kod oferty: EG-21170

Wschodnia Afryka - trasa południowa 

 
Lokalizacja: Kenia
Zakwaterowanie: wycieczka objazdowa
Wyjazd od dnia: 17.08.2019
Cena od: 15 893 zł 23 dni/os.
  Rezerwuj  
Zadaj pytanie do oferty zamknij

Wschodnia Afryka - trasa południowa

Wyślij
Anuluj

Prezentacja oferty

  • Konsorcjum Biur Podróży od 15 893 zł/os.

Kalkulacja ceny dla dwóch osób dorosłych

Wylot z: Warszawa - Chopin 17.08.2019       Powrót z:  Nairobi 09.09.2019
Cena za pokój
Pokój dwuosobowy (domek) wyżywienie: pełne wyżywienie  
(zakres i warunki)    
Cena za osobę dorosłą Cena całkowita dla dwóch osób dorosłych (wraz z ubezpieczeniem)  
Rezerwacja jest w 100% darmowa i nie zobowiązuje do zakupu wycieczki. Rezerwuj
Masz pytania? Napisz do nas, a nasz Doradca skontaktuje się z Tobą. Zapytaj o ofertę
* Szczegółowej kalkulacji dokona Konsultant po złożeniu rezerwacji.

Konsorcjum Biur Podróży o tej ofercie

Udogodnienia hotelu
  • Oferty egzotyczne

KENIA, TANZANIA, MALAWI, ZAMBIA, ZIMBABAWE

W programie

ARUSHA - P. N. SERENGETI (FAKULTATYWNIE) - KRATER NGORONGORO (FAKULTATYWNIE) - DAR ES SALAAM - ZANZIBAR - IRINGA - JEZIORO MALAWI - PLAŻA KANDE - P. N. SOUTH LUANGWA - CHIPATA - LUSAKA - WODOSPAD WIKTORII

Ramowy Program

Dzień 1

Warszawa - Nairobi

Odprawa bagażowo-paszportowa na lotnisku w Warszawie na dwie godziny przed wylotem. Następnie przelot do Nairobi przez jeden z europejskich portów lotniczych.

Dzień 2

Nairobi

Po przylocie transfer i zakwaterowanie w hotelu. Czas do własnej dyspozycji.

Dzień 3

Arusha (śniadanie, lunch, kolacja)

Opuszczamy stolicę Kenii i jedziemy w kierunku Tanzanii. Czeka nas zwiedzanie Muzeum Masai Mara i Parku Węży. Po południu będziemy przygotowywać się do wycieczki fakultatywnej w P. N. Serengeti i Ngorongoro.

Dzień 4/5/6

Serengeti - Ngorongoro (3x śniadanie, 3x lunch, 3x kolacja)

W obrębie Parku Narodowego Serengeti (powierzchnia 14 763km kw.) krajobraz jest bardzo urozmaicony. Są tu równiny, rzeki i lasy. Rozległość tego najważniejszego Parku Narodowego w Tanzanii sprawia, że obserwacja zwierzyny to tylko jeden aspekt Serengeti - krajobrazy dosłownie zapierają dech w piersiach. Pierwszy rzut oka na Ngorongoro dostarcza niezapomnianych wrażeń. Choć powszechnie uznawane jest za krater, Ngorongoro w rzeczywistości jest kalderą. Ze swoją średnicą o długości przeszło 20km i głębokością 600m, Ngorongoro jest największą niewypełnioną wodą kalderą na świecie i oczywistym dowodem na wulkaniczną przeszłość tego regionu. Ci, którzy nie zdecydują się na fakultatywne safari, będą mieli możliwość zapoznania się z lokalną kulturą.

Fakultatywnie safari w Serengeti i Ngorongoro, lot balonem i.in.

Dzień 7

Arusha (śniadanie, lunch, kolacja)

Ponowne spotkanie wszystkich uczestników po pełnym wrażeń safari w Serengeti i Ngorongoro w Arushy. Wieczór spędzimy przy obozowym ognisku, snując opowieści i wymieniając się wrażeniami z wypraw.

Dzień 8

Bagamoyo (śniadanie, kolacja)

Zostawiamy za sobą Arushę i jedziemy na południe w kierunku Bagamoyo. Nazwa miejscowości pochodzi z czasów niewolnictwa, w wolnym tłumaczeniu znaczy "złóż swoje serce". Wieczorem zaczniemy przygotowania do opcjonalnej wycieczki na Zanzibar.

Dzień 9/10/11

Dar Es Salaam - Zanzibar (3x śniadanie)

Wyjazd do Dar Es Salaam, skąd lokalny prom zabierze nas do Stone Town na Zanzibarze, gdzie spędzimy pierwszą noc na tej rajskiej wyspie. Stone Town to kolebka kulturowa Zanzibaru, gdzie można podziwiać świadczące o bogatej historii wyspy zabytki i ciekawą architekturę. Następnego dnia czeka nas transfer na północną część wyspy, gdzie spędzimy kolejne dwa dni relaksując się na plaży.

Fakultatywnie lunche i kolacje, pływanie z delfinami, nurkowanie z akwalungiem lub rurką, wycieczka do świata przypraw (min. 2 os.) itp.

Dzień 12

Zanzibar - Dar Es Salaam (śniadanie, lunch, kolacja)

Opuszczamy Zanzibar i wracamy promem do Dar Es Salaam, gdzie spędzimy kolejną noc.

Dzień 13

Mikumi (śniadanie, lunch, kolacja)

Jedziemy do P. N. Mikami, gdzie można spotkać m.in. lwy, zebry, bawoły, antylopy i słonie. Park położony jest na malowniczym obszarze pomiędzy dwoma masywami górskimi. Jest to czwarty co do wielkości park w Tanzanii. Droga dzieląca Mikumi na dwie części często bywa nieprzejezdna z powodu przechodzących przez nią dzikich zwierząt.

Fakultatywnie safari w P. N. Mikami

Dzień 14

Iringa (śniadanie, lunch, kolacja)

Zostawiamy za sobą wybrzeże Oceanu Indyjskiego i jedziemy poprzez plantacje herbaty do Iringi. Wieczorem zjemy kolację w lokalnej chacie Kihehe, gdzie spędzimy tradycyjny tanzański wieczór.

Dzień 15

Jezioro Malawi - część północna (śniadanie, lunch, kolacja)

Dzisiaj opuszczamy Tanzanię i jedziemy na południe do Malawi. Będziemy przejeżdżać przez rozległe plantacje herbaty. Nasza dzisiejsza podróż kończy się w Nkhata Bay.

Dzień 16/17

Nkhotakota Bay (2x śniadanie, 2x lunch, 2x kolacja)

W tych dniach będziemy mieli okazję nurkować z rurką w krystalicznych wodach Jeziora Malawi oraz popływać tradycyjnymi łódkami. Czeka nas również wycieczka niezwykłym mieście, jakim jest Nkhotakota Bay. W XIX wieku to właśnie tutaj znajdował się port, z którego wywożono największą liczbę niewolników, którzy byli transportowani przez Tanzanię na Zanzibar.

Dzień 18

Lilongwe (śniadanie, lunch, kolacja)

Dzisiaj opuścimy Nkhotakota Bay i skierujemy się do tętniącego życiem Lilongwe. Po drodze zatrzymamy się przy lokalnym targu, będziemy mieli możliwość zaobserwowania tradycyjnego życia ludzi w Malawi.

Dzień 19/20

Zambia - P. N. South Luangwa (2x śniadanie, 2x lunch, 2x kolacja)

O poranku wyjedziemy z Malawi w kierunku Zambii do P. N. South Luangwa, gdzie spędzimy kolejne dwie noce na brzegu rzeki Luangwa. Z obozowego baru nierzadko będziemy mieli okazję obserwować hipopotamy i inne zwierzęta. Popołudniu udamy się na safari po parku, który słynie z licznie występujących gepardów i hipopotamów. Drugi dzień również rozpoczniemy od safari, a następnie po lunchu odbędziemy wizytę w lokalnej wiosce.

Dzień 21

Chipata (śniadanie, lunch, kolacja)

Dziś opuścimy Park Narodowy South Luangwa i wyruszymy w dalszą podróż, do odległych zakątków Zambii. Jest to interesujący obszar, zamieszkały przez przyjaznych ludzi.

Dzień 22

Lusaka (śniadanie, lunch, kolacja)

Przejazd do gwarnej stolicy Zambii, Lusaki. Z pewnością chętnie udamy się na miejscowy targ, by zrobić zakupy, o ile dotrzemy do Lusaki wystarczająco wcześnie. Wieczorem zasłużony relaks po długiej podróży.

Dzień 23

Zambia-Wodospad Wiktorii (śniadanie, lunch)

Przejazd do Parku Narodowego Wodospadu Wiktorii. Polecamy bogatą ofertę ekscytujących atrakcji fakultatywnych. Ostatni wieczór możemy spędzić wspólnie w lokalnej restauracji, podsumowując wrażenia z wyprawy.

Fakultatywnie kolacja w restauracji.

Dzień 24

Victoria Falls-Warszawa (śniadanie)

Po śniadaniu transfer na lotnisko. Po odprawie bagażowo-paszportowej wylot do Polski przez jeden z europejskich portów lotniczych.

Dzień 25

Warszawa

Przylot do Warszawy. Zakończenie imprezy.

Cena zawiera

Przelot Warszawa-Nairobi/Victoria Falls-Warszawa w kwocie min. 4100 zł/osoba, udział w programie wycieczki, transfer lotnisko-hotel -lotnisko, zakwaterowanie w namiotach lub domkach, wyżywienie wg programu, ubezpieczenie KL, NW, od chorób przewlekłych i bagaż, opiekę anglojęzycznego przewodnika podczas całej wycieczki, przywieszkę do bagażu, materiały informacyjne, obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (13 PLN/os.).

Cena nie zawiera

Opcjonalnej opłaty za pakiet atrakcji w kwocie 9400 ZAR (ok. 3130 zł)/osoba płatne na miejscu lub przy rezerwacji, opłat wizowych, osobistych wydatków, napojów do posiłków, napiwków, posiłków w restauracjach, atrakcji fakultatywnych, dobrowolnego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji.

Uwagi

1. Cena przelotu została podana w najniższej taryfie obowiązującej na przelot w okresie ważności powyższej oferty. W przypadku niedostępności tej taryfy istnieje możliwość rezerwacji biletu w innej wyższej - za odpowiednią dopłatą.

2. Przy wylotach w okresie "Wysokiego Sezonu" (najczęściej jest to okres Świąt Bożego Narodzenia) obowiązuje dopłata do biletu lotniczego (zgodnie z taryfą linii lotniczej, na której został zarezerwowany przelot).

3. Obywatele Polski przy wjeździe do Zambii, Tanzanii, Malawi i Kenii zobowiązani są posiadać wizę na czas pobytu. Wizę jednokrotną do Zambii (70 USD) i Tanzanii (50 EUR) kupuje się na granicy kraju. Wizę do Kenii należy uzyskać on-line (ok. 50 USD/wiza). Okres ważności paszportu nie może być krótszy niż 6miesięcy od daty planowanego powrotu. Osoby mające ważną kenijską wizę turystyczną po wizycie w Tanzanii bądź Ugandzie mogą wrócić na terytorium Kenii bez konieczności ponownego wykupienia wizy. Wizy do Malawi (125 Euro) należy zdobyć przed wyjazdem do Afryki. Konsorcjum Polskich Biur Podróży pośredniczy przy załatwianiu wiz.

4. Wizy do Malawi wydawane są w Berlinie. Opłata kurierska i pośrednictwo wizowe wynoszą 400 PLN/wiza (przy większej ilości wiz cena naliczana jest indywidualnie).

5. Opcjonalny pakiet atrakcji zawiera wieczorne safari w P. N. South Luangwa, wizytę w lokalnej wiosce w South Luangwa, wizyta w lokalnej wiosce w Malawi, 3-dniowa wycieczka na Zanzibar promem, Muzeum Masajów w Arusha.

6. Program jest ramowy i może ulec zmianie.

7. Przy wjeździe do Tanzanii obowiązuje certyfikat szczepień przeciwko żółtej febrze. Zaleca się szczepienia przeciw następującym chorobom - tężec, polio, błonica, wzw A, wzw B, wścieklizna, cholera. Zaleca się stosowanie profilaktyki przeciwmalarycznej.

8. Dzieci do lat 8 nie są akceptowane na wyprawach

9. Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami (Ustawy o obywatelstwie polskim), przy przekraczaniu polskiej granicy państwowej przez obywateli Polski posiadających podwójne obywatelstwo, podczas kontroli granicznej obowiązuje wymóg okazania polskiego dokumentu paszportowego.

Ubezpieczenie zawarte w ofercie

· Świat Multitravel + CP (choroby przewlekłe) do 100% KL + AS (amatorskie uprawianie sportu) - KL 150 000 EURO, NNW - 4 000 EURO, BAGAŻ - 400 EURO

Gwarancja niezmienności ceny

Istnieje możliwość zakupu Gwarancji Niezmienności Ceny, kwota zależna jest od kosztu imprezy (na osobę). Gwarancja oznacza, że cena zarezerwowanej imprezy turystycznej nie ulegnie zmianie do dnia wyjazdu (dotyczy wzrostu kursu walut). Gwarancja nie dotyczy sytuacji zmian w rezerwacji na życzenie klienta, które skutkują zmianą ceny świadczeń na umowie. Informację o zakupie Gwarancji Niezmienności Ceny należy zgłosić i opłacić maksymalnie w ciągu 7 dni od daty podpisania umowy.

Do 3500 zł/osoba - 65 zł/osoba

3501 do 6000 zł/osoba - 100 zł/osoba

Od 6001 do 9000 zł/osoba - 170 zł/osoba

Powyżej 9000 zł/osoba - 250 zł/osoba

Infolinia 58 300 16 90 dla abonentów spoza TP S.A.
Dokumenty organizatoraWażne informacje
Czy wiesz że?
  • gwarantujemy najniższe ceny
  • nie pobieramy prowizji
  • mamy 14 lat doświadczenia
  • porównujemy oferty 100 biur podróży
  • w 2014 roku wysłaliśmy na wakacje ponad 103 000 osób
  • mamy bazę ponad 45 000 opinii internautów o hotelach i kierunkach

100% bezpieczeństwa

Korzystamy z najlepszych zabezpieczeń płatności.

Nr 1 w Internecie

Największa sprzedaż wycieczek przez Internet od 1999 r.

Jesteśmy członkiem Polskiej Izby Turystyki i akredytowanym agentem IATA.

zamknij Podziel się z nami...
Wyślij
Formularz został wysłany.

Dziękujemy za przesłanie uwag.