Polski (Trasa ok. 50km).

Dzień 10

Przylot do Polski.

Uwagi do programu

Napoje alkoholowe zakupione w strefie wolnocłowej i przewożone w bagażu podręcznym, pomimo odpowiedniego opakowania są rekwirowane na lotniskach europejskich.

Zamieszczone w ofercie opisy wycieczek fakultatywnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane. Pełny wykaz dostępnych atrakcji fakultatywnych wraz z ich aktualnymi cenami jest dostępny u naszych rezydentów i pilotów.

Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.

Część z atrakcji może być sezonowo wyłączona ze zwiedzania.

Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

Walutą obowiązującą w Kanadzie jest dolarkanadyjski (CAD)- podczas kanadyjskiej częściprogramu płatności za wycieczki fakultatywne oraz wydatki na miejscusą możliwe tylko w lokalnej walucie. Zalecamy wymianę waluty na lokalną już w Polsce.

świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotami rejsowymi z Warszawy doSeattle i zAnchorage do Warszawy (możliwe przesiadki), opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (razem8 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie: śniadania, transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opieka polskiego pilota lub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta podczas realizacji programu, ubezpieczenie TU Europa - wariant standard (NNW, KL, Assistance oraz bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: kosztów realizacji programu zwiedzania (biletów wstępu, obsługi przewodników, kierowców, itp.) - ok. 570 USD (płatne na miejscu) przejazdów komunikacją miejską, wycieczek fakultatywnych (orientacyjne ceny w programie) oraz innych wydatków osobistych i pozostałych nie ujętych powyżej kosztów.

Ze względu na COVID-19 niektóre udogodnienia/atrakcje/serwis hotelu mogą działać w ograniczonym czasie i/lub mogą być wyłączone z oferowania

Meta description

Nowy program skoncentrowany na Alasce • bezsenne Seattle • Anchorage - „przystanek” Alaska • Mt. McKinley - korona Ziemi • park wulkanów - Denali • Fairbanks - miasto gorączki złota" • North Pole - Santa Calus House • Alaska Marine Highway • Prince Wiliam Sound - jeden z najbardziej malowniczych zbiorników wodnych na świecie • Alyeska Resort - narciarski kurort Ameryki • park fiordów - Kenai"

Wizy

Obywatele Polski mają obowiązek posiadania ważnejESTA bądźwizyprzy wjeździe do Stanów Zjednoczonych Ameryki.

Wizy - informacje dla sprzedawców

Obywatele Polski mają obowiązek posiadania ważnejESTA bądźwizyprzy wjeździe do Stanów Zjednoczonych Ameryki.

Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.0/6. Sprawdź opinie: "

Infolinia 58 300 16 90 dla abonentów spoza TP S.A.
Dokumenty organizatoraWażne informacje
Czy wiesz że?
  • gwarantujemy najniższe ceny
  • nie pobieramy prowizji
  • mamy 18 lat doświadczenia
  • porównujemy oferty 100 biur podróży
  • w 2014 roku wysłaliśmy na wakacje ponad 103 000 osób
  • mamy bazę ponad 45 000 opinii internautów o hotelach i kierunkach

100% bezpieczeństwa

Korzystamy z najlepszych zabezpieczeń płatności.

Nr 1 w Internecie

Największa sprzedaż wycieczek przez Internet od 1999 r.

Jesteśmy członkiem Polskiej Izby Turystyki i akredytowanym agentem IATA.

zamknij Podziel się z nami...
Wyślij
Formularz został wysłany.

Dziękujemy za przesłanie uwag.