kod oferty: EG-469968

Kenia co w buszu piszczy ***

Lokalizacja: Kenia
Zakwaterowanie: wycieczka objazdowa
Wyjazd od dnia: 13.09.2019
Cena od: 6 854 zł 9 dni/os. 7 186 zł
  Rezerwuj  
Zadaj pytanie do oferty zamknij

Kenia co w buszu piszczy ***

Wyślij
Anuluj

Prezentacja oferty

  • Rainbow od 6 854 zł/os.

Kalkulacja ceny dla dwóch osób dorosłych

Wylot z: Warszawa - Chopin 13.09.2019   godz. 18:00       Powrót z:  Nairobi 22.09.2019   godz. 16:50
Cena za pokój
Pokój dwuosobowy (standardowy) wyżywienie: pełne wyżywienie  
(zakres i warunki)    
Cena za osobę dorosłą Cena całkowita dla dwóch osób dorosłych (wraz z ubezpieczeniem)  
Rezerwacja jest w 100% darmowa i nie zobowiązuje do zakupu wycieczki. Rezerwuj
Masz pytania? Napisz do nas, a nasz Doradca skontaktuje się z Tobą. Zapytaj o ofertę
* Szczegółowej kalkulacji dokona Konsultant po złożeniu rezerwacji.

Rainbow o tej ofercie

Udogodnienia hotelu
  • Oferty egzotyczne

Opis oferty

Część objazdowa

Razem 6 rozpoczętych dób hotelowych. Safari: hotele/lodge kategorii *** - 1 doba w hotelu w Nairobi, 5 rozpoczętych dób hotelowych w lodgach - wygodne, często budowane w lokalnym stylu, położone bezpośrednio na terenach parków narodowych lub w ich pobliżu, często zlokalizowane przy wodopojach, gdzie zwłaszcza wieczorami gromadzą się zwierzęta, co pozwala obserwację zwierząt z hotelowego tarasu lub pokoju (możliwe zakwaterowanie w lodgach namiotowych). Pokoje: skromnie wyposażone z łazienkami (bez klimatyzacji, TV i telefonu), możliwość dostawki. Wyżywienie: śniadanie, lunch i obiadokolacja najczęściej w formie bufetu, choć w niektórych lodgach posiłki podawane są do stolika (możliwy lunch w postaci pakietów). Do dyspozycji gości: recepcja, restauracja, bar, ogród, niekiedy sklepik z pamiątkamioraz często ogród ibasen. W recepcji do dyspozcyji telefon (płatny, niestety często zdarzają sięawarie linii telefonicznej). W Masai Mara możliwe 2 osobne safari w ciągu dnia lub 1 długie (w zależności od lokalizacji lodgy).

Część pobytowa

3 rozpoczęte doby hotelowe w hotelu na wybrzeżuOceany Indyjskiego (w pobliżu Mombasy). Hotel *** (Mombasa Beach lub podobny) - kameralny hotel położony na północnym wybrzeżu Mombasy bezpośrednio przy plaży. W pobliżu hotelu sklepy, restauracje i inne rozrywki. Pokoje: 2-osobowe z możliwością 1 dostawki dla osoby dorosłej, wyposażone są w: łazienkę z prysznicem, klimatyzację, telefon, większość pokoi posiada balkon lub taras. Do dyspozycji gości: recepcja, sejf na recepcji (za opłatą), restauracja, bar, basen, bezpłatne leżaki i parasole przy basenie oraz w ogrodzie przy plaży. Wyżywienie: śniadanie (7:30-09:30), lunch (12:30-14:30) i obiadokolacja (19:30-21:30). Wszystkie posiłki podawane są w formie bufetu i w standardach kuchni międzynarodowej. Napoje do lunchu i obiadokolacji płatne dodatkowo. Za dopłatą możliwy pobyt w hotelu **** (Jacaranda Indian Ocean lub podobny).

Program

Dzień 1

Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie na 2,5 godziny przed wylotem samolotu. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na www.stronie operatora. Przelot do Nairobi liniami rejsowymi z przesiadką.

Dzień 2

Przylot do Nairobi. Po odprawie paszportowo-wizowej przejazd (ok. 250km) do położonego na płaskowyżu, ok. 1600m n.p.m., Masai Mara - najsłynniejszego rezerwatu dzikich zwierząt w Afryce, który wraz z przyległym Serengeti (w Tanzanii) uważany jest za najpiękniejszy park na świecie. Po dotarciu do lodgy przerwa na lunch i krótki odpoczynek. Masai Mara to głównie płaska sawanna ze stadami antylop, gazeli, zebr, słoni, żyraf oraz polującymi na nie drapieżnikami takimi jak lwy, gepardy, hieny, szakale itd. Popołudniowe safari w parku Masai Mara. Powrót do lodgy w ok. Masai Mara, obiadokolacja i nocleg. (Trasa ok. 350km).

Jeśli samolot przylatuje do Nairobiw nocy, (ok. godz,. 03:00), najpierw transfer do hotelu w Nairobi, czas na odpoczynek, śniadanie, wykwaterowanie z hotelu a następnie przejazd do rezerwatu Masai Mara.

Dzień 3

Wcześnie rano safari w Masai Mara. Powrót na śniadanie i czas wolny. Po południu kolejne safari w parku, do którego w okresie letnim migrują w poszukiwaniu pożywienia zwierzęta kopytne z Serengeti (tzw. wielka migracja). Masai Mara jest także domem słynnej afrykańskiej wielkiej piątki zwierząt: słonia, nosorożca, lwa, lamparta i bawołu. Lunch, obiadokolacja i nocleg w lodgy w ok. Masai Mara. (Trasa ok. 150km).

Dzień 4

Po wczesnym śniadaniu przejazd do słonego jeziora Elementaita (lub podobnego w tej okolicy). Jest to przepiękne miejsce z kilkoma wygasłymi wulkanami w tle, przypominającymi leżącą postać ludzką. Po drodze przerwa na lunch. Następnie popołudniowe safari w Parku Narodowym Lake Nakuru, położonym w ogromnej geologicznej niecce zwanej Rift Valley (Wielki Rów). Zwiedzanie terenu zamieszkałego przez kilkaset gatunków wodnego ptactwa, który stanowi wspaniałą ostoję flamingów różowych. Na miejscu zobaczyć można również nosorożce białe, zebry, bawoły i gazele. Lunch, obiadokolacja i nocleg w lodgy w ok. Lake Nakuru. (Trasa ok. 400km).

Dzień 5

Po śniadaniu transfer mikrobusem do Parku Narodowego Amboseli. Przerwa na lunch. Po południu safari i obserwacja zwierząt w jednym z najpiękniejszych parków narodowych Afryki. Przy sprzyjającej pogodzie możemy dostrzec Kilimandżaro - najwyższy szczyt Afryki. Teren parku rozciągającego się wokół malowniczego jeziora Amboseli porasta wilgotny las i gaje akacjowe. Żyją tam tysiące dzikich zwierząt: słonie, lwy, bawoły, antylopy i żyrafy. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg w lodgy w ok. Amboseli. (Trasa ok. 450km).

Dzień 6

Po wczesnym śniadaniu przejazd do Parku Narodowego Tsavo West. Krótki postój i spacer przy Źródłach Mzima - źródła tworzą niewielkie jeziorka z krystalicznie czystą wodą. Przy odrobinie szczęścia możemy tu podziwiać hipopotamy, krokodyle oraz liczne gatunki ptactwa wodnego. Przejazd widokową trasą z wulkanicznym krajobrazem Wzgórz Chyulu do lodgy. Przerwa na lunch oraz krótki odpoczynek. Po południu safari w parku Tsavo West. Safari będzie okazją do spotkania m.in. słynnych "Czerwonych Słoni z Tsavo", licznych gatunków antylop, żyraf oraz drapieżników. Zakwaterowanie i nocleg w lodgy na terenie parku. (Trasa ok. 170km).

Dzień 7

Po wczesnym śniadaniu transfer do Mombasy i zakwaterowanie w hotelu o wybranym standardzie. (Trasa ok. 260km).

Dzień 8 - 9

Czas wolny na wypoczynek i plażowanie. Możliwość skorzystania z wycieczek lokalnych.

Dzień 10

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Czas wolnya następnietransfer na lotnisko w Mombasie. Wylot do Warszawy (przelot z przesiadką). (Trasa ok. 40km).

Dzień 11

Przylot do Warszawy.

Uwagi do programu

Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. Należy wymienić dolary wydane tylko po 2005 roku. Starsze roczniki nie są przyjmowane.

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem rejsowym z przesiadką, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (9 rozpoczętych dób hotelowych) w hotelach i logdach ***, transfer lotnisko-hotel-lotnisko oraz transfery minibusami, wyżywienie jak w programie i opisach hoteli, opiekę polskiego pilota oraz lokalnego kierowcy-przewodnika podczas safari (j. angielski), ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: opłat za wstępy do Parków Narodowych ok. 430 USD/os., obowiązkowych napiwków (ok. 60 USD/os.), dodatkowych posiłków i napoi, innych wydatków osobistych oraz wizy kenijskiej (ok. 50 USD/os.).

Uwaga! Powyższe ceny wiz oraz wysokość pakietu świadczeń podane zostały na dzień 27.08.2018 r. i mogą ulec zmianie.

Wycieczki lokalne

Wioska masajska - ok. 25 USD/os.

Rejs po Jeziorze Naivasha - ok. 25 USD/os.

Mombasa City Tour - ok. 50 USD/os.

Wasini - ok. 100 USD/os.

Inne

Porady ogólne

Na safari należy zabrać ze sobą elastyczną torbę, a nie sztywną walizkę. Niestety nie ma możliwości przepakowania bagaży na safari i pozostawienia walizki lotniczej w hotelu pobytowym w Mombasie, ze względu na przylot do Nairobi. Sugerujemy zabranie ze sobą chust, które będą chroniły twarz przed kurzem i wiatrem. Jeśli chodzi o obuwie, to w ciągu całego dnia należy wystrzegać się klapek i stosować buty zakrywające całą stopę - uchroni to przed ugryzieniem przez jakiegoś nieprzyjemnego insekta. Przyda się także kapelusz przeciwsłoneczny i krem z wysokim filtrem. Jeśli chodzi o ubiór, to temperatura w ciągu dnia jest zmienna (rano i wieczorem chłodno, w ciągu dnia gorąco). Dlatego sugerujemy spodnie z dopinanymi nogawkami i przewiewną koszulę z długim rękawem (dodatkowo ochrona przed insektami). Na wieczór sweter lub polar. Radzimy zabranie lornetek do wypatrywania zwierząt, latarek (niektóre alejki w lodgach są słabo oświetlone) oraz repelentów na komary. Na terenach parków telefony komórkowe nie mają zasięgu. W recepcji do dyspozycji telefon, płatny (zwykle drogi) jednak często zdarzają się także awarie telefonów stacjonarnych. Uwaga! Na terenach parków telefony komórkowe nie mają zasięgu.

Uwagi do programu

Z dniem 28.08.2017 zmieniły się przepisy dotyczące ochrony środowiska naturalnego w Kenii. W związku z nowo obowiązującym prawem używanie, produkowanie i importowanie toreb foliowych w Kenii jest nielegalne i karane wysoką grzywną (nawet do 38 tys. USD) lub karą pozbawienia wolności do 4 lat. Podróżni przyjeżdżający do Kenii z foliowymi torbami w bagażu (dot. reklamówek, foliówek, jednorazówek, również tych z zakupami ze sklepów w strefie bezcłowej), zobligowani są do pozostawienia ich na lotnisku. Zalecamy by zamiast foliowych toreb używać toreb materiałowych lub papierowych. Kenia jest jednym z krajów z najbardziej rygorystycznym prawem dotyczącym plastikowych toreb.

Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.7/6. Sprawdź opinie: "

Wizy - informacje dla sprzedawców

Wiza

• Do przekroczenia granicy kenijskiej przez obywateli Polski konieczny jest paszport ważny co najmniej 6miesięcy od daty wjazdu do Kenii oraz wiza.

• Możliwe jest wizowanie we własnym zakresie na lotnisku w Kenii.

• Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt z Działem Wiz Rainbow w celu weryfikacji.

Wizy

Wiza

• Do przekroczenia granicy kenijskiej przez obywateli Polski konieczny jest paszport ważny co najmniej 6miesięcy od daty wjazdu do Kenii oraz wiza.

• Możliwe jest wizowanie we własnym zakresie na lotnisku w Kenii.

• Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt z Działem Wiz Rainbow w celu weryfikacji.

META Description

Kenia - Co w buszu piszczy - 11 dni • Spektakl natury - Wielka Migracja • słonie, żyrafy, antylopy i lwy • Masai Mara • flamingi różowe w Lake Nakuru • Amboseli - w cieniu Kilimandżaro • Tsavo - największy Park Narodowy w Kenii • Czerwone Słonie z Tsavo • Źródła Mzima • rajskie plaże nad Oceanem Indyjskim

Infolinia 58 300 16 90 dla abonentów spoza TP S.A.
Dokumenty organizatoraWażne informacje
Czy wiesz że?
  • gwarantujemy najniższe ceny
  • nie pobieramy prowizji
  • mamy 14 lat doświadczenia
  • porównujemy oferty 100 biur podróży
  • w 2014 roku wysłaliśmy na wakacje ponad 103 000 osób
  • mamy bazę ponad 45 000 opinii internautów o hotelach i kierunkach

100% bezpieczeństwa

Korzystamy z najlepszych zabezpieczeń płatności.

Nr 1 w Internecie

Największa sprzedaż wycieczek przez Internet od 1999 r.

Jesteśmy członkiem Polskiej Izby Turystyki i akredytowanym agentem IATA.

zamknij Podziel się z nami...
Wyślij
Formularz został wysłany.

Dziękujemy za przesłanie uwag.