kod oferty: EG-489351

Kostaryka 

Lokalizacja: Kostaryka
Zakwaterowanie: wycieczka objazdowa
Wyjazd od dnia: 20.10.2022
Cena od: 8 213 zł 7 dni/os.
  Rezerwuj  

Ocena wycieczki

2.8

Na podstawie
1 opinii

Zadaj pytanie do oferty zamknij

Kostaryka

Wyślij
Anuluj

Prezentacja oferty

  • Itaka od 8 213 zł/os.

Kalkulacja ceny dla dwóch osób dorosłych

Wylot z: Warszawa - Chopin 20.10.2022   godz. 09:50       Powrót z:  Juan Santamaria 27.10.2022   godz. 19:40
Cena za pokój
Pokój dwuosobowy wyżywienie: według programu  
(zakres i warunki)    
Cena za osobę dorosłą Cena całkowita dla dwóch osób dorosłych (wraz z ubezpieczeniem)  
Rezerwacja jest w 100% darmowa i nie zobowiązuje do zakupu wycieczki. Rezerwuj
Masz pytania? Napisz do nas, a nasz Doradca skontaktuje się z Tobą. Zapytaj o ofertę
* Szczegółowej kalkulacji dokona Konsultant po złożeniu rezerwacji.

Itaka o tej ofercie

Udogodnienia hotelu
  • Oferty egzotyczne

Region

Kostaryka /

Opis oferty:

San José • Plantacja Kawy Doka • Ogrody Wodospadów La Paz • Rezerwat Narodowy Cano Negro • Park Narodowy Wulkanu Arenal • La Fortuna • rzeka Tarcoles • Park Narodowy Marino Ballena • Park Narodowy Manuel Antonio • San JoséPrzyrodniczy raj, gdzie mieszkają egzotyczne zwierzęta, a bogactwo przyrody przyprawia o zawrót głowy. Zachwycają majestatyczne wulkany i wszechobecna zieleń. Kostaryka słynie także z doskonałej kawy, bananów i obramowanych palmami plaż. Na wąskim pasie ziemi pomiędzy dwoma oceanami żyją ludzie, którzy mówią o sobie "ticos". Codziennie nowa przygoda i nowe emocje. Może na trasie zdarzy się Państwu zobaczyć kwezala - najpiękniejszego ptaka zachodniej półkuli, symbolu Kostaryki? Trasa w Kostaryce: ok. 700km.

1. dzień. san jos?

Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do SAN JOS? - stolicy Kostaryki. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

2. dzień. plantacja kawy doka - ogrody wodospadów la paz

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do PLANTACJI KAWY DOKA (Doka Estate), której tradycja sięga 1931 r., o powierzchni ponad 8 tys. m². Można tu zobaczyć różne metody uprawy i poznać techniki parzenia kawy. Na terenie plantacji znajduje się zabytkowy młyn wodny, który został uznany za Dziedzictwo Historyczne i Architektoniczne. Obiad. Przejazd do OGRODÓW WODOSPADÓW LA PAZ, magicznego miejsca z malowniczymi wodospadami i egzotyczną roślinnością. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

3. dzień. rezerwat narodowy cano negro - p.n. wulkanu arenal - la fortuna

Śniadanie. Przejazd do REZERWATU NARODOWEGO CANO NEGRO. Wyprawa łodzią do miejsca idealnego do obserwacji wielu gatunków ptaków, które są największą atrakcją rezerwatu. Po południu spacer po PARKU NARODOWYM WULKANU ARENAL i podziwianie pięknych widoków na wulkan, który ma kształt niemal idealnego stożka. Podczas wędrówki po parku, przy odrobinie szczęścia można zobaczyć śpiące w koronach drzew leniwce. Przejazd do gorących źródeł LA FORTUNA, czas wolny na relaks w basenach z wodą termalną spływającą wprost ze zboczy wulkanu Arenal. Wody termalne La Fortuna są bardzo bogate w minerały, szczególnie wapń i magnez, dzięki czemu kąpiel dostarcza nie tylko relaksu, ale również działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i rozluźnia mięśnie. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

4. dzień. rzeka tarcoles

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd nad RZEKĘ TARCOLES, której wody zamieszkuje największa na kontynencie amerykańskim ilość krokodyli, a bagna położone przy jej ujściu tworzą dom dla ptactwa wodnego i ptaków brodzących. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): "Crocodile boat tour" - niepowtarzalna okazja to obserwacji krokodyli w ich naturalnym środowisku. Obiad. Przejazd nad wybrzeże Oceanu Spokojnego. Zakwaterowanie w hotelu, w okolicach Parku Narodowego Manuel Antonio. Nocleg.

5. dzień. p.n. marino ballena

Śniadanie. Wizyta w PARKU NARODOWYM MARINO BALLENA, jednym z najmniejszych i najmłodszych parków narodowych Kostaryki. Czekają tam piękne plaże z rafą koralową i namorzyny, które zamieszkują jaszczurki, kajmany i szopy. Plaże te są terenami lęgowymi żółwi oliwkowych i szylkretowych. Czas wolny na plażowanie lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): rejs w poszukiwaniu delfinów i wielorybów oraz możliwość snurkowania w rejonie Piedra Ballena i Tómbolo Punta Uvita. Obiad. Powrót do hotelu, czas wolny, nocleg.

6. dzień. wypoczynek

Śniadanie. Czas wolny - wypoczynek na plaży. Nocleg.

7. dzień. p.n. manuel antonio

Śniadanie. Wizyta w PARKU NARODOWYM MANUEL ANTONIO, w którym piękne, szerokie, białe plaże, górujące nad nimi porośnięte klify, dżungla po jednej stronie, a Ocean Spokojny po drugiej, tworzą niezapomniany spektakl kolorów. Obiad. Na terenie parku znajdują się lasy, bagna, występuje tu wiele gatunków flory i fauny. Spacerując ścieżkami, można zaobserwować zamieszkujące park zwierzęta, m.in. małpki kapucynki, czepiaki i sajmiri, wiele gatunków ptaków, a także legwany i leniwce. Powrót do hotelu, nocleg.

8. dzień. san jos?

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Panoramiczne zwiedzanie oraz spacer po centrum SAN JOS? - tętniącej życiem, nowoczesnej stolicy Kostaryki, położonej w otoczeniu zdumiewających lasów deszczowych. Obiad. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski.

9. dzień

Przylot do Polski.

świadczenia:

7 noclegów w hotelach ***: 1 w San José, 2 w okolicy P. N. Arenal, 4 w okolicy P. N. Manuel Antonio; 2-os. pokoje z łazienkami • wyżywienie: 7 śniadań, 5 obiadów, 1 kolacja • przelot • przejazdy autokarem lub busem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW Complex

Uwagi:

Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy, wynajem łodzi: ok. 120 USD, napiwki: ok. 5 USD/dzień/os. Opłaty fakultatywne: "Crocodile boat tour": ok. 37 USD; wymagane min. 10 os.; rejs w P. N. Marino Ballena: ok. 100 USD. Z uwagi na warunki klimatyczne w parkach narodowych i innych obszarach występowania lasów deszczowych zaleca się zabranie zakrytego obuwia, przewiewnej odzieży, także z długim rękawem, okrycia chroniącego przed deszczem, nakrycia głowy oraz środków odstraszających owady. Warto także zabezpieczyć przed wilgocią dokumenty podróży oraz sprzęt fotograficzny.

Infolinia 58 300 16 90 dla abonentów spoza TP S.A.
Dokumenty organizatoraWażne informacje
Czy wiesz że?
  • gwarantujemy najniższe ceny
  • nie pobieramy prowizji
  • mamy 17 lat doświadczenia
  • porównujemy oferty 100 biur podróży
  • w 2014 roku wysłaliśmy na wakacje ponad 103 000 osób
  • mamy bazę ponad 45 000 opinii internautów o hotelach i kierunkach
2.8

Na podstawie 1 opinii.

 
Intensywność 4.0
Transport 5.0
Zakwaterowanie 1.0
Program 3.0
Wyżywienie 1.0
Przeczytaj opinie innych o tej wycieczce

100% bezpieczeństwa

Korzystamy z najlepszych zabezpieczeń płatności.

Nr 1 w Internecie

Największa sprzedaż wycieczek przez Internet od 1999 r.

Jesteśmy członkiem Polskiej Izby Turystyki i akredytowanym agentem IATA.

zamknij Podziel się z nami...
Wyślij
Formularz został wysłany.

Dziękujemy za przesłanie uwag.