kod oferty: EG-726031

Karaiby Zachodnie - Sylwester na Morzu Karaibskim 

Lokalizacja: Rejsy » Morze Karaibskie »
Zakwaterowanie: hotel
Wyjazd od dnia: 28.12.2022
Cena od: 13 526 zł 12 dni/os.
  Rezerwuj  
Zadaj pytanie do oferty zamknij

Karaiby Zachodnie - Sylwester na Morzu Karaibskim

Wyślij
Anuluj

Prezentacja oferty

  • Logos Tour od 13 526 zł/os.

Kalkulacja ceny dla dwóch osób dorosłych

Wylot z: Warszawa - Chopin 28.12.2022       Powrót z:  Houston 09.01.2023
Cena za pokój
Pokój dwuosobowy (DO SPRAWDZENIA) wyżywienie: według programu  
Cena za osobę dorosłą Cena całkowita dla dwóch osób dorosłych (wraz z ubezpieczeniem)  
Rezerwacja jest w 100% darmowa i nie zobowiązuje do zakupu wycieczki. Rezerwuj
Masz pytania? Napisz do nas, a nasz Doradca skontaktuje się z Tobą. Zapytaj o ofertę
* Szczegółowej kalkulacji dokona Konsultant po złożeniu rezerwacji.

Logos Tour o tej ofercie

Kraj

Usa

Karaiby zachodnie – rejs – sylwester na morzu karaibskim

Powitanie Nowego Roku na Morzu Karaibskim. Nurkowanie, zwiedzanie i plażowanie. Romantyczne pejzaże. Złote słońce, szafirowe morze, soczysta zieleń i platynowo białe plaże. Druga co do wielkości rafa koralowa świata. Zielone żółwie i niebieskie iguany. Kajmany i płaszczki. Ruiny cywilizacji Majów.

Dzień 1

GALVESTON (USA, Texas)

Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Wylot do USA. Transfer do hotelu w Galveston.

Dzień 2

Galveston

Transfer do portu. Zaokrętowanie na luksusowy statek wycieczkowy, na którym na kilkunastu pokładach oprócz kabin znajduje się kilka restauracji i barów oferujących dania kuchni międzynarodowej, serwujących posiłki zarówno w ramach pakietu rejsu, jak i za dodatkową opłatą. Można z nich korzystać do późnych godzin wieczornych. Statek oferuje wyposażony w leżaki taras słoneczny oraz możliwość korzystania z odkrytych basenów i sali fitness. Ponadto za dodatkową opłatą w centrum Spa można poddać się relaksującym zabiegom. Do licznych rozrywek, jakie proponuje statek, należą między innymi kasyno i kino pod gwiazdami. Codziennie odbywają się przedstawienia i animacje umilające czas podróży, a wieczorem statek zaprasza do nocnych klubów i dyskoteki. Pasażerowie mogą korzystać z kafejki internetowej (dodatkowo płatna) oraz biblioteki. Statek prowadzi również eleganckie butiki i własną galerię sztuki. Rozpoczęcie rejsu.

Dzień 3 - 4

Na Morzu

Sylwester na statku

Rejs po Morzu Karaibskim. W tych dniach statek nie zawija do żadnego portu. To czas na wypoczynek, relaks i korzystanie z atrakcji statku. Wieczorem warto wyjść na pokład, by podziwiać zachód słońca, a potem pięknie rozgwieżdżone niebo. Trasa rejsu wiedzie przez Zatokę Meksykańską w zachodnią część Morza Karaibskiego. Karaibami określa się część Oceanu Atlantyckiego między kontynentami Ameryk, odgrodzoną od otwartych wód oceanicznych pasem Małych i Wielkich Antyli. Karaiby leżą w strefie klimatu podrównikowego i zwrotnikowego, dlatego temperatura powietrza podczas całego roku jest stała. W dzień sięga 30C, nocą spada do 15-18C. Jednocześnie Morze Karaibskie należy do najcieplejszych mórz świata. Temperatura wody osiąga prawie 30C, co ma wpływ na bogactwo świata podwodnego. Wieczór Sylwestrowy na statku (uroczysta kolacja, możliwość zabawy w klubach).

Dzień 5

GRAND CAYMAN (Kajmany)

Przypłynięcie na wyspę Wielki Kajman należącą do archipelagu Kajmanów stanowiących terytorium zależne Wielkiej Brytanii. Odkryte przez Krzysztofa Kolumba długo nie były zagospodarowane. Zamieszkiwały je liczne morskie żółwie i długo stanowiły dobrą kryjówkę dla piratów. Obecnie to doskonałe miejsce dla miłośników plażowania i nurkowania z fajką. Rozciągająca się wzdłuż wysp rafa koralowa uważana jest za jedną z najbogatszych i najpiękniejszych na świecie. Dużym zainteresowaniem cieszy Żółwia Farma, którą zamieszkuje kilkanaście tysięcy morskich żółwi zielonych, niebieskie iguany oraz kajmany. Inną atrakcją jest Miasto Płaszczek, gdzie można z bliska oglądać te niezwykłe ryby. Z przyrodniczych atrakcji na wyspie znajduje się Ogród Botaniczny Królowej Elżbiety II oraz niezwykłe czarne formacje skalne w regionie West Bay, zwane Hell (piekło), ponieważ przypominają krajobraz miejsca wiecznego potępienia. Indywidualne zwiedzanie wyspy lub udział w wyciecze fakultatywnej. Powrót na statek. Dalszy rejs.

Dzień 6

Na Morzu

Tego dnia statek nie zawija do żadnego portu. Czas na wypoczynek, relaks i korzystanie z atrakcji statku.

Dzień 7

ROATAN (Honduras)

Przypłynięcie na należącą do Hondurasu wyspę Roatan. Miejsce to słynie ze wspaniałych białych piaszczystych plaż oraz bogatych raf koralowych. Atrakcją są również delfiny oraz rekiny z gatunku żarłaczy karaibskich. Wyspę porastają lasy namorzynowe oraz gęsta tropikalna dżungla. Rezerwat morski Sandy Bay-West End oferuje 38 wyjątkowych miejsc do nurkowania w odległości zaledwie 15-minutowej przejażdżki łodzią od wybrzeża. Nurkowanie z rurką jest dostępne również bezpośrednio z plaży. Lokalną kulturę można poznać w ulokowanych na wybrzeżu wioskach pełnych kawiarni, lokalnych sprzedawców i kolorowych sklepów wypełnionych wyjątkowymi pamiątkami. Indywidualna eksploracja wyspy lub udział w wyciecze fakultatywnej. Powrót na statek. Dalszy rejs.

Dzień 8

BELIZE (Belize)

Przypłynięcie do Belize, położonego na krańcu półwyspu Jukatan. Podobnie jak Roatan i Kajmany, wybrzeże Belize uważane jest za raj dla amatorów nurkowania i snorkelingu ze względu na łatwy dostęp do podwodnego świata rozleglej rafy koralowej. Gęsty las deszczowy kraju jest usiany ruinami Majów, które obecnie są domem dla szerokiej gamy tropikalnych dzikich zwierząt. Zwiedzanie atrakcji Belize na własną rękę lub udział w wycieczce fakultatywnej. Powrót na statek. Dalszy rejs.

Dzień 9

COSTA MAYA (Meksyk)

Przypłynięcie do niewielkiej wioski rybackiej Mahahual na Costa Maya. Tutaj, w gęstym lesie tropikalnym i zaroślach mangrowych południowego Jukatanu, kwitła wielka cywilizacja Majów. W okresie klasycznym (200-1000 p.n.e.) Majowie wznieśli skomplikowane kamienne miasta ze schodkowymi piramidami, placami i pałacami. Zapaleni astronomowie opracowali również wyrafinowaną matematykę, bardzo dokładny kalendarz i złożony system pisma. Następnie ta fascynująca kultura dosłownie zniknęła. Obecnie odwiedzający Costa Maya mogą zwiedzić ruiny niegdyś wielkich miast Kohunlich, Dzibanché i Chacchoben. Plażowanie lub udział w wycieczce fakultatywnej do starożytnego świata Majów. Powrót na statek. Dalszy rejs.

Dzień 10

COZUMEL (Meksyk)

Przypłynięcie na meksykańską wyspę Cozumel. Jej pierwszymi mieszkańcami byli Majowie, którzy stworzyli na wyspie miejsce kultu bogini księżyca i płodności Ixchel. Indiańskie kobiety przybywały tutaj z odległych regionów, by złożyć jej pokłon i dary. Obecnie wyspa jest atrakcyjnym celem dla turystów podziwiających dziewicze plaże oraz najpiękniejszą na świecie rafę koralową. W porastającej wyspę dżungli wciąż można znaleźć ruiny cywilizacji Majów, w tym największą atrakcję wyspy - ruiny San Gervasio, będące miejscem kultu bogini Ixchel. Powrót na statek. Dalszy rejs.

Dzień 11

Na Morzu

Tego dnia statek nie zawija do żadnego portu. Czas na wypoczynek, relaks i korzystanie z atrakcji statku.

Dzień 12

GALVESTON (USA)

Przypłynięcie do Galveston. Zakończenie rejsu. Wyokrętowanie i transfer do portu lotniczego. Wylot do Europy.

Dzień 13

Przylot do Warszawy.

I rata

3000 PLN - płatna przy zapisie

Ii rata

Płatna na 90 dni przed wyjazdem

Cena obejmuje

Przeloty międzynarodowe rejsowymi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej,

Transfery lotnisko – hotel – port; port – lotnisko,

Rejs luksusowym statkiem wycieczkowym (standard 4,5 *),

11 noclegów (w tym 10 noclegów na statku, 1 nocleg w hotelu); zakwaterowanie w kabinie 2-os. wewnętrznej (bez okna). W kabinie znajdują się dwa pojedyncze łóżka lub jedno podwójne, telewizor, radio, telefon, lodówka, sejf. Łazienka wyposażona jest w umywalkę, WC, prysznic. Kabiny zewnętrzne (z oknem lub balkonem) oraz luksusowe apartamenty dostępne są za dopłatą. W Galveston zakwaterowanie w hotelu 3 *, pokoje 2-os. Dopłata do kabiny 1-os. wewnętrznej oraz do pokoju 1-os. w hotelu ok. 4200 PLN

10 śniadań, 10 obiadów, 10 kolacji, podczas rejsu - przekąski między posiłkami, napoje – kawa, herbata, woda stołowa i sok do śniadań,

Serwis bagażowy podczas wejścia i zejścia ze statku,

24-godzinny serwis kabinowy,

Korzystanie z urządzeń sportowo – rekreacyjnych na pokładzie statku (baseny, jacuzzi, boiska sportowe),

Udział w imprezach rozrywkowych organizowanych na statku (przedstawienia w teatrze, koncerty, dyskoteka, pokazy, animacje),

Opłaty portowe,

Opiekę polskiego pilota,

Ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NNW, bagaż).

Uwaga !

Zgodnie z Warunkami uczestnictwa do ceny imprezy zostanie doliczona składka na TFG - 13 PLN oraz bezzwrotna składka na TFP - 13 PLN.

Do wjazdu na terytorium usa wymagany jest dokument esta lub wiza. od 11 listopada 2019 r. obywatele polscy mogą podróżować do usa w celach turystycznych na okres do 90 dni bez wiz, po uzyskaniu zezwolenia wjazdu za pośrednictwem elektronicznego systemu autoryzacji podróży (esta). program ruchu bezwizowego nie obejmuje osób, które po 1marca 2011 roku odwiedziły m.in. koreę północną, iran, irak, libię, somalię, sudan, syrię lub jemen. pełne informacje na temat programu ruchu bezwizowego (w tym systemu esta) są dostępne na stronie internetowej amerykańskiego urzędu celnego i ochrony granic pod adresem https

//esta.cbp.dhs.gov oraz na stronie internetowej Departamentu Stanu USA pod adresem http://travel.state.gov.

Osoby, które posiadają ważną wizę do USA nie muszą ubiegać się o zezwolenie ESTA.

Uczestnicy wycieczki mogą starać się o zezwolenie ESTA we własnym zakresie lub za pośrednictwem biura LogosTour (opłata za zezwolenie 100 PLN i opłata za pośrednictwo 50 PLN). W przypadku korzystania z pośrednictwa najpóźniej na 2miesiące przed rozpoczęciem wycieczki należy złożyć wypełniony formularz, z którego dane posłużą do wypełnienia wniosku w Elektronicznym Systemie Autoryzacji Podróży (ESTA) oraz skan paszportu (strona ze zdjęciem, wymagany paszport biometryczny).

Uczestnicy wycieczki, których nie obejmuje ruch bezwizowy, mogą starać się o wizę za pośrednictwem biura LogosTour. Najpóźniej na 2miesiące przed rozpoczęciem wycieczki należy złożyć formularze wizowe, z których dane posłużą do uzupełnienia wniosku elektronicznego, skan paszportu oraz skan kolorowego zdjęcia zgodnego z wymaganiami ambasady USA. Orientacyjna cena wizy wynosi około 700 PLN. Opłata za pośrednictwo wizowe – 200 PLN. Szczegóły w biurze. Paszport powinien być ważny co najmniej 6miesięcy od daty powrotu i posiadać min. 2 strony wolne.

Najpóźniej na 45 dni przed rozpoczęciem wycieczki należy dostarczyć do biura skan paszportu (strona ze zdjęciem) oraz skan zezwolenia na wjazd do USA (ESTA) lub skan wizy amerykańskiej (promesy wizowej).

Niezależnie od posiadania wizy (promesy wizowej) lub ESTA ostateczna decyzja o wpuszczeniu na terytorium Stanów Zjednoczonych leży w kompetencjach amerykańskiego urzędnika służby imigracyjnej na przejściu granicznym.

Koszty pośrednictwa wizowego/ESTA oraz opłaty wizowe/ESTA są bezzwrotne.

W przypadku otrzymania odmowy wizy/ESTA i rezygnacji z wyjazdu – potrącenie wg Warunków Uczestnictwa.

Cena nie zawiera napojów alkoholowych, gazowanych, wody mineralnej oraz innych napojów zamawianych w restauracjach i barach (do zakupów w barach doliczane jest 15% podatku).

Cena nie zawiera posiłków w hotelu w Glaveston.

Cena nie zawiera wycieczek fakultatywnych rozpoczynających się w portach (ceny od 60 USD do 200 USD za każdą). Trasy wycieczek uzależnione są od czasu postoju statku w danym porcie. Opis programu zawiera propozycje atrakcji turystycznych w danym miejscu. Program wycieczki fakultatywnej organizowanej dla grupy na miejscu nie zawsze obejmuje wszystkie wymienione atrakcje.

Na obowiązkowe napiwki dla załogi statku podczas rejsu należy przeznaczyć ok. 150 USD, dla lokalnych przewodników oraz pozostałej obsługi ok. 50 USD.

Sugerujemy wykupienie dodatkowego ubezpieczenia od rezygnacji z wycieczki.

Uprzejmie informujemy, że więcej informacji o składkach na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy, dostępnych jest na naszym blogu we wpisie zatytułowanym Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy

Terminy

28.12 - 09.01.2023, 13500.00 PLN

Infolinia 58 300 16 90 dla abonentów spoza TP S.A.
Dokumenty organizatoraWażne informacje
Czy wiesz że?
  • gwarantujemy najniższe ceny
  • nie pobieramy prowizji
  • mamy 17 lat doświadczenia
  • porównujemy oferty 100 biur podróży
  • w 2014 roku wysłaliśmy na wakacje ponad 103 000 osób
  • mamy bazę ponad 45 000 opinii internautów o hotelach i kierunkach

100% bezpieczeństwa

Korzystamy z najlepszych zabezpieczeń płatności.

Nr 1 w Internecie

Największa sprzedaż wycieczek przez Internet od 1999 r.

Jesteśmy członkiem Polskiej Izby Turystyki i akredytowanym agentem IATA.

zamknij Podziel się z nami...
Wyślij
Formularz został wysłany.

Dziękujemy za przesłanie uwag.